18' Serge Gnabry
32'

32' Harry Kane
46'
46' Ołeksandr Zinczenko za Jakub Kiwior
66'
66' Leandro Trossard za Gabriel Martinelli
66'
66' Gabriel Jesus za Jorginho
76'
76' Leandro Trossard
86'
86' Thomas Partey za Kai Havertz
89'
89' Thomas Partey
55'

55' Harry Kane
66'

66' Kingsley Coman za Leroy Sane
70'

70' Raphael Guerreiro za Serge Gnabry

Relacja z meczu Arsenal - Bayern Monachium

22:59

Poniżej podsumowanie spotkania Arsenalu z Bayernem Monachium. Dziękujemy za śledzenie relacji tekstowej na żywo, życzymy dobrego wieczoru!

22:56

Rewanżowe spotkanie między tymi zespołami odbędzie się w środę 17 kwietnia o 21:00 na Allianz Arenie.

22:54

A jednak! Koniec hitu w Londynie! Arsenal remisuje 2:2 z Bayernem Monachium!

90  + 6'

Sędzia przerywa grę, Saka nadal leży w polu karnym Bayernu. Czekamy na VAR...

90  + 6'

Saka upadł w polu karnym po kontakcie z Neuerem! Czy to będzie rzut karny?

90  + 4'

Już mamy spokojną końcówkę na Emirates Stadium.

90  + 1'

Pięć minut doliczonych do drugiej połowy.

90

Musiala ze świetnym podaniem do Comana w polu karnym Arsenalu. Francuz trafia w słupek!

89

Niecelne podanie Trossarda do Parteya. Potem pomocnik Arsenalu fauluje Musialę i ogląda żółtą kartkę.

87

Trossard został trafiony w tył głowy. Chwila przerwy.

86

Zmiana w Arsenalu. Thomas Partey wchodzi za Kaia Havertza.

85

Groźne dośrodkowanie (albo strzał?) ze strony Saki. Piłka jednak wypada na aut.

81

Coman oddaje strzał sprzed pola karnego. Płaskie uderzenie, Raya bez problemu broni.

79

Znakomita atmosfera na Emirates Stadium. Kibice wyraźnie rozbudzeni po golu Trossarda.

76

Arsenal wyrównuje! 2:2! Leandro Trossard! To Belg zaczął atak Arsenalu, a potem dostał piłkę od Gabriela Jesusa, który wszedł w drybling w polu karnym!

74

Teraz Eric Dier leży na boisku, zderzył się z Laimerem.

72

Saka dośrodkowuje w głąb pola karnego, piłkę dopiero przejmuje Zinczenko na lewej stronie.

70

Raphael Guerreiro wchodzi za Gnabry'ego. To może oznaczać, że Davies przejdzie "piętro" wyżej.

69

Gnabry usiadł na murawie, zgłasza problemy mięśniowe.

68

Kane uderza sprzed pola karnego. Po rykoszecie piłka wypada na rzut rożny.

68

Goretzka blokuje strzał Rice'a.

67

W Arsenalu dwie zmiany. Leonardo Trossard i Gabriel Jesus wchodzą za Gabriela Martinelliego oraz Jorginho.

66

Zmiana w Bayernie. Kingsley Coman wchodzi za Leroya Sane.

65

Sane zaczyna kontratak Bayernu. Dobre zagranie do Gnabry'ego, ale strzał skrzydłowego już ponad bramką.

65

De Ligt znakomicie zatrzymuje próbę ataku Martinelliego!

64

Havertz pada w polu karnym Bayernu po podaniu od Zinczenki, sędzia nie widzi tu podstaw do podyktowania rzutu karnego. I słusznie, bo Niemiec sam upadł na murawę.

63

Davies i Dier poradzili sobie z wysokim pressingiem Arsenalu i wybili piłkę.

61

Laimer oddaje strzał sprzed pola karnego. Wyraźnie niecelny.

60

Sprytna próba zagrania od Odegaarda do Havertza po rzucie wolnym. Neuer był jednak szybszy.

57

Goretzka uderza z linii pola karnego, nie trafia jednak w "lustro" bramki Arsenalu.

55

Harry Kane ogląda żółtą kartkę za uderzenie Gabriela łokciem w twarz.

53

Zinczenko stara się wchodzić do środka pola, zostawia lukę po lewej stronie.

51

Rice chciał zaskoczyć Neuera i uderzył z rzutu wolnego, zamiast szukać dośrodkowania. Próba jednak ląduje nad poprzeczką.

50

Rice przejmuje piłkę spod nóg Sane, wywalczył rzut wolny niedaleko pola karnego Bayernu.

48

Martinelli z próbą uderzenia piłki głową, jednak był spalony.

46

Rozpoczęła się druga połowa w Londynie!

46

Zmiana w Arsenalu na starcie drugiej połowy. Koniec meczu dla Kiwiora, w jego miejsce Ołeksandr Zinczenko.

21:47

Koniec pierwszej połowy. Arsenal prowadził 1:0 z Bayernem Monachium od 12. minuty, ale to Bayern prowadzi 2:1 na tym etapie spotkania.

45  + 1'

Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy.

45

Niecelne zagranie od Saliby do White'a.

42

Odegaard starał się w ekwilibrystyczny sposób zagrać piłkę do Saki. Dier wybija na rzut rożny.

39

Kane sfaulowany na połowie Bayernu przez Martinelliego, dobre wyjście monachijczyków spod pressingu.

39

Rice dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne Bayernu. Gabriel oddaje strzał, niecelny.

