45' Marco Rose
53'
53' Mohamed Simakan
75'
75' Yussuf Poulsen za Ikoma Lois Openda
75'
75' Eljif Elmas za Dani Olmo
75'
75' Amadou Haidara za Benjamin Henrichs
77'
77' Yussuf Poulsen
85'
85' Benjamin Sesko
90'
90' Kevin Kampl za Xaver Schlager
48'

48' Brahim Diaz
66'

66' Daniel Carvajal
84'

84' Lucas Vazquez za Brahim Diaz
84'

84' Joselu za Rodrygo
85'

85' Vinicius Junior

Relacja z meczu RB Lipsk - Real Madryt

23:07

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl!

23:02

Tak padł gol na 3:1 dla Manchesteru City:

23:02

W Kopenhadze mecz zakończył się zwycięstwem Manchesteru City 3:1. Rewanże City - Kopenhaga i Real - Lipsk odbędą się w środę 6 marca.

90  + 4'

Koniec meczu! RB Lipsk - Real Madryt 0:1!

Real nie zachwycił w Lipsku, ale miał bezbłędnego w bramce Andrija Łunina, a także Brahima Diaza, który śliczną indywidualną akcją przesądził o wyniku spotkania. Real jest na autostradzie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów przed rewanżem, który za trzy tygodnie odbędzie się na Santiago Bernabeu!

22:55

FC Kopenhaga - Manchester City 1:3 (90'). GOOOOOOOOOOOOOLLLLL! Phil Foden!

Fantastyczna dwójkowa akcja Fodena z De Bruyne i Anglik z siedmiu metrów pokonuje Kamila Grabarę! City dobija mistrza Danii. Polak chwilę wcześniej dwukrotnie zatrzymał w wielkim stylu Erlinga Haalanda.

90  + 2'

Vinicius znalazł się w polu karnym Lipska, jednak zablokowali go gospodarze. Czas jednak mija.

90

Kampl zmienia Schlagera w RB Lipsk. Cztery minuty doliczone.

88

Coraz mniej do końca. Wszystko wskazuje, że Real dowiezie to cenne zwycięstwo do końca.

85

Teraz z kolei ukarany Sesko.

85

Żółta kartka dla Viniciusa za niesportowe zachowanie.

84

Jeszcze raz Łunin. Ukrainiec odbija piłkę po strzale z dystansu Haidary.

82

Brahim Diaz doznał kontuzji w środku pola, ale zachował się przedziwnie, bo zostawił piłkę gospodarzom na kontrę. Na dobrą pozycję wyszedł Benjamin Sesko, ale jego mocny strzał świetnie obronił Łunin.

Brahima na boisku zastapił Joselu.

81

Simons! Holender podbił sobie piłkę, a następnie od razu uderzył na bramkę Łunina, jednak Ukrainiec skutecznie to odbił.

79

Bardzo ładna akcja Lipska. Simons do rozpędzonego lewym skrzydłem Rauma, ten płasko wstrzelił przed bramkę, ale nie było tam żadnego napastnika gospodarzy.

77

I już żółta kartka dla Poulsena za faul na Camavindze.

75

Potrójna zmiana w Lipsku. Poulsen, Elmas i Haidara za Opendę, Olmo oraz Henrichsa.

72

Co tu się dzieje?! Vinicius po kontrataku "skręcił" w polu karnym obrońcę Lipska i w pojedynku z bramkarzem uderzył w słupek! Chwilę wcześniej mocne uderzenie z dystansu Olmo odbił Łunin.

22:30

FC Kopenhaga - Manchester City 1:2 (70'). W Kopenhadze wciąż przewaga Manchesteru City, ale jeszcze bez bramek po przerwie. Kamil Grabara popisał się dwiema naprawdę dobrymi interwencjami po strzałach De Bruyne i Doku.

22:29

Co ciekawe, mamy 70. minutę, a jeszcze ani jeden, ani drugi trener nie dokonał zmiany.

67

Kolejna próba ofensywna Realu Madryt. Uderzenie z pola karnego Viniciusa zablokowane, jest korner.

66

Żółta kartka dla Carvajala.

64

Bardzo groźna akcja Realu po stracie Orbana! Vinicius doskonale dograł piłkę w pole karne do nabiegającego Rodrygo, ale ten huknął nad poprzeczką!

62

Dani Olmo ładnie obrócił się z piłką w polu karnym, ale następnie z ostrego kąta uderzył bardzo niecelnie.

61

Przepiękny gol Brahima Diaza dla Realu Madryt:

60

Mocne dośrodkowanie Rauma z lewego skrzydła. Dobre piąstkowanie Łunina.

58

Indywidualna akcja Viniciusa - Brazylijczyk ściął z piłką z lewego skrzydła do środka, ale został powstrzymany przed polem karnym przez Schlagera.

56

Real nieco się wycofał, teraz Lipsk dostaje "pole do popisu" w ataku pozycyjnym. Mszczą się na gospodarzach sytuacje z pierwszej połowy.

