Aston Villa
37'

37' Matty Cash
46'
46' Ołeksandr Zinczenko za Fernandinho
56'
56' Raheem Sterling za Riyad Mahrez
68'
68' Ilkay Gundogan za Bernardo Silva
76'
76' Ilkay Gundogan
78'
78' Rodri
81'
81' Ilkay Gundogan
49'

49' Tyrone Mings
69'

69' Philippe Coutinho
72'

72' Marvelous Nakamba za Philippe Coutinho
83'

83' Danny Ings za Jacob Ramsey
87'

87' Marvelous Nakamba
88'

88' Ashley Young za Emiliano Buendia

Relacja z meczu Manchester City - Aston Villa

90
90
90
90

Królami strzelców zostają Son Heung-Min z Tottenhamu i Mohamed Salah z Liverpoolu. Obaj strzelili po 23 gole.

90

Mistrzem Anglii - Manchester City! Oprócz City w Lidze Mistrzów zagrają Liverpool, Chelsea i Tottenham. W Lidze Europy - Arsenal i Manchester United, a w Lidze Konferencji - West Ham. Do Championship spadają Burnley, Watford i Norwich City. Ufff, działo się!

90

Wyniki 38. kolejki Premier League: Manchester City - Aston Villa 3:2, Liverpool - Wolverhampton Wanderers 3:1, Norwich City - Tottenham 0:5, Arsenal - Everton 5:1, Crystal Palace - Manchester United 1:0, Brighton&Hove Albion - West Ham United 3:1, Burnley - Newcastle United 1:2, Brentford - Leeds United 1:2, Chelsea - Watford 2:1, Leicester City - Southampton 4:1.

90

Zakończyły się już wszystkie mecze ostatniej kolejki Premier League!

90

Burnley - Newcastle United 1:2 (koniec). Koniec meczu w Burnley! Burnley przegrywa z Newcastle i spada z Premier League! Leeds United utrzymane.

90

Manchester City - Aston Villa 3:2 (90').Koniec meczu na Etihad Stadium!!! MANCHESTER CITY MISTRZEM ANGLII! Cudowna remontada "The Citizens" na wagę obrony tytułu! Kibice aż wbiegli na murawę, Pep Guardiola i piłkarze City we łzach!

90

Brentford - Leeds United 1:2 (90'). Leeds United utrzymuje się w Premier League! To już pewne po pięknym uderzeniu zza pola karnego Jacka Harrisona!

90

Norwich City - Tottenham 0:5 (koniec). Koniec meczu w Norwich. Tottenham wygrywa i gwarantuje sobie czwarte miejsce oraz grę w Lidze Europy!

90

Manchester City - Aston Villa 3:2 (90'). Cztery minuty nadziei dla Aston Villi i przede wszystkim Liverpoolu. Ale niewiele tu wskazuje na wielki zwrot akcji!

90

Leicester City - Southampton 3:1 (90'). Ayoze Perez po raz drugi i Leicester prowadzi już 4:2.

90

Liverpool - Wolverhampton Wanderers 3:1 (90'). Liverpool dobija Wilki! Świetna akcja gospodarzy zakończona bramką Andy'ego Robertsona!

90

Brighton&Hove Albion - West Ham United 3:1 (90').Katastrofa West Hamu trwa! Po rzucie rożnym głową trafia Danny Welbeck! West Ham tylko w Lidze Konferencji.

90

Leicester City - Southampton 3:1 (81'). Zwariowana ostatnia kolejka trwa, więc dodajmy, że w 81. minucie trzeciego gola dla Leicester strzelił Ayoze Perez.

90

Chelsea - Watford 2:1 (90'). Ross Barkley głową po dośrodkowaniu Jamesa pokonał bramkarza Watfordu!

84

Liverpool - Wolverhampton Wanderers 2:1 (84'). GOOOOOOOOOOOLLL dla Liverpoolu! Co za emocje! Mohamed Salah w zamieszaniu po rzucie rożnym zdobywa 23. bramkę w tym sezonie! Liverpool nie odpuszcza, ale teraz wszystko w rękach Aston Villi!

87

Chelsea - Watford 1:1 (87'). Niespodzianka na Stamford Bridge. Dan Gosling głową doprowadza do remisu!

82

Manchester City - Aston Villa 3:2 (82'). GOOOOOOOOOOL!!! NIESAMOWITE!!! Manchester City prowadzi z Aston Villą! Po płaskim dośrodkowaniu Kevina De Bruyne drugiego gola z bliska strzela Ilkay Guendogan! 3:2 dla City! "The Citizens" o krok od mistrzostwa Anglii!

