• Leonardo Bonucci (91') , Aaron Ramsey (91')
SSC Napoli
Juventus Turyn
66'
66' Matteo Politano za Jose Maria Callejon
67'
67' Arkadiusz Milik za Dries Mertens
77'
77' Mario Rui
80'
80' Allan za Fabian
81'
81' Elseid Hysaj za Mario Rui
88'
88' Eljif Elmas za Piotr Zieliński
51'

51' Leonardo Bonucci
66'

66' Danilo za Douglas Costa
74'

74' Federico Bernardeschi za Miralem Pjanić
83'

83' Paulo Dybala
85'

85' Aaron Ramsey za Juan Cuadrado

Relacja z meczu SSC Napoli - Juventus Turyn

23:07

Napoli zdobywa Puchar Włoch po raz szósty! Bezbramkowo przez 90 minut, ale skutecznie w rzutach karnych!

23:06

GOOOOOOOOL! Milik trafia i zapewnia Napoli Puchar Włoch! Znów i tak jak 6 lat temu po rzutach karnych!

23:06

MILIK I DECYDUJĄCY KARNY!

23:05

Ramsey zmylił Mereta i trafia po ziemi! 2:3!

23:04

Maksimović trafia w sam środek! 3:1!

23:04

Bonucci trafia pod poprzeczkę! 1:2!

23:03

Politano trafia po rękach Buffona! 2:0 dla Napoli!

23:02

Alex Sandro ponad poprzeczką! Juventus nie trafia drugiego karnego!

23:01

Teraz podchodzi Insigne! Długi nabieg i trafia! Napoli po pierwszej serii prowadzi 1:0!

23:01

Zaczyna Juventus i Dybala! Meret broni!!!

22:56

Czekamy na rozstrzygnięcie! Zaczynamy serię rzutów karnych! Juve po raz 14 czy Napoli po raz 6?

90  + 3'

Koniec drugiej połowy. 0:0. Nie ma dogrywki, przechodzimy bezpośrednio do rzutów karnych.

90  + 3'

ALEŻ BLISKO NAPOLI! Słupek, interwencja Buffona, piłka odbijała się i nie wpadła do bramki! Cud!

90  + 1'

Danillo świetnie przeciął podanie górą do Insigne w pole karne. Jeszcze rzut rożny dla Napoli!

90

Trzy minuty doliczone. Napoli zablokowane przy wyjściu z kontrą.

89

Groźnie pod bramką Napoli: zablokowany strzał Dybali, wybity rzut rożny i niecelne uderzenie Ramseya.

87

Spalony Arkadiusza Milika. Zmiana: schodzi Piotr Zieliński, na boisku Elif Elmas.

87

Faul na połowie Napoli. Rzut wolny, który daje spokój graczom Gattuso.

85

Słabo wyprowadzony atak Juve w polu karnym. Za mocne podanie do Cuadrado i piłka poza linią końcową. Kolumbijczyk schodzi z boiska, zastąpiony przez Ramseya.

83

Zagranie na prawe skrzydło, Insigne wchodzi w pole karne, ale oddaje strzał wysoko ponad bramką.

82

Faul Dybali na Demme. Żółta kartka dla Argentyńczyka.

82

Świetne dośrodkowanie w tempo, ale Politano strzela głową prosto w Buffona. Napoli kolejny raz nie wykorzystuje szansy.

81

Faul Danilo po tym, jak szansy na szybszy atak nie wykorzystał Arkadiusz Milik. Polak był przytrzymywany.

80

Zmiany w Napoli: Allan wchodzi za Fabiana Ruiza, a Elseid Hysaj zmienia Mario Ruiego.

78

Rzut rożny dla Juventusu po obiciu Di Lorenzo przy linii końcowej. Stały fragment już jednak niewykorzystany.

77

Faul Mario Ruiego i żółta kartka dla obrońcy Napoli.

75

Piłka odbijała się w polu karnym Juventusu, ale żaden z ofensywnych zawodników nie potrafił oddać strzału. Piłkę wyłapał Meret.

74

Zmiana w Juventusie: Bernardeschi za Pjanicia.

74

Pjanić nadepnął Zielińskiego, ale według sędziego faulu nie było. Gra chwilę później przerwana przez uraz Polaka.

72

Milik strzela i wyraźnie nie trafił, ponad poprzeczką! Świetna okazja Polaka i pięknie rozegrana akcja, ale bez gola dla Napoii!

71

Blisko dojścia do piłki w polu karnym Milik, ale piłka niefortunnie odbiła się pod nogi zawodników Juventusu.

70

Meret świetnie wypiąstkował piłkę z pola karnego. Napoli wyprowadza piłkę i znów w tej fazie faulowany zawodnik gospodarzy.

