Paris Saint-Germain
19'
19' Ian Maatsen
36'
36' Niclas Fuellkrug
42'

42' Lucas Beraldo za Lucas Hernandez
73'
73' Nico Schlotterbeck
83'
83' Marco Reus za Karim Adeyemi
87'
87' Marius Wolf za Julian Ryerson
87'
87' Felix Nmecha za Julian Brandt
90'
90' Youssoufa Moukoko za Niclas Fuellkrug
53'

53' Fabian Ruiz
65'

65' Randal Kolo Muani za Bradley Barcola

Relacja z meczu Borussia Dortmund - Paris Saint-Germain

23:03

Poniżej podsumowanie meczu Borussii Dortmund z Paris Saint-Germain. Dziękujemy za śledzenie relacji tekstowej, życzymy dobrej nocy.

22:57

I koniec! Borussia Dortmund wygrywa 1:0 z Paris Saint-Germain i leci na rewanż z minimalną zaliczką!

90  + 4'

Mądra gra BVB w końcówce.

90  + 2'

Nieudane dośrodkowanie Moukoko z lewej strony pola karnego.

90  + 1'

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

90  + 1'

Youssoufa Moukoko wchodzi za Niclasa Fullkruga.

90

Zaire-Emery uderza ponad bramką po dośrodkowaniu.

87

Dwie zmiany w BVB. Felix Nmecha i Marius Wolf wchodzą za Juliana Brandta oraz Juliana Ryersona.

87

Świetne dośrodkowanie od Vitinhi sprzed pola karnego. Fabian Ruiz uderza piłkę niecelnie.

84

Znakomicie Marquinhos zablokował Brandta! Potem Reus uderzył piłkę niecelnie! Ależ się dzieje w końcówce!

83

Zmiana w BVB. Karim Adeyemi schodzi, za niego Marco Reus.

82

Znakomicie Sabitzer reaguje, zabierając piłkę Mbappe. Potem Vitinha uderza niecelnie!

81

Ależ pudło Dembele! Hakimi zdołał oszukać Maatsena balansem ciała, zagrał prosto pod bramkę, ale Francuz uderza prawą nogą i piłka leci ponad poprzeczkę!

79

Mendes próbował długiego podania do Dembele, Francuz jednak nie zdołał dobiec do piłki i jej utrzymać w boisku.

78

Ryerson wybija piłkę po dośrodkowaniu Ruiza na rzut rożny.

75

Sancho uderza na bramkę PSG. Piłka jeszcze odbiła się od Mendesa, więc Donnarumma bez trudu obronił to uderzenie.

73

Nico Schlotterbeck ogląda żółtą kartkę za faul na Nuno Mendesie.

72

Dembele oddał strzał z lewej nogi w polu karnym, Kobel zdołał obronić to uderzenie, a Maatsen wybił piłkę poza pole karne.

72

Sancho znów wszedł w drybling w polu karnym PSG, zdołał jeszcze zagrać piłkę do Sabitzera. Austriak stracił piłkę, paryżanie próbowali ruszyć w kontrataku.

69

Nieudane dośrodkowanie Adeyemiego z lewej strony boiska.

66

Fullkrug miał kolejną okazję! Maatsen ze świetnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego. Napastnik BVB uderza piłkę głową, ale strzał leci nad poprzeczką.

65

Zmiana w PSG. Randal Kolo Muani za Bradleya Barcolę.

65

Hakimi ponownie fauluje Maatsena. Edin Terzić domaga się powrotu do sytuacji z Fullkrugiem.

63

Brandt świetnie zagrał do Adeyemiego, ale piłka została przechwycona przez Hakimiego. Potem Fullkrug został odepchnięty w polu karnym PSG, ale Taylor nie dopatrzył się tam kontrowersji.

60

To powinno być 2:0 dla BVB! Znakomita akcja Sancho na skrzydle. Zagranie płasko w pole karne, ale Fullkrug uderza ponad poprzeczką!

60

Niecelne uderzenie Brandta w polu karnym PSG.

59

Fullkrug spróbował uderzenia ze skraju pola karnego. Po rykoszecie od Marquinhosa BVB ma rzut rożny.