54

I faktycznie jest żółta kartka. Simakan przez to nie zagra w rewanżu w Madrycie.

53

Leży w polu karnym Carvajal. Odepchnął go bez piłki Simakan i powinien za to obejrzeć żółtą kartkę.

52

Źle rozegrany rzut rożny przez gospodarzy. Nie było zagrożenia dla bramki Łunina.

51

Już próbował odpowiedzieć Lipsk! Mocne uderzenie Olmo z kilkunastu metrów obronił Łunin, a po chwili zatrzymał próbującego dobić Seskę!

50

Fenomenalna akcja indywidualna Hiszpana! Z prawego skrzydła ściął z piłką do środka, radząc sobie po drodze z trzema rywalami, po czym ślicznym technicznym strzałem z 16 metrów zaskoczył Gulacsiego! Real prowadzi w Lipsku!

49

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Brahim Diaz!

48

Prostopadłe podanie na prawą stronę pola karnego do Opendy. Ten wstrzelił piłkę przed bramkę, jednak prosto w ręce Łunina.

47

I już Raum w pojedynku z Carvajalem wywalczył rzut rożny. Po nim Sesko oddał nieczysty strzał głową.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania! Oba zespoły bez zmian.

21:56

Gol Bernardo Silvy na 2:1 dla Manchesteru City:

21:56

Bramka wyrównująca Mattssona w Kopenhadze:

21:50

Koniec pierwszej połowy również w Kopenhadze. Manchester City zasłużenie prowadzi z FC Kopenhagą 2:1.

45

Koniec pierwszej połowy! RB Lipsk - Real Madryt 0:0.

W pierwszej połowie gospodarze byli zdecydowanie lepsi od zaskakująco nieporadnych "Królewskich", ale szczególnie na początku spotkania nie potrafili wykorzystać kilku bardzo dobrych sytuacji do strzelenia gola. W Lipsku wciąż bezbramkowy remis.

21:48

FC Kopenhaga - Manchester City 1:2 (45'). GOOOOOOOOOOOOL!!! Bernardo Silva!

City znów prowadzi! Jeden z piłkarzy Kopenhagi przegrał przebitkę w polu karnym, piłka spadła pod nogi Silvy przed bramką Grabary i ten bez trudu pokonał Polaka!

45

W odpowiedzi Brahim podrzucił piłkę nad obrońcą w pole karne do Viniciusa, ale ten zupełnie niecelnie uderzył! Minuta doliczona.

44

Po wrzutce Simonsa Olmo nie zdołał uprzedzić w polu karnym Łunina.

43

Dwie za niskie wrzutki Rauma. "Królewscy" wybijają piłkę.

42

Prosta strata Carvajala kończy się błyskawiczną kontrą Lipska, w której zatrzymany w polu karnym został Sesko. Rzut rożny.

39

Lipsk po szalonych 30 minutach musi teraz złapać nieco oddech. Przez to tempo w ostatnich minutach jest bardzo spokojne.

21:38

Tak Kevin de Bruyne pokonał Kamila Grabarę:

36

W szybkiej akcji RB Lipsk na spalonym znalazł się Raum.

21:36

FC Kopenhaga - Manchester City 1:1 (34'). GOOOOOOOOOOOOL!!! Magnus Mattsson!

Mamy wyrównanie w Kopenhadze! Koszmarne wybicie Edersona, piłka po chwili trafia pod nogi Mattssona, a Duńczyk doskonałym technicznym uderzeniem z 20 metrów doprowadza do remisu!

32

Henrichs świetnie odebrał piłkę Mendy'emu przy polu karnym, ale dośrodkował koszmarnie w kierunku Opendy.

21:33

FC Kopenhaga - Manchester City 0:1 (30'). Trwa oblężenie bramki Grabary przez Manchester City, który nie zamierza się zatrzymywać na jednym golu. Polak musiał bronić jedno groźne uderzenie Fodena. Poza tym sporo uderzeń zablokowanych "The Citizens".

29

Bardzo ostry faul Carvajala na Simonsie. Pierwszy ogromny błąd sędziego Peljto, to musiała być żółta kartka, a jej nie ma.

27

Spokojniejszy fragment meczu, w końcu ofensywna akcja Lipska, ale kolejne dogrania z bocznych stref boiska nie przynoszą strzału na bramkę Łunina.

24

Szybka akcja lewym skrzydłem Lipska, płaskie dośrodkowanie Rauma wybite spod bramki Łunina.

23

Rodrygo dwukrotnie zablokowany przez obrońców Lipska. Raz strzelając z 18 metra, raz już w polu karnym. Real coraz częściej się odgryza gospodarzom.

21

Raum dośrodkowuje w pole karne, łapie piłkę Łunin.

20

I odpowiada Lipsk. Dani Olmo w pole karne do Benjamina Seski, ten uderza po nodze Tchouameniego w boczną siatkę. Rzut rożny.

19

Pierwsza akcja Viniciusa w tym meczu. Po centrze Brazylijczyka Valverde uprzedzony w polu karnym. Jeszcze mocno uderza z dystansu Kroos, jednak Gulacsi to łapie.

