41' Luuk de Jong
25'

25' Vinicius Junior
46'
46' Abdessamad Ezzalzouli za Ferran Torres
46'
46' Pedri za Frenkie de Jong
51'
51' Dani Alves
66'
66' Ansu Fati za Luuk de Jong
78'
78' Memphis Depay za Pablo Gavira
78'
78' Nico Gonzalez za Dani Alves
83'
83' Ansu Fati
68'

68' Rodrygo za Marco Asensio
72'

72' Karim Benzema
75'

75' Casemiro
83'

83' Federico Valverde za Luka Modric
91'

91' Lucas Vazquez za Daniel Carvajal
98'

98' Federico Valverde
99'

99' Federico Valverde
110'
110' Ferran Jutgla za Abdessamad Ezzalzouli
110'

110' Eduardo Camavinga za Vinicius Junior

Relacja z meczu FC Barcelona - Real Madryt

120

Real Madryt ma patent na Barcelonę. Dzisiaj zwycięża już po raz piąty z rzędu w El Clasico i zagra w niedzielę w finale Superpucharu Hiszpanii. W nim przeciwnikiem "Królewskich" będzie Athletic Bilbao lub Atletico Madryt. Drugi półfinał zostanie rozegrany w czwartek, a tymczasem z naszej strony to już wszystko. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl.

120

Koniec! Real Madryt pokonuje po dogrywce FC Barcelonę 3:2 i melduje się w finale Superpucharu Hiszpanii!

120

Courtois łapie piłkę po centrze Rodrygo.

120

W kontrze Realu fatalnie pudłuje Rodrygo!

120

Fati! Piłka spada mu na przewrotkę przed bramką Realu, ale uderza nieczysto i niecelnie!

120

Dwie minuty doliczone do tej dogrywki.

119

Militao świetnie zatrzymał szarżującego w szesnastce Jutglę.

118

Krótka przerwa w grze przez zderzenie Valverde z Depayem.

117

Groźna kontra Realu zmarnowana przez fatalne zagranie Camavingi.

116

Casemiro i Lucas Vazquez powstrzymali w polu karnym Depaya.

115

Barcelona ma przewagę, ale Real skutecznie się broni. Pięć minut do końca.

112

Po akcji Depaya Vazquez zatrzymał w polu karnym Fatiego.

110

Jutgla zmienia Abde w Barcelonie.

110

Problemy zdrowotne Viniciusa. Zmienia go Camavinga.

109

Abde! Skrzydłowy Barcy uderzył zza pola karnego nieznacznie obok bramki Realu!

107

Tak wyglądała bramka Valverde na 3:2.

107

Kontra Realu zakończona bardzo lekkim uderzeniem Casemiro. Piłkę łapie Ter Stegen.

106

Wznawiamy grę!

105

Koniec pierwszej części dogrywki! Przed nami już tylko 15 minut tego świetnego widowiska!

105

Minuta doliczona do pierwszej połowy dogrywki.

103

Dembele wywalczył rzut rożny dla Barcelony.

101

Po rzucie rożnym uderza niecelnie Pedri.

101

Barca naciera! Strzały Busquetsa i Dembele świetnie broni Courtois!

100

Żółta kartka dla Valverde za zdjęcie koszulki po golu.

99

Otworzyła się Barcelona i została brutalnie skarcona kontrą przez Real! Po zagraniu Rodrygo piłkę do siatki pakuje Valverde! Dzięki rezerwowym Real znów prowadzi z Barcą!

98

GOOOOOOOOOOOOL!!! Fede Valverde!

97

Dwójkową akcję Mendy'ego z Viniciusem przerwał dobrym wyjściem z bramki Ter Stegen.

96

Dominuje Barcelona w tej dogrywce. Na razie Real jest bardzo niemrawy i ma problem z wyjściem z połowy.

93

Znów lepiej zaczęła Barca, ale najpierw zatrzymany w polu karnym został Fati, a następnie nieudanie uderzał Abde.

92

Indywidualna akcja Dembele kończy się faulem w ofensywie Francuza.

91

91

Lucas Vazquez zmienia przed dogrywką Carvajala.

90  + 2'

A tak wyglądał gol Ansu Fatiego, który dał tę dogrywkę. Kto awansuje do finału Superpucharu Hiszpanii?

90  + 2'

Koniec drugiej połowy! Barcelona remisuje z Realem 2:2, co oznacza, że będziemy mieli dogrywkę!

90  + 1'

Abde na prawym skrzydle przegrał pojedynek z Mendym. Od bramki Courtois.

90

Tylko dwie minuty doliczone do drugiej połowy.

89

Dobre podanie za linię obrony do Dembele, ale ten nie opanował piłki, a do tego był na spalonym.

