Lech Poznań
35'

35' Barry Douglas
45'

45' Filip Marchwiński
59'
59' Wojciech Zieliński za Hubert Adamczyk
72'
72' Marcel Predenkiewicz za Kacper Skóra
72'
72' Kasjan Lipkowski za Dawid Gojny
86'
86' Jakub Wilczynski za Michal Borecki
89'
89' Jakub Wilczynski
69'

69' Filip Wilak za Filip Marchwiński
69'

69' Radosław Murawski za Nika Kvekveskiri
85'

85' Jesper Karlstroem
89'

89' Afonso Sousa za Dino Hotić
89'

89' Artur Sobiech za Mikael Ishak

Relacja z meczu Arka Gdynia - Lech Poznań

22:58

KONIEC MECZU! LECH W ĆWIERĆFINALE PUCHARU POLSKI!

90  + 6'

Velde wywalczył rzut rożny.

90  + 3'

Predenkiewicz wbiegł w pole karne, strzelił z 11 metrów z kąta, ale nad poprzeczką.

90  + 2'

Gospodarze grają już teraz długimi podaniami w pole karne.

90  + 1'

Sędzia doliczył aż osiem minut. To efekt przerwy z powodu rac.

90

Mogło być 1:1!!!! Wilczyński przyjął piłkę, chyba pomógł sobie ręką, strzelił z 18 metrów, ale świetnie obronił Bednarek.

89

Dwie zmiany w Lechu. Wchodzą Sousa i Sobiech, a schodzą Hotić i Ishak.

89

Wilczyński z żółtą kartką.

89

Niezłe podanie w pole karne Lecha, prostopadłe, ale trochę za mocne i Bednarek złapał piłkę.

87

Ishak przejął piłkę, strzelił z ok. 30 metrów, ale bardzo niecelnie.

86

Kontra Lecha, ale Ishak źle zabrał się z piłką na 25 metrze.

85

Karlstrom z żółtą kartką.

84

Velde zatrzymany w kontrze faulem przez Gola.

82

Po rzucie wolnym Czubak strzelił głową daleko obok słupka.

81

NIE MA GOLA!!!! Ishak zagrał piłkę ręką w polu karnym, zanim zgrał do Milicia. Wciąż Lech prowadzi tylko 1:0.

78

Poczekajmy, bo sędzia Jakubik idzie oglądać sytuacje!

22:38

GOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHA! 2:0!!!!!!!

77

Po kontrze Wilak dryblował na prawym skrzydle i wywalczył rzut rożny.

76

Wracamy do gry!

74

Przerwana gra, bo kibice odpalili race i jest słaba widoczność.

73

Dwie zmiany w Lechu. Wchodzą dwaj młodzi piłkarze: Lipkowski i Predenkiewicz.

71

Niezła akcja Lecha, Ishak minął się z piłką na drugim metrze, ale i tak był spalony.

69

Dwie zmiany w Lechu. Schodzą Kvekveskiri i Marchwiński, a wchodzą Murawski i Wilak.

68

Lech przejął piłkę na 20 metrze, Ishak dostał prostopadłe podanie, strzelił z kąta, piłkę przepuścił Lenarcik pod brzuchem, ale wyszła ona na rzut rożny.

67

Lech słabo gra w tej części.

65

Gojny strzelał z 16 metrów, ale zbyt lekko i Bednarek pewnie złapał piłkę.

64

Czubak strzelał głową z sześciu metrów, ale obok słupka.

62

Kvekveskiri stracił piłkę na 20 metrze, ale gospodarze nie byli w stanie rozegrać akcji i oddać strzału.

59

Zmiana w Arce. Zieliński wchodzi za kontuzjowanego Adamczyka.

57

Kolejny atak Arki. Gospodarze dążą do wyrównania, atakują. Lech się broni.

56

Lech fatalnie rozgrywa swoje akcje od 3-4 minut. Popełnia błędy już na swojej połowie.

55

Strzał z 18 metrów Adamczyka zablokowany.

55

Stolc strzelał z 15 metrów po błędzie Lecha, ale tylko rzut rożny.

53

Po rzucie wolnym Bednarek dobrze piąstkuje piłkę.

51

Mogło być 2:0 dla Lecha. Pereiera świetnie podał do wbiegającego w pole karne Marchwińskiego, ten strzelił z sześciu metrów, ale obok słupka.

48

W przerwie bez zmian w obu składach.

48

Tak padł gol dla Lecha.

47

Dla Marchwińskiego to pierwszy gol od 28 września! Potem grał w czternastu spotkaniach w Lechu i reprezentacyjnych barwach, ale ani razu nie trafił do siatki!

