• Ivi Lopez (76')
Lech Poznań
Raków Częstochowa
6'

6' Vladislavs Gutkovskis
36'

36' Mateusz Wdowiak
43'

43' Mateusz Wdowiak
46'
46' Joao Amaral za Joel Pereira
52'
52' Joao Amaral
57'
57' Pedro Rebocho
62'
62' Michał Skóraś
73'
73' Pedro Tiba za Radosław Murawski
73'
73' Adriel Ba Loua za Dawid Kownacki
78'
78' Filip Marchwiński za Jakub Kamiński
84'
84' Nika Kvekveskiri za Jesper Karlstroem
89'
89' Antonio Milić
46'

46' Wiktor Długosz za Deian Sorescu
72'

72' Sebastian Musiolik za Vladislavs Gutkovskis
72'

72' Andrzej Niewulis za Mateusz Wdowiak
76'

76' Ivi Lopez
83'

83' Jakub Arak za Ivi Lopez
88'

88' Jakub Arak

Relacja z meczu Lech Poznań - Raków Częstochowa

90  + 4'
90  + 4'

Raków Częstochowa zasłużenie pokonał Lecha Poznań 3:1 i obronił zdobyty przed rokiem Puchar Polski. Wspaniały sezon zespołu Marka Papszuna trwa w najlepsze - Puchar i Superpuchar Polski oraz niezły występ w eliminacjach Ligi Konferencji Europy już były, teraz zostały już tylko trzy kroki do mistrzostwa Polski. Ale Raków musi uważać, bo znajdujący się tuż za jego plecami Lech będzie tylko czyhał na choćby najmniejsze potknięcie częstochowian.

90  + 4'

Koniec spotkania! Raków Częstochowa pokonał Lecha Poznań 3:1 i obronił Puchar Polski!

90  + 3'

Teraz Szwed w dobrej sytuacji zablokowany przez Niewulisa! Piłka o centymetry mija bramkę Rakowa!

90  + 2'

Rzut wolny dla Lecha, dobre zagranie w pole karne do Ishaka, ale ten nie zdołał skierować piłki do bramki!

90

Cztery minuty doliczone do tego spotkania!

88

Żółta kartka dla Milicia.

87

Tak jest, szybka interwencja VAR i Arak wylatuje z boiska! Raków w dziesiątkę!

86

Żółta kartka dla Araka za faul na Marchwińskim. Bardzo, bardzo brzydki faul, to może być czerwona kartka.

85

Zmiana w Lechu. Kwekweskiri za Karlstroema.

83

Arak zmienia Lopeza w Rakowie. Lech chyba już nie wierzy w odrobienie strat.

80

Tak wyglądał gol Iviego na 3:1:

78

Strzał Skórasia zablokowany, a próba Ba Louy, odbita od obrońcy, wychodzi na rzut rożny.

78

Marchwiński zmienia Kamińskiego.

77

3:1 dla Rakowa! Wspaniała akcja Iviego Lopeza, który w polu karnym minął krótkim zwodem rywala i płaskim strzałem pokonał Van der Harta!

76

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ivi Lopez!

73

Ponadto Ba Loua zmienia Kownackiego.

73

Jest też zmiana w Lechu - Tiba za Murawskiego.

72

Zmiany w Rakowie - za Wdowiaka i Gutkovskisa wchodzą Musiolik i Niewulis. To oznacza, że na wahadło zostanie prawdopodobnie przesunięty Tudor, a wyżej pójdzie Długosz.

70

Lech naciska, ale trochę brakuje mu pomysłu na sforsowanie defensywy Lecha.

67

Kontrę Rakowa przerywa dobrą interwencją Milić. W odpowiedzi po drugiej stronie boiska Kownacki nie porozumiał się z Ishakiem.

65

Teraz zza pola karnego szczęścia próbował Ishak, ale nieznacznie się pomylił!

63

Kręcił obrońcami Lecha w polu karnym Gutkovskis, ale nie dał rady wywalczyć niczego konkretnego w tej akcji.

62

Żółta kartka dla Skórasia za faul taktyczny na Kunie.

61

Bliski szczęścia był Arsenić! Jego strzał głową minimalnie mija bramkę Van der Harta!

59

Bardzo niecelne uderzenie z dystansu Karlstroema.

57

Tak nadzieję Lechowi na korzystny wynik przywrócił Joao Amaral.

56

Żółta kartka dla Rebocho za faul na Wdowiaku.

