Urugwaj
38'
38' Ruben Neves
42'
42' Raphael Guerreiro za Nuno Mendes
6'

6' Rodrigo Bentancur
44'

44' Mathias Olivera
54'
54' Bruno Fernandes
69'
69' Rafael Leao za Ruben Neves
77'
77' Joao Felix
82'
82' Matheus Nunes za Joao Felix
82'
82' Goncalo Ramos za Cristiano Ronaldo
82'
82' Joao Palhinha za William Carvalho
89'
89' Ruben Dias
90'
90' Bruno Fernandes
62'

62' Giorgian De Arrascaeta za Matias Vecino
62'

62' Facundo Pellistri za Diego Godin
72'

72' Maximiliano Gomez za Darwin Nunez
72'

72' Luis Suarez za Edinson Cavani
86'

86' Matias Vina za Mathias Olivera

Relacja z meczu Portugalia - Urugwaj

22:00

Bohaterem tego meczu był Bruno Fernandes! W poprzednim zaliczył dwie asysty, a dzisiaj dwa gole.

90  + 10'

KONIEC! Portugalia pokonuje Urugwaj 2:0 i jest pewna awansu do 1/8 finału. Dla Urugwaju wszystko będzie ważyło się w ostatniej kolejce, w której zmierzy się z Ghaną.

90  + 9'

Ależ meczycho w wykonaniu Fernandesa. Szuka hat-tricka. Teraz trafił w słupek z 16. metra!

90  + 8'

Fernandes doszedł do dośrodkowania i miał szansę na hat-tricka. Szukał pierwszego słupka, strzelił, ale tam interweniował bramkarz Urugwaju.

90  + 8'

Portugalia już kontroluje ten mecz. Urugwaj jakby stracił wiarę.

90  + 6'

Portugalczycy przed własnym polem karnym pewnie odbierają piłkę Suarezowi.

90  + 4'

9 minut doliczył sędzia.

90  + 4'

Gość, który wcześniej wbiegł na murawę, miał w ręku tęczową flagę, ale zachwycił też napisem na koszulce: "Save Ukraine". Pierwszy akcent nawiązujący do wojny rozpętanej przez Rosję w Ukrainie na tym mundialu.

90  + 3'

GOOOOOL! BRUDNO FERNANDES TRAFIA DO BRAMKI RYWALI Z RZUTU KARNEGO. PORTUGALIA - URUGWAJ 2:0. FERNANDES Z DUBLETEM W TYM MECZU!

90

Jose Maria Gimenez dotknął piłki ręką.

90

RZUT KARNY! SĘDZIE POKAZAŁ NA WAPNO. BRUNO FERNANDES PODEJDZIE DO PIŁKI

89

VAR sprawdza, czy była ręka u jednego z Urugwajczyków.

88

Ruben Dias ukarany żółtą kartką.

86

Federico Valverde spróbował sowich sił z większej odległości - piłka szybuje nad poprzeczką.

86

Schodzi: Mathias Olivera. Wchodzi: Matias Vina. To ostatnia możliwa zmiana Urugwaju.

84

Groźny wypad Portugalii za sprawą Bernardo oraz Leao. Ten pierwszy podawał, drugi strzelał, ale obok bramki.

83

Potrójna zmiana w ekipie Portugalii. Schodzą: Cristiano Ronaldo, Joao Felix i William Carvalho. Wchodzą: Matheus Nunes, Joao Palhinha i Goncalo Ramos.

81

Suarez doszedł do centry, ale Joao Cancelo wybił to na korner.

81

Urugwaj przy piłce. Jeszcze szukają okazji.

79

Diogo Costa wyszedł z bramki i w świetnym stylu zatrzymał Giorgiana de Arrascaetę!

78

Po dośrodkowaniu kibice już widzieli piłkę w siatce. Suarez opanował piłkę, ale tylko w boczną siatkę! Znów niewiele brakowało!

77

Joao Felix się doigrał! Znów faulował. Teraz sędzia pokazał mu żółtą kartkę. A do tego Urugwaj ma rzut wolny blisko pola karnego rywala.

