26' Aissa Laidouni
23'

23' Mitchell Duke
46'
46' Ferjani Sassi za Mohamed Draeger
64'
64' Ali Abdi
67'
67' Wahbi Khazri za Aissa Laidouni
73'
73' Taha Yassine Khenissi za Issam Jebali
73'
73' Wajdi Kechrida za Dylan Bronn
90'
90' Ferjani Sassi
64'

64' Jamie Maclaren za Mitchell Duke
64'

64' Ajdin Hrustic za Riley McGree
75'

75' Milos Degenek za Fran Karacic
85'

85' Awer Mabil za Craig Goodwin
85'

85' Keanu Baccus za Matthew Leckie

Relacja z meczu Tunezja - Australia

90  + 6'

Dziękujemy, że byliście Państwo z nami i przypominamy, że już za godzinę Polacy zmierzą się z Arabią Saudyjską!

90  + 6'

Sytuacja w grupie D robi się bardzo ciekawa. Australijczycy mają teraz 3 punkty i czeka ich mecz z Danią. Tunezja nadal pozostaje z jednym oczkiem, lecz przed nimi starcie z Francją.

90  + 6'

Koniec! Australia wygrywa z Tunezją 1:0!

90  + 4'

Ryan jest dziś niesamowity. Kolejna wrzutka - kolejne pewne wyjście na przedpole. Świetny mecz bramkarza Australijczyków.

90  + 3'

Po zamieszaniu w polu karnym, Australijczycy próbowali wyjść z kontrą. Sassi zatrzymał piłkę ręką, za co otrzymał żółtą kartkę.

90

6 minut doliczone do drugiej połowy meczu.

88

Świetna okazja Khazriego, który uderzył piłkę z około 11 metrów. Ryan jednak jest dziś prawdziwą ścianą w australijskiej bramce.

88

Kolejna znakomita interwencja Ryana. Jest dziś świetnie ustawiony i równie dobrze dysponowany.

86

Souttar to prawdziwa ściana! Rowles popełnił wielbłąda, ale jego partner znakomicie wyczyścił sytuację.

85

Czas na zmiany. Plac gry opuszczają Leckie i Goodwin, w ich miejsce Mabil i Baccus.

84

Talbi uderzył z dystansu, lecz prosto w koszyk Ryana.

82

Czystej sytuacji Afrykańczyków w drugiej połowie jak nie było, tak nie ma.

82

Tunezyjczycy nacierają, starają się za wszelką cenę. Czy przyniesie to efekt?

79

Było nieco przerw i tempo spadło. Sędzia na pewno doliczy kilka cennych minut.

73

Zmiana także u Australijczyków. Schodzi Karacić, w jego miejsce Degenek.

73

Kolejne zmiany w reprezentacji Tunezji. Schodzą Jebali i Bronn, w ich miejsce Khenissi i Kechrida.

72

Szybka odpowiedź Tunezyjczyków. Dwa celne strzały w minutę, lecz Ryan jest bezbłędny.

71

Jak oni tego nie trafili?! MacLaren znakomicie zabrał się z piłką na lewym skrzydle, ale Leckie nie wykorzystał szansy i nie doszedł do fantastycznej piłki na piątym metrze.

67

Zmiana w reprezentacji Tunezji. Schodzi Laidouni, za niego Khazri.

66

Bardzo dobra okazja Tunezyjczyków! Msakni uderzył z okolic szesnastki, lecz jego uderzenie zablokowali obrońcy.

64

Faul taktyczny Abdiego. Żółta kartka.

63

Zmiany w zespole Australii. Schodzą Duke i McGree, w ich miejsce Hrustić i MacLaren.

63

Znów mamy okres wzmożonej walki w środku pola. Nic wielkiego się nie dzieje.

60

Sassi spróbował swoich sił z dystansu, ale strzał był bardzo niecelny.

59

Bardzo ładna akcja indywidualna Msakiego na skrzydle. Dośrodkowanie także było solidne, ale Ryan pewnie wypiąstkował.

58

Australijczycy nieco się obudzili. To dobry znak dla ich kibiców.

56

Bardzo dobra okazja Australii. Mooy powalczył w środku pola, umożliwiając grę kolegom. Dośrodkowanie Goodwina nie znalazło jednak żadnego z adresatów.

54

Stały fragment niewykorzystany.

53

Tunezyjczycy są na ten moment stroną zdecydowanie wiodącą. Przed chwilą swoją okazję miał Jebali, ale nic z niej nie wyszło. Teraz czas na rzut wolny z około 35 metrów.

50

Australijczycy świetnie wyglądają fizycznie. Wydaje się, jakby każdy z nich mógł przebiec maraton sprintem.

48

Początek dość spokojny, choć to Tunezyjczycy delikatnie przeważają.

