Korea Płd.
57'
57' Martin Caceres
64'
64' Edinson Cavani za Luis Suarez
79'
79' Nicolas de la Cruz za Matias Vecino
79'
79' Matias Vina za Mathias Olivera
88'
88' Guillermo Varela za Facundo Pellistri
74'

74' Gue-Sung Cho za Ui-Jo Hwang
74'

74' Kang-In Lee za Sang-Ho Na
74'

74' Joon-Ho Son za Jae-Sung Lee
88'

88' Gue-Sung Cho
90'

90' Paulo Bento

Relacja z meczu Urugwaj - Korea Płd.

90  + 8'

To był mecz walki. Koreańczycy zaprezentowali naprawdę dobry futbol. W pierwszej połowie przez kwadrans naciskali mocno na Urugwaj. Potem rolę się odmieniły i Urugwaj mógł nawet mówić o pechu. Kapitalne dośrodkowanie z rzutu rożnego, do którego doskoczył Diego Godín, ale trafił w słupek. Swoje szanse mieli też Koreańczycy, ale też brakowało celności. Do ostatnich minut spotkania trwała walka. Kiedy wydawało się, że Urugwaj już buduje akcje na zwycięskiego gola, Koreańczycy znakomicie się bronili, a potem atakowali z kontry. Ostatecznie nie udało się żadnej z ekip wywalczyć gola. I dzięki temu po pierwszym meczu w grupie H dwie drużyny mają po jednym punkcie. Na 17:00 zaplanowano spotkanie Portugali i Ghany.

90  + 8'

KONIEC MECZU! Ależ to była walka! Urugwaj bezbramkowo remisuje z Koreą Południową.

90  + 8'

Żółta kartka dla Guillermo Varela. Sytuacja jednak dość kontrowersyjna.

90  + 6'

Beznadziejne dośrodkowanie Nicolása de la Cruza wyłapał Kim Seung-gyu.

90  + 5'

Korea jakby dostała nowy pokład sił. Naciskają i do tego aktywnie się bronią. Ale teraz rzut rożny dla Urugwaju.

90  + 4'

Koreańczycy pozostali w ataku. Obok bramki zza pola karnego strzelił Hwang In-beom.

90  + 3'

Mocne dośrodkowanie w pole karne spod linii końcowej, ale minimalnie spóźniony był Son i nie doszedł do strzału.

90  + 2'

Ruszali z kontrą Koreańczycy, ale brakuje im siły i prędkości. W połowie odebrał im piłkę Valverde. I jaka radość!

90  + 1'

7 minut doliczył sędzia.

90  + 1'

I kolejna okazja, ale tym razem Korei! Son Heung-min nie trafił w światło bramki! Piłka przeleciałą obok słupka.

90

NIEBYWAŁE! Valverde oddał genialny strzał zza pola karnego. Obrońcy nawet nie drgnęli. Pech, pech, pech! Piłka odbija się od słupka!

88

Cho Gue-sung ukarany żółtą kartką

88

Facundo Pellistri opuścił murawę. Zastąpił go Guillermo Varela.

88

Urugwaj jeszcze próbuje, ale nieudolnie. Teraz niecelnie głową uderzył Edinson Cavani po dośrodkowaniu Rodrigo Bentancura.

88

Koreańczycy jakby stracili werwę. Przeszli zdecydowanie do obrony i czekają na okazje z kontry.

86

Urugwaj przy piłce, ale wciąż nie potrafi skonstruować zagrożenia. A czas się kończy.

85

Dryblował na prawym skrzydle Facundo Pellistri, lecz młody talent Manchestetu United posłał niedokładne prostopadłe podanie.

84

Faulowany był w środku pola Edinson Cavani.

82

Darwin Nunez wreszcie strzelał z osiemnastu metrów... Ale też niecelnie. Piłka przeleciała obok bramki.

80

Mądrze zastawił się doświadczony Diego Godín. Kapitana Urugwaju faulował Cho Gue-sung.

79

Matias Vecino i Mathias Olivera opuszczają boisko, a Urugwaj w ich miejsce będą wspierać Nicolas De La Cruz i Matias Vina.

78

Odważna decyzja Cho Gue-sunga, który przyjął piłkę i od razu oddał strzał z dystansu. Szkoda tylko, że niecelny.

76

I jeszcze zmiana Son Jun-Ho za Lee Jae-Sung.

75

Podwójna zmiana u Koreańczyków. Hwang Ui-jo i Na Sang-Ho schodzą. A za nich Cho Gue-Sung i Lee Kang-In.

73

Gra zdecydowanie nabrała tempa. Widać, że zostało niespełna 20 minut.

71

Sergio Rochet skutecznie wyszedł z pola karnego i głową przeciął długie podanie.

71

Płaską centrę Facundo Pellistriego spokojnie przejęli Koreańczycy.

70

Valverde słynie z potężnego uderzenia z dystansu. Miał miejsce, strzelił... fatalnie. Wyraźnie skiksował.