82

Arsenal - Everton 5:1 (82'). Zabawa Arsenalu trwa w najlepsze! Efektowna akcja indywidualna i precyzyjny płaski strzał Martina Odegaarda!

80

Brentford - Leeds United 1:1 (80'). Wielkie emocje w walce o utrzymanie!!! Sergi Canos najpierw doprowadza do remisu, a następnie wylatuje z boiska z czerwoną kartką! Brentford z remisem, ale i w dziesiątkę!

80

Manchester City - Aston Villa 2:2 (78'). REMIS na Etihad Stadium! Po podaniu Oleksandra Zinczenki precyzyjnym płaskim strzałem do wyrównania doprowadza Rodri!

80

Brighton&Hove Albion - West Ham United 2:1 (80'). Piękne uderzenie z kilkunastu metrów Pascala Grossa i Brighton prowadzi z West Hamem! "Młoty" najprawdopodobniej zagra tylko w Lidze Konferencji!

76

Manchester City - Aston Villa 1:2 (76'). City odpowiada! Po dośrodkowaniu Raheema Sterlinga głową do siatki trafił z bliska Ilkay Guendogan!

79

Leicester City - Southampton 2:1 (79'). Dwa szybkie gole w Leicester! Najpierw na 2:0 podwyższył Jamie Vardy, a następnie bramkę kontaktową dla Świętych zdobył z rzutu karnego James Ward-Prowse.

70

Burnley - Newcastle United 1:2 (69'). Burnley się nie poddaje! Maxwell Cornet zdobywa bramkę kontaktową!

76

Norwich City - Tottenham 0:5 (76'). Tottenham gromi Norwich już 5:0! Drugiego gola efektownym strzałem z dystansu dokłada Son, dla którego jest to 23. trafienie w tym sezonie i w klasyfikacji strzelców wyprzedza on Mohameda Salaha (22 gole)!

69

Manchester City - Aston Villa 0:2 (69'). Co tu się dzieje?! 2:0 dla Aston Villi! Daleki wykop Olsena, zgranie głową Olsena, a Coutinho na linii pola karnego zwiódł Laporte'a i płaskim strzałem pokonał Edersona! Liverpool przed ogromną szansą! Jeden gol dla "The Reds" to konieczność strzelenia trzech przez drużynę Pepa Guardioli!

70

Norwich City - Tottenham 0:4 (70'). Przepiękna akcja Tottenhamu i bramkę zdobywa Son!

64

Liverpool - Wolverhampton Wanderers 1:1 (64'). Na Anfield wciąż remis, ale Juergen Klopp wpuszcza na boisko wracającego po kontuzji Mohameda Salaha. City dalej przegrywa z Aston Villą, jeden gol Liverpoolu postawi "The Citizens" pod ogromną presją.

64

Norwich City - Tottenham 0:3 (64'). Tottenham pieczętuje czwarte miejsce i awans do Ligi Mistrzów! Przepiękna akcja indywidualna zakończona efektownym technicznym uderzeniem Dejana Kulusevskiego!

60

Burnley - Newcastle United 0:2 (60'). Sytuacja Burnley coraz gorsza, "The Clarets" blisko spadku! Newcastle podwyższa prowadzenie, znów za sprawą Calluma Wilsona! Anglik z bliska pokonuje bramkarza po podaniu Saint-Maximina!

59

Arsenal - Everton 4:1 (59'). Arsenal bawi się w najlepsze! Czwarty gol po stałym fragmencie gry! Tym razem po rzucie rożnym Cedric dograł piłkę w pole karne do Gabriela, a ten płaskim uderzeniem pokonał Begovicia!

56

Brentford - Leeds United 0:1 (56'). GOL dla Leeds!!! Rzut karny za faul Davida Rayi wykorzystuje sam poszkodowany - Raphinha! Leeds ucieka Burnley już na trzy punkty i jest coraz bliżej utrzymania!

56

Arsenal - Everton 3:1 (56'). Arsenal strzela trzeciego gola! Bardzo dobre rozegranie rzutu rożnego i strzałem z kilkunastu metrów bramkarza Evertonu pokonuje Cedric!

50

Liverpool - Wolverhampton Wanderers 1:1 (50'). Wielka radość na Anfield, ale na krótko! Sadio Mane wygrywa kolejny pojedynek z bramkarzem Wilków, ale tym razem był na wyraźnym spalonym!

51

Brighton&Hove Albion - West Ham United 1:1 (51'). Brighton wyrównuje! Po składnej akcji gospodarzy płaski strzał Joela Veltmana przepuszcza pod pachą Łukasz Fabiański. Duży błąd polskiego bramkarza i Manchester United wraca na szóste miejsce.

