Borussia Dortmund
4'
4' Rodrigo De Paul
27'
27' Samuel Dias Lino
28'
28' Marcos Llorente
32'
32' Samuel Dias Lino
24'

24' Emre Can
64'
64' Pablo Barrios za Alvaro Morata
75'
75' Jose Gimenez
80'
80' Angel Correa za Rodrigo De Paul
90'
90' Saul Niguez za Nahuel Molina
90'
90' Rodrigo Riquelme za Samuel Dias Lino
90'
90' Stefan Savić za Axel Witsel
46'

46' Julian Brandt za Felix Nmecha
53'

53' Ian Maatsen
60'

60' Sebastien Haller za Niclas Fuellkrug
73'

73' Jamie Bynoe-Gittens za Karim Adeyemi
81'

81' Sebastien Haller
84'

84' Salih Oezcan za Emre Can
84'

84' Marco Reus za Marcel Sabitzer

Relacja z meczu Atletico Madryt - Borussia Dortmund

22:57

Rewanżowe spotkanie między tymi zespołami odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 21:00.

22:55

Koniec meczu! Atletico Madryt wygrywa 2:1 z Borussią Dortmund!

90  + 8'

Ależ blisko wyrównania! Brandt dostał piłkę z prawej strony pola karnego, uderzył piłkę głową, ale trafił w poprzeczkę!

90  + 4'

Riquelme oddaje strzał w polu karnym BVB, broni bez trudu Kobel!

90  + 1'

Sędzia dolicza pięć minut do drugiej połowy.

90

I są trzy zmiany w Atletico. Rodrigo Riquelme, Stefan Savić oraz Saul Niguez wchodzą za Nahuela Molinę, Samuela Lino i Axela Witsela.

87

Niewiele brakowało! Bynoe-Gittens zszedł ze skrzydła do środka i oddał strzał z lewej nogi. Co za strzał! Piłka jeszcze się odbiła od Azpilicuety.

85

Ależ pomyłka Hummelsa! Niemiec stracił piłkę na rzecz Angela Correi blisko pola karnego. To mógł być gol dla Atletico, ale napastnik uderzył prosto w Kobela!

85

Kolejne dwie zmiany w BVB. Na boisku pojawią się Marco Reus i Salih Ozcan. Schodzi Emre Can oraz Marcel Sabitzer.

81

I 2:1! Borussia Dortmund strzela! Ależ się odnalazł Sebastian Haller! Jeszcze Gimenez starał się zablokować podanie od Brandta, ale odegrał prosto pod nogi napastnika BVB!

81

Ależ pomyłka Lino! Brazylijczyk oddał strzał głową, natomiast się pomylił.

80

Kolejna zmiana w Atletico. Angel Correa wchodzi na boisko za Rodrigo De Paula.

76

Jest też żółta kartka dla Jose Marii Gimeneza za faul na Julianie Ryersonie.

75

To mogło być 3:0 dla Atletico! Dośrodkowanie z rzutu wolnego w stronę Lino, które przeszło wszystkich obrońców BVB. Broni jednak Kobel!

73

Brandt oddaje strzał z rzutu wolnego, piłka leci niewiele ponad poprzeczką.

73

Jamie Bynoe-Gittens zmienia Karima Adeyemiego.

70

Llorente z dośrodkowaniem w poszukiwaniu Lino, piłka przelatuje przez całe pole karne. Potem Hummels świetnie blokuje strzał Barriosa.

66

Atletico oddało BVB inicjatywę i skupia się na kontrolowaniu wyniku.

63

Zmienia też Atletico. Na boisko wchodzi Pablo Barrios, który zastąpi Alvaro Moratę.

63

Z dośrodkowania Adeyemiego wyszedł strzał. Bez trudu broni Oblak.

60

Zmiana w BVB. Sebastian Haller wchodzi za Niclasa Fullkruga.

59

A tymczasem było gorąco też przy linii bocznej. Osoby trzecie musiały rozdzielać Diego Simeone i Sebastiana Kehla.

58

Sancho przegapił moment na dośrodkowanie, Atletico wychodzi z tej trudnej sytuacji!

56

Brandt oddaje strzał sprzed pola karnego, blokuje to Azpilicueta!

53

Żółta kartka dla Iana Maatsena za faul na Marcosie Llorente.

53

Groźny strzał ze strony piłkarzy Atletico, czujny w bramce BVB Kobel!

52

Fullkrug z celnym strzałem, broni Oblak.

48

Sabitzer oddaje celny strzał na bramkę Atletico, broni pewnie Oblak.

46

Już w pierwszej akcji BVB w tej połowie czynny udział brał Brandt. Najpierw Niemiec dostał piłkę w polu karnym od Jadona Sancho, potem sam próbował dośrodkowania w poszukiwaniu Fullkruga.

46

Rozpoczęła się druga połowa.

46

Zmiana na starcie drugiej połowy. Za Felixa Nmechę wchodzi Julian Brandt.

21:49

Koniec pierwszej połowy. Atletico Madryt prowadzi 2:0 z Borussią Dortmund po golach Rodrigo De Paula i Samuela Lino.

45  + 1'

Niecelne uderzenie Jadona Sancho w polu karnym Atletico!

