FC Barcelona
16'

16' Frenkie de Jong
68'
68' Hamed Traore za Jens-Lys Cajuste
68'
68' Jesper Lindstroem za Khvicha Kvaratskhelia
75'
75' Victor Osimhen
76'
76' Giovanni Simeone za Victor Osimhen
76'
76' Giacomo Raspadori za Matteo Politano
60'

60' Robert Lewandowski
76'

76' Inigo Martinez
78'

78' Andreas Christensen
80'

80' Raphinha za Lamine Yamal
86'

86' Oriol Romeu za Andreas Christensen
86'

86' Joao Felix za Pedri

Relacja z meczu SSC Napoli - FC Barcelona

10:20

Podsumowanie

Koniec spotkania! Napoli remisuje 1:1 z Barceloną na Stadio Diego Armando Maradona. Wszystko jest zatem sprawą otwartą w tym dwumeczu i wszystko wyjaśni się w rewanżu w stolicy Katalonii.

Koniec mecz

23:18

A tutaj dostępne podsumowanie meczu Porto - Arsenal (1:0). Dziękujemy za spędzenie wieczoru z nami i Ligą Mistrzów. Zapraszamy do śledzenia relacji z czwartkowego spotkania z udziałem Legii Warszawa w Lidze Konferencji Europy. Życzymy dobrej nocy.

23:00

Rewanżowe spotkanie Barcelona - Napoli odbędzie się 12 marca o godz. 21:00.

22:57

Poniżej podsumowanie meczu Napoli - Barcelona w hicie 1/8 finału Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski z golem, ale to nie wystarczyło do wygranej.

22:55

I niespodzianka staje się faktem! Porto wygrywa 1:0 z Arsenalem na Estadio do Dragao po golu Galeno! Jakub Kiwior zagrał 90 minut.

22:54

A tymczasem mamy niespodziankę w drugim meczu! Porto strzela na 1:0 w 94. minucie za sprawą Galeno!

22:52

90  + 5'

Ależ to mogło być zamknięcie meczu! Lewandowski starał się wywalczyć pozycję do strzału, ale z tego wyszła próba Gundogana sprzed pola karnego. Zabrakło niewiele!

90  + 4'

Cancelo z kolejnym zagraniem do Raphinhi, tym razem jednak piłka za plecy Brazylijczyka!

90  + 2'

Cancelo z łatwością zdołał sobie wypracować miejsce do dośrodkowania, ale to zagranie było zbyt przeciągnięte i nie poradził sobie z tym Raphinha.

90  + 1'

Sędzia dolicza cztery minuty do drugiej połowy spotkania.

89

Spora przebitka pod polem karnym Barcelony, ale Simeone oddał strzał! Ta próba poleciała ponad poprzeczką.

86

Podwójna zmiana w Barcelonie. Oriol Romeu i Joao Felix w miejsce Andreasa Christensena i Pedriego.

85

Jest gorąco w polu karnym Barcelony! Napoli raz po raz stara się sprawić zagrożenie. W jednej z sytuacji dobrze w defensywie reaguje Lewandowski!

22:42

Szybki raport z drugiego meczu. Porto cały czas remisuje 0:0 z Arsenalem. Kiwior obejrzał żółtą kartkę w 57. minucie za przetrzymywanie rywala.

84

Simeone z uderzeniem z woleja, piłkę obronił własnym ciałem Araujo!

83

Christensen znakomicie ubiegł próbę zagrania od Lindstroma. Napoli miało rzut rożny, ale nie było z niego strzału.

80

Zmiana w Barcelonie. Raphinha wchodzi za Lamine'a Yamala.

78

Jeszcze nie ma już na boisku Matteo Politano. Za niego Giacomo Raspadori.

78

Andreas Christensen ogląda żółtą kartkę za faul na Stanislavie Lobotce.

77

Inigo Martinez obejrzał żółtą kartkę za dyskusje po golu Osimhena.

77

Od razu po golu Victor Osimhen schodzi z boiska. Za niego Giovanni Simeone.

75

Napoli strzela na 1:1! Pierwszy celny strzał w meczu! Strzelcem gola Victor Osimhen! Nigeryjczyk dostał piłkę od Anguissy, wygrał walkę o pozycję z Martinezem i uderzył piłkę w przeciwległy róg!

72

Lewandowski złapany na spalonym po podaniu od Martineza z linii obrony.

69

Lindstrom z zagraniem w stronę Osimhena w polu karnym Barcelony, czujny jednak Martinez!

68

Mamy zmiany w Napoli. Wchodzą Jesper Lindstrom i Hamed Junior Traore w miejsce Jensa Cajuste oraz Chwiczy Kwaracchelii.

