19' Joao Gamboa
40'

40' Bartosz Jaroch
57'
57' Wahan Biczachczjan za Joao Gamboa
75'
75' Efthimios Koulouris
81'
81' Marcel Wędrychowski za Adrian Przyborek
86'
86' Benedikt Zech za Alexander Gorgon
90'
90' Efthimios Koulouris
90'
90' Marcel Wędrychowski
90'
90' Valentin Cojocaru
90'
90' Wahan Biczachczjan
90'
90' Mariusz Malec
69'

69' Eneko Satrustegui za Bartosz Jaroch
69'

69' Miki za Angel Baena
77'

77' Michał Żyro za Szymon Sobczak
77'

77' Joan Roman za Jesus Alfaro
84'

84' Patryk Gogol za Kacper Duda
90'

90' Alan Uryga
90'

90' Eneko Satrustegui
91'
91' Kacper Smoliński za Linus Wahlqvist Egnell
93'

93' Angel Rodado
106'
106' Luka Zahović za Leonardo Koutris
110'

110' Angel Rodado
120'

120' Anton Cziczkan

Relacja z meczu Pogoń Szczecin - Wisła Kraków

18:47

99., a potem 93. minuta - to one zadecydowały o tegorocznym finale Pucharu Polski! Po raz pierwszy od 28 lat Puchar Polski wygrywa zespół spoza najwyższej klasy rozgrywkowej.

120  + 3'

KONIEEEEEEEEC! WISŁA Z PUCHAREM POLSKI! CO TO ZA HISTORIA! CO TO BYŁ ZA FINAŁ!

120  + 2'

Mariusz Malec! Nad bramką!

120  + 1'

Colley przyjął na głowę potężne uderzenie Smolińskiego.

120  + 1'

Doliczone dwie minuty!

120

Czerwoną kartką ukarany Robert Kolendowicz, asystent trenera Pogoni.

120

Gramy dalej!

119

Był ściągany Koulouris przez Carbo. Jest to sprawdzane przez VAR.

118

Rzut rożny dla Pogoni. W polu karnym też jest Cojocaru.

116

Ależ miała szansa Wisła na zamknięcie tego meczu! Wychodzili z kontrą 3 na 2, ale strzał Gogóła obronił Cojocaru.

114

Ależ się kotłuje w polu karnym Wisły w ostatnim czasie! Sporo strzałów Pogoni, ale wszystkie zablokowane. Piłka niebezpiecznie odbiła się na koniec od Grosickiego przy wybiciu piłki przez Urygę.

114

Jak najdalej wybijają piłkę Wiślacy.

113

BICZACHCZJAN! Po murze i tylko rzut rożny.

112

Rzut wolny dla Pogoni z dogodnej pozycji do strzału.

109

Ależ teraz było groźnie! Dośrodkowanie spadło wprost pod nogi Wędrychowskiego, który znalazł jeszcze Zahovicia, ale nie był to czysty strzał. Poradził sobie z nim golkiper Wisły.

108

Zamyka Pogoń Wisłę na własnej połowie, ale nic to nie daje. Nie ma już wiary, nie ma już impetu.

107

Biczachczjan z dystansu! Ale prosto w bramkarza Wisły.

106

Gramy! Ostatnie 15 minut finału Pucharu Polski!

105

Koniec pierwszej połowy dogrywki. Czy Pogoń stać jeszcze na wyrównanie?

105  + 1'

Minuta doliczona do pierwszej połowy dogrywki.

104

Tak padł gol na 2:1.

103

Ale Wisła też się odgryza! Dobra okazja Vilara, ale czujny był Smoliński.

101

Ależ dobre dośrodkowanie Grosickiego, ale Ulvestad nie zdołał sięgnąć piłki.

100

Rzut wolny dla Portowców. Borges faulowany przez Rodado.

97

Pogoń rusza. Ile będą mieli sił - fizycznych i mentalnych?

93

Fatalny błąd Borgesa, który podał wprost pod nogi Rodado. Hiszpan przebiegł praktycznie przez całą połowę Pogoni i strzałem tuż przy słupku pokonał Cojocaru. CO ZA MINUTY WISŁY!

93

GOOOOOOOOOOL! RODADO 2:1 DLA WISŁY!!!!!

91

Ruszyła dogrywka!

90  + 11'

Koniec. 1:1 i czas na dogrywkę. Co tu się dzieje? Teraz zabawa na sektorach Wisły.