75

Ajajaj! Ale pecha ma Urugwaj! Facundo Pellistri dograł na 16. metr do Maxiego Gomeza, a ten przymierzył w słupek!

74

Valverde do przodu wyrzucił piłkę, ale totalnie nieporozumienie. Nikt do niej nie ruszył!

73

Zmiany w ekipie Urugwaju. Schodzą: Cavani i Nunez. Wchodzą: Suarez i Gomez.

71

Leżał teraz Ronaldo na rogu pola karnego Urugwaju. Twierdził, że odebrano mi piłkę faulem, ale sędzia pokazał, że było czysto. Urugwaj ruszył na bramkę. Tam było gorąco, ale zabrakło dokładności.

70

Rafael Leao zbyt długo zwlekał z oddaniem piłki i stracił ją na rzecz Federico Valverde

69

Zmiana w ekipie Portugalii. Schodzi Neves, a za niego Rafael Leao.

68

Bernardo Silva niecelnie dogrywał do Bruno Fernandesa, koniec obiecującej akcji Os Navegadores.

66

Facundo Pellistri wpadł w pole karne, jednak zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i od bramki wznowi Diogo Costa.

65

Naciska Urugwaj. Jest poprawa w ich grze. Było kolejne dośrodkowanie i główka. Sęk w tym, że defensywa mistrzów Europy z 2016 roku jest czujna.

63

Zmiany w ekipie Urugwaju. Schodzą: Matias Vecino i Diego Godin. Wchodzą: G. de Arrascaeta i Facundo Pellistri.

63

A jednak zmiana w protokole. Bramka zaliczona Fernandesowi! I nie ma dziewiątego gola Ronaldo. Jednak nie dotknął piłki głową.

60

Strzał celny Darwina Nuneza z dystansu, ale za słaby, żeby pokonać Costę.

58

Są jednak wątpliwości, czy bramka powinna być zaliczona Ronaldo. Wydaje się, że jednak nie dotknął piłki głową. A jeśli, to tylko musnął. Można mieć wątpliwości.

58

Edinson Cavani niedokładnie ułożył się do strzału, a mógł tu nawet zdobyć gola!

57

Darwin Nunez zagrywał w szesnastkę, prosto w ręce Diogo Costy.

55

Ronaldo zrównał się w liczbie goli z legendarnym Eusebio.

54

Bruno Fernandes dorzucił przed bramkę, a Cristiano Ronaldo lekko trącił piłkę głową i ta wpadła do siatki obok Sergio Rocheta!

54

GOOOOOOOOOOOL!!! Portugalia prowadzi 1:0. Cristianoooo Roooonaldoooo!!!!!! 9 gol na mistrzostwach świata!

52

Joao Felix dostał podanie w pole karne i uderzył, ale trafił tylko w boczną siatkę.

52

Już sytuacja opanowana.

52

Ktoś wtargnął na boisku. W rękach miał tęczową flagę!

51

I wrócił!

51

Neves wstał, ale mocno utyka. Musi zejść z murawy, ale jeszcze może wróci.

50

Matias Vecino faulował rywala dość niebezpiecznie. Ruben Neves leży na boisku. Interwencja medyczna.

48

Krótko rozegrany korner Portugalii. Po chwili piłka leciała w pole karne, ale wybili to Urugwajczycy i ruszyli z kontrą.

47

Widzieliśmy dziś lepsze spotkania, ale może śladem innych meczów, wszystko rozkręci się tutaj w drugiej połowie.

46

Leży w środku pola Cristiano Ronaldo, bo był faulowany.

45  + 3'

Koniec pierwszej połowy. Portugalia - Urugwaj 0:0. Wracamy po przerwie.

45  + 2'

Portugalia stara się zbudować akcję, ale skutecznie przeszkadzają Urugwajczycy.

45

Trzy minuty doliczył sędzia.

44

Mathias Olivera ukarany żółtą kartką.

43

Guillermo Varela dośrodkował w pole karne - Ruben Dias daleko wybija.

