21' Ramy Bensebaini
51'
51' Breel Embolo
54'
54' Luca Netz za Louis Beyer
57'
57' Breel Embolo
69'
69' Alassane Plea za Lars Stindl
69'
69' Patrick Herrmann za Joseph Scally
73'
73' Marcus Thuram za Breel Embolo
73'
73' Florian Neuhaus za Jonas Hofmann
79'
79' Denis Zakaria
46'

46' Dayot Upamecano
55'

55' Niklas Suele za Dayot Upamecano
55'

55' Kingsley Coman za Alphonso Davies
64'

64' Corentin Tolisso za Leon Goretzka
67'

67' Josip Stanisic za Serge Gnabry

Relacja z meczu Borussia M'gladbach - Bayern Monachium

90

Zaczął Kone, potem dwa razy trafił Bensebaini, a na koniec dwa ciosy zadał Embolo - Borussia Moenchengladbach zagrała fantastyczne spotkanie i zasłużenie rozbiła beznadziejny dzisiaj Bayern Monachium. Robert Lewandowski spędził na placu gry pełne 90 minut, a sformułowanie "spędził" jest w tym przypadku jak najbardziej adekwatne. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl!

90

Koniec meczu! Borussia Moenchengladbach rozgromiła Bayern Monachium aż 5:0! To gospodarze meldują się w 1/8 finału Pucharu Niemiec, a marzenia Bayernu o potrójnej koronie pryskają jak bańka mydlana!

88

Przerwa w grze, bo pomocy medycznej potrzebuje Zakaria.

87

Na Borussia Park trwa świętowanie. To już jest pewnie - Borussia Moenchengladbach w możliwie najbardziej efektowny sposób pokona Bayern i awansuje do kolejnej rundy Pucharu Niemiec!

84

Sommer bez żadnych problemów łapie słabiutki strzał Pavarda, który włączył się do akcji ofensywnej Bayernu.

81

Spięcie Comana z Bensebainim. Zagotowali się obaj zawodnicy, ale sędzia Stieler rozwiązał tę sytuację bez kartek.

80

Strzał sytuacyjny Muellera broni Sommer! Goście szukają bramki honorowej!

79

Żółta kartka dla Zakarii za faul taktyczny na Sane.

77

Poprzeczka po strzale głową Tolisso! Francuz blisko bramki honorowej dla swojej drużyny!

75

Do strzału z powietrza doszedł w polu karnym Mueller, jednak uderzył nieczysto i nie zaskoczył Sommera!

73

Kolejna podwójna zmiana u gospodarzy. Schodzą Embolo oraz Hofmann, a wchodzą Thuram i Neuhaus.

72

Rzut rożny dla Gladbach. Ginter główkuje nad poprzeczką!

71

Strzał Kimmicha z 16 metrów zablokował... Mueller!

69

Podwójna zmiana w Borussii. Plea i Hermann za Stindla i Scally'ego.

68

I już Chorwat doszedł do niezłej sytuacji strzeleckiej, ale posłał piłkę wysoko nad bramką.

67

Stanisić zastąpił Gnabry'ego.

65

Wrzutka w pole karne Borussii, gdzie strąca ją Elvedi i łapie Sommer.

64

Tolisso zastąpił kontuzjowanego Goretzkę.

63

Na spalonym złapanym Hofmann.

61

Nieporozumienie w szeregach obronnych Borussii przynosi tylko rzut rożny dla Bayernu. Po nim piłka znów przeszyła pole bramkowe, gdzie minął się z nią Lewandowski!

60

Wreszcie pojawił się Robert Lewandowski. Jego strzał głową po rzucie rożnym złapał Sommer! Po chwili świetna szansa dla Gnabry'ego, jednak jego uderzenie w długi róg bramki kapitalnie odbija bramkarz Borussii!

59

Zmiana na środku obrony nic nie dała! Już 5:0 dla Gladbach! Po prostopadłym podaniu Embolo wyprzedził Hernandeza i płaskim strzałem w długi róg pokonał Neuera!

58

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Breel Embolo!!!

55

Dwie zmiany w Bayernie. Suele za absolutnie koszmarnego Upamecano i Coman za Daviesa.

54

I kolejna sytuacja Embolo! W sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z Neuerem!

53

W zespole gospodarzy Netz zastąpił kontuzjowanego Beyera.

52

Długa piłka od Sommera, koszmarne zawahanie stoperów Bayernu i Embolo potężnym uderzeniem z kilkunastu metrów zaskoczył Neuera! 4:0! CO TU SIĘ DZIEJE?!

51

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Breel Embolo!