55

Pierwszą połowę świetnie zaczął Raków, drugą znakomicie rozpoczyna Lech. Czy Maciej Skorża czasem nie przeliczył się, sadzając Joao Amarala na ławce?

53

Lech naciskał i dopiął swego! Po uderzeniu z powietrza Dawida Kownackiego z kilkunastu metrów piłkę głową z bliska do bramki skierował Joao Amaral! Świetne wejście Portugalczyka i już tylko 1:2!

52

GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! Joao Amaral!

50

Mecz dalej jest otwarty, to oznacza, że może to być równie dobry mecz, jak w pierwszej połowie.

48

Akcja Skórasia zakończona niedokładnym dośrodkowaniem piłkarza Lecha.

47

I już pierwsza akcja Długosza, ale po jego dośrodkowaniu interweniował przesunięty na prawą obronę Skóraś.

46

Wznawiamy grę!

46

Zmiany w przerwie w obu zespołach. W Lechu Amaral za Pereirę, w Rakowie Długosz za Sorescu.

45

Świetny jest ten finał z obu stron, ale to Raków zachowuje w decydujących momentach zdecydowanie więcej zimnej krwi. Efektem tego jest prowadzenie drużyny Marka Papszuna po golach Gutkovskisa i Wdowiaka. Czy Lech zdoła zareagować? Szkoda tylko, że tak dobrze nie wygląda to na trybunach. Kibice z Poznania dalej nie weszli na swój sektor, gdyż nie są wpuszczani z zakazanymi przez władze Warszawy flagami. Po stronie Rakowa jest on częściowo wypełniony.

45

Koniec pierwszej połowy! Lech Poznań - Raków Częstochowa 0:2!

45

Mogło być 3:0 dla Rakowa! Po ładnej kontrze pudłuje Sorescu!

45

Rzut wolny dla Lecha, ale długie zagranie w pole karne Rakowa pewnie łapie Trelowski.

45

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

43

Mateusz Wdowiak ukarany żółtą kartką za faul na Rebocho.

41

Gutkovskis ucierpiał w starciu z Murawskim, ale nie będzie miał problemów z kontynuowaniem gry.

39

Dobrze przedarł się lewym skrzydłem w pole karne Kamiński, ale wywalczył rzut rożny.

37

Lech naciskał, ale to Raków podwyższył prowadzenie! Kapitalna kontra, znakomite podanie prostopadłe Iviego Lopeza, idealnie w tempo do wychodzącego sam na sam Mateusza Wdowiaka, a ten z wielką łatwością delikatnym strzałem pokonał Van der Harta! 2:0 dla Rakowa!

36

GOOOOOOOOOOOOOL!!! Mateusz Wdowiak!

34

Uderzenie Kamińskiego zablokowane w polu karnym. Rzut rożny dla Lecha!

32

Trelowski łapie piłkę po dośrodkowaniu Rebocho.

30

Lech Poznań złapał swój rytm. Kolejna akcja i kolejny strzał, ale próba z dystansu Murawskiego była bardzo niecelna.

28

Uderzenie głową Kownackiego odbija nogą Trelowski! Było groźnie!

26

Teraz w polu karnym Rebocho starł się z Kunem. Portugalczyk upadł na ziemię i złapał się za twarz, ale rzutu karnego nie ma.

25

Do piłki przy linii końcowej dopadł Milić i jego dośrodkowanie przed samą bramkę przelobowało Trelowskiego, ale świetnie interweniował jeden z obrońców Rakowa!

24

Pereira trafił w mur i będzie rzut rożny.

23

Kamiński w indywidualnej akcji faulowany tuż przed polem karnym! Będzie świetna szansa dla Lecha.

22

Jeszcze jedna szybka akcja Lecha! Piłkę na prawej stronie pola karnego otrzymał Ishak, ale po jego zagraniu przed bramkę strzału nie zdołał oddać nabiegający Kamiński!

20

Odpowiada Lech, jednak centra Kownackiego z lewej flanki była bardzo niedokładna.

20

Sorescu próbował prawym skrzydłem wpaść z piłką w pole karne, jednak został skutecznie zatrzymany przez defensywę Kolejorza.

19

Teraz zza pola karnego uderza Pereira, ale centymetry nad bramką Rakowa!

18

Ależ to mogła być odpowiedź Lecha! Fenomenalny strzał z dystansu Kamińskiego obija słupek bramki Rakowa!

17

Ależ było blisko! Lopez uderza centymetry obok bramki! Van der Hart nawet nie zareagował, a część kibiców na stadionie myślała, że jest gol!