42

Mendes schodzi ze łzami. Czyżby koniec mundialu dla niego? Przykro patrzy się na 20-latka. Raphael Guerreiro zastąpi go na murawie.

41

Nuno Mendes padł na murawę. Potrzebna jest pomoc medyków. Chyba zostanie zmieniony.

40

Valverde wrzucił w pole karne, ale Portugalczycy to wybili.

39

Guillermo Varela faulowany przed polem karnym Portugalii. Będzie rzut wolny dla Urugwaju.

38

Ronaldo zdołał przyjąć piłkę. Zdążył oddać strzał, ale szybko zablokowali to defensorzy,

36

I już Urugwaj był pod bramką Portugalii. Rodrigo Bentancur znalazł się w szesnastce, ale nie zdołał odegrać do Darwina Nuneza.

35

Felix strzalał z 16. metra, ale piłka odbiła się od stopy jego kolegi i wyszła za linię końcową obok bramki.

33

Rodrigo Bentancur ruszył odważnie. Wykiwał defensorów. Był sam na sam z bramkarzem. I przegrał ten pojedynek. Najlepsza sytuacja Urugwaju. Diego Costa popisał się genialną interwencją!

31

Bruno Fernandes wrócił do defensywy i przerwał akcję La Celeste, którzy wznowią zza linii bocznej.

30

Pół godziny gry za nami. Urugwaj szuka siebie w tym meczu, a Portugalia coraz częściej kreuje zagrożenie.

29

Ruben Neves dośrodkował z daleka w pole karne. Nuno Mendes główkował, ale wprost w ręce bramkarza Urugwaju.

28

Portugalczycy przerzucili na prawą stronę. Jednak podanie do przodu było zbyt mocne i Fernandes nie zdołał tego dogonić.

26

Silva wbiegał w pole karne. Miał piłkę na wyciągnięcie nogi... ale ta przeleciała mu pomiędzy nogami i nie udało się strzelić.

25

Portugalia wciąż ma przewagę w posiadaniu piłki, ale na razie nie udaje im się stworzyć zagrożenia.

23

Już Portugalczyk się podniósł i gra wznowiona.

23

Przerwali akcję Urugwajczycy, bo Fernandes klęczał na boisku.

21

Darwin Nunez niecelnie zagrywał do Federico Valverde, aut dla Portugalczyków.

20

Nuno Mendes dorzucał w szesnastkę, nikt nie zdołał zamknąć akcji.

20

Przerzucone dośrodkowanie Portugalii. Od autu Urugwaj.

19

Ronaldo obija urugwajski mur. Jeszcze korner dla Portugalii.

17

Matias Vecino faulował tuż przed lewym narożnikiem własnego pola karnego. W niebezpiecznym miejscu rzut wolny wykona Ronaldo.

16

Joao Felix strzelał tuż zza pola karnego, ale jedyne, co wywalczył, to korner.

15

Darwin Nunez nieudanie zgrywał na lewe skrzydło, Urugwaj stracił szansę na kontratak.

14

60% posiadania piłki Portugalczyków. 28% dla Urugwaju w tej statystyce.

12

Jose Gimenez nad poprzeczką po rzucie rożnym!!!

11

Darwin Nunez pędził pojedynczo lewą flanką i wywalczył rzut rożny.

9

Portugalia utrzymuje się przy piłce. I teraz prostopadłe podanie Fernandesa zatrzymują Urugwajczycy.

8

Bruno Fernandez strzelał z daleka, ale obok bramki.

7

Rodrigo Bentancur już zarobił żółtą kartkę. Nadepnął na piętę Rubena Diasa.

5

Joao Felix chciał rozciągnąć na prawą flankę, ale podał prosto pod nogi Rodrigo Bentancura.

4

Ależ pięknie zagrał klatką Cristiano Ronaldo! Gdyby tylko William Carvalho trafił do bramki...

3

Mathias Olivera strzelał z dystansu, ale niecelnie.

1

Już pierwszy raz faulowany w środku pola Felix.