• Cody Gakpo (84') , Davy Klaassen (90')
Senegal
Holandia
62'
62' Ismail Jakobs za Abdou Diallo
69'
69' Ahmadou Bamba Dieng za Boulaye Dia
73'
73' Pape Gueye za Cheikhou Kouyate
73'
73' Nicolas Jackson za Krepin Diatta
90'
90' Nampalys Mendy
90'
90' Idrissa Gana Gueye
56'

56' Matthijs de Ligt
62'

62' Memphis Depay za Vincent Janssen
79'

79' Davy Klaassen za Steven Bergwijn
79'

79' Teun Koopmeiners za Steven Berghuis
84'

84' Cody Gakpo
90'

90' Marten de Roon za Cody Gakpo
90'

90' Davy Klaassen

Relacja z meczu Senegal - Holandia

90  + 9'

Koniec meczu. Holandia męczyła się długo z Senegalem, ale ostatecznie wygrała 2:0. Zagrała świetnie w końcówce. Najpierw w 85. minucie po kapitalnej asyście de Jonga gola strzelił Gakpo. W ósmej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił rezerwowy Klaassen

90  + 9'

Jak padła bramka. Dalekie podanie od bramkarza do Depaya, ten wbiegł w pole karne, strzelił, ale obronił Mendy, Bramkarz Senegalu odbił piłkę przed siebie i skuteczną dobitką popisał się Klaassen.

90  + 9'

GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA HOLANDII - 2:0!

90  + 6'

I. Gueye otrzymał żółtą kartkę.

90  + 4'

Zmiana w Holandii. Schodzi Gakpo, a wchodzi De Roon.

90  + 3'

Dieng strzelał głową z pięciu metrów, ale wysoko nad bramką.

90

Sędzia doliczył osiem minut.

89

Holandia stara się utrzymać wynik i być długo przy piłce.

86

Noppert dobrze broni strzał z dystansu.

85

Jak padła bramka? De Jong kapitalnie podał zza pola karnego do Gakpo, który uprzedził bramkarza Senegalu i głową zdobył gola!

84

GOOOOOOOOOOOOOOL DLA HOLANDII !!!!!!!!

79

Dwie zmiany w Holandii. Schodzą Bergwijn i Berghuis, a wchodzą Klaasen i Koopmeiners.

78

Holandia wciąż bez celnego strzału na bramkę.

77

Coraz bliżej przerwania imponującej serii Holandii, z 15. meczami z rzędu ze strzelonym golem.

75

Źle wygląda gra Holandii. W tej części lepszy jest Senegal.

74

Zmiana w Senegalu. Wchodzi Jackson, a schodzi Diatta.

73

Świetna kontra Senegalu. Strzlał z 18 metrów Gueye, ale dobrze obronił Noppert.

73

Zmiana w Senegalu. Schodzi Kouyate, a wchodzi Gueye.

70

Kouyate kontuzjowany. Będzie musiał opuścić boisko.

68

Zmiana w Senegalu. Wchodzi Dieng, a schodzi Dia.

65

De Jong stracił piłkę w środku pola. Dia strzelał z sześciu metrów, ale dobrze obronił Noppert.

62

Zmiana w Senegalu. Schodzi Diallo, a wchodzi Jakobs.

61

Zmiana w Holandii. Schodzi Janssen, a wchodzi Depay.

56

De Ligt dostał żółtą kartkę za przerwanie kontrataku.

53

Van Dijk strzelał głową po rzucie rożnym, ale nad poprzeczką.

50

Mendy świetnie przejmuje dośrodkowanie z rzutu rożnego na piąty metr.

48

Ciekawostka - Holendrzy zdobyli gola w 15 ostatnich meczach z rzędu! W sumie w nich strzelili aż 41 bramek, czyli średnio 2,73 na mecz.

47

W przerwie bez zmian w obu składach. Na razie też w meczu nie było żółtej kartki.

46

Początek drugiej połowy! Zaczyna Senegal.

45  + 2'

Koniec pierwszej połowy! Na razie bezbramkowy remis w meczu Holandia - Senegal. Mimo, że nie ma goli, to dobrze ogląda się ten mecz.

45  + 1'

Mendy ratuje Senegal i wybija piłkę wychodząc za pole karne. Janssen mógł być z nim w sytuacji sam na sam.

45

Sędzia doliczył dwie minuty.

44

Czyżby w pierwszym meczu na tym mundialu będzie bezbramkowy remis do przerwy?

42

Nieudany rzut wolny Senegalu z lewej strony boiska. Kompletnie nieudane dośrodkowanie.

40

Dobra, zespołowa kontra Holendrów, aż wreszcie Berghuis strzelał lewą nogą z ok. 18 metrów, ale tuż nad poprzeczką.

38

Tutaj można zobaczyć dwie groźne akcje w tej części.

36

Memphis Depay już się rozgrzewa za linią końcową. Być może pojawi się na boisku w drugiej połowie.

