2' Szymon Sobczak
38'
38' Jesus Alfaro
44'

44' Jakub Czerwiński
55'
55' Joseph Colley
58'
58' Dejvi Bregu za Joan Roman
69'
69' Angel Baena za Miki
73'
73' Dejvi Bregu
76'
76' Marc Carbo
90'
90' Michał Żyro za Szymon Sobczak
90'
90' Mariusz Kutwa za Jesus Alfaro
46'

46' Miłosz Szczepański za Grzegorz Tomasiewicz
46'

46' Tomasz Mokwa za Tomas Huk
54'

54' Ariel Mosór
60'

60' Serhij Krykun za Damian Kądzior
75'

75' Tihomir Kostadinov
78'

78' Kamil Wilczek za Fabian Piasecki

Relacja z meczu Wisła Kraków - Piast Gliwice

19:38

Poniżej podsumowanie meczu Wisły Kraków z Piastem Gliwice (2:1) w półfinale Pucharu Polski. Dziękujemy za śledzenie relacji tekstowej i zapraszamy od godz. 20:30 na mecz Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok.

19:29

Teraz czekamy na godz. 20:30. Tam zostanie wyłoniony rywal Wisły Kraków o tytuł w Pucharze Polski. Mowa o starciu między Pogonią Szczecin a Jagiellonią Białystok.

19:25

Koniec meczu w Krakowie! Wisła Kraków wygrywa 2:1 z Piastem Gliwice i zagra w finale Pucharu Polski! Sensacja staje się faktem!

90  + 5'

Następne dośrodkowanie Pyrki wybite przez Wisłę. Wilczek zgrał jeszcze potem piłkę, ale nie było tam nikogo z jego kolegów!

90  + 3'

Kolejne dośrodkowanie Pyrki w pole karne Wisły. Zameldował się Plach, mamy rzut rożny!

90  + 2'

Baena starał się ruszyć w pole karne Piasta po kontrataku. Hiszpan zatrzymany bez trudu przez Dziczka.

90  + 1'

Dwie zmiany w Wiśle. Michał Żyro i Mariusz Kutwa za Szymona Sobczaka i Jesusa Alfaro.

90  + 1'

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

90

I znowu było groźnie! Czerwiński skiksował blisko własnego pola karnego. Duda przejął piłkę, minął bramkarza, ale nie uderzył mocno, więc piłka została wybita. Kontratak Piasta też nieudany.

88

I znowu Piast był blisko! Szczepański spróbował uderzenia sprzed pola karnego, piłka poleciała nieznacznie obok słupka bramki Wisły!

85

Ameyaw z faulem w ataku na Szocie.

83

Ależ było groźnie! Jaroch z próbą płaskiego uderzenia sprzed pola karnego, brakowało niezbyt wiele do szczęścia!

81

Pyrka z dośrodkowaniem w stronę Kamila Wilczka, strzał jednak zneutralizowany przez defensorów Wisły!

79

Kolejne dośrodkowania po stronie Piasta, Szot wybija piłkę klatką piersiową na rzut rożny.

77

Kolejna zmiana w Piaście. Za Fabiana Piaseckiego wchodzi Kamil Wilczek.

77

Pyrka z dośrodkowaniem w pole karne, Raton wybija piłkę na rzut rożny. Chwilę wcześniej jednak sędzia odgwizduje spalonego.

76

Przed faulem Carbo Wisła miała dośrodkowanie z rzutu wolnego. Tam była próba zgrania do Sobczaka blisko pola bramkowego, nie udało się jednak oddać strzału.

76

Carbo z kartką za faul taktyczny.

75

Kostadinov z faulem taktycznym na Sobczaku, ogląda żółtą kartkę.

74

Ależ zamieszanie niedaleko pola karnego Piasta! Alfaro miał okazję na 3:1, ale Plach obronił to uderzenie!

73

Żółta kartka dla Dejviego Bregu za odkopnięcie piłki po gwizdku.

71

Ależ Piast był blisko remisu! Pyrka z groźnym strzałem sprzed pola karnego, ale piłka ląduje na bocznej siatce!

70

Przeciągnięte dośrodkowanie Bregu z rzutu wolnego. Plach wychodzi z bramki i rozpoczyna akcję Piasta.

69

Zmiana w Wiśle. Angel Baena wchodzi za Mikiego Villara.

67

Ameyaw uderzył piłkę z dystansu, próba wysoko nad poprzeczką!

65

Piast popędził z kontratakiem. Piasecki wywalczył piłkę w środku boiska, a Ameyaw rozpędzał się prawym skrzydłem. Potem jednak Krykun chciał odegrać Ameyawowi, ale ten był już na spalonym.