46

Gwizdek wybrzmiał, gramy dalej!

46

Obie drużyny są już na boisku. Zaraz zaczynamy druga połowę.

45  + 3'

Kolejna świetna okazja Tunezji! Jebali z prawego skrzydła płasko dośrodkował, ale Msakni uderzył centymetry obok słupka.

45

5 minut doliczone do pierwszej połowy.

44

Duke jest dzisiaj wszędzie! Australijczycy mieli rzut wolny, z którego dośrodkowali w pole karne. Zdobywca pierwszego gola doszedł do górnej piłki, ale uderzył prosto w bramkarza.

41

Ależ okazja Tunezji! Jebali dostał piłkę z autu i wyprowadził ją w pole karne, odgrywając do kolegi. Strzał z praktycznie czystej pozycji, w ostatniej chwili zablokował Souttar. Pierwsza taka szansa podopiecznych Kadriego.

40

Jest bardzo ostro. Leckie walczył o piłkę w polu karnym rywala, ale był spóźniony i sfaulował rywala.

38

Każda wyprawa Tunezyjczyków w okolice pola karnego Australii stanowi zagrożenie. Afrykańczycy starają się za wszelką cenę znaleźć pozycję do strzału.

35

Australijczycy nie pozostają dłużni. Wyglądają kapitalnie fizycznie i w większości przypadków wchodzą w tempo, lecz zdarza im się brzydko wykosić rywala.

34

Irvine wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i uderzył piętą na bramkę, ale dość dużo się pomylił.

32

Niesamowicie ostro grają Tunezyjczycy. Praktycznie każdy faul pachnie kartką.

32

Zagotowało się przy ławce Tunezyjczyków. Jeden z rezerwowych wrzucił piłkę na boisko, którą w twarz dostał leżący Duke. Sytuacja jednak szybko została opanowana.

29

Tunezyjczycy są bez pomysłu. Próbują wyprowadzać akcje, ale Australijczycy są wszędzie i nie przepuszczają żadnej prostopadłej piłki za plecy.

26

Bardzo brzydki faul Laidouniego. Żółta kartka dla pomocnika Tunezji.

24

Tunezyjczycy mieli też nieco pecha. Dośrodkowanie Goodwina nie było perfekcyjne, ale rykoszet skierował futbolówkę idealnie na głowę Duke'a.

23

Piłkarze z Antypodów świetnie wyprowadzili akcję od własnego pola karnego, znakomicie zdobyli przestrzeń w środku pola i wykończyli akcję.

23

Gooool! Duke trafia dla Australii!

21

Dopuszczenie Tunezyjczyków pod bramkę może źle się skończyć. Mamy pierwszy strzał. Drager uderzył z dystansu, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

19

Tunezja w końcu przyspieszyła! Pojawiła się okazja do kontry i od razu zrobiło się gorąco. Ostatecznie Jebali niedokładnie odegrał do kolegi w polu karnym.

17

Statystyka posiadania "In Contest" może być w tym meczu wysoka. Choć obie drużyny raczej starają się grać po ziemi, piłka i tak bardzo często lata na wysokości drugiego piętra.

14

Robi wrażenie wysoki pressing Australijczyków. Problem pojawia się później. Seria dośrodkowań nie doszła do adresata.

14

Póki co oglądamy mecz walki. Żadnej sytuacji, jedynie optyczna przewaga Australii.

12

Spore kłopoty reprezentacji Tunezji. Mają duży problem z wyjściem z własnej połowy.

9

Dość nieoczekiwanie, to Australijczycy są częściej w tercji defensywnej rywali. Niezły początek piłkarzy z Antypodów.

6

Nic z tego, wracamy do chaotycznej wymiany podań.

5

Rzut wolny dla Australii w okolicach pola karnego. Pierwsza szansa.

5

Bardzo ostro grają Tunezyjczycy. Mogą posypać się kartki.

4

Początek spotkania jest dość chaotyczny. Dużo przebitek i walki o górne piłki.

1

Na trybunach zdecydowana przewaga kibiców z Tunezji. Może to nieć duże znaczenie.

11:00

Wybrzmiał pierwszy gwizdek!

10:57

Hymny odegrane, składy zaprezentowane, zaraz startujemy!

10:49

W składach obu drużyn nie ma niespodzianek. Obaj selekcjonerzy postawili na sprawdzone ustawienia i znane nazwiska.

10:48

Po pierwszej serii gier, to drużyna z Afryki jest w lepszej sytuacji. Tunezyjczycy mają na swoim koncie punkt po remisie z Danią. Australia z kolei przegrała 1:4 z Francją i aby przedłużyć szanse na awans do fazy pucharowej, musi dziś wygrać.