Anglia
29'
29' Daniel James
36'
36' Connor Roberts za Neco Williams
46'
46' Brennan Johnson za Gareth Bale
59'
59' Joe Morrell za Ben Davies
61'
61' Aaron Ramsey
77'
77' Harry Wilson za Daniel James
81'
81' Rubin Colwill za Joe Allen
50'

50' Marcus Rashford
51'

51' Phil Foden
57'

57' Trent Alexander-Arnold za Kyle Walker
58'

58' Callum Wilson za Harry Kane
58'

58' Kalvin Phillips za Declan Rice
65'

65' Kieran Trippier za Luke Shaw
68'

68' Marcus Rashford
75'

75' Jack Grealish za Marcus Rashford

Relacja z meczu Walia - Anglia

22:00

Zakończył się też mecz Iranu - USA. Amerykanie wygrali 1:0 i awansują do 1/8 finału. Tam zmierzą się z mocną Holandią, która wygrała grupę A.

21:59

Trwa walka o drugie miejsce w grupie. Anglicy ważny krok poczynili.

21:57

Wracając do tego meczu. Walia wyszła na spotkanie z Anglią jakby bez wiary. Przynajmniej nie było tego widać na boisko. Paradoksalnie więcej sytuacji stworzyli w momencie, w którym wynik meczu był już bardzo niekorzystny.

21:56

W drugim meczu trwają ostatnie doliczone minuty. USA wciąż prowadzi jedną bramką. Iran potrzebuje wyrównania, aby wyjść z grupy.

21:55

Ostatni gwizdek arbitra! Anglia rozbiła Walię 3:0! To koniec mundialu dla tych drugich. Synowie Albionu z kolei wychodzą z grupy z pierwszego miejsca i zagrają w 1/8 finału z Senegalem!

90  + 4'

A jednak jeszcze zaatakowali. Chcieli chyba wejść do siatki z tą piłką. Kapitalnie weszli w pole karne! Defensorzy nie dali jednak strzelić.

90  + 4'

Nie dadzą Anglicy strzelić sobie gola. Spokojnie pilnują piłki.

90  + 2'

Cztery minuty doliczył sędzia.

90  + 2'

W zamieszaniu z pięciu metrów uderzał Stones. Piłka otarła się o poprzeczkę o pofrunęła na aut!

90

Kieffer Moore faulował jeszcze Johna Stonesa.

90

Końcówka meczu nie jest w żadnym stopniu porywająca. Anglia spokojnie wymienia podania.

87

Jeszcze Walia szuka gola. Kieffer Moore celował w polu karnym. W końcu strzelił, ale znów niecelnie.

85

Walia pragnie zdobyć chociaż gola honorowego. Rubin Colwill zdecydował się na strzał z linii pola karnego, ale niecelnie.

83

Faulował Harry Maguire. Rzut wolny dla Walijczyków.

82

Stracił futbolówkę w polu karnym rywali Jude Bellingham.

81

Joe Allen ostatecznie musiał opuścić boisko. Za niego: Rubin Colwill.

80

Joe Allen zgłasza problem. Interweniują medycy. Przerwa w grze.

79

Walia od dłuższej chwili utrzymuje się przy piłce, ale trudno im podejść pod bramkę rywali.

78

Powinno być 0:4! Strzał Bellinghama odbił bramkarz, dobijać starał się Foden, ale atakowany przez obrońcę spudłował z trzech metrów!

77

Zmiana też w ekipie Walii. Schodzi: Daniel James. Za niego: Harry Wilson.

76

Spójrzcie tylko, jak wyglądał gol numer dwa w wykonaniu Rashforda.

76

Nie będzie hat-tricka. Rashford schodzi z boiska. Owacje na stojąco od publiki! Za niego: Jack Grealish.

74

Przewrócił się Foden. Anglik pozbierał się jednak z murawy. Ucierpiała kostka, ale wygląda na to, że wszystko jest w porządku.

73

Golkiper Walii wyłapał wrzutkę z rożnego. Tym razem Anglicy się nie popisali.

72

Rashford znów z prawej strony strzelał, ale obronił to tym razem Ward. Mógł uderzyć jednak na dalszy słupek i być może miałby hat-tricka.

70

Walia jest już praktycznie pozbawiona szans na awans. Obecnie Anglicy są niemal pewni pierwszego miejsca w grupie. Amerykanie wciąż prowadzą z Iranem i to daje im drugie miejsce.

68

Znów nie popisał się Danny Ward, bo strzał piłkarza Manchestery United był mocny, lecz zmierzał w sam środek bramki.