34

Holendrzy mają obecnie serię 15 meczów bez porażki. W tym czasie nie potrafili ich pokonać m.in. Belgia, Niemcy, Polska, Dania.

33

Sabaly strzelał z ponad 30 metrów, ale zbyt lekko i w środek bramki. Noppert pewnie obronił.

31

Wyrównane pierwsze dwa kwadranse. Dobry mecz.

29

A tutaj jeszcze raz barwni fani Senegalu.

27

Van Dijk strzelał głową po rzucie rożnym, ale obok słupka.

25

Sarr strzelał świetnie z 16 metrów, ale kapitalnie na drodze piłki stanął Van Dijk. Gdyby nie on, to pewnie byłby gol.

22

Holendrzy mieli rzut wolny z 18 metrów, ale szukali dobrego dośrodkowania, zamiast pokusić się o strzał. Nic z tego wolnego nie wyszło.

21

Tak wyglądają kibice Senegalu.

19

Kapitalna kontra Holendrów, De Jong znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale zamiast strzelać, próbował jeszcze zrobić zwód. W efekcie został zablokowany.

17

Znów groźnie i znów po akcji prawą stroną. Dośrodkował Gakpo, a głową z siedmiu metrów strzelał Blind, ale obok słupka.

16

Druga, bardzo dobra akcja prawą stroną Holendrów. Znów podawał Dumfries, ale tym razem, dobrze przechwycił piłkę obrońca Senegalu.

15

Banalna strata, fatalne przyjęcie piłki Janssena na 40 metrze.

13

Holendrzy, póki co, mają sporo strat na swojej połowie.

10

Dumfries dośrodkował z prawej strony, ale źle, wprost w ręce bramkarza.

9

Ismaila Sarr strzelał z ok. 20 metrów, ale nad poprzeczką.

7

Już drugi w meczu, zaledwie po siedmiu minutach, faul de Ligta.

7

Senegal znów próbuje się odgryźć. Na razie wyrównany początek.

5

Ależ kapitalna akcja Holandii. Po koronkowej akcji i podaniu Gakpo, Janssen minimalnie spóźnił się do piłki na piątym metrze. Nie dosięgnął jej. Gdyby ją dotknął, pewnie byłby gol.

4

Dalekie podanie w kierunku Bergwijna, ale ten źle przyjął piłkę.

2

Błąd De Ligta, kontra Senegalu, Dia strzelał z 14 metrów, ale zablokował go de Jong.

1

Początek meczu. Zaczyna Holandia!

16:55

Obie drużyny wychodzą już na boisko. Kapitalnie zapowiada się ten mecz.

16:49

71-letni Louis Van Gaal po raz trzeci prowadzi kadrę Holandii. Na mundialu w Brazylii w 1998 roku wywalczył brązowy medal.

16:48

W Katarze nie zagra Georginio Wijnaldum. Holender pod koniec sierpnia złamał kość piszczelową. A mógłby być filarem drugiej linii tego zespołu.

16:47

Holendrzy w eliminacjach wygrali grupę, w której grali m.in. Norwegia i Turcja. Przegrali tylko jeden mecz. W ich zespole nie zagra też Georginio Wijnaldum, który pod koniec sierpnia złamał kość piszczelową.

16:46

Senegal w drodze na mundial wygrali grupę z Togo, Namibią i Kongo. W decydującym dwumeczu wyeliminowali Egipt.

16:45

W Senegalu brakuje też Keity Balde, napastnika, który ma 40 meczów w kadrze. Został zawieszony za naruszenie kontroli antydopingowej. Zawieszenie kończy się 5 grudnia.

16:44

- Nieobecność Depaya to dla nas cios, tak jak dla Senegalu ciosem jest brak Sadio Mane - powiedział Louis van Gaal, trener Holendrów. Depay od dłuższego czasu ma problemy z kolanem i chociaż ostatnio zapewniał, że jest gotowy do gry, to jednak przegapi starcie z mistrzami Afryki.

16:43

Sadio Mane, to jeden z największych nieobecnych mundialu. Wykluczyła go z gry kontuzja.

16:42

A tak wygląda wyjściowa "11" Senegalu.

16:42

Tak wygląd skład Holendrów.

16:40

Holandia - Senegal to będzie mecz bez dwóch wielkich gwiazd. Nie wystąpią Depay oraz Mane!

16:39

Najlepszy wynik na mundialu Senegal osiągnął w 2002 roku - wtedy odpadła dopiero w ćwierćfinale.

16:38

Holendrzy marzą wreszcie o zdobyciu złota MŚ. Trzy razy byli wicemistrzami świata - w latach 1974, 1988 i 2010 roku.

16:37

Na razie średnia goli na mundialu imponująca - 5 na mecz! W pierwszym, poniedziałkowym starciu Anglia wygrała z Iranem aż 6:2!

16:36

Za oknem już ciemno, więc dobry wieczór Państwu! Zapraszamy do relacji na żywo z trzeciego meczu mundialu: Holandia - Senegal!