Iran
45'
45' Joe Rodon
57'
57' Brennan Johnson za Harry Wilson
57'
57' Daniel James za Connor Roberts
77'
77' Joe Allen za Ethan Ampadu
86'
86' Wayne Hennessey
87'
87' Danny Ward za Aaron Ramsey
68'

68' Karim Ansarifard za Sardar Azmoun
77'

77' Alireza Jahanbakhsh za Ali Gholizadeh
77'

77' Mehdi Torabi za Ehsan Haji Safi
78'

78' Roozbeh Cheshmi za Ahmad Nourollahi
83'

83' Ali Karimi za Saeid Ezatolahi
90'

90' Ramin Rezaeian
90'

90' Alireza Jahanbakhsh
90'

90' Roozbeh Cheshmi
90'

Relacja z meczu Walia - Iran

90  + 11'

Reprezentacja Iranu zasłużenie pokonała Walię 2:0 i odniosła pierwsze zwycięstwo na turnieju w Katarze. O awans do 1/8 finału Irańczycy powalczą w bezpośrednim meczu ze Stanami Zjednoczonymi, który odbędzie się za cztery dni. Walia, która zmierzy się z Anglią, musi liczyć na prawdziwy piłkarski cud.

90  + 11'

Cóż to była za końcówka! Najpierw z boiska wyleciał bramkarz Walii Wayne Hennessey, a następnie gole Roozbeha Cheshmiego i Ramina Rezaeiana w doliczonym czasie gry dały zasłużone zwycięstwo Iranowi!

90  + 11'

Koniec meczu! Walia - Iran 0:2!

90  + 11'

Znakomitą kontrę Iranu wyprowadził Mehdi Taremi! Po jego podaniu Ramin Rezaeian znalazł się sam na sam z bramkarzem i śliczną podcinką pokonał Warda!

90  + 11'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ramin Rezaeian na 2:0 dla Iranu!

90  + 8'

Roozbeh Cheshmi bohaterem Iranu! Kolejne dośrodkowania Irańczyków były wybijane przez reprezentantów Walii, aż w końcu do piłki przed polem karnym dopadł Cheshmi i huknął tak, że Ward skapitulował! Iran zasłużenie prowadzi!

90  + 8'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL DLA IRANU!

90  + 5'

Niebezpieczne zagranie Jahanbakhsha. Żółta kartka. Wcześniej tak samo ukarany Rezaeian.

90  + 4'

Hosseini łapie dośrodkowanie Daviesa.

90  + 2'

Na spalonym Taremi.

90  + 1'

Kieffer Moore nie opanował piłki w polu karnym Iranu. Strata.

90

Dziewięć minut doliczonych do tego spotkania!

88

Torabi uderza minimalnie niecelnie zza pola karnego! Ależ blisko był Iran!

87

Zmiana w Walii. Bramkarz Ward za Ramseya.

86

Czerwona kartka dla Wayne'a Hennesseya! Walia w dziesiątkę!

85

Ale jest interwencja VAR i sędzia z Gwatemali biegnie do monitora.

84

Hennessey wyszedł przed pole karne i zdemolował Taremiego! Tylko żółta kartka dla Walijczyka, Irańczycy protestują.

83

Davies huknął z 16 metrów nad poprzeczką! Dotknął jeszcze piłki Hosseini.

82

I właśnie Ezatolahiego zmienia Karimi.

81

Kolejna przerwa w grze, tym razem Ezatolahi padł na plac gry.

78

Jeszcze jedna zmiana w Iranie. Za Noorallahiego wchodzi Cheshmi.

77

W reprezentacji Walii Allen zmienia Ampadu.

77

Zmiany w zespole Iranu. Torabi i Jahanbakhsh zmieniają Gholizadeha i Hajsafiego.

75

Walijczycy bronią się po kolejnych rzutach rożnych dla Iranu.

73

Iran naciska z całych sił! Saeid Ezatolahi uderzył zza pola karnego minimalnie obok bramki.

72

Dobre dośrodkowanie w pole karne Iranu. Zgranie głową jednego z Irańczyków trafia do Hennesseya.

70

Taremi szukał prostopadłego podania w pole karne do Ansarifarda, ale tego dobrze blokował Mepham.