50

Najpóźniej rozpoczęły się drugie połowy meczów na Anfield Road i Etihad Stadium. A więc to tu poczekamy najdłużej na rozstrzygnięcia.

50

Leicester City - Southampton 1:0 (50'). Otwarcie wyniku w Leicester! Koszmarny błąd Lyanco, McCarthy wygrał pojedynek z Vardym, ale skuteczną dobitką popisał się James Maddison!

46

Ruszamy z drugimi połowami dzisiejszych spotkań. Nie wszystkie jednak rozpoczynają się o tej samej porze.

45
45

Przy takich wynikach mistrzem Anglii zostałby Manchester City, ale tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu od Liverpoolu. Czwarte miejsce jest już niemal zagwarantowane dla Tottenhamu, ale w walce o szóste i Ligę Europy West Ham United zdołał wyprzedzić Manchester United. W walce o utrzymanie bliżej tego celu Leeds, które remisuje z Brentford i przeskakuje przegrywające z Newcastle Burnley. W drugiej połowie czekają nas jednak ogromne emocje!

45

Wyniki do przerwy 38. kolejki Premier League: Manchester City - Aston Villa 0:1, Liverpool - Wolverhampton Wanderers 1:1, Norwich City - Tottenham 0:2, Arsenal - Everton 2:1, Crystal Palace - Manchester United 1:0, Brighton&Hove Albion - West Ham United 0:1, Burnley - Newcastle United 0:1, Brentford - Leeds United 0:0, Chelsea - Watford 1:0, Leicester City - Southampton 0:0,

45

Zakończyły się pierwsze połowy we wszystkich meczach tej kolejki!

45

Arsenal - Everton 2:1 (45'). Gol kontaktowy dla Evertonu! Po płaskim dośrodkowaniu Calverta-Lewina piłkę do pustej bramki skierował Donny Van de Beek!

43

To prawda! Polacy odgrywają ważną rolę w końcówce walki o mistrzostwo Anglii.

41

Manchester City - Aston Villa 0:1 (41'). Tak gola dla gości strzelił reprezentant Polski, Matty Cash!

40

Brighton&Hove Albion - West Ham United 0:1 (40'). GOL dla West Hamu! Potężne uderzenie z 16 metrów Michaila Antonio daje West Hamowi prowadzenie! Młoty przeskakują na szóstej pozycji Manchester United!

38

Crystal Palace - Manchester United 1:0 (37'). Wilfried Zaha po indywidualnej akcji pokonuje płaskim strzałem Davida de Geę i Crystal Palace prowadzi z Manchesterem United!

37

Manchester City - Aston Villa 0:1 (37'). SENSACJA!!! MATTY CASH!!! Kapitalna kontra Aston Villi, po dośrodkowaniu Lucasa Digne'a Matty Cash uprzedził Joao Cancelo i głową pokonał Edersona! Ale City wciąż jest liderem, bo ma lepsze bramki od Liverpoolu!

32

Manchester City - Aston Villa 0:0 (32'). Manchester City ma ogromne problemy z poradzeniem sobie ze szczelną defensywą Aston Villi, Pep Guardiola coraz bardziej poddenerwowany. Jeden gol Liverpoolu obecnie dzieli nas od zmiany lidera Premier League!

32

Norwich City - Tottenham 0:2 (32'). Tottenham także podwyższa prowadzenie! Fatalne wybicie Krula i po dośrodkowaniu Bentancura gola głową strzela Harry Kane! Tylko kataklizm może odebrac Kogutom czwarte miejsce i grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

30

Arsenal - Everton 2:0 (30'). I już 2:0 dla Arsenalu! Po rzucie rożnym głową z bliskiej odległości trafia Eddie Nketiah!

27

Arsenal - Everton 1:0 (27'). Arsenal odpowiada golem Tottenhamowi. Alex Iwobi ręką blokuje uderzenie Gabriela Martinellego, a z rzutu karnego sam Martinelli otwiera wynik spotkania na Emirates Stadium! Bez porażki Tottenhamu z Norwich ten wynik jednak nic nie zmieni w walce o Ligę Mistrzów.

24

Liverpool - Wolverhampton Wanderers 1:1 (24'). Liverpool wyrównuje! Po cudownej piętce Thiago sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystuje Sadio Mane! GAME ON!

20

Brentford - Leeds United 0:0 (20'). To mogła być kolejna fatalna informacja dla Burnley! Gelhardt wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem, ale był na minimalnym spalonym i nie ma gola dla gości. Dalej jednak to Leeds przy obecnych wynikach jest bliżej utrzymania, bo o punkt wyprzedza Burnley.