86

Atakuje Barcelona! Rozpędzony Fati przegrywa pojedynek z Courtoisem, a Pedriego świetnie w polu karnym blokuje Nacho!

84

Znowu remis w Rijadzie! Po centrze Jordiego Alby Ansu Fati pokonuje głową z pięciu metrów Courtoisa! 2:2!

83

GOOOOOOOOOOOOOL!!! Ansu Fati! Co za powrót po kontuzji!

83

Depay wywalczył rzut rożny dla Barcelony.

82

Zmiana w Realu. Valverde za Modricia.

80

Świetne prostopadłe podanie Dembele do Pedriego, ale ten nie zdołał umieścić piłki w siatce, a w dodatku był na spalonym.

79

Tak wyglądał być może zwycięski gol Karima Benzemy.

78

Schodzą z boiska Gavi i Dani Alves, wchodzą Depay oraz Nico.

77

Zablokowany na lewym skrzydle Dembele i kolejny korner dla Katalończyków.

76

Płaskie dośrodkowanie Alby zostaje wybite na rzut rożny.

75

Żółta kartka dla Casemiro.

74

Szarżujący Rodrygo wywalczył korner dla Realu.

73

Tym razem już nic nie uratuje Barcelony! Po technicznym strzale Benzemy kapitalnie odbija piłkę w bok Ter Stegen, ale dopada do niej Carvajal i po jego zgraniu piłkę do siatki pakuje Benzema! 2:1 dla Realu!

72

GOOOOOOOOOOOOL!!! Karim Benzema!

69

Słupek!!! Benzema otrzymał piłkę w polu karnym, zwiódł Araujo i lewą nogą trafił w obramowanie bramki Ter Stegena!

68

I właśnie Asensio zostaje zmieniony przez Rodrygo.

68

Problemy Alvesa, piłkę przejęli w polu karnym Vinicius i Benzema, ale po podaniu Francuza Alba dobrze uprzedził Asensio.

67

Zmiana w Barcelonie. Do gry wraca Ansu Fati, który zmienia Luuka de Jonga!

65

Casemiro został zablokowany przy próbie strzału z dystansu.

63

Ostre starcie Asensio z Albą. Potrzebna krótka przerwa w grze.

61

Teraz próbował zaczarować rywali w polu karnym Vinicius Junior, ale przesadził. Okiwał sam siebie i stracił piłkę.

59

Odważna akcja na przebój Casemiro, ale nie potrafił on zagrać w pole karne do Viniciusa. Akcję Realu przerwał Jordi Alba.

57

W drugą połowę lepiej weszła Barcelona, ale Real zdaje się odzyskiwać rytm.

54

Dembele uderza z powietrza z około 15 metrów - obok bramki!

51

Żółta kartka dla Alvesa za faul na Viniciusie.

50

Dembele! Indywidualna akcja Francuza zakończona uderzeniem, które... trafia w głowę De Jonga! Ten jednak nie zdołał skierować intuicyjnego jej do bramki.

49

Pedri! Pomocnik Barcelony huknął zza pola karnego minimalnie obok bramki Realu!

47

Ładna akcja kombinacyjna Barcelony, jednak zakończona bardzo nieudanym uderzeniem Dembele z kilkunastu metrów.

46

46

Zmiana w Barcelonie. Pedri za Frenkiego de Jonga. Abde z kolei zastępuje Ferrana Torresa.

45

Piłkarze obu drużyn wracają na boisko!

45

Tak padł wyrównujący gol autorstwa Luuka de Jonga!

45

Koniec pierwszej połowy! FC Barcelona remisuje z Realem Madryt 1:1. El Clasico w Rijadzie do przerwy było bardzo wyrównane, a oba gole padły po sporych błędach indywidualnych Busquetsa i Militao. W drugiej części gry wszystko rozpocznie się praktycznie od nowa!

45

Gavi przedarł się prawym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie wybijają obrońcy Realu.

43

Kuriozalna bramka dla Barcelony! Po płaskim dośrodkowaniu Dembele z lewej strony Militao wybijał piłkę tak, że nastrzelił naciskającego Luuka de Jonga! Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Courtoisa! 1:1!

42

GOOOOOOOOOOL!!! Luuk de Jong!!!

41

Teraz z kolei indywidualnie w polu karnym próbował Dembele, który minął dryblingiem dwóch rywali, ale jego strzał zablokował Nacho!

40

Ferran Torres skiksował w polu karnym przy próbie uderzenia z powietrza po centrze Dembele.

39

Indywidualna akcja i strzał z dystansu Asensio - za lekko by pokonać Ter Stegena.

36

Tak wyglądała bramka Viniciusa na 1:0 dla Realu.

35

Świetna długa piłka Busquetsa w pole karne, Torres próbował zgrać ją przed bramkę, ale uczynił to niecelnie!

