34' Erling Haaland
37'
37' Erling Haaland
41'
41' Sergio Gomez za Kyle Walker
44'
44' Phil Foden
2'

2' Diogo Dalot
23'

23' Tyrell Malacia
40'

40' Victor Nilsson Lindeloef za Raphael Varane
64'
64' Erling Haaland
73'
73' Phil Foden
75'
75' Aymeric Laporte za Ilkay Gundogan
75'
75' Cole Palmer za Jack Grealish
75'
75' Riyad Mahrez za Phil Foden
75'
75' Julian Alvarez za Kevin De Bruyne
46'

46' Luke Shaw za Tyrell Malacia
56'

56' Antony
59'

59' Anthony Martial za Marcus Rashford
59'

59' Casemiro za Scott McTominay
70'

70' Fred za Jadon Sancho
80'

80' Bruno Fernandes
84'

84' Anthony Martial
90'

90' Anthony Martial

Relacja z meczu Manchester City - Manchester United

16:53

Dziękujemy, do zobaczenia!

16:53

W następnej kolejce Manchester City podejmie Southampton (sobota), a Manchester United zagra na wyjeździe z Evertonem (niedziela). Wcześniej obie drużyny zagrają w europejskich pucharach. W środę City podejmą FC Kopenhaga w Lidze Mistrzów, a w czwartek United zagrają na wyjeździe z Omonią Nikozja.

16:53

Po ośmiu kolejkach Premier League Manchester City jest wiceliderem z 20 punktami na koncie. Drużyna Guardioli traci punkt do lidera - Arsenalu. Manchester United z 12 punktami jest na 6. pozycji. Drużyna ten Haga zagrała jednak o jeden mecz mniej.

90  + 2'

Manchester City zdeklasował United 6:3. Mogło być nawet wyżej, gdyby gospodarze do końca grali na poważnie. Bo trudno oprzeć się wrażeniu, że od pewnego momentu zawodnicy Guardioli myśleli już o końcu spotkania.

90  + 2'

KONIEC MECZU!

90

Martial pewnie! 6:3!

90

Faul Cancelo na Martialu. Ewidentny rzut karny dla gości.

89

RZUT KARNY DLA MANCHESTERU UNITED!

88

Dobra interwencja Edersona po uderzeniu Casemiro.

84

Fred wpadł w pole karne, a jego strzał odbił Ederson. Do dobitki dopadł jednak Martial, który z bliska zdobył drugą bramkę dla gości.

74

Poczwórna zmiana w zespole gospodarzy. Zeszli Foden, De Bruyne, Grealish i Gundogan. Weszli Laporte, Palmer, Alvarez i Mahrez.

73

Katastrofalne ustawienie linii obrony Manchesteru United. Trzech zawodników sygnalizowało spalonego, a linię złamał Shaw. Haaland do Fodena i cyk, 6:1!

72

PHIL FODEN! 6:1!

70

Teraz kibice gospodarzy kpiarsko krzyczą "ole, ole" po podaniach gości.

69

Fred w miejsce Sancho.

65

Sergio Gomez z lewej strony, Haaland z bliska na 5:1! Trzeci z rzędu hat-trick w domowym meczu ligowym. Pierwsza taka sytuacja w historii.

64

HAALAND SHOW! 5:1!

62

Silva do Haalanda, ale tym razem Norweg uderzył minimalnie niecelnie.

59

Dwie zmiany w United. Zeszli Rashford i McTominay. Weszli Martial i Casemiro.

57

Genialne uderzenie Brazylijczyka z dystansu! Bramka... no właśnie, honorowa?

56

Antony! 4:1!

52

Długo budowali atak goście wokół pola karnego rywala. Było dużo podań wszerz i żadnego konkretu. Wszystko skończyło się po niecelnym zagraniu Shawa.

49

Do końca meczu jeszcze daleko, dopiero zaczęła się druga połowa, a na trybunach Etihad Stadium już gromkie "ole, ole" po kolejnych podaniach gospodarzy.

46

I już interwencja po uderzeniu Fodena.

46

Początek drugiej połowy.

16:03

Zmiana w United. Shaw w miejsce Malacii.

45  + 2'

Przerwa. Deklasacja do przerwy.

45

Dwie minuty doliczone.

44

Zagranie Haalanda z lewej strony, Foden uprzedził rywala i z bliska podwyższył na 4:0! De-mol-ka!

44

PHIL FODEN! 4:0!

43

Bawi się na boisku Manchester City. Teraz Grealish i Haaland ośmieszyli defensywę United, jednak w decydującym momencie Norweg zachował się zbyt nonszalancko.