69

Indywidualne szarżował lewym skrzydłem James, ale i jego dośrodkowanie blokują Irańczycy.

68

Zmiana w Iranie. Schodzi Azmoun, wchodzi Ansarifard.

67

Johnson przedarł się z piłką prawym skrzydłem w pole karne, ale jego podanie przed bramkę zostało zablokowane.

64

Kolejna kontra Iranu, indywidualna akcja Taremiego zakończona zablokowanym strzałem. Jeszcze jeden rzut rożny.

63

Centrę Gholizadeha pewnie łapie Hennessey.

63

Szansa na kontrę dla Iranu. Podanie Taremiego jednak przeciętne - rzut rożny.

61

Dośrodkowanie Ampadu w pole karne Iranu nie znalazło adresata w postaci któregoś z walijskich napastników.

59

Azmoun chyba już ma dość. Znów usiadł na murawie ze skurczami.

58

Zmiany w reprezentacji Walii. Johnson i James zmieniają Robertsa i Wilsona.

57

Rzut rożny dla Iranu nie przyniósł zagrożenia dla walijskiej bramki.

56

Kolejna świetna szansa Irańczyków! W polu karnym zablokowany został Hajsafi.

55

Rzut wolny dla Walii. Dośrodkowanie Wilsona pada łupem Hosseiniego.

53

Odpowiedź Walii! Po dośrodkowaniu Bale'a Moore wyprzedził bramkarza, ale głową uderzył nad poprzeczką!

52

Po chwili z dystansu świetnie technicznie uderzył Gholizadeh, ale piłka znów obiła słupek walijskiej bramki, a dobijający głową Taremi trafił prosto w ręce Hennesseya!

51

Niebywałe! Sardar Azmoun wyszedł sam na sam z bramkarzem Walii, ale trafił tylko w słupek!

50

Moore złapany na spalonym.

48

Kolejne podania w pole karne Walii padają łupem Hennesseya. Mało dokładni są Irańczycy.

46

Rozpoczynamy drugą cześć spotkania!

46

Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. Jest też Azmoun, który w pierwszej części gry narzekał na drobny uraz.

45  + 4'

Niezłe tempo tego spotkania, ale brakuje sytuacji. Bardziej mógł podobać się w tej pierwszej połowie Iran, który raz nawet po efektownej akcji trafił do bramki przeciwnika, jednak gol nie został uznany z powodu spalonego. Walia bezzębna, ale może znów będzie lepsza po przerwie, tak jak z Amerykanami.

45  + 4'

Koniec pierwszej połowy. Walia - Iran 0:0.

45  + 4'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Walii, jednak Irańczykom nie udało się oddać strzału z kilkunastu metrów. Po chwili uderzenie z dalekiego dystansu pewnie łapie Hennessey.

45  + 3'

Żółta kartka dla Rodona za bardzo ostre wejście w nogi Taremiego.

45  + 2'

Groźnie! Noorollahi dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie centymetrów zabrakło Azmounowi, by jej sięgnąć nogą i skierować do walijskiej bramki!

45

Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy tego spotkania.

42

Hosseini pewnie łapie dośrodkowanie Wilsona z narożnika pola gry.

41

Podanie w pole karne do Moore'a, ten zostawił piłkę Wilsonowi, którego strzał z kilkunastu metrów został zablokowany. Rzut rożny dla Walii.

39

Williams walczył w narożniku boiska z dwoma obrońcami Iranu. Nie zdołał jednak wywalczyć nawet rzutu rożnego.

37

Teraz nieco więcej z gry mają Walijczycy, ale i im brakuje dokładności w rozgrywaniu akcji ofensywnych.

34

W ostatnim czasie na boisku jest bardzo dużo walki, ale niewiele okazji bramkowych. Niemniej jednak, na ten mecz raczej nie można narzekać.

31

Rzut wolny dla Walii, jednak na razie piłkarze z Europy zupełnie nie stwarzają zagrożenia dla bramki rywala ze stałych fragmentów gry.

29

Po interwencji medycznej Azmoun jednak wrócił na boisko. Na strzał z dystansu tymczasem zdecydował się Bale, ale uderzył nieczysto i za lekko, by pokonać bramkarza.

27

Azmoun usiadł na murawie. Wygląda na to, że to koniec meczu dla tego zawodnika. To byłby spory problem dla Iranu.