33

Militao świetnie zatrzymał F. De Jonga w polu karnym Realu.

32

Tym razem dobrze dośrodkowuje Alba! De Jong jednak znów uderzył głową za lekko, by pokonać bramkarza Realu!

30

Dembele dośrodkowuje piłkę na głowę L. De Jonga, ale ten uderza prosto w ręce Courtoisa!

28

Na spalonym złapany Marco Asensio.

25

Koszmarna strata Busquetsa w środku pola, Benzema odbiera mu piłkę, a po chwili uruchamia rozpędzonego lewą stroną Viniciusa! Ten wpada w pole karne i uderza idealnie, pod poprzeczkę bramki Ter Stegena! 1:0 dla Realu!

25

GOOOOOOOOOOOOOLLL! Vinicius Junior!

22

Żółta kartka dla Ferrana Torresa za trzymanie za koszulkę Mendy'ego.

20

Teraz było groźnie! Po kontrze Realu piłkę na 15. metrze przed bramką Ter Stegena otrzymał Marco Asensio, jednak posłał piłkę tuż nad bramką!

18

Barcelona wywalczyła rzut rożny. Strzał z dystansu Alvesa zablokowany i kolejny korner.

16

Na razie dość spokojne spotkanie w Rijadzie. Obie drużyny jeszcze nie były blisko zdobycia bramki.

14

Busquets zagrał piłkę w pole karne, ale zupełnie do nikogo. Od bramki Courtois.

12

Świetne prostopadłe podanie Luki Modricia na wolne pole, ale Vinicius uderza zbyt lekko, by zaskoczyć Ter Stegena.

10

Pierwszy groźny wypad Barcy, ale Luuk de Jong z 16 metrów został zablokowany.

8

Kolejna akcja Realu. Tym razem zza pola karnego uderza Asensio, ale nad poprzeczką!

5

Po dośrodkowaniu Carvajala wracający Busquets zgrywa piłkę do Ter Stegena.

4

Teraz z kolei ucierpiał Alba po wejściu Carvajala. Krótka przerwa w grze.

3

Benzema zza pola karnego uderza wysoko nad poprzeczką!

2

Zderzenie Luuka de Jonga z Nacho. Gracz Realu ucierpiał, ale będzie mógł kontynuować grę.

1

Rozpoczynamy mecz!

19:58

Piłkarze obu drużyn już na murawie stadionu w Rijadzie.

19:50

Sędzią spotkania będzie Jose Luis Munuera Montero.

19:50

Skład Barcelony: Ter Stegen; Dani Alves, Piqué, Araujo, Jordi Alba; Frenkie de Jong, Busquets, Gavi; Ferran Torres, Luuk de Jong, Dembélé.

19:48

Skład Realu na El Clasico: Courtois; Carvajal, Militao, Nacho, Mendy; Casemiro, Kroos, Modric; Asensio, Benzema, Vinicius

19:48

W pierwszym meczu ligowym między Barceloną a Realem w tym sezonie, "Królewscy" wygrali na Camp Nou 2:1 po golach Davida Alaby i Lucasa Vazqueza. Dla Barcelony jedynego gola w tych barwach strzelił Kun Aguero, który już z przyczyn zdrowotnych zakończył karierę.

19:46

Dzisiaj rozegrane zostanie El Clasico, a w nim faworytem będzie Real, który w ostatnich pięciu klasykach wygrywał cztery razy i zanotował remis. Barcelona na zwycięstwo w meczu z Realem czeka już niespełna trzy lata - od marca 2019 roku. Dla Xaviego z kolei dobrą wiadomością jest to, że odzyskał kilku ważnych zawodników, m.in. Frenkiego de Jonga i Ansu Fatiego, a także może dać szansę debiutu Ferranowi Torresowi.

19:45

W rywalizacji o Superpuchar Hiszpanii biorą udział: mistrz Hiszpanii (Atletico), wicemistrz (Real), zdobywca Pucharu Hiszpanii (Barcelona) oraz finalista tych rozgrywek (Athletic).

19:32

Czas rozpocząć rywalizację o Superpuchar Hiszpanii. Turniej o to trofeum zostanie rozegrany w Arabii Saudyjskiej - w Rijadzie. W dzisiejszym półfinale Real Madryt zmierzy się z FC Barceloną. Jutro z kolei dojdzie do starcia Athletic Bilbao - Atletico Madryt. Finał w niedzielę wieczorem. Trofeum broni Athletic, który w zeszłorocznym finale pokonał po dogrywce Barcelonę.

19:30

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu półfinałowego Superpucharu Hiszpanii, w którym Real Madryt zmierzy się z FC Barceloną! Początek spotkania o godzinie 20:00!