41

I wymuszona zmiana w Manchesterze City. Kyle Walker nie dał rady dokończyć meczu. W jego miejsce Gomez.

40

Wymuszona zmiana w Manchesterze United. Lindelof w miejsce Varane'a.

39

Spokojna interwencja Edersona po strzale Bruno Fernandesa.

38

Kapitalne zagranie De Bruyne z prawej strony boiska w pole karne. Piłka idealna, cudownie wymierzona za plecy Varane'a. Haaland na wślizgu i jest 3:0. Nie ma Manchesteru United w tym meczu.

37

ERLING HAALAND! 3:0! POGROM!

36

Problemy zdrowotne Walkera. Nie wiadomo, czy Anglik da radę dokończyć mecz.

35

Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Haaland wyprzedził Eriksena, wygrał pojedynek główkowy z McTominay'em i uderzeniem głową pokonał de Geę! Piłkę z linii wybijał Malacia, ale nie zdążył. 2:0!

34

ERLING HAAAAAAAALAAAAAAND! 2:0!

32

Świetne uderzenie De Bruyne sprzed pola karnego i jeszcze lepsza interwencja de Gei. Wcześniej strzał Grealisha zablokował Martinez.

30

Próba dośrodkowania w wykonaniu Antony'ego... Beznadziejna. Niecelna.

29

Niecelne uderzenie De Bruyne sprzed pola karnego.

27

Bezradny w ofensywie jest na razie Manchester United. Erik ten Hag ma nad czym myśleć.

24

Kolejny błąd United, który naprawił Malacia. Holender faulował jednak Fodena, za co zobaczył żółtą kartkę.

23

Błąd McTominay'a, indywidualna akcja Grealisha, który został zatrzymany w polu karnym.

21

Kolejna szansa dla gospodarzy! Z lewej strony podał Bernardo Silva, piłkę dostał Foden, ale jego uderzenie z pola karnego było niecelne!

18

Słupek uratował Manchester United po uderzeniu Guendogana z rzutu wolnego!

16

Fatalne podanie Akanjiego do Edersona. Szwajcar zagrał zdecydowanie za mocno, piłkę wślizgiem ratował Ederson. Dopadł do niej Rashford, ale w ostatniej chwili zatrzymał go Akanji. Gospodarze mogli sobie narobić biedy.

15

Sancho wpadł w pole karne City. Anglik wycofał piłkę do Eriksena, ale Duńczyk potknął się i zagrał zdecydowanie za lekko. Piłka w rękach Edersona.

12

Foden wrzucał ze stałego fragmentu gry z lewej flanki, ale dośrodkował trochę za wysoko.

9

City nadal utrzymuje się przy piłce.

7

City rozegrało akcję lewym skrzydłem! Piłka trafia do Fodena, niepilnowanego na szóstym, siódmym metrze! I co? GOOOOOOOL!

6

City konstruuje kolejny atak pozycyjny

4

United stara się mieć wysoko ustawioną linię obrony, ale to może być zły pomysł, bo De Bruyne dysponuje kapitalnymi długimi piłkami, co przed chwilą pokazał

2

Ależ tam był kocioł w polu karnym United! Najpierw głową uderzał Haaland, a później jego strzał dobijał jeden z piłkarzy City, ale De Gea popisał się kapitalnym refleksem!

1

GRAMY!

14:56

Obie ekipy są już na murawie

14:37

Derby zapowiadają się niezwykle ciekawie. W tabeli Manchester City jest drugi ze stratą czterech punktów do Arsenalu. Piłkarze Guardioli jeszcze nie przegrali w tym sezonie. Manchester United z kolei ma pięć punktów straty do dzisiejszego rywala, ale też jeden mecz mniej. "Czerwone Diabły" katastrofalnie zaczęły te rozgrywki, ale teraz jest coraz lepiej. Notują serię czterech wygranych meczów z rzędu. Ostatnio ograli liderujący Arsenal 3:1.

14:34

A to ekipa Manchesteru United. Cristiano Ronaldo zaczyna na ławce rezerwowych: de Gea - Dalot, Varane, Martínez, Malacia - McTominay, Eriksen, Antony, Fernandes, Sancho - Rashford.

14:33

Znamy już składy obu drużyn. Oto zestawienie Manchesteru City: Ederson - Walker, Akanji, Ake, Cancelo - Gundogan, De Bruyne, Bernardo Silva - Foden, Haaland, Grealish

14:32

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z hitu dziewiątej kolejki Premier League. Na Etihad Stadium Manchester City podejmie lokalnego rywala - Manchester United. Początek spotkania o godzinie 15!