26

Gdyby Azmoun wygrał pojedynek z Rodonem, byłby sam na sam z bramkarzem. Lepszy okazał się jednak walijski obrońca.

24

Bardzo, bardzo agresywny pressing Iranu już na połowie przeciwnika. Walijczycy mają ogromne problemy z wyjściem nawet z pola karnego. W międzyczasie przerwa w grze, bo ucierpiał Williams w starciu z rywalem.

23

I doszedł do strzału głową Azmoun, ale uderzył dość wyraźnie obok bramki.

22

Teraz rzut wolny mają Irańczycy. Do bramki Hennesseya około 35 metrów. Będzie dośrodkowanie.

19

Poradzili sobie Irańczycy w defensywie. Zero zagrożenia pod bramką Hosseiniego.

18

Bale faulowany na prawej stronie boiska, blisko linii końcowej boiska. Groźny rzut wolny dla Walii.

16

Niestety był, sędziowie VAR to potwierdzili. Niemniej jednak Azmoun z Gholizadehem fantastycznie poklepali. Tak, że drugi z wymienionych wjechał z piłką do pustej bramki Walii. Niestety, Gholizadeh był na spalonym. Szkoda, bo można było tu zachować się lepiej.

15

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ależ akcja Iranu, trafia Ali Gholizadeh! Ale czy nie było spalonego?

13

Jeszcze ucierpiał w starciu z obrońcą Moore, który jest teraz opatrywany przez lekarzy.

12

Ależ było groźnie! Wreszcie dokładne dośrodkowanie Robertsa, sięgnął piłki nogą kilka metrów od bramki Moore, ale trafił prosto w bramkarza Iranu!

10

Dośrodkowanie Ramseya w pole karne - zupełnie do nikogo. Nie kleją się na razie ofensywne próby reprezentacji Walii.

8

Bardzo ładna próba kombinacji Azmouna z Taremim w polu karnym Walii. Zabrakło odrobiny dokładności, by napastnik Porto znalazł się w dobrej sytuacji.

6

Kolejne dośrodkowania w walijskie pole karne. Stoperzy Walii na razie bezbłędni. Bardzo dobre tempo tego spotkania.

5

Teraz do długiej piłki nie zdążył Azmoun. Walijscy obrońcy bardzo czujni od pierwszego gwizdka.

4

Hajsafi zagrał piłkę za linię obrony, ale nieco za mocno, by Gholizadeh przejął piłkę przed Hennesseyem.

2

Pierwsza akcja Walijczyków. Williams zszedł do środka i uderzył z dystansu, ale obok bramki.

1

Rozpoczynamy mecz!

10:56

Dzisiaj już piłkarze reprezentacji Iranu zaśpiewali hymn swojego państwa, choć na trybunach pojawiło się wiele gwizdów, a nawet łzy na twarzach kibiców.

10:54

Czas na hymny narodowe.

10:54

Obie drużyny wychodzą na boisko!

10:53

Sędzią tego meczu będzie Gwatemalczyk Mario Escobar.

10:49

Irańczycy wystąpią w składzie: H. Hosseini - Rezaeian, Pouraliganji, M. Hosseini, Mohammadi - Gholizadeh, Noorollahi, Ezatolahi, Hajsafi - Azmoun, Taremi.

10:48

Skład reprezentacji Walii na ten mecz: Hennessey - Mepham, Rodon, Davies - Roberts, Ampadu, Ramsey, Williams - Bale, Moore, Wilson.

10:45

Rozpoczynamy drugą kolejkę fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze! Na pierwszy ogień na Ahmad bin Ali Stadium w Al Rajjan dojdzie do spotkania Walii z Iranem. Ani jedni, ani drudzy nie zdołali wygrać swojego pierwszego meczu. W zdecydowanie lepszych nastrojach z pewnością są jednak Walijczycy, którzy zdołali zremisować ze Stanami Zjednoczonymi 1:1. Iran z kolei został zdemolowany przez Anglię aż 2:6. Kto dzisiaj zrobi krok w kierunku fazy pucharowej mundialu?

10:42

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy B piłkarskich mistrzostw świata, w którym Walia zmierzy się z Iranem. Początek spotkania o godzinie 11:00.