68

Za mocny przerzut na prawo do Facundo Pellistriego.

68

Korea musiałaby trochę przyspieszyć, aby z ich ataków pozycyjnych coś wychodziło.

67

Trochę niedokładności po obu stronach, ale piłka na połowie Urugwaju.

65

Kim Min-jae potrzebował pomocy medycznej. Schodzi za linię boczną.

64

Boisko opuszcza Luis Suárez, w jego miejsce wchodzi Edinson Cavani.

63

Świetny kontratak Urugwaju po dalekim podaniu na skrzydło. Darwin Nunez zgubił rywala przy linii bocznej, który się poślizgnął, jednak zawiodło ostatnie podanie do Suareza.

62

José María Giménez zablokował wrzutkę Na Sang-ho, ale Koreańczycy cały czas naciskają.

61

Stracili Urugwajczycy piłkę na własnej połowie. To stworzyło okazję do dośrodkowania, ale nie udało się doskoczyć do podania Koreańczykowi.

61

Przerzut Urugwajczyków długim podaniem na drugą stronę, ale spokojnie opanował to obrońca Korei, który podał piłkę bezpiecznie do bramkarza.

60

Urugwaj z piłką na własnej połowie. Nie może przebić się na drugą stronę.

57

Żółta kartka dla prawego obrońcy Urugwaju. Caceres nadepnął na nogę Sona. Tak, że aż ściągnął buta rywalowi.

55

Wrzutka Federico Valverde z rzutu wolnego została wybita.

54

Gramy dalej. Nie było podstaw do podyktowania jedenastki.

53

Sprawdzana jest sytuacja po rzucie rożnym w polu karnym Urugwaju. Będzie karny dla Korei?

52

Dośrodkowywać chciał Koreańczyk, ale został zablokowany, ale wywalczył rzut rożny.

51

Son wbiegał imponująco w pole karne Urugwaju. Mógł w pierwsze tempo strzelać, ale chciał jeszcze zbliżyć się do piątego metra. I stracił piłkę.

50

Długie podanie z linii obrony w kierunku Suareza, jednak ten znalazł się na pozycji spalonej.

49

Stracił piłkę na lewym skrzydle Son Heung-min.

47

Od rzutu wolnego rozpocznie Korea, bo jeden z ich zawodników był faulowany w pobliżu własnej bramki.

46

Składy niezmienne.

46

Zaczęli!

45  + 1'

Jeszcze chwila i rozpocznie się druga połowa.

45  + 1'

Przerwa! Po pierwszej połowie mamy wynik 0:0. Korea zachwyciła! Urugwaj nie pozostawał dłużny.

45  + 1'

Suarez nie dobiegł do dośrodkowania w polu karnym. Rzut wolny nie został wykorzystany.

45

Minutę doliczył sędzia.

45

Darwin Nú?ez najpierw popisał się czystym odbiorem, który przerwał kontrę Koreańczyków, a po chwili wywalczył rzut wolny.

43

ALEŻ PECHA MAJĄ URUGWAJCZYCY! Kapitalne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Diego Godín trafił główką w słupek. Nie ma gola!

43

Urugwaj miał pięknie wyglądającą kontrę, ale... znów Korea zdążyła uratować sytuację. Rzut rożny dla Urugwaju.

41

Przechwyt Koreańczyków przed polem karnym przeciwnika, ale zabrakło trochę chłodnego rozumu. Pospieszył się Hwang In-Beom i podawał niedokładnie w kierunku Sona.

39

Nad poprzeczką z dystansu uderzył Hwang In-beom. Korea wciąż napiera!

38

Wścieka się Bentancur, bo nie dostaje podań. Przy piłce są głównie środkowi obrońcy Urugwaju.

36

Uspokojone tempo gry. W środku pola mają piłkę Urugwajczycy.

34

To była najlepsza okazja Korei! Płaskie dogranie z prawej strony, ale kompletnie nieatakowany Hwang Ui-jo fatalnie pudłuje z kilku metrów!

34

Nowy kwadrans gry i Koreańczycy atakują znów mocno. Prawie cały czas na połowie Urugwaju toczy się gra.

31

Minęło pół godziny. I chociaż sporo pochwał zebrali gracze z Azji, to mieliśmy dwa strzały Urugwaju, a zero po stronie Koreańczyków.

31

Znów więcej przy piłce widać Koreańskich piłkarzy, którzy szybko odzyskali futbolówkę po stracie.

30

Zaatakować próbowali Koreańczycy. Za mocny przerzut do Kima Moon-hwana skończył się autem dla rywali.

27

Znakomicie wyglądał kontratak Urugwaju. Wybiegli pod pole Olivera podał zbyt mocno w kierunku Darwina Nuneza w polu karnym Korei. Był pierwszy przy piłce Kim Seung-Gyu.

26

Kapitalna para Sona po długim podaniu, które otrzymał. W porę zadziałali jednak Urugwajczycy.