46

Początek drugiej połowy!

45

Koniec I połowy. Na razie Lech zasłużenie prowadzi z Arką 1:0 po golu Marchwińskiego w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Gospodarze mieli jedną, 100 proc. sytuację, ale Czubak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

45

Jak padła bramka? Kolejna, zespołowa akcja Lecha. Dalekie podanie do zamykającego akcję przy linii końcowej Velde, ten zgrał piłkę do Hoticia, który głową odegrał do Marchwińskiego, a ten z pięciu metrów wpakował piłkę do bramki.

45

GOOOOOOOOL DLA LECHA!!!!!

43

Velde fatalnie przyjął piłkę na 13 metrze, a to mogła być dobra szansa dla gości.

40

Długa akcja Lecha, dośrodkowanie do Velde, ten strzelał z ostrego kąta, ale wprost w Lenarcika.

35

Barry Douglas z żółtą kartką.

32

Trzy szanse Lecha w ciągu dwóch minut! Najpierw prostopadłe podanie do Marchwińskiego, ale jego strzał z 11 metrów zablokowany, do piłki dobiegł Velde, strzelił z 15 metrów, ale świetnie obronił Lenarcik. Po chwili po rzucie rożnym, na trzecim metrze uprzedzony został Marchwiński przez Stolca.

28

Marchwiński strzelał głową po rzucie rożnym, ale zbyt lekko, słabo, obok bramki.

27

Strzał Marchwińskiego z 20 metrów zablokowany. Rzut rożny dla Lecha.

26

Hotić umiejętnie zablokowany przy linii końcowej i zdołał przejąć podania.

24

Arka miała rzut wolny i rożny, ale bez sytuacji podbramkowej.

20

Niezła akcja Lecha, kiks w polu karnym, ale Marchwiński nie miał z czego uderzyć z 11 metrów.

19

Słabe dośrodkowanie Velde z lewego skrzydła.

17

Drugi fatalny w tym meczu strzał Kvekveskiri, ale tym razem z 16 metrów!

16

Lech też po chwili miał groźną akcję, ale źle rozegrał piłkę w polu karnym.

14

Ależ szansa Arki! Po fatalnym kiksie Milicia, sam na sam z bramkarzem znalazł sie Czubak, ale trafił w Bednarka!

12

Kvekveskiri strzelił fatalnie z ok. 35 metrów! Piłka znów blisko narożnika boiska.

10

Próba dwójkowej akcji Velde z Douglasem, ale nieporozumienie, złe podanie Velde. Piłka poza boiskiem.

9

Poznaniacy na razie mają sporo strat, niedokładnych podań.

7

Piłkarze nieco zniecierpliwieni. Przerwa trwała trzy minuty.

5

Sędzia Jakubik ma problemy techniczne. Poprawia mikroport.

3

Zupełnie nieudany strzał Karlstroma z dystansu. Piłka poleciała niemal w... narożnik boiska.

20:58

Arka świetnie ostatnio gra u siebie - wygrała wszystkie 6 meczów z rzędu! Zdobyła 10 goli, a straciła tylko jednego.

20:57

Lech już w tym sezonie odpadł z jednych rozgrywek - z kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Walczy jeszcze o mistrzostwo i Puchar. Odpadnięcie dziś z Pucharu byłoby dla klubu katastrofą.

20:55

Lech na zdobycie PP czeka aż 14 lat - wygrał ostatni raz w 2009 roku.

20:54

Arka dwa razy wygrała Puchar Polski - ostatni raz w 2017 roku - wtedy pokonała właśnie Lecha Poznań.

20:51

Lech z Arką ostatni raz w meczu o stawkę grali w 2019 roku. Wtedy w Poznaniu w meczu ligowym był remis 1:1.

20:51

W ćwierćfinale Pucharu Polski są już: Pogoń Szczecin, Piast Gliwice, Korona Kielce, Raków Częstochowa, Jagiellonia Białystok, Widzew Łódź i jedyny pierwszoligowiec: Wisła Kraków. Czy do tego grona dołączy 7 drużyna z ekstraklasy - Lech, czy może drugi I ligowiec - Arka.

20:49

Za nich w wyjściowym składzie szansę dostali: Bednarek, Hotić, Kvekveskiri, Marchwiński i Velde.

20:48

W składzie Lecha w porównaniu do ostatniego meczu ligowego z Koroną nie grają: Mrozek, Murawski, Gholizadeh, Sousa i Ba Loua. Oprócz tego ostatniego, który jest kontuzjowany, wszyscy są na ławce rezerwowych.