64

Czerwiński blokuje ciałem strzał Sobczaka w polu karnym!

63

Carbo miał ciekawy pomysł. Hiszpan szukał głębokiego zagrania do Villara na prawe skrzydło, piłka została jednak zagrana zbyt mocno.

61

Sobczak szukał zejścia na prawą nogę i uderzenia, Dziczek jednak zabrał mu piłkę dużo wcześniej. We wcześniejszej fazie akcji Bregu chciał odnaleźć się bliżej środka boiska.

59

Zmiana w Piaście. Serhij Krykun za Damiana Kądziora.

58

Zmiana w Wiśle Kraków. Za Goku wchodzi Dejvi Bregu.

58

Goku pędził w kontrataku po podaniu od Alfaro. Hiszpan został jednak dogoniony przez Dziczka, który zamknął mu drogę do bramki!

57

Dziczek z dośrodkowaniem w stronę Czerwińskiego, Szot wybija piłkę na rzut rożny!

55

Joseph Colley z żółtą kartką za impet ataku na Damiana Kądziora.

55

Mosór teraz dobrze reaguje w defensywie po dośrodkowaniu Dudy w pole karne.

54

I mamy 2:1! Ariel Mosór po rzucie rożnym! Defensor Piasta oszukał Bartosza Jarocha i precyzyjnie umieścił piłkę w siatce.

52

Mamy fragment meczu z większą liczbą fauli po obu stronach.

51

Dośrodkowanie Mokwy z lewej strony boiska. Dużo przypadku, ostatecznie piłka dla Wisły.

50

Goku stracił piłkę na własnej połowie. Z tego próbował skorzystać Piast, strzał Ameyawa jednak zablokowany. Potem defensorzy Wisły blokują strzał Piaseckiego.

47

Villar szukał zagrania do Goku w polu karnym Piasta, zabrakło celności.

46

Piasecki fauluje Carbo w okolicy koła środkowego.

46

Zaczęła się druga połowa w Krakowie.

46

Tomasz Mokwa i Miłosz Szczepański pojawiają się na boisku. Schodzą Tomas Huk i Grzegorz Tomasiewicz.

18:33
18:32
18:19

Koniec pierwszej połowy w Krakowie. Wisła prowadzi 2:0 z Piastem Gliwice po golach Szymona Sobczaka i Jesusa Alfaro. Zapowiada się na sporą sensację!

45  + 3'

Kądzior dośrodkowywał piłkę z rzutu wolnego. Raton jednak od razu łapie.

45  + 1'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45

Villar próbował oszukać Czerwińskiego niedaleko linii bocznej i go minąć, ale ta sztuka się nie udała. Dużo kontaktów i przepychanek, w końcu Frankowski przyznaje piłkę dla Piasta.

44

Czerwiński z kartką za dyskusję z arbitrem.

43

Pyrka upadł na murawę po starciu z Szotem. Wisła przez kilkanaście sekund jeszcze utrzymała się przy piłce, ale Frankowski przerwał grę. Defensor Piast narzeka na ból.

42

Dziczek nie zrozumiał się z Hukiem, Wisła zacznie grę z autu.

40

Duda z dośrodkowaniem w pole karne, Piast zdołał wybić tę piłkę. Potem Piasecki próbował ruszyć z kontratakiem, ale się potknął i upadł na murawę.

37

2:0 dla Wisły! Jesus Alfaro! Długo wydawało się, że brakuje strzału w akcji Wisły, ale potem Jaroch dośrodkował piłkę z prawej strony boiska. Ta minęła Sobczaka, odbiła się od Mosóra, ale Alfaro przyjął piłkę i uderzył tak, że Plach nie zdołał skutecznie interweniować!

36

Kostadinov upadł blisko pola karnego Wisły. Wydawało się, że Carbo go sfaulował, ale gracz Piasta stracił równowagę chwilę wcześniej.

35

Sobczak odesłany za linię boczną, po jednym ze starć pojawiła się krew na jego dłoni.

33

Faul Urygi w ataku na Pyrce. Wcześniej Duda chciał dośrodkować piłkę z rzutu wolnego.

32

Za mocne zagranie w kierunku Ameyawa przez Dziczka. Głównie Piast próbuje atakować stroną Jarocha.

31

Dziczek z kolejnym uderzeniem z dystansu po odzyskaniu piłki. Piłka złapana przez Ratona!

30

Ameyaw stara się indywidualnie sprawiać zagrożenie na lewej stronie. Skrzydłowy Piasta bez problemu oszukał Jarocha, ale potem stracił piłkę.

