45' Chris Mepham
51'
51' Tim Ream
66'
66' Brenden Aaronson za Weston McKennie
74'
74' DeAndre Yedlin za Sergino Dest
74'
74' Haji Wright za Joshua Sargent
74'
74' Kellyn Acosta za Yunus Musah
88'
88' Jordan Morris za Timothy Weah
90'
90' Kellyn Acosta
46'

46' Kieffer Moore za Daniel James
79'

79' Brennan Johnson za Neco Williams
82'

82' Gareth Bale
90'

90' Sorba Thomas za Harry Wilson
90'

90' Joe Morrell za Ethan Ampadu

Relacja z meczu USA - Walia

22:07

To tyle, jeśli chodzi o drugi dzień katarskiego mundialu. Dziękujemy, że byliście Państwo z nami i przypominamy, że jutro o 17:00 Polacy zagrają z Meksykiem!

22:06

Zarówno przed Amerykanami, jak i Walijczykami, dwa bardzo trudne mecze. Zważając na dzisiejszy remis, oba zespoły muszą urwać punkty Anglii, lub też ciężko pracować nad bilansem bramkowym.

22:05

Obecna sytuacja w grupie B: 1. Anglia, 3 pkt, gole +4 2. USA, 1 pkt, gole 0 = Walia, 1 pkt, gole 0 4. Iran, 0 pkt, gole -4

22:00

Koniec! To tyle, jeśli chodzi o pojedynek USA z Walią. Po bardzo dobrym widowisku, obie drużyny dzielą się punktami.

22:00

Żółta kartka dla Acosty! Choć trudno o tym powiedzieć, Amerykanin nie miał jednak wyboru. Turner wyszedł bardzo wysoko, a Bale był gotowy strzelić gola z połowy.

21:56

Końcówka to już staropolska kopanina. Nie ma co się dziwić, oba zespoły dały z siebie 200 procent.

21:52

Jeszcze jedna zmiana wśród Walijczyków. Ampadu zszedł z boiska, w jego miejsce Morrell.

21:52

Zmiana w reprezentacji Walii. Wilsona zmienia Thomas.

21:50

Aż 9 minut doliczone do drugiej połowy! Obie drużyny mają nadal dużo czasu na rozstrzygnięcie meczu.

21:50

90 minut meczu za nami. Wśród Walijczyków szykuje się jeszcze jedna zmiana.

21:48

Kolejna bardzo dobra okazja Walii! Moore doskonale przytrzymał piłkę wybitą przez kolegów i piętą zagrał do napędzonego Johnsona. Ten jednak oddał strzał prosto w pilnującego bliższego słupka Turnera.

21:47

Kolejna zmiana w reprezentacji USA. Schodzi Weah, w jego miejsce Morris.

21:44

Do końca meczu jeszcze około 10 minut i wszystko może się zdarzyć. Bardzo dobry mecz na Ahmed bin Ali Stadium.

21:42

Bramkarz reprezentacji USA przeczytał zamiary kapitana "Cymru", ale siła uderzenia była zbyt duża.

21:41

GOL DLA WALII! Bale uderzył z jedenastego metra w prawą stronę i pokonał Turnera!

21:40

Sędzia konsultuje się z VARem, ale nie powinno być tu kontrowersji. Ewidentne przewinienie środkowego obrońcy reprezentacji USA.

21:40

KARNY! Bale faulowany przez Reama.

21:38

Zmiana wśród Walijczyków. Williamsa zmienia Johnson.

21:38

Walijczycy tracą cierpliwość. Williams wdał się w dyskusję z arbitrem po kolejnym "leżakowaniu" jednego z Amerykanów.

21:36

Aaronson doszedł do główki po wrzutce z rogu, ale uderzył daleko od bramki.

21:36

Po zmianach Amerykanie odzyskali werwę. Robinson i Pulisic wykorzystali wolną przestrzeń po lewej stronie, lecz niedokładne podanie tego pierwszego zostało wybite na rzut rożny.

21:35

Kilka minut wolnej gry pełnej przerw i Walia została wybita z rytmu. Bale'owi i spółce zaczyna brakować czasu. Do końca kwadrans plus czas doliczony.

21:33

Aż 3 zmiany w reprezentacji USA. Yedlin wchodzi za Desta, Wright zastępuje Sargenta, a Acosta zmienia Musaha.

21:33

Amerykanie wyglądają coraz gorzej fizycznie. Po krótkiej chwili na murawie wylądował Musah.

21:30

Problemy zdrowotne reprezentantów USA. Na boisku leżą Pulisic i Weah.

21:26

Po krótkiej przerwie spowodowanej drobnym urazem Williamsa, Amerykanie mieli szansę z rzutu rożnego, lecz skończyło się jedynie na zamieszaniu w polu karnym.

21:25

Zmiana wśród Amerykanów. Zmęczony McKennie opuszcza boisko, w jego miejsce dynamiczny Aaronson.

21:24

Centymetry ratują Amerykanów! Kieffer Moore doszedł do wrzutki z rzutu rożnego, ale uderzył minimalnie za wysoko.