90  + 11'

GOL! SEKTOR WISŁY WYBUCHŁ PONOWNIE.

90  + 10'

Jeszcze jest sprawdzana ta sytuacja na VAR, czy nie było spalonego.

90  + 10'

PIŁKĘ ZGRAŁ JESZCZE URYGA, A DOPADŁ DO NIEJ SATRUSTEGUI.

90  + 9'

PIŁKA OSTATNIEJ SZANSY. ZAGRANIE NA CHAOS, A TAM DO SIATKI TRAFIA JEDEN Z GRACZY WISŁY KRAKÓW.

90  + 8'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! NIESAMOWITE 1:1!

90  + 8'

Przejął piłkę Koutris i pobiegł do narożnika. Szybko jednak piłkę stracił.

90  + 7'

Przebijał się Rodado. Przebijał się Gogół, ale obaj zatrzymani.

90  + 5'

Na spalonym Żyro. Wcześniej kartka dla Wędrychowskiego, który utrudniał wznowienie gry.

90  + 4'

Mądre minuty Pogoni, która utrzymywała grę daleko poza własnym polem karnym.

90  + 1'

Doliczone siedem minut.

90

To jednak Malec wybił piłkę po strzale rywala. Stanął na drodze piłki do bramki!

89

Niewiarygodne! Ależ Wisła miała swoją szansę, ale jeden z graczy trafia wprost w Cojocaru z szóstego metra!

88

Tak padła ta jedyna dotychczas bramka.

87

Coraz mniej czasu ma Wisła. Sporo świeżej krwi, ale czy to wystarczy?

85

Kontuzjowany Gorgon także opuszcza boisko. W jego miejsce Zech.

85

Kacper Duda opuszcza boisko. W jego miejsce Patryk Gogoł.

84

Dobra akcja Rodado, który ograł rywala i oddał celny strzał, ale zbyt słabo i prosto w Cojocaru.

83

Groźna akcja Wiślaków. Znów dośrodkowanie, ale piłkę sprzed bramki wybił Wahlqvist. Rzut rożny.

82

Mało się dzieje w następnych minutach po golu. Kolejna zmiana. Tym razem w Pogoni - Wędrychowski za Przyborka.

77

Od razu reaguje szkoleniowiec Wisły. Żyro w miejsce Sobczaka. Goku w miejsce Alfaro.

75

Doczekał się grecki napastnik Pogoni dobrego dogrania. Wrzut z autu, prostopadłe podanie do Koulourisa, który perfekcyjnie finalizuje tę akcję.

75

GOOOOOOOOL! KOULOURIS! 1:0 POGOŃ!

73

47506 widzów obecnych dzisiaj na Stadionie Narodowym.

72

Biczachczjan. W trybuny.

71

Dogodny stały fragment dla Pogoni przed bramką Wisły. Faulowany Biczachczjan.

70

Zdecydowanie gorsza jest ta druga połowa. Mało się dzieje pod obiema bramkami. Obie drużyny są świadome, że gol w tej fazie meczu będzie ważył dużo więcej.

68

Zmiany w Wiśle. Jaroch i Baena opuszczają boisko. W ich miejsce Villar i Satrustegui.

67

Ponownie ofiarnie Wiślacy blokują strzał Biczachczjana.

66

Kolejny korner dla Wisły.

64

Przerwa na uzupełnienie płynów.

63

Szybsza akcja Pogoni. Biczachczjan do Grosickiego, który oddał strzał, ale znów zablokowany przez Jarocha. Korner.

62

Zatrzymany Biczachczjan przez Colley'a.

60

Duda na pierwszy słupek, ale Sobczak niecelnie.

60

Długi wyrzut z autu Alfaro i będzie kolejny korner dla Wisły.

58

Pierwsza akcja rezerwowego z Armenii. Będzie rzut rożny po zablokowanym dośrodkowaniu.

57

Pierwsze zmiany w Pogoni. Biczachczjan w miejsce Gamboy.

54

Szybsza akcja Pogoni. Dwa razy zablokowany Przyborek i będzie korner.

53

Strzał Sobczaka zablokowany przez Borgesa. Po kolejnym kornerze Wisły bez zagrożenia. Na koniec z dystansu uderzył Carbo, ale bardzo niecelnie.

52

Zdecydowanie brzydsze otwarcie drugiej połowy.

51

Faulował Koulouris, a ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

50

Alfaro dośrodkowuje do Sobczaka, ale ten przegrywa pojedynek powietrzny z Malcem.