69

Faul na Cristiano Ronaldo. Przewinił Koulibaly, szansa na dośrodkowanie z wysokości pola karnego.

68

Politano! Strzał zza pola karnego znów broni Buffon!

66

Zmiany także w Napoli: Politano za Callejona, Milik za Mertensa. Jest drugi Polak na boisku!

66

Zmiana w Juventusie: Danilo w miejsce Cuadrado.

63

Faul przy wyprowadzeniu kontry Napoli. Ostrzeżony Cuadrado.

64

Kolejny strzał z daleka graczy z Turynu. Tym razem Bonucci, ale znów pewnie łapie Meret.

63

Strzał Dybali z dwudziestu metrów nad poprzeczką bramki Mereta.

62

Akcja Napoli lewym skrzydłem, ale po zagraniu w pole karne Mertens źle przyjął piłkę i tym samym ją stracił.

61

Fabian Ruiz uderza zza pola karnego, ale piłka leci obok prawego słupka bramki Buffona.

59

Więcej zachowawczej gry z obu stron. Napierają na siebie, ale jak na razie tylko wymieniają podania, czekając na błąd rywali.

56

Podniósł piłkę Mertens po wejściu w pole karne, ale łatwo wyłapał ją Buffon.

55

Uraz Alexa Sandro. Przygotowany na ewentualną zmianę jest Chiellini.

54

Ronaldo zszedł z lewego skrzydła pod polem karnym Napoli i oddał piłkę Bentancurowi, który fatalnie przestrzelił.

53

Kolejne świetne wejście Koulibaly'ego, który przerwał szybki atak Juventusu.

51

Piłka w polu karnym, Zieliński w walce z Buffonem i Włoch ratuje się wybiciem poza boisko. Rzut rożny Napoli rozegrało krótko i niecelnie z prawego skrzydła uderzył Callejon.

51

Faul na Fabianie Ruizie przy próbie wyprowadzenia kontry Napoli. Spóźniony Bonucci dostał żółtą kartkę.

49

Costa obił obrońców Napoli i zyskał rzut rożny dla Juventusu. Dośrodkowanie Pjanicia wybite z pola karnego i zupełnie niecelnie uderzył już spoza "szesnastki" Matuidi.

47

Akcja Napoli, piłka odbiła się w polu karnym pod nogami zawodnika Juventusu i ponad bramką strzelał Callejon. Był jednak także na spalonym.

46

Na spalonym tuż przy linii końcowej boiska, goniący piłkę Cristiano Ronaldo.

46

Drużyny wracają do gry! Na razie bez zmian, choć zawodnicy rezerwowi już się rozgrzewają.

45  + 1'

Pierwsze 45 minut dość spokojne. Juventus prowadzi grę, ale momentami nie może się przebić przez defensywę Napoli. Jeśli piłkarzom Sarriego to się udaje, nie wykorzystują swoich okazji. Napoli także nie brakuje sytuacji, ale podobnie jak w bramce gospodarzy Meret, tak i u gości Buffon pokazuje sporą klasę. Czekamy na drugą połowę!

45  + 1'

Dybala pada w polu karnym po faulu. Sędzia gwiżdże, ale nie jedenastkę, a koniec pierwszej połowy. Do przerwy 0:0.

45

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Napoli, ale mija głowę Cristiano Ronaldo. Jedna minuta doliczonego czasu gry.

44

Juventus nie przebił się prawym skrzydłem i chwilę później faulowany jest Insigne.

43

Cuadrado na moment opuszcza boisko. Juventus będzie grał w "dziesiątkę"

42

Faul Callejona na Cuadrado chwilę po słabo wykonanym rzucie rożnym.

41

Buffon ratuje Juventus! Insigne znów uderzył w prawy róg i znów włoski bramkarz popisuje się piękną interwencją.

41

Dobra akcja Napoli! Strzał Demme broni Buffon!

40

Faul Douglasa Costy i rzut wolny dla Napoli na własnej połowie.

39

Meret znów ratuje Napoli! Juventus wychodził z akcją dwóch na jednego, ale podanie do Ronaldo przejął bramkarz gospodarzy!

37

Dośrodkowanie z rzutu wolnego spadło na głowę De Ligta, ale strzelił bardzo niecelnie i lekko.

36

Długie podanie do Cristiano Ronaldo. Portugalczyk faulowany w powietrznym pojedynku z Koulibalym.

36

Napoli podeszło wyżej na połowę Juventusu. Ich atak został przerwany przez wracającego Dybalę. Po kolejnej okazji kolejny raz faulował Mertens.