36

Ależ Sane zmarnował okazję! Skrzydłowy popędził z atakiem po podaniu od Musiali, wydawało się, że nikt go nie dogoni, a potem starał się zmienić kierunek ataku i z tego korzysta White!

35

Davies i Gnabry powstrzymują Sakę na prawym skrzydle. Odegaard zdołał jednak oddać strzał, zablokowany przez Goretzkę.

32

I 2:1 dla Bayernu! Harry Kane! Anglik wyczekał Rayę do końca i strzelił w lewy róg bramki z perspektywy Hiszpana!

30

Rzut karny dla Bayernu! Sane rozpoczął rajd na prawym skrzydle, minął Kiwiora, a potem został sfaulowany w polu karnym przez Salibę!

29

Kane starał się wypuścić Sane zagraniem prostopadłym. Gabriel do spółki z Kiwiorem radzą sobie z tym podaniem.

27

Arsenal zaskoczył rozwiązaniem rzutu rożnego. Piłka została zagrana na krótki słupek, zrobiło się zamieszanie. Ostatecznie Bayern wybija piłkę.

26

Świetne zagranie prostopadłe od Kane'a do Musiali. Piłka jednak została złapana przez Rayę.

22

Martinelli z dośrodkowaniem w pole karne. Tam był Kiwior, który oddał strzał głową! Ta próba jednak bez problemu wyłapana przez Neuera!

20

Davies blokuje ciałem strzał Saki! Później Martinelli oddaje zbyt słaby strzał, też zablokowany przez Bayern.

18

I 1:1! Świetna akcja Bayernu, zwieńczona strzałem Serge'a Gnabry'ego! Zaczęło się od długiego wybicia Musiali. Potem Gabriel zagrał prosto do Sane, a Goretzka obsłużył wbiegającego Gnabry'ego.

16

I mogło być 2:0 dla Arsenalu! Świetne podanie od Odegaarda do White'a. Potem Havertz zagrał prostopadle do defensora Arsenalu, ale jego strzał poleciał wprost w interweniującego Neuera!

15

Kiwior odbija piłkę głową po zagraniu górą w skierowanym w stronę Sane. Na razie więcej akcji Arsenalu idzie prawą stroną i skrzydłem White-Saka.

12

I jest 1:0 dla Arsenalu! Bukayo Saka! Znakomite zagranie Odegaarda do Anglika, a potem Saka świetnie się odnalazł w polu karnym Bayernu!

11

Martinelli nie utrzymał piłki w boisku po wbiegnięciu w pole karne. Wcześniej świetne zagranie od Benjamina White'a.

9

Pierwsza kartka w meczu. Alphonso Davies ukarany żółtą kartką za faul na Bukayo Sace. Kanadyjczyk nie zagra w rewanżu na Allianz Arenie.

8

Ależ okazja dla Arsenalu! Martinelli oddaje strzał sprzed pola karnego, niewiele się pomylił!

6

Arsenal stara się grać wysokim pressingiem, próbuje wymusić błąd Bayernu w rozegraniu.

5

Laimer z zagraniem górą do Musiali. Pomocnik Bayernu utrzymał się przy piłce, nie oddał jednak strzału.

3

Arsenal spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

1

Bayern zagrywa niecelnie z rzutu wolnego i oddaje Arsenalowi piłkę. Rozpoczyna Raya.

1

Rice z faulem w ataku na Laimerze, sędzia przerywa grę.

1

Zaczynamy hit w Londynie!

20:58

W tym samym momencie trwa też nasza relacja z meczu Real Madryt - Manchester City.

20:57

Oba zespoły wychodzą już na murawę Emirates Stadium.

20:55

Arsenal awansował do ćwierćfinału LM, eliminując FC Porto po rzutach karnych. Wtedy bohaterem został David Raya. Bayern ma za sobą dwumecz z Lazio w 1/8 finału tych rozgrywek.

20:55

Sędzią głównym tego spotkania będzie Glenn Nyberg ze Szwecji.

20:53

Po stronie Arsenalu jedynym nieobecnym jest Jurrien Timber. W Bayernie zabraknie m.in. Sachy Boeya czy Tareka Buchmanna.

20:51

A tak w tym spotkaniu zagra Bayern: Neuer - Davies, Dier, De Ligt, Kimmich - Laimer, Goretzka - Sane, Musiala, Gnabry - Kane

20:50

To będzie 27. mecz Kiwiora w tym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki. Polak grywa głównie w roli lewego obrońcy i pokazał się z dobrej strony podczas nieobecności Ołeksandra Zinczenki.

20:49

Skład Arsenalu: Raya - White, Saliba, Gabriel, Kiwior - Jorginho, Rice - Saka, Odegaard, Martinelli - Havertz

20:47

Jak wygląda historia pojedynków między Arsenalem a Bayernem? Do tej pory siedem razy wygrywał Bayern, trzy razy Arsenal i dwukrotnie rywalizacje kończyły się remisami. Ostatnia rywalizacja to sezon 16/17 i 1/8 finału. Tam Bayern wygrał oba mecze po 5:1 - łącznie 10:2 w dwumeczu. Wtedy Robert Lewandowski strzelił łącznie dwa gole w dwumeczu.

20:45

Zostało już tylko dwóch Polaków w Lidze Mistrzów. Jednym z nich jest Robert Lewandowski, a drugim... Jakub Kiwior. Defensor biało-czerwonych i jego Arsenal zaczynają walkę o półfinał rozgrywek, a rywalem będzie Bayern Monachium. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Rozpoczęcie spotkania o godz. 21:00.