Relacja z meczu Japonia U17 - Polska U17

12:16

Serdecznie dziękujemy za uwagę i już zapraszamy na kolejne relacje. Dobrego dnia!

12:14

Ale, ale, ale... To nie koniec turnieju. Kolejny mecz Polacy rozegrają we wtorek, kiedy zagrają z Senegalem (10:00). W piątek - na zakończenie fazy grupowej - naszym rywalem będzie Argentyna (10:00). Relacje na żywo na Sport.pl.

12:13

Nie tak miał wyglądać początek młodzieżowych mistrzostw świata. Reprezentacja Polski U-17 przegrała pierwszy mecz z rówieśnikami z Japonii 0:1. I trzeba, niestety, podkreślić, że przegrała jak najbardziej zasłużenie. W dzisiejszym meczu naszym najlepszym zawodnikiem był bramkarz - Michał Matys.

90  + 4'

NIESTETY. KONIEC. PRZEGRALIŚMY Z JAPONIĄ 0:1.

90  + 3'

Mocne uderzenie Skoczylasa sprzed pola karnego i z problemami interweniował japoński bramkarz!

90  + 1'

Zablokowane uderzenie Brzyskiego!

90

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

87

Niecałe pięć minut do końca meczu, a Polacy nie potrafią zagrozić przeciwnikom. Niestety.

83

Tak to - mniej więcej - niestety wyglądało.

80

Reaguje Włodarski. Skoczylas w miejsce Hurasa.

78

Takaoka wszedł na boisko osiem minut temu i niestety to on strzelił nam gola. Japończyk dostał piłkę przed polem karnym, przełożył ją do lewej nogi i, wykorzstując bierność naszej obrony, potężnym strzałem pokonał Matysa.

77

NIESTETY. PRZEGRYWAMY 0:1.

74

I znów mamy mnóstwo szczęścia! Po dośrodkowaniu w pole karne Japończycy uderzali z bliska i znowu świetnie obronił Matys!

73

Kartka dla Sznaucnera i rzut wolny dla Japonii blisko naszego pola karnego.

72

Deszcz nie przestał padać, ale przynajmniej już tak nie leje.

73

Zmiana w reprezentacji Japonii. Zszedł Tokuda, wszedł napastnik - Yutaja Michiwaki.

69

A nawet szybciej. Obie drużyny już na murawie. Gramy!

11:45

Jeszcze chwilka.

11:31

Tak leje nad stadionem. Oberwanie chmury. Przerwa, nomen omen, spadła nam z nieba, bo Japończycy zdominowali nas w ostatnich minutach.

69

Sędzia przerwał mecz. Zbyt mocno leje nad stadionem. Chwila przerwy do momentu uspokojenia sytuacji.

66

Monsunowa pogoda w Indonezji. Oberwanie chmury nad stadionem.

65

Brawo, Matys! Inoue miał kolejną okazję, ale jego oba strzały genialnie odbił nasz bramkarz, brawo, brawo!

63

Reaguje nasz selekcjoner. Brzyski zmienił Borysa.

63

I kolejna szansa dla Japonii. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie głową uderzał Tokuda.

60

I kolejna okazja dla Japonii. Indywidualna akcja Inoue i spokojna interwencja naszego bramkarza. Ale to kolejne ostrzeżenie dla nas.

58

Trudno się oprzeć wrażeniu, że Polacy nie pokazują wszystkiego, co potrafią, bo jeszcze nie przystosowali się do trudnych warunków atmosferycznych. W Bandung, gdzie grany jest mecz, jest gorąco i duszno.

56

Japończycy coraz częściej w naszym polu karnym. Niby nie tworzą w nim zagrożenia, ale już sama obecność jest nieco niepokojąca.

55

Pierwsza zmiana w reprezentacji Polski. Miał Gurgul zmienił Szymona Łyczkę.

52

Duże zamieszanie w naszym polu karnym po dośrodkowaniu z prawej strony. Mieliśmy sporo szczęścia, że nie straciliśmy gola.

49

Trzy rzuty rożne dla Polaków. Trzy niezłe dośrodkowania Reguły, ale niestety bez zagrożenia pod bramką rywali.

46

Początek drugiej połowy.

11:04

W polskiej drużynie bez zmian. Jedna zmiana w reprezentacji Japonii. Z boiska zszedł ukarany kartką Nagano, a w jego miejsce wszedł Joi Yamamoto.

45  + 2'

Przerwa. Na razie 0:0 po wyrównanej pierwszej połowie, choć to Japończycy byli bliżej strzelenia gola. Przypomnijmy, że Polaków uratował słupek. Widzimy się za kwadrans.

45

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

42

Pierwsza kartka w tym meczu. Ukaranyn Nagano za faul na Sznaucnerze.

40

Uff... Łyczko znów na boisku.

40

Problemy zdrowotne Łyczki... I to bez kontaktu z przeciwnikiem. Nerwy, bo nasza kadra nie wygląda imponująco liczebnie.

