• Joao Gamboa (119')
Lech Poznań
Pogoń Szczecin
42'

42' Linus Wahlqvist Egnell
50'
50' Kristoffer Velde
62'

62' Marcel Wędrychowski za Adrian Przyborek
78'

78' Wahan Biczachczjan za Alexander Gorgon
90'

90' Leo Borges za Danijel Loncar
91'
91' Ali Gholizadeh za Filip Marchwiński
96'

96' Joao Gamboa
96'

96' Leonardo Koutris
106'
106' Nika Kvekveskiri za Radosław Murawski
112'
112' Adriel Ba Loua za Jesper Karlstroem
116'
116' Maksymilian Dziuba za Filip Szymczak
119'
119' Antonio Milić
106'

106' Kacper Smoliński za Linus Wahlqvist Egnell
119'

119' Joao Gamboa

Relacja z meczu Lech Poznań - Pogoń Szczecin

23:09

Dziękujemy za dzisiaj, dobranoc!

23:09

Pogoń i Piast to pierwsi półfinaliści Pucharu Polski. Jutro mecze Jagiellonia - Korona oraz Wisła Kraków - Widzew.

23:09

Gol Joao Gamboy zdecydował o awansie Pogoni, która wygrała z Lechem 1:0.

120  + 2'

KONIEC MECZU! POGOŃ SZCZECIN W PÓŁFINALE PUCHARU POLSKI!

120

Jeszcze dwie minuty doliczone.

120

Po dośrodkowaniu z lewej strony piłka została zgrana głową, a z bliska do bramki wbił ją Gamboa!

119

GOL DLA POGONI!!!!

117

Gol dla Lecha, ale trafienie Ba Louy nie zostało uznane. Asystujący mu Velde był wcześniej na spalonym.

118

Dziuba w miejsce Szymczaka.

113

Ba Loua w miejsce Karlstroma.

110

Dobra akcja Pogoni. Grosicki zszedł do środka, gdzie dostał piłkę i zagrał ją na lewo do Koutrisa. Obrońca Pogoni oddał strzał, ale bardzo, bardzo niecelny.

106

Celne uderzenie Koulourisa, dobrze bronił Bednarek.

22:48

Początek drugiej połowy dogrywki.

22:48

Kwekweskiri w miejsce Murawskiego to zmiana w Lechu. W Pogoni zaś Smoliński zmienił Wahlqvista.

105

Koniec pierwszej połowy dogrywki. Wynik dalej bez zmian.

101

Bez zagrożenia dla bramki Bednarka.

100

Teraz faul Douglasa na Wędrychowskim i szansa dla Pogoni na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego.

97

Bardzo niecelne uderzenie Douglasa.

94

Kartka dla Gamboy. Szansa dla Lecha na uderzenie z rzutu wolnego.

91

Jedna zmiana w Lechu. Ali Golizadeh w miejsce Marchwińskiego.

90

Początek pierwszej połowy dogrywki.

90  + 7'

Koniec podstawowego czasu gry. Mecz w Poznaniu bardzo rozczarował. Przed nami dogrywka.

90  + 3'

Leo Borges w miejsce Loncara.

90  + 1'

Siedem minut doliczonych do drugiej połowy.

85

Pięć minut plus doliczony czas do końca podstawowego czasu gry.

78

Biczachczjan w miejsce Gorgona.

76

I jeszcze raz Cojocaru. Tym razem po strzale Velde.

74

Dobra interwencja Cojocaru po uderzeniu Marchwińskiego.

70

20 minut do końca podstawowego czasu gry. Czeka nas dogrywka?

67

Celny strzał Velde, bardzo dobra interwencja Cojocaru.

62

Wędrychowski w miejsce Przyborka.

59

Zderzenie Marchwińskiego z Cojocaru. Nie było tu złych intencji z obu stron, ale zagotowało się w polu karnym gości.

55

Lewe kolano Cojocaru opatrzone, zawodnik wrócił do gry. Ale VAR nie zgrzeszyłby, gdyby zajął się kolorem kartki Velde. Bardzo agresywne zachowanie Norwega.

53

Velde zaatakował nakładką kolano Cojocaru. Bramkarz Pogoni wciąż nie podnosi się z boiska.