50

Kolejna dobra akcja Bayernu, ale z ostrego kąta Gnabry uderza wysoko nad poprzeczką!

49

Mocne uderzenie z dystansu Goretzki! Odbija piłkę Sommer!

48

I kolejne bardzo twarde starcie Upamecano z Embolo. Jak tak dalej pójdzie, to stoper Bayernu zaraz wyleci z boiska.

47

Płaskie dośrodkowanie z lewej strony pola karnego autorstwa Kone wybite przez gości. Borussia znów naciska.

46

Bardzo ostre wejście Upamecano na nogi Embolo. Żółta kartka.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

45  + 3'

Koniec pierwszej połowy! Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 3:0! Co za pierwsza połowa! Gospodarze zdominowali Bayern i już w 21 minut strzelili trzy gole. Mistrzowie Niemiec są nie do poznania, nie stworzyli ani jednej groźnej okazji bramkowej i popełniają niezwykle proste błędy w defensywie.

45  + 3'

Jeszcze rzut rożny dla Bayernu, ale Sommer łapie piłkę po centrze Kimmicha!

45  + 3'

Kimmich wybija piłkę z pola karnego po centrze Hofmanna.

45  + 2'

Jeszcze faul Kimmicha, który daje Borussii groźny rzut wolny z lewej strony boiska.

45

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

44

Wreszcie ładna akcja Bayernu! Po kombinacyjnej wymianie piłki sam na sam z bramkarzem mógł wyjść Sane, ale musnął tuż przed nim piłkę Scully i zawodnik Bayernu w dobrej sytuacji skiksował! Świetna interwencja wahadłowego Gladbach!

43

Ginter powstrzymał w polu karnym Lewandowskiego i całą akcję Bayernu.

41

Bardzo niecelny strzał z dystansu Leona Goretzki.

39

Na spalonym złapany Lewandowski. Polak nadal poza grą w dzisiejszym spotkaniu.

37

Rozgrzewa się intensywnie Kingsley Coman.

34

Po dwójkowej akcji z Muellerem celnie uderza Gnabry, ale za lekko by pokonać bramkarza gospodarzy. Pierwszy celny strzał mistrzów Niemiec.

32

Nie ma Bayernu Monachium na boisku. Yann Sommer w pierwszych 30 minutach mógł rozłożyć leżak i czytać gazetę.

30

Hofmann w kontrze faulowany przez Daviesa. Nie ma żółtej kartki.

28

Bardzo źle wygląda Bayern. Robert Lewandowski z kolei chyba nie był jeszcze w ogóle przy piłce.

26

Przerwa w grze, bo problemy ze zdrowiem ma Stindl.

23

Rzut rożny dla Bayernu. Uderzenie głową Upamecano było bardzo słabe i minęło bramkę Sommera.

21

GOOOOOOOOOOOL!!! Ramy Bensebaini!!! Algierczyk z jedenastu metrów ośmieszył Neuera! 3:0!

20

Rzut karny dla Borussii! Hernandez nieroztropnie sfaulował Embolo!

19

Rzut wolny dla gospodarzy po faulu ofensywnym Lewandowskiego.

18

Wreszcie jakaś akcja gości. Zablokowany w polu karnym Gnabry i rzut rożny.

16

Przepiękna akcja zespołowa Gladbach! Embolo do Hofmanna, ten z prawego skrzydła w pole karne do Bensebainiego, który z kilkunastu metrów nie daje szans Neuerowi! W pełni zasłużone 2:0 dla Borussii!

15

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ramy Bensebaini!

12

Minimalnie niecelnie z 16 metrów uderza Zakaria! Ależ było blisko!

11

Kolejny błąd Upamecano! Do dobrej sytuacji doszedł Embolo, ale jego strzał świetnie broni Neuer!

9

Ależ katastrofalny błąd Upamecano! Stracił piłkę jako ostatni obrońca, przez co sam na sam z bramkarzem wyszedł Hofmann! Naciskany jeszcze przez Upamecano uderzył bardzo niecelnie!

8

Na razie ewidentnie Bayern nie jest w stanie złapać swojego rytmu gry w tym spotkaniu. Jeszcze nie było żadnego zagrożenia pod bramką Sommera.

5

Lepiej nie mógł się rozpocząć ten mecz. Teraz czekamy na reakcję Bayernu!

3

Świetna dwójkowa akcja Kone z Embolo i choć troszeczkę zawodnikom Gladbach pomogło szczęście przy przebitkach, to Kone w bardzo dobrej sytuacji płaskim strzałem pokonał Neuera! 1:0 dla Gladbach!