35

Ponad pół godziny meczu za nami, a wciąż obserwujemy wiele niedokładnych zagrań z obu stron. Widać, że stawka spotkania paraliżuje młodych zawodników z Polski i Japonii.

32

Nawata znalazł się przed naszym polem karnym i natychmiastowo zdecydował się na strzał. Na szczęście to zostało zablokowane.

29

Ależ szansa dla Polaków! Świetne podanie Borysa do Krzyżanowskiego. A ten, zamiast uderzać, jeszcze szukał podania do Hurasa. Szkoda, bo to powinno być 1:0 dla Polski!

26

Kolejne uderzenie Inoue. Kolejny raz jednak niecelnie.

22

Najlepsza okazja dla Polaków! Po prostopadłym podaniu w pole karne rywali wpadł Borys, jednak uderzył za mocno, ponad bramką Japończyków!

20

Dobre, sprytne podanie Borysa do Hurasa, ale niestety nasz napastnik nie był w stanie opanować piłki w polu karnym.

16

Gorąco pod naszym polem karnym po kolejnej prostej stracie. Na nasze szczęście wszystko zakończyło się niecelnym uderzeniem sprzed pola karnego.

12

Ładna akcja naszej drużyny. Borys w polu karnym zagrał szeroko do Łyczki, ten wrzucił piłkę bliżej bramki. Tam niestety zabrakło naszych napastników.

10

Nerwowo, bardzo nerwowo grają nasi piłkarze. Bardzo dużo niedokładnych podań, przy linii bocznej irytuje się trener Włodarski.

8

Ależ mamy szczęście! Inoue znalazł się w sytuacji sam na sam z Matysem po błędzie Orlikowskiego. Na nasze szczęście piłka odbiła się od słupka naszej bramki!

7

Pierwsze uderzenie Japończyków. Celnie strzelał Inoue, ale spokojnie piłkę złapał Matys.

6

Pierwsza dobra akcja Japończyków. Po dośrodkowaniu z lewej strony dobrze jednak interweniował Szala.

4

Pierwszy celny strzał. Sprzed pola karnego po odbiorze uderzał Reguła, ale spokojnie interweniował japoński bramkarz.

3

Bardzo dużo nerwów i niedokładnych podań po obu stronach.

1

09:55

Obie drużyny już na murawie, przed nami hymny i za kilka chwil pierwszy gwizdek.

09:54

Japonia U-17 to obecny mistrz Azji w swojej kategorii wiekowej. Japończycy 2 lipca pokonali w finale Koreę Południową (3:0). - Oczekuję pewnego zwycięstwa z czystym kontem - tak przed meczem z Polakami wypowiedział się selekcjoner Japończyków - Yoshiro Moriyama.

09:53

Zanim zaczniemy pierwszy mecz, jeszcze słówko o kolejnych spotkaniach. 14 listopada zagramy z Senegalem, a 17 listopada z Argentyną.

09:52

Niestety FIFA nie zgodziła się na dowołanie do kadry kolejnych zawodników, przez co kadra Włodarskiego jest w Indonezji solidnie osłabiona.

09:51

Niestety w ostatnich dniach o kadrze głośno było z powodów pozasportowych. Czterech zawodników zostało przyłapanych poza hotelem po godz. 22. Piłkarze ci mieli spożywać alkohol, za co już zostali ukarani nie tylko przez PZPN, ale też rodzime kluby. Mowa o Oskarze Tomczyku i Filipie Wolskim z Lecha Poznań, Janie Łabędzkim z ŁKS-u Łódź oraz Filipie Rózdze z Cracovii.

09:49

W ciągu ostatniego miesiąca Polacy zagrali kilka sparingów. Nasza drużyna wygrała z Mołdawią (3:0), Szwecją (2:1) i Holandią (2:1). Piłkarze Włodarskiego przegrali zaś z Portugalią (2:5) i Cyprem (0:1).

09:48

I ten mecz najlepiej charakteryzuje styl naszej drużyny: odwaga, polot, ofensywa. Reprezentacja Polski U-17 gra odważnie i nowocześnie, dostarczając wielkich emocji.

09:47

Drużyna Marcina Włodarskiego była rewelacją majowych mistrzostw Europy. Polacy doszli w nich do półfinału, gdzie przegrali 3:5 z Niemcami.

09:45

Skład Japonii: Wataru Goto - Haruto Matsumoto, Keita Kosugi, Kaito Tsuchiya, Kotaro Honda - Yotaro Nakajima, Yumeki Yoshinaga, Gaku Nawata, Homare Tokuda, Shuto Nagano - Alen Inoue.

09:43

Skład Polaków: Michał Matys - Dominik Szala, Jakub Krzyżanowski, Igor Orlikowski - Maksymilian Sznaucner, Karol Borys, Krzysztof Kolanko, Szymon Łyczko, Marcel Reguła - Daniel Mikołajewski, Mike Huras.

09:40

Dzień dobry, państwu! Zapraszamy na relację na żywo z pierwszego meczu reprezentacji Polski U-17 na mistrzostwach świata w Indonezji. O 10:00 Polacy zagrają z rówieśnikami z Japonii.