Raków Częstochowa
25'
25' Tomas Huk
45'

45' Łukasz Zwoliński
46'
46' Jakub Holubek za Tomas Huk
47'
47' Grzegorz Tomasiewicz
49'
49' Jakub Czerwiński
67'
67' Jorge Felix za Kamil Wilczek
68'
68' Jorge Felix
75'
75' Tihomir Kostadinov za Serhij Krykun
83'
83' Tihomir Kostadinov
90'
90' Tomasz Mokwa za Patryk Dziczek
46'

46' Ante Crnac za John Yeboah
73'

73' Peter Barath za Władysław Koczergin
73'

73' Erick Otieno za Bartosz Nowak
82'

82' Marcin Cebula za Łukasz Zwoliński
83'

83' Jakub Myszor za Dawid Drachal
87'

87' Marcin Cebula

Relacja z meczu Piast Gliwice - Raków Częstochowa

19:25

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

19:24

We wtorek jeszcze jeden półfinał Pucharu Polski, w którym Lech Poznań podejmie Pogoń Szczecin. W środę mecze Jagiellonia - Korona Kielce oraz Wisła Kraków - Widzew.

19:24

Zasłużona wygrana Piasta. Raków zagrał kolejne słabe spotkanie w tym roku i pierwszy raz od 2020 r. nie zagra w finale Pucharu Polski.

90  + 4'

KONIEC MECZU! PIAST ROZBIŁ RAKÓW 3:0!

90  + 3'

Mokwa za Dziczka.

90

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

86

I już kartka dla Cebuli.

85

Cebula i Myszor za Zwolińskiego i Drachala, czyli dwie zmiany w Rakowie.

83

Kapitalna interwencja Kovacevicia uchroniła Raków od straty czwartego gola!

75

I Kostadinov za Krykuna.

73

Barath w miejsce Koczerhina oraz Otieno za Nowaka.

69

Dziczek wrzucił piłkę z autu, Mosór wygrał pojedynek główkowy, Holubek jeszcze zagrał piłkę pod nogi Felixa, który z bliska pokonał Kovacevicia! Nokaut!

68

CO ZA ZMIANA! FELIX! 3:0! NOKAUT!

66

Felix w miejsce Wilczka.

63

Indywidualna akcja zakończona niecelnym strzałem Drachala.

18:52

Godzina gry za nami. Naprawdę trudno dziś napisać coś dobrego o grze Rakowa.

54

Pierwszy strzał Zwolińskiego i dobra interwencja Placha. Ale zawodnik Rakowa i tak był na spalonym.

50

Przepotężne zamieszanie w polu karnym Rakowa. Kilka strzałów zablokowanych, trochę hokeja, interwencji Kovacevicia, ale ostatecznie uderzył Czerwiński, który pokonał serbskiego bramkarza Rakowa! 2:0!

18:35

Jest też zmiana w Piaście. W miejsce kontuzjowanego Huka wszedł Holubek.

18:33

Jest zmiana w Rakowie. Crnac zmienil Yeboaha.

45  + 2'

Przerwa. Na razie 1:0 dla Piasta po golu Huka.

45

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

44

Faul Zwolińskiego na Tomasiewiczu i pierwsza w tym meczu kartka.

43

Spore zamieszanie w polu karnym Piasta, ale dalej bez konkretów ze strony Rakowa.

40

A piłkę z linii bramkowej wybił Svarnas. Wielkie szczęście mistrzów Polski.

38

Ależ szczęście Rakowa! Huk przyłożył sprzed pola karnego, piłka przeleciała pod brzuchem Kovacevicia, ale została wybita z linii. Dominacja gospodarzy!

33

Dośrodkowanie w pole karne Rakowa z rzutu rożnego. Kovacević z problemami, ale ostatecznie złapał piłkę.

29

Świetna kontra Piasta zakończona uderzeniem Krykuna z prawej strony i dobrze interweniował Kovacević!

26

Z lewej strony na dalszy słupek dośrodkował Ameyaw. Czerwiński przytomnie zgrał piłkę głową, a z bliska - też głową - do bramki wbił ją Huk. Piast na prowadzeniu!

27

HUK! 1:0 DLA PIASTA!

24

Niecelne uderzenie Koczerhina z dystansu.

21

Dośrodkowanie Tudora, piłka w rękach Placha.

17

Bardzo ładna akcja Piasta. Z lewej strony dośrodkował Ameyaw, a niecelnie głową uderzał Wilczek.

14

Dobre wejście Czerwińskiego zakończone niecelnym uderzeniem sprzed pola karnego.

10

Dobra szansa dla Yeboaha, ale zawodnik Rakowa za długo zwlekał z uderzeniem z pola karnego i zablokował go Huk.

9

Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Rakowa. Celny, ale bardzo słaby strzał głową oddał Mosór.

6

Bardzo spokojne pierwsze minuty z obu stron. Dużo walki w środku pola.

2

I już pierwsza szansa dla Rakowa! Po wrzucie z autu Tudora głową uderzał Berggren, ale piłka odbiła się tylko od poprzeczki!

1

17:29

Sędzią głównym meczu Tomasz Kwiatkowski.

17:29

Otoczka meczu nie powala. Na trybunach niewielu kibiców, a murawa na stadionie w Gliwicach w dramatycznym stanie. Obaj szkoleniowcy w rozmowach przed spotkaniem to zauważyli, ale obaj zgodnie podkreślili, że warunki dla obu zespołów są takie same.

17:28

Obie drużyny już na murawie. Za kilka chwil zaczynamy.

17:23

Początek o 17:30.

17:23

Skład Rakowa: Kovacević - Arsenić, Racovitan, Svarnas - Tudor, Berggren, Koczerhin, Drachal - Nowak, Yeboah - Zwoliński.

17:21

Skład Piasta: Plach - Czerwiński, Mosór, Huk, Ameyaw - Tomasiewicz, Chrapek - Dziczek, Krykun, Pyrka - Wilczek.

17:19

Raków, czyli zeszłoroczny finalista, ograł po dogrywkach ŁKS Łódź (2:0) oraz Cracovię (1:0).

17:18

Piast zaczął tę edycję Pucharu Polski od wygranej 4:0 z Wieczystą Kraków. Potem było 1:0 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza i 5:2 z Cariną Gubin.

17:17

To drugi mecz tych drużyn w tym roku. 17 lutego Raków ograł Piasta 3:1 w ekstraklasie.

17:15

To pierwszy ćwierćfinał. Jeszcze dziś przed nami mecz Lech - Pogoń, a w środę Jagiellonia - Korona Kielce i Wisła Kraków - Widzew.

17:12

Dzień dobry! Zapraszamy na wieczór pełen emocji z Pucharem Polski! Dzisiaj pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe. Piast Gliwice zagra z Rakowem Częstochowa. Pierwszy gwizdek o 17:30!