49

Nie zdążył do piłki Gorgon. Od bramki rozpocznie Chichkan.

47

Z dystansu uderzał Baena. Bardzo niecelnie.

47

Ruszył Baena prawą stroną, ale zablokowany przez Kolourisa. Korner dla Wisły.

46

Czas na drugą połowę finału Pucharu Polski!

17:04

Obie drużyny już na murawie. Za chwilę początek drugiej połowy.

17:01

Tak wyglądała sytuacja Sobczaka.

16:59

Aż pięć celnych strzałów Wisły do przerwy. Ze strony Pogoni - jeden. Posiadanie piłki po 50 proc.

16:50

Różne momenty miała ta pierwsza połowa. Rozpoczęła się od wymiany ciosów. W drugim kwadransie przewagę osiągnęła Pogoń, ale od 30. minuty to Wisła stworzyła najgroźniejsze sytuacje - wraz ze strzałem Sobczaka, która ostatecznie wylądował na słupku. Różnicy klas rozgrywkowych w ogóle nie widać.

45  + 1'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. 0:0 W FINALE PUCHARU POLSKI!

45

Akcja: Przyborek -> Grosicki -> Koulouris, ale nie sięgnął piłki napastnik Pogoni. Był tuż przed bramką.

45

Kontra Pogoni zakończona kolejnym strzałem Grosickiego, ale to nie mogło zaskoczyć bramkarza.

44

Przedzierał się Kacper Duda, ale zatrzymany przez Portowców.

43

Chwilowa przerwa na uzupełnienie płynów, gdy leżał jeden z Wiślaków.

41

SŁUPEK RATUJE POGOŃ! Dośrodkowanie z prawej strony na dalszy słupek, głową uderzył Sobczak. Interwencją popisał się Cojocaru, zbijając piłkę na słupek.

40

Druga żółta kartka w finale. Tym razem ukarany Jaroch. Faul na Przyborku.

39

Dośrodkowanie do Rodado, ale piłkę wyłapuje Cojocaru.

37

Dobre rozegranie rzutu rożnego, ale zablokowany Koulouris. Za daleko odskoczyła mu piłka.

36

ALEŻ SYTUACJA DLA POGONI! Po przebitce Wahlvist dopadł do piłki i uprzedził golkipera Wisły, ale nie trafił do bramki.

35

Wahlqvist w pole karne, ale znów pod nogi gracza Wisły. Potem zablokowany Przyborek. Korner.

34

Teraz było znacznie groźniej! Dośrodkowanie z prawej strony przeszło wielu zawodników, ale zamknął ją Alfaro. Trudna sytuacja, ale musiał interweniować Cojocaru.

32

Carbo z dystansu! Po ziemi celnie, ale prosto w bramkarza Pogoni.

30

Rodado przegrał pojedynek biegowy z Malcem. A mógł wyjść oko w oko z Cojocaru.

29

Ależ groźnie! Piłka spadła pod nogi Rodado, ale jego uderzenie zablokowane.

28

I ponownie. Dośrodkowanie Jarocha zablokowane.

27

Czwarty korner dla Wisły.

25

Przyborek dośrodkowuje prosto w ręce Chichkana. Szybko wznowiona akcja i Sobczak wygrał pojedynek z Borgesem. Aut dla Wisły na wysokości pola karnego rywali.

24

Grosicki teraz z prawej strony! Znów groźne wstrzelenie wzdłuż bramki, ale zabrakło adresata.

22

Ponownie nie doszło do strzału. Piłka w rękach Cojocaru.

22

Kolejny korner dla Wiślaków.

20

Żółta kartka dla Gamboy. Faul taktyczny na Baenie.

19

Więcej miejsca miał teraz Grosicki. Zszedł na prawą nogę do strzału, ale uderzenie zablokowane. Aktywny od początku Grosicki. Widać, że dobrze się czuje na Stadionie Narodowym.

15

Grosicki zza pola karnego! Minimalnie obok.

16:15

Tym razem próba prawą stroną - tam Przyborek z Ulvestadem, ale dobra aserukacja Wiślaków.

11

Zatrzymana akcja Koulourisa z Grosickim. Pogoń jest częściej w posiadaniu piłki, lecz nie jest to przytłaczająca przewaga.

10

Aktywny Grosicki od pierwszej minuty. Znów próbował dogrywać w pole karne.

9

Dośrodkowanie na dalszy słupek, ale łapie piłkę Cojocaru.