25

Na rzut rożny została wybita wrzutka Valverde z rzutu wolnego.

24

Urugwaj wciąż przy piłce. Role zdecydowanie się odwróciły.

22

Budzi się Urugwaj! Była szansa i to wielka. Kolejny fantastyczny przerzut na prawe skrzydło, Pellistri od razu podawał wzdłuż pola karnego, jednak Darwin Nunez nie trafił w piłkę na piątym metrze!

21

Lepszy moment Urugwaju, który utrzymuje się na połowie rywala.

20

Aj... zabrakło celnego strzału. A José María Giménez posłał długie podanie do Federico Valverde. On zdecydował się na strzał i... nic z tego.

19

Przez nieporozumienia piłki tracą Koreańczycy. Urugwaj nie potrafi tego jednak wykorzystać.

18

Piękny przerzut Koreańczyków na lewą stronę. Potem jednak nieudane dośrodkowanie Kima Jin-su. Od bramki grę wznowi Sergio Rochet.

17

Zagapił się koreański obrońca i pachniało szansą dla Urugwaju. Jaki efekt? Znakomity odbiór Junga Woo-younga kończy atak Urugwaju. I tak od kilkunastu minut. Szybko odbierają piłkę Koreańczycy.

15

Mija kwadrans i mamy dopiero pierwszy moment, kiedy Urugwaj potrafi dłużej utrzymać się przy piłce. Koreańczycy pięknie jednak kryją.

13

Ajajaj! Zrobiło się gorąco przy kontrze. Była szansa dla Urugwaju. Vecino włączył się do akcji ofensywnej, ale Suarez podawał niedokładnie w jego stronę. Miał trudną pozycję już w polu karnym i nie oddał strzału.

12

Statystyki potwierdzają to, co widać gołym okiem. Korea ma 70% posiadania piłki.

10

Koreańscy kibice solidaryzują się ze swoim piłkarzem, który gra dziś w ochronnej opasce.

10

Kontra Urugwaju, natomiast Kim Moon-Hwan nie pozwolił, by rozpędził się na skrzydle Darwin Nunez. Bardzo szybko ucinają próby ataków rywali Koreańczycy.

10

Diego Godín przerwał kontratak Koreańczyków, którzy wciąż utrzymują się przy piłce.

8

Nie ma zagrożenia pod urugwajską bramką po wrzutce Sona z kolejnego rzutu rożnego.

7

Zaskakujący jest początek, bo Urugwaj bez szans w próbie podejścia pod pole karne rywala. Waleczni są Koreańczycy.

6

Próbował wyjścia z kontrą Darwin Nú?ez. Atakujący Liverpoolu był faulowany.

6

Hwang In-beom był faulowany przez Matíasa Vecino na połowie Urugwaju.

5

W środku pola trwa walka o utrzymanie się przy piłce. Azjaci to wygrywają i budują atak.

2

Pierwszy rzut rożny w tym meczu wykonali Koreańczycy. Dobrze wrzucona piłka, Koreańczycy do niej doszli, ale po chwilowym zamieszaniu złapał futbolówkę bramkarz Urugwaju.

1

Pierwsza minuta i wysoki pressing Korei. Blisko bramki Urugwaju podeszli piłkarze tego kraju.

1

Rozpoczęli!

1

Czołowy piłkarz reprezentacji Korei Południowej Son Heung-min, który gra dla Tottenhamu, w meczu Ligi Mistrzów 1 listopada doznał poważnych złamań wokół lewego oka. Dlatego kibice oglądają go dzisiaj w specjalnej masce, która ma go chronić.

13:59

Na trybunach ewidentna przewaga Urugwajczyków.

13:55

Piłkarze już są na murawie. Jeszcze hymny, przywitanie, losowanie i start pojedynku.

13:54

Jeszcze chwila, jeszcze moment i wszystko się rozpocznie.

13:50

Trenerem Urugwajczyków jest Diego Alonso, a Koreańczyków Paulo Bento.

13:48

Koreo Południowa też może poszczycić się pięknym wynikiem z 2002 roku. Wtedy, jako współorganizator imprezy, dotarła aż do małego finału. W nim przegrała z Turcją 2:3 i ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

13:44

Urugwajczycy przystępują do mundialu w Katarze z nadziejami, by nawiązać do dawnych sukcesów. Dwukrotnie sięgali po tytuł mistrzów świata. Pierwszy raz w 1930 roku. Od ostatniego złotego medalu minęły 72 lata.

13:39

W grupie H poza Urugwajem i Koreą Południową wylosowane zostały Portugalia oraz Ghana. Zespoły te zmierzą się także dzisiaj. Ich mecz zaplanowano na 17:00.

13:32

Dzień dobry! Kolejny dzień mundialu rozpoczął się w najlepsze. Czas na pierwszy mecz w grupie H, w którym Urugwaj zmierzy się z Koreą Południową. Start przewidziany na godzinę 14:00. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji.