36' Franc Carbonell
18'

18' Fermin Lopez
46'
46' Soule za Hugo Bautista
60'
60' Adria de Mesa
66'
66' Jaime Reques za Franc Carbonell
66'
66' Antonio Crespo za Quique Rausell
71'
71' Marc Prat za Adria de Mesa
80'
80' Oscar Gonpi
82'
82' Jose Val za Oscar Gonpi
90'
90' Marc Prat
51'

51' Raphinha
64'

64' Vitor Roque za Raphinha
64'

64' Inigo Martinez za Andreas Christensen
72'

72' Ilkay Gundogan za Oriol Romeu
72'

72' Robert Lewandowski za Joao Felix
75'

75' Sergi Roberto za Inigo Martinez
88'

88' Robert Lewandowski

Relacja z meczu Barbastro - FC Barcelona

23:02

Gol na 2:3 dla Barbastro:

23:00

Bramka z rzutu karnego Roberta Lewandowskiego:

22:56

Koniec meczu! Barbastro - FC Barcelona 2:3!

To miało być zdecydowanie łatwiejsze zwycięstwo FC Barcelony, ale koniec końców melduje się ona w 1/8 finału Pucharu Króla. A fakty są takie, że decydującego gola strzelił z rzutu karnego Robert Lewandowski, który chwilę wcześniej tę jedenastkę również wywalczył.

90  + 4'

Jeszcze sytuację mógł mieć Lewandowski, ale świetnie zachował się Fabrega!

90  + 3'

GOOOOOOOOOOOOOL! Marc Prat potężnie uderza i trafia do siatki! Barbastro wraca do gry na minutę przed końcem!

90  + 2'

Rzut karny dla Barbastro! Fermin kopnął Crespo w polu karnym po zamieszaniu po rzucie wolnym!

90  + 1'

Cztery minuty doliczone do tego meczu.

89

I jeszcze mógł mieć asystę Lewandowski! Po jego prostopadłym podaniu Vitor Roque przegrał pojedynek z bramkarzem Barbastro!

88

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Robert Lewandowski bardzo pewnie wykorzystuje rzut karny! 3:1 dla Barcelony!

87

Rzut karny dla Barcelony! Dwa razy w jednej akcji zagrał ręką Javito, który walczył o piłkę z Robertem Lewandowskim!

84

Teraz koszmarny błąd w obronie Barbastro! Po złym podaniu do tyłu gospodarzy sam na sam z bramkarzem był Ferran Torres, ale nie wykorzystał tej sytuacji!

83

Val zmienia Gonpiego w zespole gospodarzy.

81

Gonpi ukarany żółtą kartką.

80

Wraca z dalekiej podróży Barcelona! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska w doskonałej sytuacji znalazł się Garcia, ale główkował obok bramki!

78

Beznadziejne zagranie do tyłu Gundogana daje rzut rożny Barbastro! Po takim błędzie Joao Felixa był rzut rożny na gola na 1:2. Jak będzie teraz?

76

Tak kontaktową bramkę dla gospodarzy strzelił De Mesa:

74

Dramat Inigo Martineza. Kontuzja Hiszpanowi prawdopodobnie się odnowiła po kilku minutach. Zmienia go Sergi Roberto.

72

Dwie zmiany w Barcelonie: Lewandowski i Gundogan za Felixa i Romeu. W Barbastro Prat za De Mesę.

71

Za chwilę na boisko wejdą Lewandowski i Gundogan. Tymczasem koszmarnej straty Romeu na własnej połowie nie zdołał wykorzystać Crespo.

69

Złe zachowanie Hectora Forta po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, jednak uderzenie Gonpiego zablokowane.

68

Po akcji i dośrodkowaniu Soule pogubił się w polu karnym Araujo, ale zdołał wybić daleko piłkę.

66

Dwie zmiany także w Barbastro. Za Rausella oraz Carbonella i wchodzą Crespo i Reques.

65

Doszedł do uderzenia głową Kounde, ale jego strzał obronił Fabrega.

64

Dwie zmiany w Barcelonie. Za Raphinhę i Christensena wchodzą Inigo Martinez oraz Vitor Roque.

64

Tak padł drugi gol dla Barcelony, którego autorem był Raphinha.

63

Jeszcze raz na lewym skrzydle pokazał się Hector Fort, ale zagrał prosto w ręce bramkarza gospodarzy.

62

FC Barcelona próbuje odpowiedzieć. Płaski strzał Joao Felixa pewnie broni Fabrega.

61

Bardzo odważne zachowanie Jaime Ary po dośrodkowaniu z rzutu rożnego sprawiło, że piłka spadła przed bramkę pod nogi De Mesy, a ten sytuacyjnym uderzeniem wywołał euforię na trybunach! Czwartoligowiec walczy!

60

GOOOOOOOOOOOOOOOOL dla Barbastro! De Mesa na 1:2!

59

Prosty błąd Joao Felixa daje rzut rożny gospodarzom.

57

Gonpi z rzutu wolnego zagrał świecę w pole karne, a Pena niespodziewanie tylko piąstkował piłkę i to do rywala! Jednak uderzenia dwóch piłkarzy Barbastro, w tym De Mesy, zostały zablokowane. Po chwili niecelnie z dystansu uderzał Garcia.

55

Kolejne dośrodkowania w pole karne Barbastro, tym razem jednak brakuje im dokładności, przez co żadne nie zakończyło się strzałem.

52

17-letni Hector Fort notuje asystę! Jego dośrodkowanie z lewego skrzydła zamyka z pięciu metrów Raphinha i pewnie pokonuje bramkarza! 0:2!

51

GOOOOOOOOOOOOOL!!! Raphinha na 0:2!

50

Blisko kosztownego nieporozumienia między Kounde a Peną. Bramkarz Barcy uprzedził jednak w polu karnym Gonpiego.

49

Ogromne zamieszanie po rzucie wolnym w polu karnym Barbastro. Joao Felix przed bramką rywala jednak kiksuje.

47

Pierwsza dobra akcja Barbastro w tym meczu. Po dośrodkowaniu Rausella z prawej strony boiska, z 15 metrów uderza Gonpi. Broni jednak pewnie Pena.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46

Piłkarze wracają już na boisko. Jedna zmiana u gospodarzy - Malijczyk Soule za Bautistę.

45  + 1'

Koniec pierwszej połowy! Barbastro - FC Barcelona 0:1!

Pewne i zasłużone prowadzenie do przerwy wyraźnie lepszej Barcelony po golu Fermina Lopeza, ale to wciąż jest tylko jedna bramka przewagi, więc zespół Xaviego Hernandeza jeszcze nie może być niczego pewien.

45

Minuta doliczona do pierwszej połowy. Kounde zagrywał z prawego skrzydła pod bramkę do Torresa, ale ten pod naciskiem obrońcy nie zdołał oddać strzału.

43

Fermin Lopez dośrodkował z prawej strony boiska na głowę Joao Felixa, a ten trafił do siatki! Według sędziów to był jednak spalony, powtórki pokazały, że wcale nie, ale VAR-u w Barbastro nie ma!

42

Kounde dryblował na prawej stronie pola karnego. Zagrał w końcu przed bramkę, ale to zagranie dobrze przeciął wracający Garcia.

40

Bardzo brzydkie zderzenie głowami Romeu z Ferminem. Przerwa w grze.

38

Barcelona gra intensywnie, tłamsi swojego przeciwnika, ale widać też sporo z tego, co ją blokuje w lidze. Nie udaje jej się bowiem dojść do wielu czystych pozycji strzeleckich.

35

Joao Felix uderza płasko, pod murem, ale spokojnie broni to Fabrega.

34

Ferran Torres faulowany około 20 metrów od bramki gospodarzy. Szansa dla gości z rzutu wolnego.

33

Jest pierwszy strzał gospodarzy. Po dalekim wrzucie z autu w pole karne Barcy obok bramki uderza Kike Rausell.

32

Araujo o dziwo zagrał teraz długą piłkę w pole karne Barbastro, ale zupełnie niecelnie. Piłka w rękach Fabregi.

29

Zapędził się do ataku obrońca Barbastro Gasco, ale został zatrzymany w polu karnym przez Araujo.

28

Śmigają kolejne płaskie zagrania ze skrzydeł przez pole karne gospodarzy. Tym razem nie było strzału na bramkę Barbastro.

26

Tak wyglądał pierwszy gol w tym spotkaniu:

25

Raphinha oszukał na prawym skrzydle Carbonella, jednak po podaniu Brazylijczyka fatalnie spudłował Torres.

23

Niezłe dośrodkowanie Felixa w kierunku wbiegającego Fermina, ale ten w dobrej sytuacji uderzył głową za słabo, by pokonać bramkarza!

21

Ferran Torres uderza niecelnie z dystansu.

19

Bardzo dobre wejście w mecz Barcelony przynosi efekt w postaci strzelonego gola! Szybka akcja gości, Raphinha celnie dośrodkował płasko w pole karne, a akcję płaskim strzałem z centrum szesnastki otworzył Fermin Lopez! 0:1!

18

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Fermin Lopez!

16

Celnie uderzył z wolnego Raphinha, ale za słabo, by pokonać Fabregę. Bramkarz Barbastro spokojnie łapie piłkę.

15

Raphinha faulowany przy narożniku pola karnego. Groźny rzut wolny dla mistrzów Hiszpanii.

13

Teraz na ofsajdzie Kounde. Po jego zgraniu głową Ferran Torres w idealnej sytuacji uderzył prosto w bramkarza.

12

De Mesa złapany na spalonym.

12

Jeszcze jeden korner dla gości, tym razem po interwencji Mingotesa. Jednak i to nie przyniosło zagrożenia dla bramki Fabregi.

10

Mocny strzał z dystansu Romeu odbity od obrońcy mija bramkę gospodarzy. Rzut rożny.

9

Po wrzutce Kounde akcji nie zdołał dobrze zamknąć z lewej strony Hector Fort. Od bramki gospodarze.

8

Pierwszy atak Barbastro. Dośrodkowanie Gasco z prawego skrzydła zupełnie niecelne.

7

Dośrodkowanie zewnętrzną częścią stopy De Jonga pewnie łapie Fabrega.

6

Powinno być 0:1! Ferran Torres w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z bramkarzem! Raphinha dobija do bramki, gdzie nie było bramkarza - nad poprzeczką!

21:07

Gospodarze walczą o piłkę bardzo ambitnie. Kolejna akcja Barcelony kończy się zablokowanymi uderzeniami Joao Felixa i Ferrana Torresa.

2

Raphinha przy próbie strzału z około 15 metrów został zablokowany.

1

Zaczynamy mecz!

20:57

Juan Pulido będzie sędzią tego spotkania. Ten mecz będzie wielkim wydarzeniem dla aragońskiego miasteczka, ale jest jedna zła wiadomość. Barbastro i Barcelona będą musiały grać na bardzo kiepskiej murawie.

20:55

Takim składem zagra za to UD Barbastro.

20:54

Oto skład FC Barcelony. Bardzo mocny, choć bez Roberta Lewandowskiego, który jest na ławce rezerwowych.

20:52

FC Barcelona rozpoczyna dziś udział w edycji 2023/24 Pucharu Króla. Na początek zmierzy się z czwartoligowym UD Barbastro. Oczywiście na boisku rywala, czyli zespół Xaviego Hernandeza musiał pokonać 220 kilometrów do Aragonii, a konkretnie do miasteczka, w którym mieszka 17 tysięcy osób. Jedno jest pewne - inny wynik niż przekonująca wygrana mistrzów Hiszpanii będzie tu ogromną niespodzianką.

20:49

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu Pucharu Króla, w którym FC Barcelona zmierzy się na wyjeździe z czwartoligowym UD Barbastro. Początek spotkania o godzinie 21:00.