18

Podanie w prawą stronę pola karnego do Daniego Olmo. Hiszpan został uprzedzony w polu karnym przez Camavingę i popełnił faul.

15

Mocny, płaski strzał z dystansu Benjamina Henrichsa, ale w sam środek bramki. Pewnie broni to Łunin.

14

Powinien być rzut rożny dla Lipska po interwencji Camavingi. Sędziowie z Bośni po chwili zmienili decyzję i nakazali grać od bramki.

21:14

FC Kopenhaga - Manchester City 0:1 (11'). GOOOOOOOOL! KEVIN DE BRUYNE!

Phil Foden zagrywa w pole karne do Kevina de Bruyne, ten z prawej strony szesnastki oddaje świetny, precyzyjny płaski strzał, którym pokonał Kamila Grabarę! Goście prowadzą w Kopenhadze.

11

Błąd za błędem od początku popełnia Nacho. Raum dośrodkowuje piłkę w pole karne, gdzie łapie ją Łunin.

10

Olmo zagrywa w pole karne do Seski. Słoweniec płaskim strzałem nie zdołał pokonać Łunina w sytuacji sam na sam! Trzecia szansa dla RB, wciąż 0:0!

9

Zablokowane dośrodkowanie Rodrygo daje Realowi rzut rożny. Po centrze Kroosa główkuje Tchouameni! Piłka mijała bramkę RB, ale jeszcze na wszelki wypadek interweniował ustawiony przy słupku obrońca.

21:08

FC Kopenhaga - Manchester City 0:0 (7'). Pierwsza doskonała interwencja Grabary! Polak odbija piłkę po główce Rubena Diasa, a dobijający z kilku metrów Nathan Ake uderza nad bramką!

7

Rodrygo zablokowany w polu karnym Lipska. Piłka pada łupem Gulacsiego.

6

Real wreszcie na połowie gospodarzy. Faul Simonsa na Valverde.

4

I kolejna okazja dla Lipska! Piłka za linię obrony do Seski, ale Słoweniec nie trafia czysto w piłkę i tę łapie Łunin.

3

Sesko nie był na spalonym! Ale szczęście Realu, że kontakt z bramkarzem Łuninem miał będący na spalonym Henrichs. Gol nieuznany!

3

I już piłka w bramce Realu! Po nieczystym strzale Schlagera do siatki główkuje Benjamin Sesko! Sędziowie dopatrują się spalonego!

2

Problemy Realu w wyprowadzeniu piłki. Kończy się rzutem rożnym dla RB.

1

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy! Przy piłce gospodarze.

20:57

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę. Czas na hymn Ligi Mistrzów!

20:56

Sędzią spotkania w Lipsku będzie Bośniak Irfan Peljto.

20:55

W meczu w Kopenhadze najważniejszą wiadomością jest z kolei gra od pierwszej minuty Kamila Grabary.

20:55

Tak z kolei zagra RB Lipsk. Czy eksperymentalna defensywa Realu zatrzyma Opendę, Sesko, Olmo i Simonsa?

20:54

Skład Realu Madryt. "Królewscy" z eksperymentalnym duetem stoperów oraz bez Bellinghama. Ich nadzieja więc głównie w doskonałym ostatnio przeciwko Gironie Viniciusie Juniorze.

20:52

Drugie spotkanie, z którego będziemy podawać najważniejsze informacje, to starcie na Parken, gdzie FC Kopenhaga Kamila Grabary spróbuje zatrzymać obrońcę tytułu - Manchester City. Duńczycy w tej edycji LM zdążyli już wyrzucić Raków Częstochowa oraz co nieco bardziej imponujące - Manchester United. Przeciwko City czeka ich jednak zdecydowanie najtrudniejsze zadanie, tym bardziej że rywale wyjdą na murawę Parken w niezwykle ofensywnym składzie - z Haalandem, Fodenem, Grealishem, De Bruyne oraz Bernardo Silvą.

20:49

Czas na powrót piłkarskiej Ligi Mistrzów! Już dziś zostaną rozegrane dwa pierwsze mecze 1/8 finału tych elitarnych rozgrywek. W naszej relacji live skupimy się przede wszystkim na rywalizacji w Lipsku, gdzie miejscowe RB podejmie jednego z głównych faworytów do końcowego zwycięstwa - Real Madryt.

RB Lipsk spisuje się w tym sezonie bardzo nierówno, dlatego też zdecydowanym faworytem tego dwumeczu będzie znakomicie grający Real. Ale do pierwszego spotkania "Królewscy" podejdą mocno osłabieni. Z powodu kontuzji w Niemczech nie zagrają Jude Bellingham, Antonio Rudiger i pauzujący od dłuższego czasu Thibaut Courtois, Eder Militao i David Alaba.

20:47

Witamy serdecznie na relacji na żywo z pierwszych meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów! Dzisiaj RB Lipsk zmierzy się z Realem Madryt, a FC Kopenhaga Kamila Grabary podejmie Manchester City. Początek obu spotkań o godzinie 21:00.