68

MIAZGA! CO ZA MECZ RASHFORDA PROSZĘ PAŃSTWA! DRUGI GOL TEGO CHŁOPAKA! ANGLIA - WALIA 3:0. Kapitalne podanie z daleka. Dobiegł do niego Rashford, jeszcze ominął defensorów w polu karny i strzelił!

67

Walia niby próbuje dojść pod bramkę rywala, ale Anglicy wciąż utrudniają. Cisza na stadionie.

66

Kolejna zmiana Anglików. Schodzi: Luke Shaw. Wchodzi: Kieran Trippier.

65

Gianni Infantino przygląda się meczowi Anglii z Walią.

63

Wrócił do gry Henderson.

62

Aaron Ramsey faulował. Groźny był to atak w nogi Jordana Hendersona. Aktualny kapitan Anglii potrzebuje pomocy medycznej. Żółta kartka dla Walijczyka.

59

Jak wpadają dwa gole w dwie minuty? A no właśnie tak!

59

Zmiana również u Walijczyków. Zszedł Ben Davies, zastąpił go Joe Morrell.

58

Potrójna zmiana w ekipie Walii. Schodza: Kyle Walker, Declan Rice i Harry Kane. Wchodzą: Trent Alexander-Arnold, Kalvin Phillips i Callum Wilson.

55

Ostra wrzutka Daniela Jamesa minęła lewy słupek bramki Jordana Pickforda.

54

Druga odważniejsza akcja Walijczyków w tym meczu. Dwie wrzutki. Szkoda tylko, że niezbyt dokładne.

51

Z prawej strony płasko dogrywał Kane, a nadbiegający Foden z kilku metrów wbił piłkę do siatki! A to wszystko po fatalnej stracie Daviesa.

51

GOL! GOL! GOL! Anglia nokautuje Walię! Phil Foden trafia do bramki. Anglia - Walia 2:0.

50

Nie popisał się bramkarz Walii... leciała piłka dokładnie tam, gdzie muru nie było. Powinien tam stać Danny Ward. Przesuwał się, ale zbyt późno!

50

GOOOOOOOLLLLL!!! NIE POTRAFIŁ Z AKCJI, WIĘC ZROBIŁ TO Z RZUTU WOLNEGO. RASHFROD DAJE PROWADZENIE ANGLII.

49

Rzut wolny przed polem karnym Walii mają Anglicy.

47

Od faulu występ w tym spotkaniu rozpoczął Brennan Johnson. Chociaż trzeba już zauważyć, że Walia napierała.

46

Uuu! Walijczycy wyszli bez Garetha Bale'a. Za niego Brennan Johnson.

46

Anglicy rozpoczęli drugą połowę.

21:06

Wracamy na stadion.

45  + 5'

Koniec pierwszej połowy. Anglia gra w miarę solidnie, a Walia tak, jakby nie było ich na boisku. Mimo wszystko bezbramkowy remis. Wracamy po przerwie.

45  + 5'

W końcu strzał Walii! Szkoda, że niecelny. Joe Allen zza pola karnego.

45  + 5'

Roberts odpycha Rashoforda, który blokował mu dojście do piłki za linią boczną.

45  + 4'

Danny Ward łapie piłkę po główce angielskiego piłkarza.

45  + 3'

Fatalnie grają teraz Walijczycy. Zupełnie nietrafione podania do przodu przejmują Anglicy. I od razu idą pod bramkę rywala. Walia wygląda, jakby już nie miała sił. Wierzyć się nie chce!

45  + 2'

Jedyne, co zasługuje na pochwałę w ekipie Walii, to defensywa. Zawodzi linia ataku i pomocy, ale obrońcy świetnie się spisują i wygrywają pojedynki z Anglikami.

45

Sędzia doliczył 5 minut.

45

W tej sytuacji Walia nawet przy zwycięstwie nie wyjdzie z grupy.

44

Tymczasem w drugim meczu tej grupy Amerykanie prowadzą z Iranem 1:0.

43

Nic nie wyszło z dwóch rzutów rożnych Anglii. Gra przeniosła się na środek boiska.

41

Pędzili z akcją Anglicy. Rashford podawał w pole karne, ale zablokowali to rywale. Rzut różny!

39

Raaaaashford! Strzelał z przewrotki w polu karnym! Ajjjjjjjjj! Niecelnie.

37

Nie zdołał się utrzymać przy piłce Kieffer Moore.

