Chelsea
36'

36' Olivier Giroud
46'
46' Roberto Firmino za Alex Oxlade-Chamberlain
48'
48' Sadio Mane
64'
64' Georginio Wijnaldum za James Milner
85'
85' Jordan Henderson
74'

74' Tammy Abraham za Olivier Giroud
74'

74' Mason Mount za Christian Pulisic
79'

79' Cesar Azpilicueta
85'

85' Fikayo Tomori za Andreas Christensen
91'
91' Trent Alexander-Arnold za Andrew Robertson
95'
95' Sadio Mane
103'
103' Divock Origi za Sadio Mane
101'

101' Jorginho
101'

101' Ross Barkley za Mateo Kovacic
107'
107' Trent Alexander-Arnold

Relacja z meczu Liverpool FC - Chelsea

23:43

[b]5:4 Myli się Abraham! Adrian broni decydującą jedenastkę! Liverpool z Superpucharem Europy![/b]

23:42

5:4 Pewnie Salah! Długi rozbieg i pewny strzał.

23:41

4:4 Emerson pewnie w środek! Na razie nikt się nie pomylił.

23:40

4:3 Ależ blisko obrony znowu był Kepa! Alexander-Arnold zdołał go jednak pokonać.

23:40

3:3 Piękny strzał Mounta! Znowu remis.

23:39

3:2 Strzela Origi, ale Kepa miał piłkę na rękawicy! Było blisko pierwszej pomyłki.

23:38

2:2 Ależ huknął Barkley! Znowu mamy remis.

23:37

2:1 Fabinho nie dał szans Kepie! Precyzyjny strzał przy słupku, na razie nikt się nie myli.

23:37

1:1 Jorginho bardzo pewnie w prawy róg bramki!

23:36

1:0 Firmino pewnie!

23:31

Rozpocznie Liverpool.

120

KONIEC DOGRYWKI. Przed nami rzuty karne!

117

Trzy minuty do rzutów karnych. Chelsea przeważa, ale z tej przewagi już nic nie wynika.

113

Świetna interwencja Adriana! Abraham uderzył mocno i precyzyjnie, ale bramkarz Liverpoolu zdołał obronić jego strzał.

110

W drugiej połowie dogrywki gra jest już spokojniejsza. Do końca 10 minut, jeśli nikt nie strzeli gola będziemy oglądać serię rzutów karnych.

106

Rozpoczynamy drugą połowę dogrywki.

105

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY DOGRYWKI. A szkoda, bo piłkarze z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręcali. Z boiska jednak nie schodzą, zamiast tego udając się tylko pod ławki rezerwowych. Tam chwilę odpoczną, uzupełnią płyny i będziemy grać dalej.

104

Centymetry dzieliły teraz Chelsea od kolejnego gola! Pedro popisał się świetnym rajdem prawą stroną, wbiegł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki. Do piłki dopadł Abraham, który uderzył w kierunku dalszego słupka. Minimalnie jednak chybił.

103

Juergen Klopp dokonuje kolejnej zmiany. Divock Origi wchodzi w miejsce Sadio Mane.

100

GOOOOL! FANTASTYCZNIE TO ZROBIŁ JORGINHO! Pomocnik Chelsea uderzył piłkę lekko i bardzo precyzyjnie, pokonując Adriana. Znowu mamy remis.

99

RZUT KARNY DLA CHELSEA! Abraham został sfaulowany w polu karnym przez Adriana, który rzucił mu się pod nogi, ale nie sięgnął piłki.

98

Ależ blisko była teraz Chelsea gola! Abraham wygrał pojedynek siłowy z obrońcą Liverpoolu i wbiegł w pole karne. Później oddał strzał, ale Adrian zdołał go obronić.

94

GOOOOOOOOOL! MANE! MANE! MANE! Liverpool obejmuje prowadzenie po fantastycznej akcji Senegalczyka z Roberto Firmino. Skrzydłowy zagrał do Brazylijczyka, ten podbiegł w kierunku bramki rywala i odegrał mu w pole karne. Tam Mane świetnie opanował piłkę i mocnym strzałem od poprzeczki pokonał Kepę.

94

Tempo rozgrywania akcji drastycznie spadło. Widać, że obydwa zespoły boją się zaryzykować w dogrywce i chcą doczekać do serii rzutów karnych.

92

Pierwsza próba Liverpoolu w dogrywce. Gomez dynamicznie pobiegł po skrzydle, złamał akcję do środka i oddał mocny strzał. Kepa nie miał jednak problemów ze złapaniem piłki.

91

Zaczynamy pierwszą połowę dogrywki.

90

Koniec regulaminowego czasu gry.

90

Dwie minuty doliczone do drugiej połowy.

88

Szansa dla Chelsea. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, głową uderzał Zouma, jednak minimalnie niecelnie.

85

Kartka dla Hendersona.

84

Fikayo Tomori w miejsce Christensena.

83

Mount pakuje piłkę do siatki Liverpoolu, jednak znów jest spalony!

82

Dobra odpowiedź Chelsea, jednak po podaniu Kante uderzenie Pedro zostało zablokowane.

80

Salah po murze. Rzut rożny dla Liverpoolu.

79

Faul Azpilicuety i kartka dla Hiszpana. Szansa dla Liverpoolu na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego.

75

GENIALNE INTERWENCJE KEPY! Najpierw Hiszpan odbił potężny strzał Salaha, a sekundę później, w niesamowity sposób, dobitkę van Dijka! Wow!

74

Abraham w miejsce Girouda i Mount w miejsce Pulisicia. Podwójna zmiana w Chelsea.