28

Tomasiewicz próbował uderzenia po wrzucie z autu, strzał jednak niecelny.

26

Ameyaw z dobrym zagraniem w stronę Piaseckiego! Napastnik Piasta uderzył piłkę głową, ale trafił w Colleya!

25

Piast zdaje się powoli przejmować inicjatywę w tym spotkaniu.

23

Kądzior z dośrodkowaniem w pole karne. Dziczek próbował uderzenia piłki głową, próba jednak niecelna.

23

Tym razem z dystansu próbował Pyrka. Raton wybija piłkę na rzut rożny.

21

Dośrodkowanie Jarocha jeszcze zostało skontrowane przez Goku. Nie było z tego jednak strzału po stronie Wisły.

19

Na razie mamy sporo pojedynków między Mosórem a Sobczakiem. Jedna z akcji przerwana przez Frankowskiego.

17

Dziczek uderza z dystansu, wysoko nad poprzeczką.

16

Villar nie zrozumiał się z Goku przy akcji Wisły. Hiszpan dostał piłkę na prawe skrzydło, później jednak brakuje komunikacji.

14

Jaroch zdołał przejąć piłkę, szybko jednak ją stracił. Mamy taki fragment meczu, w którym oba zespoły zbyt długo nie utrzymują się przy piłce.

12

Jaroch niecelnie zagrywa w ostatniej tercji, piłka złapana przez Placha.

10

Ameyaw z dośrodkowaniem zewnętrzną częścią stopy, piłka błyskawicznie przechwycona przez Ratona.

9

Dośrodkowanie Dudy z prawej strony, Uryga uderzał piłkę głową, ale uczynił to niecelnie.

8

Goku przebiegł kilkanaście metrów, chciał jeszcze zagrać prostopadle do Villara. Piłka jednak nie została utrzymana w boisku.

7

Kądzior z dośrodkowaniem z prawej strony boiska, Piasecki uderza wysoko nad poprzeczką. Bardzo szybka akcja w wykonaniu Piasta.

6

Duda fauluje Kostadinova, Frankowski odgwizduje faul i piłkę dla Piasta.

4

Długie zagranie Mosóra do Kądziora za linię obrony Wisły. Piłka jednak zbyt mocna i skrzydłowy Piasta nie zdołał do niej dobiec.

4

Ciekawe zagranie Dudy do Szota na lewą stronę, piłka jednak wypada na aut.

1

I jest gol dla Wisły! 1:0! Szymon Sobczak! Zaczęło się od krótkiego wznowienia i zagrania na Szota. Defensor Wisły zgrał piłkę do Sobczaka, który bez problemu umieścił piłkę w bramce!

1

Pierwsza akcja Wisły zakończona dośrodkowaniem Goku i uderzeniem Villara. Rzut rożny dla gospodarzy.

1

Zaczynamy granie w Krakowie!

17:27

Oba zespoły wychodzą już na murawę stadionu przy ul. Reymonta 22.

17:25

Ostatnie mecze między tymi zespołami odbyły się w sezonie 21/22, gdy Wisła jeszcze znajdowała się w Ekstraklasie. W rundzie jesiennej Piast wygrał 1:0 po golu Alberto Torila, a na wiosnę był remis 2:2.

17:23

Sędzią spotkania Wisła - Piast będzie Bartosz Frankowski.

17:21

W drodze do półfinału Pucharu Polski Wisła Kraków wyeliminowała Lechię Gdańsk (2:1), Polonię Warszawa (3:0), Stal Rzeszów (4:1) i Widzew Łódź (2:1). Piast na swojej drodze wyeliminował Wieczystą Kraków (4:0), Bruk-Bet Termalikę Nieciecza (1:0), Carinę Gubin (5:2) oraz Raków Częstochowa (3:0).

17:19

A to skład Piasta: Plach - Pyrka, Czerwiński, Mosór, Huk - Tomasiewicz, Dziczek - Kądzior, Kostadinov, Ameyaw - Piasecki

17:17

Skład Wisły Kraków: Raton - Jaroch, Uryga, Colley, Szot - Carbo, Duda - Villar, Goku, Alfaro - Sobczak

17:15

- Skoro wyeliminowaliśmy drużynę z Ekstraklasy, jaką jest Widzew, to dlaczego nie możemy pokonać kolejnego zespołu z najwyższej klasy rozgrywkowej? - pytał Albert Rude, trener Wisły Kraków na przedmeczowej konferencji prasowej. Wisła zagra z Piastem Gliwice w pierwszym półfinale Pucharu Polski, który rozpocznie się o godz. 17:30. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.