28' Wajdi Kechrida
58'
58' Wahbi Khazri
60'
60' Issam Jebali za Wahbi Khazri
74'
74' Ghaylen Chaaleli za Mohamed Ali Ben Romdhane
83'
83' Ali Abdi za Anis Ben Slimane
63'

63' William Saliba za Raphael Varane
63'

63' Adrien Rabiot za Jordan Veretout
63'

63' Kylian Mbappe za Kingsley Coman
73'

73' Antoine Griezmann za Youssouf Fofana
79'

79' Ousmane Dembele za Matteo Guendouzi

Relacja z meczu Tunezja - Francja

90  + 11'

Bramkarz Tunezji wybija! I co? KONIEC!

90  + 11'

A jednak! Nie ma gola! Tunezja jeden! Francja zero!

90  + 8'

Koniec meczu! A nie! Sędzia biegnie jeszcze do monitora! Griezmann był na spalonym! Jeszce czekamy na kolejną powtórkę

90  + 8'

Griezmann dopadł do piłki na szóstym metrze i huknął nie do obrony! Remis!

90  + 8'

A jednak! Griezmann! Gooooooooool! Francja doprowadziła do wyrównania!

90  + 4'

Tunezyjczycy oddalili zagrożenie

90  + 3'

Jeszcze rzut rożny Francuzów. Może teraz?

90  + 3'

Mbappe trafia w mur!

90  + 2'

Kylian Mbappe uderza z rzutu wolnego! Ostatnia szansa dla Francji!

90

Randal Kolo Muani oddał celny strzał! To pierwszy celny strzał Francuzów" w tym meczu!

80

Trzeba też pochwalić defensorów Tunezji, szczególnie wyróżnia się Nader Ghandri, który przeciął kilka akcji

78

Roszady Deschampsa nie zmieniły zbytnio obrazu gry. Mecz nadal jest "szarpany". Francuzi co prawda częściej przedzierają się pod pole karne przeciwników, jednak brakuje im precyzji w ostatniej tercji boiska

70

Tchouameni efektownie zabrał się z piłką, ale koledzy nie podążyli za jego rajdem

68

Konate efektownym wślizgiem odebrał piłkę rywalowi we własnym polu karnym

66

Przypomnijmy: w fazie pucharowej zespoły z grupy D zmierzą się z reprezentacjami z grupy C, a więc teoretycznie mogą trafić na Polskę. Jeśli zespół Czesława Michniewicza wygra grupę, to zagra z wiceliderem grupy C. Jeśli zajmie drugie miejsce, to wpadnie na lidera.

64

Schodzą Coman, Veretout i Varane, wchodzą: Rabiot, Mbappe i Saliba

58

W równolegle rozgrywanym spotkaniu Australia wychodzi na prowadzenie w starciu z Danią (1:0). Tym samym Tunezja spada na 3. miejsce w grupie.

58

Wirtualna tabela: 1. Francja - 6 pkt 2. Australia - 6 pkt 3. Tunezja - 4 pkt 4. Dania - 1 pkt

56

GOOOOOOL! WAHBI KHAZRI MINĄŁ KILKU RYWALI, A POTEM DELIKATNYM STRZAŁEM POKONAŁ MANDANDĘ

47

Jeden z Tunezyjczyków padł w polu karnym, ale sędzia faulu nie widział. Gramy dalej

46

Ruszyła druga połowa

16:49

Francuzi nie oddali żadnego celnego strzału w pierwszej połowie. Żadnego!

16:46

Koniec pierwszej połowy. Początek meczu należał do Tunezji, ale nie potrafiła udokumentować swojej przewagi golem. W końcówce przebudzili się Francuzi, ale widać, że grają rezerwowym składem.

44

Nie chcemy narzekać, ale to naprawdę nudny mecz. Bramkarza nie mają wiele roboty

34

Szósty rzut rożny Tunezji i piąty bez większego zagrożenia. W strzałach celnych 1:0 dla Tunezji

18

Camavinga zatańczył z rywalami przy linii bocznej, ale wywalczył tylko aut na wysokości pola karnego. Z autu jednak piłka wróciła na połowę Francji

17

Camavinga wślizgiem przerywa kontratak

15

Kolejna wrzutka! I znowu Mandanda! Tym razem pewnie złapał piłkę

14

Khzari pada w polu karnym! Ale sędzia faulu nie widział! I miał chyba rację! Tunezyjczyk najprawdopodobniej szukał faulu

13

Tunezyjczycy mieli kolejny rożny, ale znowu nie potrafili stworzyć realnego zagrożenia

12
11

Minęło 10 minut, a Francuzi wciąż się nie przebudzili

8

GOOOOLANIEMA! SPALONY! GHANDRI SKIEROWAŁ PIŁKĘ DO SIATKI, ALE BYŁ NA EWIDENTNYM SPALONYM

7

Kolejne dośrodkowanie! Tym razem Mandanda piąstkuje

6

Fofana oddala zagrożenie

5

Tunezja atakuje lewym skrzydłem, ale Francuzi dobrze się bronią i blokują kolejne dośrodkowania

3

Francuzi są w rezerwowym składzie, ale nie mogą lekceważyć rywali, bo ci wciąż mają szansę na awans. I widać, że będą o niego walczyli z całych sił. Wysoki pressing Tunezji

1

Tunezyjczycy zaczęli, ale szybko stracili piłkę

15:56

Jeśli Francja wygra grupę, a Polska zajmie drugie miejsce, to spotkamy się z nimi w fazie pucharowej

15:55

Czas na hymny

15:38

Grupa D 1. Francja - 6 pkt, gole 6:2 2. Australia - 3 pkt, 2:4 3. Dania - 1 pkt, 1:2 4. Tunezja - 1 pkt, 0:1

15:37

Dzień dobry! Zanim czekają nas wielkie emocje związane z meczem Polski z Argentyną, wyjaśni się sytuacja w grupie D, gdzie Francuzi będą rywalizowali z Tunezją. Pierwszy gwizdek o godz. 16:00.