56

Ależ to była piłka! Znakomite zagranie Marquinhosa w pole karne, ale Ruiz uderza piłkę niecelnie! To powinno być 1:1!

54

Mbappe uderza z lewej nogi, ale łapie piłkę Kobel!

53

Fabian Ruiz z żółtą kartką za faul na Karimie Adeyemim.

52

Maatsen blokuje piłkę przy dośrodkowaniu Dembele. Rzut rożny dla paryżan.

51

Ależ było blisko! Mbappe uderza wewnętrzną częścią stopy, ale trafia w słupek! Potem do piłki dopadł Hakimi i też trafił w słupek!

50

Ależ Adeyemi ruszył na lewym skrzydle. Bez problemu minął sprintem Marquinhosa. Potem pojawiło się dośrodkowanie, ale Sancho poślizgnął się przed otrzymaniem piłki. Udało się wywalczyć rzut rożny.

48

Pierwsze celne uderzenie ze strony PSG. Barcola uderza z dystansu, ale piłka leci prosto w Kobela.

47

Indywidualna akcja Dembele. Francuz wbiegł w pole karne, ale dośrodkowaną piłkę wybija Schlotterbeck.

46

Zaczynamy drugą połowę w Dortmundzie!

21:53

Koniec pierwszej połowy w Dortmundzie. BVB prowadzi 1:0 od 36. minuty po golu Niclasa Fullkruga.

45  + 5'

Brandt ze sprytnym zagraniem do Sabitzera po rzucie wolnym. Austriak uderzył piłkę z woleja, ale niezbyt czysto. Poradził sobie z tym Donnarumma.

45  + 4'

Odważne wyjście Hummelsa do przodu. Adeyemi do spółki z Sancho i Maatsenem zbliżyli się pod pole karne PSG. Znów Hakimi fauluje Maatsena.

45  + 2'

Dembele z płaskim dośrodkowaniem w głąb pola karnego BVB. Ryerson wybija jak najdalej.

45  + 1'

Wielkie uff na Signal Iduna Park. To po tym, jak Kobel postanowił wejść w drybling z Barcolą. Szwajcarski bramkarz BVB zachował się znakomicie!

45  + 1'

Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy.

45

Zaire-Emery uderza niecelnie z dystansu.

44

Ależ to była szansa, powinno być 2:0 dla BVB! Najpierw Fullkrug wygrał walkę o piłkę i zagrał na lewą stronę w kierunku Adeyemiego. Później pojawiło się dośrodkowanie, gdzie Fullkrug zagrał górą piłkę do Sabitzera. Strzał Austriaka broni Donnarumma!

42

Lucas Beraldo wchodzi za Lucasa Hernandeza.

41

Hernandez usiadł na boisku, nie będzie w stanie grać dalej.

40

Hakimi z płaskim dośrodkowaniem w pole karne w kierunku Mbappe. Znakomicie reaguje Schlotterbeck.

38

Problemy fizyczne Hernandeza po starciu z Fullkrugiem. W rozgrzewce już Milan Skriniar czy Lucas Beraldo.

36

I 1:0 dla BVB! Niclas Fullkrug! Co za kapitalne zagranie od Nico Schlotterbecka do napastnika BVB. I jeszcze lepszy strzał Fullkruga z lewej nogi! Nie ma spalonego, ponieważ Hernandez łamie linię!

35

I po raz kolejny Adeyemi znakomicie w defensywie! Tym razem Niemiec powstrzymuje Hakimiego we własnym polu karnym.

34

Barcola popracował niedaleko pola karnego BVB, nie było jednak strzału po dośrodkowaniu ze strony Francuza.

32

Adeyemi wrócił pod własne pole karne i wygarnął piłkę spod nóg Dembele. Oklaski na Signal Iduna Park.

31

Brandt z kolejnym dośrodkowaniem, tym razem z rzutu rożnego. Niecelne uderzenie Hummelsa.

29

Brandt z dośrodkowaniem z rzutu wolnego w pole karne. Nie ma jednak strzału. Potem Brandt miał okazję do uderzenia sprzed pola karnego, ale Marquinhos blokuje piłkę ciałem.

28

Teraz BVB w ataku pozycyjnym. Hakimi fauluje Adeyemiego niedaleko pola karnego PSG.

26

Maatsen blokuje dośrodkowanie Hakimiego. Od bramki zaczyna BVB, bo piłka odbiła się jeszcze od Marokańczyka.

23

Ruiz gra prostopadle do Mbappe. Gwiazdor PSG jednak został przyblokowany przez dwóch obrońców.

20

Pierwsze dośrodkowanie Dembele w pole karne nie skończyło się strzałem PSG. Potem Ruiz zagrywał piłkę górą do Dembele, strzał został zablokowany przez jednego z defensorów BVB.

19

Ian Maatsen ogląda żółtą kartkę za faul na Warrenie Zairze-Emerym.

19

Mbappe został złapany dwukrotnie na spalonym w ciągu kilkudziesięciu sekund.

18

Ponownie Dembele oddaje niecelny strzał na bramkę BVB.

17

Mbappe ruszył z odważnym atakiem. Udało mu się minąć Cana, ale Hummels zdołał go powtrzymać wślizgiem.

14

Ależ okazja dla BVB! Znakomite zagranie Brandta do Sabitzera, po którym Austriak uderzył na bramkę. Broni jednak Donnarumma!

12

Barcola z prostopadłym podaniem do Mbappe. Zawodnik PSG nie zdołał jednak obrócić się przodem do bramki.

11

Niecelne uderzenie Dembele z dystansu.

8

Kolejny raz Adeyemi chciał wbiec w pole karne PSG i sprawić zagrożenie. Vitinha zdołał wybić piłkę spod jego nóg.

7

Adeyemi z odważnym wejściem i dośrodkowaniem w pole karne. Nie udało się jednak nikomu przeciąć piłki i PSG zaczyna od autu.

6

Sancho z dośrodkowaniem w pole karne PSG, goście ratują się wybiciem piłki w aut.

3

PSG ma problem z wyjściem spod pressingu. Borussia jest w stanie przejmować piłkę niedaleko pola karnego paryżan.

2

Emre Can fauluje Ousmane Dembele w środkowej strefie. Pewne jest, że jak Francuz będzie przy piłce, to Signal Iduna Park będą gwizdy. Dembele to były piłkarz BVB.

1

Zaczynamy hit w Dortmundzie!

20:57

Oba zespoły już wychodzą na murawę, za moment hymn rozgrywek.

20:53

Zabrzmiało właśnie "You'll never walk alone" na Signal Iduna Park.

20:53

Sędzią spotkania w Dortmundzie jest Anglik Anthony Taylor, uchodzący za głównego faworyta do poprowadzenia finału Ligi Mistrzów.

20:52

Luis Enrique ma 67 proc. zwycięstw w Lidze Mistrzów spośród aktywnych szkoleniowców. To lepszy wynik niż Pep Guardiola (64 proc.) czy Thomas Tuchel (61 proc.).

20:51

Oba te zespoły grały ze sobą w fazie grupowej LM. Na Parc des Princes PSG wygrało 2:0 po golach Kyliana Mbappe i Achrafa Hakimiego. Na Signal Iduna Park w Dortmundzie był remis 1:1. Wtedy na bramkę Karima Adeyemiego odpowiedział Warren Zaire-Emery.

20:49

A taki skład wybrał Luis Enrique, trener PSG: Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, Hernandez, Mendes - Zaire-Emery, Vitinha, Fabian - Dembele, Mbappe, Barcola

20:47

Oto skład BVB na hit: Kobel - Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen - Can, Sabitzer - Adeyemi, Brandt, Sancho - Fullkrug

20:45

Po wtorkowym meczu między Bayernem Monachium a Realem Madryt zakończonym remisem 2:2 możemy powiedzieć, że "wiemy, iż nic nie wiemy". Teraz do gry wchodzi Borussia Dortmund oraz PSG, które grały już między sobą w fazie grupowej. Kto z tej pary podejdzie w korzystniejszej sytuacji do rewanżu? Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo w Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Rozpoczęcie spotkania o godz. 21:00.