37

Walker wyrzucał z autu w pole karne Walii. Wybili defensorzy piłkę poza 11. metr, ale sędzie po chwili odgwizdał faul w ataku. Od bramki Walia.

36

Williams opuszcza boisko. Za niego Roberts.

35

Będzie zmiana.

34

Williams ma chyba poważny kłopot. Interweniują medycy. Przerwa w grze. To jeszcze konsekwencja tego trafienia go piłką w głowę.

32

Harry Maguire wrzuca w pole karne Walii... za mocno! Od autu drużyna, która zajmuje ostatnie miejsce w tej grupie.

31

Pół godziny gry za nimi, a Walia chyba raz znalazła się pod bramką Anglii.

30

Daniel James zrobił teraz to samo na piłkarzu Anglii, który chciał zbudować kontratak. I tu sędzia pokazał kartonik.

29

Williams biegł z piłką do przodu. Jordan Henderson zatrzymał go nieprzepisowo. Ma szczęście, że nie sięgnął po żółtą kartkę.

28

Phil Foden dopuścił się faulu w ataku.

26

Wrócił już na murawę Williams.

24

Leży we własnym polu karnym Neco Williams. Dostał mocno piłką w głowę. Po mocnym uderzeniu.

24

Nie sięgnął dośrodkowanej piłki Harry Maguire.

23

Znów gotowało się w polu karnym Walijczyków. Ależ mieli szczęście, że Jordan Henderson nie opanował podania.

21

Co najlepiej określa ten mecz do tej pory? 70% posiadania piłki po stronie Anglików.

19

Ryzykownie zagrali Walijczycy. Danny Ward musiał przyjmować futbolówkę klatką piersiową i wykopał ją prosto do przeciwnika.

19

Dośrodkował Luke Shaw, a uderzenia główą próbował Harry Maguire. Od bramki grę wznowi Danny Ward.

18

Harry Kane faulowany przez Chrisa Mephama. Następny stały fragment czeka Anglików.

17

Anglia cały czas na połowie rywala. W głębokiej defensywie są Walijczycy.

15

Foden zdecydował się na strzał tuż zza pola karnego Walii, ale piłka przeleciała obok bramki.

13

Ręką zagrał Neco Williams. Rzut wolny dla Anglii.

12

Anglicy cały czas przy piłce, a Walijczycy nie atakuję na futbolówkę. Jakby byli sparaliżowani. Obserwują mecz, zamiast grać.

10

Pędzili kapitalnie z piłką Anglicy. Już był sam na sam z bramkarzem Rashford, ale walijski golkiper w porę wyszedł do piłki. Pierwsze ostrzeżenie dla Walii.

8

Za mocno na lewe skrzydło próbował przerzucić Ethan Ampadu.

8

Sporo nerwowości po stronie Walii. Jest kłopot z utrzymaniem się przy piłce.

6

Faulowany był Joe Allen.

5

Anglicy przy piłce. Starają się budować atak pozycyjny.

3

Walia na razie nie stawia na pressing. Czekają na ruch Anglików. A to jednak tym pierwszym bardziej zależy na wygraną.

2

Początkowo walka o utrzymanie się przy piłce w środku pola.

1

Anglicy tradycyjnie najpierw uklęknęli. Walijczycy także. Po chwili gwizdek i zaczęli!

20:00

Wśród sędziów VAR jest m.in. Polak Paweł Sokolnicki.

19:59

Mecz poprowadzi Slavko Vincić (Słowenia).

19:58

No to czas na przywitanie, losowanie i zaczynamy! Ok. 14 tysięcy kibiców angielskich na trybinach - podaje Mateusz Borek, komentator TVP Sport.

19:56

Czas na hymny!

19:52

W całej historii, która sięga jeszcze XIX wieku, Anglia i Walia rozegrały 103 mecze! 14 razy triumfowała Walia, a 68 razy Anglia.

19:50

Oto składy obu tych ekip:

19:47

Walia zajmuje ostatnie miejsce w grupie z jednym punktem. Dlatego musi pokonać Anglię, a do tego jeszcze liczyć na remis w meczu Iran - USA, przy czym ten pierwszy zespół musi mieć finalnie gorszy bilans bramek.

19:40

Dobry wieczór! Zapraszamy na kolejne wielkie emocje w Katarze. Walia zmierzy się z Anglią. Jeśli chcą wyjść z grupą, to muszę pokonać drużynę, którą prowadzi Gareth Southgate. Anglicy zaś, aby czuć się bezpiecznie, muszą wywalczyć chociaż remis. Pierwszy gwizdek o 20:00.