9

Drugi rzut rożny dla Wisły.

7

Przewinił Koulouris. Jeszcze bez kartki.

6

Ależ szansa dla Wisły! Szymon Sobczak - efektownie, piętą - ale tuż obok bramki! Było bardzo blisko pierwszego gola.

3

Przedzierał się lewą stroną Grosicki, ale jego podanie wzdłuż bramki zostało przecięte przez Colleya. Nie najlepiej zachował się gracz Wisły, ale udało mu się wybić piłkę poza boisko.

2

Odpowiedź Pogoni! Piłka trafiła do Przyborka na prawej stronie. Wycofana piłka, ale tam zabrakło miejsca na strzał. Dopiero kilka chwil później sytuacyjnie uderzył Grosicki. Niecelnie.

16:02

Strzał zza pola karnego Jarocha. Nad bramką. Pierwsze uderzenie za nami.

1

Długie zagrania Wiślaków i już dwa dośrodkowania z prawej strony. Już mają korner.

1

ZACZYNAMY FINAŁ PUCHARU POLSKI!

15:59

Alan Uryga i Kamil Grosicki - to kapitanowie obu drużyn. Sędzia główny - Tomasz Kwiatkowski. Na VAR zasiada natomiast Bartosz Frankowski.

15:58

Wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego!

15:58
15:56
15:55

Sędzia główny Tomasz Kwiatkowski wyprowadza obie drużyny!

15:55

Wypełniony po brzegi Stadion Narodowy czeka na bohaterów widowiska! Oni już w tunelu. Zaraz pojawią się na murawie.

15:51

W 1996 roku po raz ostatni Puchar Polski wygrała ekipa spoza najwyższego poziomu rozgrywkowego. Czy takim dzisiaj stanie się Wisła Kraków?

15:49

- Przeanalizowałem swoją karierę klubową i myślę, że mecz z Wisłą Kraków będzie tym najistotniejszym. Urodziłem się w Szczecinie i w tym mieście dorastałem. Jestem również wychowankiem Pogoni, której bardzo wiele zawdzięczam. Niestety, jej klubowa gablota przez wiele lat stoi pusta, więc wywalczenie pierwszego trofeum byłoby czymś niesamowitym, spełnieniem największych marzeń - powiedział przed tym meczem Kamil Grosicki, kapitan Portowców.

15:47

Sporo się działo już przed meczem. Kibice Pogoni Szczecin grozili bojkotem, choć ostatecznie weszli na swoje sektory. Więcej szczegółów poniżej.

15:42

Skład Wisły Kraków: Chichkan - Jaroch, Uryga (C), Colley, Szot - Duda, Carbó - Baena, Rodado, Alfaro - Sobczak

15:41

Skład Pogoni Szczecin: Cojocaru - Wahlqvist, Borges, Malec, Koutris - Przyborek, Gamboa, Ulvestad, Gorgon, Grosicki (k) - Koulouris.

15:41

Droga Wisły do finału:

15:40

Natomiast Wisła Kraków już cztery razy triumfowała w Pucharze Polski, lecz ostatni raz w 2003 roku. Dzisiejszy finał będzie dla Wisły szansą na pierwsze trofeum od 2011, kiedy to wygrała mistrzostwo kraju. Pierwszoligowiec w lidze zajmuje obecnie 5. miejsce.

15:36

Oto droga Pogoni do finału Pucharu Polski:

15:32

Formalnym gospodarzem tego spotkania jest Pogoń Szczecin. Dla nich dzisiejszy finał będzie czwartym w historii. Nigdy jednak nie udało się im wygrać, z resztą tak samo jak w innych rozgrywkach, więc będzie to dla nich szansa na pierwszy puchar w 76-letniej historii klubu. Siódma ekipa aktualnego sezonu Ekstraklasy jest zdecydowanym faworytem w starciu z pierwszoligowcem.

15:31

Trybuny Stadionu Narodowego coraz bardziej się zapełniają. Pierwszy gwizdek o godz. 16:00.

15:30

Finał Pucharu Polski już po raz dziewiąty zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym, ale w tym roku zabraknie w nim triumfatorów z poprzednich sezonów. W ostatniej edycji wygrała Legia Warszawa, która po serii rzutów karnych ograła obrońców tytułu z Rakowa Częstochowa. Tym razem o prestiżowe trofeum powalczy ekstraklasowa Pogoń Szczecin oraz pierwszoligowa Wisła Kraków.