21:23

Ależ szansa Walii! Zamieszanie w polu karnym po wrzutce z wolnego wykorzystał Davies, ale Turner znakomicie zareagował i przeniósł piłkę nad bramką. Robi się bardzo gorąco!

21:23

Brzydki faul Musaha w bocznej strefie. Mogła być kartka, a jest tylko rzut wolny.

21:22

Ależ ważne wejście Robertsa! Po uspokojeniu gry, Amerykanie nagle przyspieszyli, co omal nie skończyło się sytuacją sam na sam Pulisica. Walijski obrońca zdołał jednak czubkiem buta wybić piłkę sprzed stopy skrzydłowego rywala.

21:20

Pulisic i spółka robią wszystko, by wybić Walijczyków z rytmu. Wyraźnie zwalniają tempo.

21:19

Amerykanie są w dużych tarapatach. Nie tylko wysoka obrona Walii stała się przeszkodą nie do przejścia. Już nawet długie piłki trafiają do rywali.

21:17

Była dominacja USA, teraz dominują Walijczycy! Na drugą połowę wyszedł zupełnie inny zespół. Jeszcze będzie ciekawie.

21:16

Dest po raz kolejny! Gdyby nie on, Wilson miałby świetną okazję!

21:15

Walijczycy ewidentnie przesunęli linię pressingu. Zaczynają nękać rywala już przed jego polem karnym.

21:14

Znów Williams atakuje, znów Dest wyjaśnia! Ciekawy pojedynek robi nam się przy bocznej linii.

21:13

Nareszcie Walia gra z jajem! Williams stara się podkręcać tempo na lewej stronie, ale póki co obrońcy USA grają bardzo dobrze.

21:11

Podobnie jak na początku meczu, tempo może się podobać. Sporo dzieje się na placu gry, choć głównie w środkowej strefie.

21:10

Kolejna niepotrzebna kartka dla reprezentanta USA. Tym razem ukarany Ream za faul taktyczny w środku boiska.

21:10

Szybki atak Amerykanów i zrobiło się niebezpiecznie! Obrona Walii zdołała jednak wybić piłkę.

21:08

Obraz gry wyraźnie się zmienił. Walijczycy atakują, korzystając z silnego Moore'a, który potrafi się zastawić i utrzymać przy piłce z obrońcą na plecach.

21:07

Widać, że Walia będzie starała się za wszelką cenę utrzymywać piłkę na połowie rywala. Większe znaczenie mogą mieć też wrzutki. Moore przeszedł na środek ataku, a Gareth Bale przesunął się na skrzydło.

21:05

Po przerwie mamy jedną zmianę. Daniela Jamesa zmienił Kieffer Moore.

21:05

Wracamy do gry po przerwie! Rozpoczęli Walijczycy.

20:49

Koniec pierwszej połowy. Amerykanie zdecydowanie górowali nad Walią, pieczętując to bramką. Gareth Bale i spółka będą mieli niemały problem, by w ciągu drugich 45 minut zmienić obraz meczu.

20:47

W końcówce pierwszej połowy niewiele się dzieje. Zespoły czekają na przerwę.

20:45

4 minuty doliczone do pierwszej połowy.

20:44

Za nami prawie 44 minuty gry, a ekipa z Europy będzie wykonywać pierwszy rzut rożny.

20:44

Po strzeleniu gola, Amerykanie zeszli nieco niżej, ale mimo to Walijczycy nie mogą znaleźć pomysłu na rywala.

20:42

Chwilę później kolejna niezła próba Pulisica, ale dośrodkowanie wpadło prosto w ręce Henneseya.

20:39

Gareth Bale z żółtą kartką! Lider reprezentacji Walii za ostro zaatakował przeciwnika i do końca meczu będzie musiał uważać.

20:37

Walijczycy przysnęli dosłownie na 10 sekund i przegrywają! Czy uda im się odpowiedzieć?

20:34

MAMY GOLA! Weah doskonale wykorzystał prostopadłą piłkę w pole karne i zmieścił futbolówkę w siatce! Świetnie zachował się też Pulisic, który minął kilku rywali i świetnie odegrał!

20:33

Brzydki, prawie niesportowy faul Mephama w środkowej strefie. Sędzia postanowił go oszczędzić, nie dając mu żółtej kartki.

20:30

Nie jest to najlepszy moment życia kibiców zgromadzonych przed telewizorami w chłodny wieczór w Swansea. Od gry Walijczyków boli głowa. Poza przesuwaniem formacji w defensywie, nie wychodzi im absolutnie nic.

20:30

Ależ ciężary Walii! Weah naciskał na rywala w jego polu karnym, co skończyło się wybiciem piłki na aut przez Henneseya.

20:29

Dest spróbował uderzyć z dystansu, lecz piłka poszybowała wysoko w trybuny.

20:28

Kapitalny rajd Robinsona! Lewy obrońca Amerykanów przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i zdołał wrzucić piłkę w pole karne. Sargent nie dał jednak rady zakończyć tego strzałem.