45  + 1'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44

I znów Oblak łapie piłkę, tym razem po dośrodkowaniu z lewej strony autorstwa Adeyemiego.

43

Adeyemi wbiegł w pole karne BVB, wszedł w drybling i oddał strzał. Próba Niemca zablokowana. Potem Maatsen miał okazję do uderzenia sprzed pola karnego. Tutaj refleksem popisuje się Oblak!

43

Oblak wychodzi z bramki do zagrania ze strony Iana Maatsena. Bramkarz Atletico bez problemu łapie piłkę.

36

Groźna strata De Paula blisko pola karnego Atletico. Z tego mógł skorzystać Adeyemi, ale piłka po jego strzale została zablokowana przez Gimeneza.

34

Griezmann od razu przejął piłkę po wznowieniu gry przez BVB ze środka. Szukał jeszcze zagrania do Moraty, piłka jednak przechwycona.

32

A Atletico prowadzi już 2:0! Antoine Griezmann znakomicie obsłużył Samuela Lino i Brazylijczyk bez trudu pokonuje Kobela! Wcześniej niezrozumienie w defensywie BVB, z czego wyszło przejęcie piłki przez Moratę.

31

Mamy pierwszy strzał po stronie BVB. Niecelny. Jego autorem Felix Nmecha po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

31

Znakomite zagranie Schlotterbecka do Sancho na prawe skrzydło. Anglik wszedł w drybling w pole karne, Gimenez wybił piłkę na rzut rożny.

29

Teraz Marcos Llorente fauluje Emre Cana i ogląda żółtą kartkę.

27

Teraz kartka dla Samuela Lino za faul na Nico Schlotterbecku.

26

Na razie Borussia Dortmund bez żadnego ataku na bramkę Atletico. Poza posiadaniem piłki Niemcy nie mają wielu argumentów.

24

Emre Can ogląda żółtą kartkę za faul na Rodrigo De Paulu.

21

Spokojniejszy fragment tego spotkania. Nieudana próba dośrodkowania Moliny przechwycona bez problemu przez Kobela.

20

Molina z dośrodkowaniem w poszukiwaniu Moraty, kolejny rzut rożny. Może się podobać to, jak Atletico gra w ataku pozycyjnym. Wszystko przechodzi przez Griezmanna.

17

Kolejny atak Atletico. Groźny strzał Griezmanna w polu karnym BVB, Schlotterbeck wybija to na rzut rożny.

16

Teraz mamy moment, w którym BVB częściej utrzymuje się przy piłce. Na razie nic z tego nie wynika.

13

Mimo odpechnięcia Morata zdołał utrzymać piłkę w boisku w polu karnym BVB, przejął ją Marcos Llorente. Potem Lino spróbował uderzenia piłki przewrotką, próba jednak wprost w Kobela.

11

Atletico gra wysokim pressingiem, stara się wymusić kolejny błąd na rywalu.

10

Atletico nie zatrzymuje się z atakami. Tym razem swoich sił próbował Marcos Llorente, piłka wybita na rzut rożny.

8

Ależ próba Atletico! Znów Griezmann w roli dośrodkowującego, a Witsel uderzył piłkę piętą. Kobel jednak świetnie to obronił!

6

Po dośrodkowaniu Griezmanna znów było zamieszanie w polu karnym BVB. Schlotterbeck i Kobel za bardzo się nie zrozumieli. Borussia wygląda na bardzo zdenerwowaną drużynę.

5

I jest 1:0 dla Atletico! BVB traci piłkę blisko własnego pola karnego przy próbie rozegrania, a z tego bezlitośnie korzysta Rodrigo De Paul!

3

Groźne dośrodkowanie od Griezmanna w stronę Moraty, Atletico utrzymuje się przy piłce.

2

Pierwsze długie zagranie do Adeyemiego, potem Llorente odbiera piłkę niedaleko własnego pola karnego. W odwecie Atletico ruszyło z kontratakiem, strzał Moraty zablokowany.

1

Zaczynamy ćwierćfinał w Madrycie!

20:58

Oba zespoły są już na murawie Civitas Metropolitano. Rozbrzmiał hymn Ligi Mistrzów.

20:54

Po stronie Atletico Madryt największym nieobecnym jest Holender Memphis Depay. W zespole Edina Terzicia zabraknie Donyella Malena.

20:53

Arbitrem tego spotkania będzie Włoch Marco Guida.

20:51

Atletico Madryt wyeliminowało Inter Mediolan w 1/8 finału LM, pokonując finalistę poprzedniej edycji po rzutach karnych. Borussia okazała się lepsza w dwumeczu od PSV Eindhoven.

20:49

A to zestawienie BVB: Kobel - Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen - Can, Sabitzer, Nmecha - Sancho, Adeyemi, Fullkrug

20:47

W takim składzie wychodzi Atletico: Oblak - Azpilicueta, Witsel, Gimenez - Molina, De Paul, Koke, Llorente, Lino - Griezmann, Morata

20:45

Kto zbliży się do awansu do półfinału Ligi Mistrzów? Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo z meczu Atletico Madryt - Borussia Dortmund w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Rozpoczęcie spotkania o godz. 21:00.