48' Paco Alcacer
69'
69' Jadon Sancho
75'
75' Achraf Hakimi za Raphael Guerreiro
80'
80' Marius Wolf za Łukasz Piszczek
81'
81' Jacob Bruun Larsen za Jadon Sancho
59'

59' Robert Lewandowski
66'

66' Alphonso Davies za Thomas Mueller
70'

70' Renato Sanches za David Alaba
77'

77' Joshua Kimmich
80'

80' Benjamin Pavard za Thiago Alcantara

Relacja z meczu Borussia Dortmund - Bayern Monachium

90  + 5'

KONIEC MECZU. Borussia wygrywa z Bayernem 2:0 i zdobywa Superpuchar Niemiec!

90  + 2'

Reus mocno w pole karne - będzie rzut rożny dla zespołu z Dortmundu.

90

Cztery minuty. Tyle sędzia dolicza do tego meczu.

87

Strzał rozpaczy Sule. Bardzo mocno, bardzo niecelnie.

84

Bayern już chyba nie wierzy, od dłuższego czasu nie zagroził bramce Borussii.

80

Borussia w ataku pozycyjnym, ale dotarła tylko do linii pola karnego.

78

Kolejne zmiany: boisko opuszcza Thiago, w jego miejsce wchodzi Pavard. Schodzi też Piszczek, w jego miejsce Wolf.

76

Kimmich stanął na nodze Sancho, żółta kartka.

74

Zmiana w Bayernie: Hakimi za Guerreiro.

70

Bayern nacierał, miał przewagę, ale Borussia wyprowadziła kapitalną kontrę. Sancho wbiegł w pole karne i w sytuacji sam na sam nie dał szans Neuerowi. Borussia - Bayern 2:0.

69

Gooooooooooooooooool! Borussia! Sancho!

67

Ależ rajd Kimmicha!Minął całą defensywę Borussii, w ostatniej chwili powstrzymał go Hitz.

64

Zmiana w Bayernie: Davies za Muellera.

60

I żółta kartka dla Lewandowskiego. Za faul, ale chyba też dyskusje z arbitrem.

59

Ależ zamieszanie w polu karnym Borussii! Hitz odbił strzał Comana, po chwili uderzenie Muellera zostało zablokowane. Chcący dobić piłkę Lewandowski wślizgiem wjechał w nogi bramkarza.

56

Akcja Goretzki i Muellera po błędzie defensywy Borussii - Bayern ma rzut rożny.

54

Kimmich do Lewandowskiego, ale polski napastnik nie sięgnął piłki.

51

Lewandowski w polu karnym do Comana, ten się przewraca, ale nie ma mowy o karnym - gramy dalej.

49

Thiago stracił piłkę w środku pola, Sancho dograł przed pole karne do Alcacera, który płaskim uderzeniem nie dał szans Neuerowi. Borussia - Bayern 1:0.

48

Gooooooooooooooool! Borussia! Alcacer!

46

Zaczynamy drugą połowę!

45  + 1'

PRZERWA. Bayern miał przewagę, ale to Borussia stworzyła sobie najlepszą okazję do zdobycia bramki. Wracamy za kwadrans.

44

Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy.

42

Mueller chciał sprytnie (klatką) podać do Lewandowskiego, ale połapali się we wszystkim obrońcy Borussii.

40

Rzut wolny dla Borussii: Witsel sfaulowany przez Thiago.

37

Kolejne zamieszanie w polu karnym Borussii. Najpierw zablokowane uderzenie Lewandowskiego, potem Goretzki.

35

Gra od kilku minut toczy się głównie w środku pola.

32

Gramy dalej: Pavard na rozgrzewce, ale Alaba już na boisku.

30

Przerwa w grze: Alaba ucierpiał po starciu powietrznym z Piszczkiem.

26

Alaba dograł przed bramkę - próbował jeszcze strzelać Lewandowski, ale ostatecznie sytuację wyjaśnił Hitz.

23

Okazja dla Bayernu! Goretzka dograł do Comana - strzał Francuza został zablokowany, drugi obronił Hitz.

20

Groźne uderzenie Guerreiro - broni Neuer!

18

Lewandowski próbował dojść do dośrodkowania z lewego skrzydła, ale nie trafił w piłkę.

15

Co tam się stało! Neuer wybiegł 40 metrów od bramki, dał się wyprzedzić przez Alcacera, ale piłka po strzale Hiszpana z daleka przeleciała obok słupka.

11

Dziesięć minut za nami. Poza akcją z początku Borussii, na razie to lepsze minuty w wykonaniu Bayernu.

8

Kolejna wrzutka w pole karne Borussii, znów bronią się gospodarze.

2

Neuer broni z bliska strzał Reusa! Ależ było blisko!

20:24

Skład Bayernu: Neuer - Kimmich, Sule, Boateng, Alaba - Goretzka, Tolisso, Alcantara - Mueller, Lewandowski, Coman

20:23

Skład Borussii: Hitz - Piszczek, Toprak, Akanji, Schulz - Witsel, Weigl - Sancho, Reus, Guerreiro - Alcacer

20:14

Tradycyjnie już mecz o Superpuchar Niemiec zainauguruje piłkarski sezon u naszych zachodnich sąsiadów. W sobotę wieczorem na stadionie na stadionie Signal Iduna Park spotkają się Borussia Dortmund i Bayern Monachium. Początek spotkania o 20.30.