70

Dużo spokojniejszy fragmenty gry.

66
65

Ładne podanie Pedro do Pulisicia, jednak jego uderzenie zablokował Gomez.

64

Wijnaldum w miejsce Milnera.

60

Szansa dla Girouda, jednak jego uderzenie zablokowane. Jak się okazało Francuz był też na spalonym.

56

Początek drugiej połowy podobny do początku meczu. Liverpool przeważa, Chelsea czeka na kontrataki. Na razie nieudanie.

51

Świetna kontra Liverpoolu, strzał Hendersona odbity, niemal nie zmylił Kepy, jednak piłka w rękach Hiszpana! Ależ dynamiczny mecz!

51

Na przebój poszedł Emerson, jednak jego podania spod linii końcowej nie zamknął Giroud.

50

Ależ huknął Fabinho! Na szczęście dla Chelsea jednak obok bramki!

48

Wrzutka za linię obrony Chelsea, Firmino uprzedził Kepę, a Mane z bliska do pustej bramki doprowadza do remisu!

48

Sadio Mane, 1:1!

46

Zmiana w Liverpoolu. Z boiska zszedł Oxlade-Chamberlain, w jego miejsce Roberto Firmino.

46

Początek drugiej połowy.

22:01

Liczby wyrównane, ale co najmniej od 25 minuty Chelsea dominuje na boisku w Stambule.

45  + 1'

Przerwa. Zasłużone prowadzenie Chelsea 1:0.

45

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

40

Pulisic pakuje piłkę do siatki, jednak sędzia wskazuje spalonego amerykańskiego piłkarza!

37

Genialne podanie Christiana Pulisica, Giroud wyszedł sam na sam z Adrianem i Chelsea prowadzi z Liverpoolem!

36

OLIVIER GIROUD! 1:0!

32

I kolejna szansa Chelsea! Sam na sam z Adrianem wyszedł Kovacić, jednak Hiszpan znakomicie ubiegł swojego rodaka i wciąż 0:0!

30

Znów szansa dla Liverpoolu. Z rzutu rożnego dośrodkował Milner, głową strzelał Mane, jednak piłkę złapał Kepa.

28

Błąd Kepy. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Hiszpan wyszedł do piąstkowania, jednak ubiegł go van Dijk, który uderzył nad bramką.

25
24

Efektowne uderzenie Girouda przewrotką, jednak piłka minęła bramkę Adriana w bezpiecznej odległości.

22

Ależ szansa Chelsea! Pedro huknął z ostrego kąta, jednak Adrian sparował piłkę na poprzeczkę!

21

Kolejne kapitalne, prostopadłe podanie Jorginho, tym razem do Pedro. Hiszpan dobrze opanował piłkę, jednak szybszy i silniejszy był Robertson.

19

Długie podanie Jorginho do Girouda, jednak tym razem Francuz nie sięgnął piłki.

16

Pierwsza odpowiedź Chelsea. Doskonałe podanie Pedro do Girouda, jednak Francuz był za wolny na pojedynek z Matipem, uderzył z daleka i bardzo niecelnie.

16

Kapitalna szansa dla Salaha, jednak jego uderzenie doskonale odbił Kepa.

13

Kolejna dobra akcja Liverpoolu. Dośrodkowanie Hendersona i w ostatniej chwili doskonale interweniował Christensen.

9

Tym razem uderzał Fabinho, jednak ponownie czujny pozostał Kepa. Wyraźna przewaga Liverpoolu, Chelsea przyczajona na kontratak.

6

Głową strzelał Matip, ale spokojnie interweniował Kepa.

4

W polu karnym Liverpoolu przepychał się Pulisic, ale dobrze zachował się Matip.

3

Zdecydowany, wysoki, mocny pressing Liverpoolu od pierwszej minuty.

1

20:59

Obie drużyny już na boisku.

20:52

Dziś po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce Chelsea znajduje się sprowadzony z Borussii Dortmund, Christian Pulisic. W Liverpoolu zadebiutuje zaś sprowadzony z West Hamu bramkarz, Adrian. Hiszpan jest w składzie głównie przez kontuzję podstawowego golkipera, ALissona Beckera.

20:52
20:49

Chelsea po to trofeum sięgnęła raz - w 1998 roku, kiedy pokonała Real Madryt. W 2012 i 2013 roku londyńczycy grali o Superpuchar, jednak przegrywali mecze zarówno w roli triumfatora Ligi Mistrzów jak i Ligi Europy.

20:48

Liverpool po Superpuchar Europy sięgał trzykrotnie. W 1977, 2001 i 2005 roku.

20:46

Dzisiejszy mecz poprowadzi kobieta - Stephanie Frappart. Na linii pomagać jej będą również kobiety. To pierwszy taki przypadek w historii męskich rozgrywek pod egidą UEFA.

20:45

Nowy sezon dużo lepiej zaczął się dla Liverpoolu, który pokonał w piątek Norwich 4:1. Chelsea zaś przegrała w niedzielę z Manchesterem United aż 0:4.

20:45

Skład Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Zouma, Christensen, Emerson - Jorginho, Kante, Kovacić - Pulisic, Giroud, Pedro

20:44

Skład Liverpoolu: Adrian - Gomez, van Dijk, Matip, Robertson - Milner, Fabinho, Henderson - Oxlade-Chamberlain, Salah, Mane

20:44

Dobry wieczór państwu! Zapraszamy na mecz o Superpuchar Europy. W Stambule zmierzą się zwycięzca Ligi Mistrzów - Liverpool - oraz zdobywca Ligi Europy - Chelsea.