19

Burnley - Newcastle United 0:1 (19'). Zmiana w walce o utrzymanie! Absurdalne zagranie ręką Collinsa w polu karnym daje Newcastle rzut karny! Do siatki pewnie trafia Callum Wilson!

15

Norwich City - Tottenham 0:1 (15'). Tottenham prowadzi na Carrow Road! Długa piłka za linię obrony do Bentancura, ten wychodzi sam na sam, ale odgrywa piłkę jeszcze do Dejana Kulusevskiego. Szwed otwiera wynik spotkania!

11

Chelsea - Watford 1:0 (11'). W jednym z niewielu "meczów o pietruszkę" dzisiaj, Chelsea prowadzi z Watfordem, po tym jak ładną kombinacyjną akcję strzałem z bliska wykończył Kai Havertz!

8

Manchester City - Aston Villa 0:0 (8'). W Manchesterze z kolei spora przewaga optyczna Manchesteru City. Aston Villa wycofana na własną połowę, na razie jednak bez goli.

5

Liverpool - Wolverhampton Wanderers 0:1 (5'). Reakcja Jurgena Kloppa mówi wszystko! To nie tak miało się zacząć dla "The Reds".

3

Liverpool - Wolverhampton Wanderers 0:1 (3'). GOOOOOOOL dla Wolverhampton! Tego to nikt się nie spodziewał! Gospodarze zaskoczeni dalekim wykopem Jose Sa, Jimenez uciekł obrońcom i dograł przed bramkę do Pedro Neto, a ten pewnie umieścił piłkę w siatce!

1

Siadamy wygodnie w fotelach, zapinamy pasy i startujemy z 38. kolejką Premier League!

16:58

Liverpool - Wolverhampton Wanderers. Skład Wilków:

16:57

Liverpool - Wolverhampton Wanderers. Skład Liverpoolu - Van Dijk i Salah gotowi do gry, lecz na ławce rezerwowych.

16:56

Manchester City - Aston Villa. Skład Aston Villi:

16:55

Manchester City - Aston Villa. Skład City:

16:53

Pełna lista meczów 38. kolejki Premier League: Manchester City - Aston Villa, Liverpool - Wolverhampton Wanderers, Norwich City - Tottenham, Arsenal - Everton, Crystal Palace - Manchester United, Brighton&Hove Albion - West Ham United, Burnley - Newcastle United, Brentford - Leeds United, Chelsea - Watford, Leicester City - Southampton,

16:51

Podczas gdy Watford i Norwich City są już pewne spadku do Championship, trzecie miejsce spadkowe wciąż jest niewiadomą. W grze o utrzymanie pozostały już tylko dwa zespoły - siedemnaste Burnley i osiemnaste Leeds United mają po 35 punktów, ale zdecydowanie lepsze bramki ma zespół Burnley, więc to Leeds musi osiągnąć lepszy wynik od swojego rywala. Leeds zagra na wyjeździe z Brentford, Burnley z kolei zmierzy się u siebie z Newcastle United.

16:50

Ale to nie wszystko. Wciąż nie wiadomo, kto z dwójki Manchester United - West Ham zagra w Lidze Europy, a kto tylko w Lidze Konferencji. Szósty Manchester United (58 punktów) zagra na wyjeździe z Crystal Palace. Siódmy West Ham (56 pkt, znacznie lepszy bilans bramkowy od United) zmierzy się z kolei na boisku Brighton&Hove Albion.

16:47

Ponadto dwa kluby z północnego Londynu powalczą o czwarte miejsce, premiowane grą w Lidze Mistrzów. Trzy pierwsze zarezerwowane są już Manchesterowi City, Liverpoolowi i Chelsea. Czwarty Tottenham (68 pkt) ma dwa punkty przewagi nad piątym Arsenalem (66) i dużo, dużo lepszy bilans bramkowy. Dlatego też drużynie Antonio Conte w praktyce wystarczy tylko punkt w meczu wyjazdowym ze zdegradowanym Norwich. Arsenal zagra z kolei u siebie z Evertonem.

16:45

Cóż to będzie za kolejka! Najważniejszą jej częścią będzie oczywiście rywalizacja o mistrzostwo Anglii. Zaledwie punkt dzieli pierwszy Manchester City (90 pkt) od drugiego Liverpoolu (89 pkt). City zakończy sezon meczem na Etihad Stadium z Aston Villą, prowadzoną przez legendę Liverpoolu Stevena Gerrarda. Liverpool z kolei, czekając na potknięcie City, musi pokonać na Anfield Wolverhampton Wanderers.

16:42

Witamy serdecznie na relacji na żywo z multirelacji z meczów 38. kolejki Premier League! Początek wszystkich spotkań o godzinie 17:00.