42' Vinicius Junior
9'

9' Ederson
59'
59' Federico Valverde
68'
68' Kylian Mbappe
76'
76' Luka Modrić za Rodrygo
83'
83' Brahim Diaz za Kylian Mbappe
88'
88' Arda Guler za Vinicius Junior
88'
88' Daniel Ceballos za Jude Bellingham
88'
88' Lucas Vazquez za Daniel Carvajal
62'

62' Mateo Retegui za Charles De Ketelaere
62'

62' Ben Godfrey za Davide Zappacosta
64'

64' Berat Djimsiti
71'

71' Mitchel Bakker za Sead Kolasinac
90'

90' Marco Palestra za Isak Hien
90'

90' Alberto Manzoni za Mario Pasalić

Relacja z meczu Real Madryt - Atalanta

22:53

Dziękujemy za uwagę, dobranoc!

22:52

Dla Realu to już szósty w historii Superpuchar Europy. Mecz na Stadionie Narodowym przeszedł do historii nie tylko z powodu debiutu Mbappe w Realu, ale też z uwagi na rekord pobity przez madrytczyków. Środowe zwycięstwo sprawiło, że zostali samodzielnym liderem pod względem największej liczby triumfów w Superpucharze Europy. Do meczu z Atalantą Real i Barcelona miały po pięć wygranych.

22:52

Real Madryt pokonał Atalantę 2:0 po golach Fede Valverde oraz Kyliana Mbappe, który strzelił gola w debiucie w Realu.

90  + 2'

KONIEC MECZU!

90

Dwie minuty doliczone do drugiej połowy.

89

Jeszcze dwie zmiany w Atalancie. Palestra w miejsce Hiena oraz Manzoni za Pasalicia.

88

Trzy zmiany w Realu. Zeszli Vinicius Jr, Bellingham i Carvajal. W ich miejsce Guler, Ceballos i Vazquez.

83

Zmiana w Realu. Z boiska schodzi Mbappe, którego oklaskują kibice na Narodowym. W jego miejsce Brahim Diaz.

82

Kolejna indywidualna akcja Viniciusa Jr i niewiele zabrakło, by było 3:0!

80

Kilkanaście minut szybszej, lepszej gry Realu wystarczyło, by złamać Atalantę. Mocno siadło tempo tego spotkania.

77

Modrić w miejsce Rodrygo.

71

Bakker w miejsce Kolasinaca.

69

Gol, na którego zapracowały największe gwiazdy Realu! Piłkę odebrał Rodrygo i podał do Viniciusa Jr. Brazylijczyk zagrał do Bellinghama, a ten do Mbappe, który strzelił debiutanckiego gola w pierwszym występie w Realu!

68

KYLIAN MBAPPE! 2:0!

63

Wspaniała interwencja Musso, który zatrzymał Viniciusa Jr, uchroniła Atalantę od straty drugiego gola!

61

Świetna akcja Viniciusa Jr na lewej stronie. Brazylijczyk oszukał bezbłędnego do tej pory Hiena i zagrał piłkę do Valverde, któremu został wbić piłkę do pustej bramki!

60

GOL DLA REALU!

50

Więcej energii od początku drugiej połowy. W końcu coś się dzieje na Narodowym.

47

Wspaniała interwencja Courtoisa po uderzeniu Pasalicia głową!

47

Indywidualna akcja Mbappe zakończona niecelnym uderzeniem.

46

Początek drugiej połowy. Na razie bez zmian w składach obu drużyn.

45  + 2'

Przerwa. Na razie bez szału na Narodowym. 0:0 po kiepskiej połowie.

45  + 1'

Poprzeczka uratowała Atalantę po uderzeniu Rodrygo!

45

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45

Dośrodkowanie Atalanty z rzutu rożnego, piłka w rękach Courtoisa. I taka to połowa...

42

Faul Viniciusa Jr na rywalu. I jeszcze pretensje do rywala i sędziego. Zasłużona kartka.

39

Szczerze mówiąc, na razie mecz na Narodowym - delikatnie mówiąc - nie porywa...

35

Świetna wrzutka Viniciusa Jr w pole karne. Do piłki dopadł Bellingham, ale nie opanował jej. Anglik zderzył się z Musso, był zbyt agresywny, za co obejrzał jeszcze kartkę.

21:32

Jak na razie najciekawsze sytuacja meczu.

30

Sporo indywidualnych popisów ze strony zawodników Realu, ale na razie bez konkretów pod bramką Musso.

27

Zaskakujące, ale niecelne uderzenie Edersona z dystansu. Coraz odważniejsza Atalanta.

24

Poprzeczka uratowała Real po "centrostrzale" de Roona!

20

Atak pozycyjny Atalanty zakończony niedokładnym podaniem Djimsitiego do De Ketelearego.

17

Doskonałe podanie Carvajala z prawej strony, ale piłki nie przeciął ani Rodrygo, ani Vinicius Jr.

15

Świetna akcja Valverde, który pomknął prawą stroną. Urugwajczyk zagrał w pole karne, a tam uderzenie Mbappe zablokował Hien.

12

Lookman zagrał piłkę w pole karne i pewnie złapał ją Courtois.

9

No i jest pierwsza kartka. Ederson ukarany za faul na Valverde.

6

91 proc. posiadania piłki na korzyść Realu. Cztery faule Atalanty przy żadnym Realu. Widać jak na dłoni, jak będzie wyglądało to spotkanie.

5

Pierwszy rzut rożny dla Realu. Atalanta dobrze i pewnie w obronie.

3

Real zdominował posiadanie piłki. Atalanta przyczajona na odbiór i kontratak.

1

21:00

Obie drużyny już na murawie.

20:47

Początek spotkania o 21.00.

20:47

Dla Atalanty to oczywiście pierwszy taki mecz i szansa na dopiero drugie w historii europejskie trofeum.

20:46

Real na swoim koncie ma pięć takich trofeów. Zdobywał je w 2002, 2014, 2016, 2017 i 2022 roku. Jeśli dzisiaj drużyna Ancelottiego pokona Sevillę, to zostanie samodzielnym rekordzistą pod względem liczby zdobytych Superpucharów Europy. W tym momencie tyle samo triumfów ma Barcelona.

20:45

W zeszłym roku Superpuchar Europy odbył się w Pireusie, gdzie Manchester City pokonał po rzutach karnych Sevillę. W podstawowym czasie gry było 1:1.

20:44

Skład Atalanty: Musso - Djimsiti, Hien, Kolasinac - Zappacosta, de Roon, Ederson, Ruggeri - Pasalić - De Ketelaere, Lookman.

20:43

Skład Realu Madryt: Courtois - Carvajal, Militao, Ruediger, Mendy - Valverde, Tchouameni, Bellingham - Rodrygo, Mbappe, Vinicius Jr.

20:42

W wyjściowym składzie Realu Madryt jest Kylian Mbappe. Dla Francuza to debiut w Realu po tym, jak tego lata przeniósł się do Madrytu z PSG na zasadzie wolnego transferu.

20:41

22 maja Atalanta zdobyła zaś Ligę Europy, rozbijając w finale Bayer Leverkusen 3:0.

20:40

Real Madryt to triumfator Ligi Mistrzów, który zdobył to trofeum 1 czerwca, pokonując w finale Borussię Dortmund 2:0.

20:40

Witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu o Superpuchar Europy. Na Stadionie Narodowym w Warszawie Real Madryt zagra o to trofeum z Atalantą. W drużynie Carla Ancelottiego debiutuje Kylian Mbappe.