16

Zagranie ręką Skórasia 20 metrów od bramki Lecha. Bardzo groźny rzut wolny dla Rakowa!

15

Zgranie Sorescu w polu karnym zablokowane. Rzut rożny dla Rakowa.

14

Tak gola dla Rakowa strzelił Vladislavs Gutkovskis.

13

Setka dla Rakowa!!! Po znakomitym dośrodkowaniu Sorescu z kilku metrów główkuje Lopez, ale trafia w nogę Van der Harta!

12

Ishak trafił ręką w twarz Petraska. Rzut wolny dla Rakowa na środku boiska.

11

Lepiej ten mecz nie mógł się rozpocząć dla Rakowa. Pierwsza dobra akcja częstochowian dała im prowadzenie za sprawą błysku Gutkovskisa. Jak zareaguje Lech? Poziom trudności tego finału zwiększa się drastycznie dla zespołu Macieja Skorży.

9
8

Jeszcze raz Gutkovskis! Jego uderzenie z dystansu tym razem łapie Van der Hart!

6

Kolejny arcyważny gol Łotysza w tym sezonie! Vladislavs Gutkovskis dostał doskonałe długie podanie na wolne pole i przed polem karnym kapitalnie ograł Satkę, po czym technicznym strzałem z kilkunastu metrów zaskoczył Van der Harta! 1:0 dla Rakowa!

5

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Vladislavs Gutkovskis!

3

Pierwsze minuty dla Lecha, to zespół Macieja Skorży mocniej zaczął to spotkanie. Dośrodkowanie Joela Pereiry wybija Arsenić.

2

Tymczasem prezes PZPN Cezary Kulesza zapowiada, że w razie dalszych problemów tego typu, jak zakaz flag, finał Pucharu Polski w przyszłych latach może nie być grany w Warszawie!

1

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

15:58

Piłkarze obu drużyn już na murawie. Czas na Mazurka Dąbrowskiego.

15:56

Sędzią spotkania będzie Szymon Marciniak.

15:55

Skład Rakowa Częstochowa: Trelowski ? Tudor, Petrasek, Arsenić - Sorescu, Lederman, Papanikolaou, Kun - Wdowiak, Gutkovskis, Lopez. Rezerwowi: Kovacević, Niewulis, Musiolik, Arak, Koczergin, Czyż, Długosz, Cebula, Gwilia.

15:53

Skład Lecha Poznań: Van der Hart - Pereira, Šatka, Milić, Rebocho - Murawski, Karlström - Skóraś, Kownacki, Kamiński - Ishak. Rezerwowi: Bednarek, Douglas, Kędziora, Marchwiński, Amaral, Tiba, Skrzypczak, Kwekweskiri, Ba Loua. Tylko na ławce Joao Amaral, Bartosz Salamon ostatecznie poza kadrą.

15:52

"Jaki tu spokój, nic się nie dzieje" - można było zanucić jeszcze kwadrans przed finałem Pucharu Polski. Najbardziej zagorzałych kibiców Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa wciąż nie było na trybunach. Za bramkami niemal wszystkie krzesełka pozostały puste. To dlatego, że kibice, mimo zakazu wnoszenia opraw, przynieśli je ze sobą. Ochroniarze i policjanci nie pozwolili im wejść. Z Narodowego - Dawid Szymczak.

15:52

Tym różni się Puchar Polski od meczów w ekstraklasie, że na boisku trzeba mieć dwóch młodzieżowców. - To może zmienić układ sił. Rozpisuję różne warianty, ale jestem ciekawy, jak rozwiąże to Marek Papszun - mówił przed finałem Pucharu Polski Maciej Skorża, trener Lecha Poznań.

15:46

W to poniedziałkowe popołudnie na Stadionie Narodowym w Warszawie dojdzie do starcia dwóch najlepszych drużyn w Polsce w sezonie 2021/22, a jego stawką będzie Puchar Polski. Prowadzący w tabeli ekstraklasy Raków Częstochowa broni tego trofeum, ale Lech Poznań, który w lidze ma tyle samo punktów, z pewnością zrobi wszystko, aby zdobyć pierwsze trofeum od 2015 roku. Komu to się powiedzie?

15:42

Witamy serdecznie na relacji na żywo z finału Pucharu Polski, w którym Lech Poznań zmierzy się z Rakowem Częstochowa! Początek spotkania na Stadionie Narodowym o 16:00.