20:27

Masa błędów po stronie Walijczyków. Każda próba wyprowadzenia piłki kończy się stratą po kilku sekundach.

20:26

Średni pressing Amerykanów przynosi efekty. Jankesi znów wymusili na rywalu stratę i niewiele brakowało, by Weah doszedł do kąśliwej wrzutki Robinsona.

20:24

Póki co Walijczycy nie mają wielu argumentów czysto piłkarskich, lecz widać po nich bardzo duże zaangażowanie. Pytanie, czy będzie to miało wpływ na końcowy wynik.

20:22

Zrobiło się gorąco w polu karnym Walii. Robinson wszedł ofensywnie i znalazł się w pobliżu "piątki", lecz próba krótkiego dośrodkowania została zatrzymana przez defensorów "Cymru".

20:19

W ostatnich kilku minutach tempo nieco spadło. Piłka nadal znajduje się głównie na połowie Walii, lecz Amerykanie nie atakują z takim animuszem jak na samym początku.

20:18

Ależ szkoda, że to nie wyszło! Pulisic na lewym skrzydle założył siatkę rywalowi, będąc w pobliżu pola karnego. Walijski obrońca zdołał jednak w porę wybić piłkę.

20:15

Amerykanie dobrze czują się z piłką przy nodze, lecz przy próbach szybkiego ataku Walijczyków często są o tempo spóźnieni. Niewiele brakowało, a po faulu na połowie rywala kartkę dostałby Sargent.

20:14

Pierwszy strzał Walijczyków. Z rzutu wolnego Wilson zagrał długą i miękką piłkę, która została wybita. Jeden z graczy w czerwonych strojach uderzył z około 30 metrów, ale zupełnie niecelnie.

20:14

Oba kartoniki zarobione przez Amerykanów w środkowej strefie boiska, blisko linii bocznej. Zupełnie niepotrzebne zachowanie.

20:13

Kolejna kartka dla Amerykanów! Williams drugi raz faulowany, tym razem przez McKennie'go.

20:11

Dest wyraźnie spóźniony ze wślizgiem. Gracz AC Milan ukarany żółtą kartką.

20:11

Pierwsze 10 minut zdecydowanie na korzyść USA.

20:10

Chwilę później Jankesi zaatakowali z drugiej strony, ponownie sprawdzając refleks Henneseya.

20:09

Ależ okazja Amerykanów! Świetna piłka Desta do Weaha, który dośrodkował w pole karne. Walijczycy omal nie wpakowali piłki do własnej bramki!

20:07

Piłkarze z Europy nie przebierają w środkach. Hennesey drugi raz próbował wyekspediować piłkę bezpośrednio od bramki do napastników.

20:06

Widać, że oba zespoły mają duże możliwości w zmianie tempa. Walijczycy liczą głównie na kontry, dając się zepchnąć.

20:05

Rożny wybity przez Walijczyków, ale Amerykanie szybko odzyskują piłkę. Dominacja w pierwszych minutach.

20:04

Pulisic od początku szuka gry. Teraz wywalczył rzut rożny.

20:03

Rzut wolny dla Amerykanów nie został odpowiednio wykorzystany. Zła wrzutka i aut dla Walii.

20:02

Po obu drużynach widać chęć zorganizowanej gry. Amerykanie z pierwszym rzutem wolnym.

20:00

Amerykanie rozpoczęli grę!

19:58

Hymny odegrane, kapitanowie wymienili się proporczykami, zaraz zaczynamy!

19:54

W ostatnich latach, obie drużyny zmierzyły się ze sobą dwukrotnie w 2020 roku. W obu meczach padł bezbramkowy remis.

19:52

W przypadku Walii, dzisiejszy mecz jest mundialowym debiutem dla absolutnie wszystkich graczy. Ma to związek z faktem, że "Cymru" wraca do walki o puchar świata po ponad 50 latach.

19:51

Warto przypomnieć, że Amerykanie przywieźli do Kataru wyjątkowo młody skład. Jedynym zawodnikiem, który pamięta ostatni start Jankesów na mundialu jest DeAndre Yedlin, obecny obrońca Interu Miami.

19:45

Dla obu zespołów może to być kluczowe spotkanie. Faworytem do wygrania grupy B jest Anglia, która pokonała dziś Iran 6:2. Pomiędzy USA i Walią ma rozegrać się walka o drugie miejsce w grupie.

19:41

W dzisiejszym meczu, po obu stronach, zobaczymy wszystkie największe gwiazdy. Wśród Walijczyków na boisku nie zabraknie Aarona Ramseya, Garetha Bale'a i Daniela Jamesa. W drużynie USA w pierwszym składzie wyjdą m.in. Weston McKennie, Serginho Dest czy Christian Pulisic. Co ciekawe, na ławce rezerwowych mecz rozpocznie pomocnik Borussi Dortmund, Giovanni Reyna.

19:32

Witamy wszystkich bardzo serdecznie! Już za 25 minut rozpocznie się trzeci mecz drugiego dnia mundialu. Kolejkę w grupie B zamknie pojedynek USA z Walią.