36

Wejście lewym skrzydłem Cristiano Ronaldo, został tam przewrócony przez Koulibaly'ego, ale sędzia nie użył gwizdka. Piłka poza boiskiem, wznowił Meret.

35

Akcja prawym skrzydłem Di Lorenzo, ale po chwili zagranie w pole karne, gdzie nie było żadnego z jego partnerów.

33

Kompletna dominacja i kontrola gry w wykonaniu Juventusu. Ale gracze lidera Serie A nie są skuteczni w polu karnym Napoli. Często nie mogą się tam przebić.

31

Kolejna wrzutka Juve, tym razem z prawej strony, przeszła przez całe pole karne i doszła dopiero do Alexa Sandro na lewym skrzydle. Tam zawodnicy z Turynu chwilę później faulowali.

28

Podanie górą w pole karne Napoli, ale naciskany przez Koulibaly'ego Dybala nie zdążył oddać strzału zanim do piłki dopadł Meret.

27

Groźne dośrodkowanie, ale dobrze reagowali zawodnicy Napoli. Zawodnicy Juventusu utrzymali się przy piłce, ale już poza polem karnym.

26

Sandro uderza, Callejon blokuje. Rzut rożny dla Juventusu.

26

Dośrodkowanie Alexa Sandro, ale piłka poleciała w pole karne dużo wyżej niż mógł wyskoczyć Bentancur.

24

Insigne uderza w prawy róg bramki, ale broni Buffon! Najlepsza okazja dla Napoli od początku spotkania!

23

Rzut wolny po faulu Bentancura na Zielińskim. Około 20 metrów do bramki Buffona.

21

Mertens znów z przewinieniem, tym razem w defensywie, blisko środka boiska.

20

Meret bez większych problemów broni strzał Bentancura.

18

Kolejny faul Mertensa, tym razem na Bonuccim. Ma problemy, żeby przejść przez defensywę Juventusu w pole karne.

17

Napoli wyprowadzało atak, ale Insigne podał za krótko. Potem parę nieudolnych zagrań zaliczył też Juventus bliżej pola karnego rywali.

14

Juventus skontrował, ale Napoli zdążyło się ustawić w obronie. Chwilę później gracze z Turynu faulują na prawym skrzydle.

14

Piłka dogrywana na bliższy słupek i wybita. Chwilę później w polu karnym padał zawodnik Napoli, ale sędzia niczego nie odgwizdał.

13

Piłka obita o Alexa Sandro i rzut rożny dla Napoli.

11

Faul Mathijsa De Ligta na wyprowadzającym piłkę Piotrze Zielińskim.

10

Juventus przeprowadza kolejną akcję grając szeroko po obiegu pola karnego, w odległości od 5 do 15 metrów. Dobre ustawianie zawodników Napoli przyniosło odzyskanie piłki po faulu gości.

7

Na boisku z bólu zwijał się jeden z graczy Juventusu, ale gra była kontynuowana. Dośrodkowanie w pole karne dobrze wybił Koulibaly.

5

Ależ błąd Napoli! Piłka zagrana we własne pole karne i zostawiona Juventusowi. Strzał Ronaldo genialnie broni Meret!

3

Faul Zielińskiego na Douglasie Coscie.

3

Cristiano Ronaldo wywalczył rzut rożny. Płaskie dośrodkowanie zablokowane przez Koulibaly'ego. Ze stałego fragmentu gry nic groźnego już nie wyniknęło.

2

Faul Mertensa na Cuadrado po tym, jak Juventus przerwał pierwszy dobrze zapowiadający się atak zawodników z Neapolu.

21:03

Rozpoczynamy spotkanie! Pierwsze kopnięcie piłkarzy Napoli.

21:00

Teraz jeszcze minuta ciszy poświęcona ofiarom epidemii koronawirusa.

21:00

Odśpiewywany jest hymn Włoch a capella. Wybrzmiewa echem na pustych trybunach stadionu.

20:57

Piłkarze pojawiają się już na murawie. Mecz rozgrywany jest na Stadio Olimpico w Rzymie i bez udziału publiczności.

20:55

- Napoli może tylko zyskać, bo w przypadku zwycięstwa będzie euforia, a na przegraną z Juventusem ludzie już się nauczyli reagować. A mają teraz jeden ważny argument - jeden mecz. Juventus pokazał już, że potrafi przegrywać przy takiej sytuacji - mówił nam przed spotkaniem dziennikarz Eleven Sports, Mateusz Święcicki w rozmowie z naszym portalem.

20:48

Dobry wieczór, witamy w relacji z meczu finałowego Pucharu Włoch. Napoli zagra z Juventusem, początek spotkania o 21:00!