51

Kartka dla Velde za faul na Cojocaru.

49

Najlepsza szansa dla Lecha w tym meczu i pierwszy celny strzał! Po kiepskim zagraniu kolegi w doskonałej sytuacji znalazł się Marchwiński, ale Cojocaru odbił uderzenie Polaka.

46

Początek drugiej połowy. Czekamy na dużo lepsze minuty w Poznaniu.

45

Przerwa. Na razie emocje jak na grzybach. Jedna dobra okazja Grosickiego to wszystko, co zobaczyliśmy. Bez celnego strzału w pierwszej połowie.

42

Kartka dla Wahlqvista.

40

Minęło kolejne pięć minut i na boisku nie wydarzyło się nic ciekawego. Trochę fauli, sporo niedokładności z obu stron. Nie tak to miało wyglądać.

34

Niewiele ponad 10 minut do przerwy. Hit na razie - delikatnie mówiąc - nie powala.

29

Pierwsza dobra akcja Lecha. Karlstrom do Hoticia, ten do Szymczaka, ale napastnik Lecha nie trafił w piłkę.

25

Statyczny, wolny, przewidywalny na razie jest Lech. Słaba postawa drużyny Mariusza Rumaka.

23

I kolejna dobra akcja Pogoni! Grosicki podawał do Gorgona, ale i on uderzył niecelnie. Przewaga gości.

20

Ależ szansa dla Pogoni! Po prostopadłym podaniu Gorgona w sytuacji sam na sam z Bednarkiem znalazł się Grosicki. Skrzydłowy Pogoni mierzył, mierzył, mierzył, ale huknął obok bramki! To była stuprocentowa okazja!

18

Niezła akcja Pogoni. Z lewej strony dośrodkował Grosicki, ale do piłki nie zdążył Koulouris.

15

Pierwszy kwadrans za nami. Nic wielkiego na razie się nie wydarzyło.

12

Spokojny początek w wykonaniu Lecha.

12

Grosicki zszedł z lewej strony do środka. Skrzydłowy Pogoni oddał strzał prawą nogą, ale był on bardzo niecelny.

9

Dośrodkowanie w pole karne Pogoni, ale pewnie piłkę złapał Cojocaru.

6

Pogoń odważnie gra piłką od własnej bramki. Goście nie boją się błędów pod własnym polem karnym.

3

Dwa rzuty rożne dla Pogoni, jednak po dośrodkowaniach Grosickiego bez zagrożenia dla bramki Bednarka.

1

20:27

Obie drużyny już na murawie. Za kilka chwil początek spotkania.

20:19

Początek o 20:30.

20:19

Skład Pogoni: Cojocaru - Wahlqvist, Loncar, Malec, Koutris - Gamboa, Ulvestad - Przyborek, Gorgon, Grosicki - Koulouris.

20:18

Skład Lecha: Bednarek - Pereira, Salamon, Milić, Douglas - Hotić, Karlstrom, Murawski, Velde - Marchwiński - Szymczak.

20:16

Oba zespoły udanie zaczęły 2024 r. Lech wygrał z Zagłębiem (2:0) i Jagiellonią (2:1) oraz zremisował ze Śląskiem (0:0). Pogoń zaś ograła kolejno Śląsk (1:0), Radomiaka (4:0) oraz ŁKS (4:2).

20:15

Pogoń zaś wygrała na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:0) oraz u siebie po dogrywce z Górnikiem Zabrze (2:1).

20:14

W tej edycji Pucharu Polski Lech ograł na wyjeździe kolejno Zawiszę Bydgoszcz (4:0) oraz Arkę Gdynia (1:0).

20:13

Lech będzie chciał nie tylko awansować, ale i zrewanżować się Pogoni za to, co wydarzyło się 1 października w meczu ligowym rozegranym w Szczecinie, gdzie gospodarze wygrali aż 5:0.

20:10

Witamy i zapraszamy na relację na żywo z drugiego ćwierćfinału Pucharu Polski. Już o 20:30 w Poznaniu Lech podejmie Pogoń Szczecin. Kto dołączy do Piasta Gliwice w roli półfinalisty rozgrywek?