66

Pedri z groźnym strzałem na bramkę Napoli z lewej nogi, Meret sparował piłkę na rzut rożny!

64

Politano z dośrodkowaniem z prawej nogi, piłka wybita na rzut rożny przez De Jonga.

62

Chwila przerwy, ponieważ Araujo leży na murawie.

60

I jest 1:0 dla Barcelony! Robert Lewandowski! Zaczęło się od podania Inigo Martineza do Pedriego. Pomocnik Barcelony potem zagrał od razu do Polaka, który ustawiony w kierunku bramki oddał strzał przy bliższym słupku!

57

W ostatnich sekundach brakuje dokładności po obu stronach. Dużo szarpanej gry.

55

Ciekawie ta akcja wyglądała w tercecie Gundogan - Lewandowski - Pedri. Polak zagrał jednak za mocno do Hiszpana, więc nie było strzału na bramkę.

53

Cancelo z próbą zagrania "zewniakiem" w pole karne Napoli. Lewandowski już tylko czekał na piłkę, ale ta została wybita wślizgiem przez Juana Jesusa!

51

Dynamiczne wejście Lobotki po przejęciu piłki. Pomocnik Napoli zagrał prostopadle do Osimhena, ale napastnik był na spalonym. W odwecie niecelny strzał Gundogana.

49

Gundogan z płaskim uderzeniem już w polu karnym Napoli, broni jednak Meret!

48

Niecelne podanie Lewandowskiego górą do Gundogana. Piłka wybita przez Juana Jesusa.

47

Napoli weszło z większą odwagą w drugą połowę. Utrzymuje się zatem tendencja z końcówki pierwszej połowy.

46

Rozpoczęła się druga połowa w Neapolu. Bez zmian po obu stronach.

21:58

Oficjalny profil FC Barcelony ogłasza - Lamine Yamal został najmłodszym zawodnikiem w historii Ligi Mistrzów, który zagrał w meczu fazy pucharowej tych rozgrywek. Skrzydłowy ma dziś 16 lat i 223 dni.

21:47

Koniec pierwszej połowy w Neapolu. Bezbramkowy remis w starciu Napoli z Barceloną. Tym samym wynikiem kończy się też pierwsza połowa w meczu Porto - Arsenal. Wracamy do Państwa za kwadrans.

43

Cancelo dośrodkowywał (albo uderzał?) piłkę zewnętrzną częścią stopy. Piłka jednak poleciała nad bramką.

42

Di Lorenzo z kolejnym dośrodkowaniem. Obrońcy Barcelony wybijają piłkę, nie ma strzału od Kwaracchelii.

40

Teraz jest moment, w którym Napoli utrzymuje się dłużej przy piłce. Nie ma tak intensywnego pressingu po stronie Barcelony. Wciąż nie ma jednak celnych strzałów po stronie mistrzów Włoch.

36

Pojedyncze zrywy Matteo Politano po prawej stronie boiska. Skrzydłowy próbuje schodzić na lewą nogę, Barcelona sobie z tym jednak radzi.

35

Marek Hamsik, absolutna legenda Napoli, obecna na trybunach podczas meczu z Barceloną.

33

Dośrodkowanie Gundogana z rzutu wolnego trafiło na głowę Roberta Lewandowskiego. Piłka jednak uderzona niecelnie.

33

Lewandowski sfaulowany przez Juana Jesusa blisko linii bocznej boiska. Sędzia zagwizdał, ale nie dał Brazylijczykowi kartki.

30

Na razie Napoli nie oddało żadnego strzału na bramkę Barcelony, nawet niecelnego.

21:30

Zaglądamy na Estadio do Dragao: Porto 0:0 Arsenal, mamy 30. minutę meczu.

28

Yamal dośrodkowuje z prawej strony boiska. Pedri był bliski przechwycenia tej piłki, ale Napoli wybija ją daleko.

27

Di Lorenzo z dośrodkowaniem w pole karne, Osimhen uderza piłkę głową niecelnie. Nigeryjczyk jednak wcześniej był już na spalonym.

26

Znakomicie ruszył Kwaracchelia do przodu, minął jednego rywala, ale potem został sfaulowany przez Christensena. Jeśli Napoli ma na kogoś szczególnie liczyć w tym meczu, to właśnie na Gruzina.

22

I znowu Meret z interwencją! Tym razem to Gundogan próbował uderzenia sprzed pola karnego!

22

Świetne wejście Cancelo do przodu, w pole karne Napoli. Portugalczyk zagrał od razu do Lewandowskiego. Polak uderzył piłkę sytuacyjnie, ale prosto w interweniującego Mereta!

21

Barcelona budowała akcję wieloma podaniami, akcja jednak zatrzymana faulem na Christensenie przez Anguissę.

20

Wysoko do przodu ruszył Andreas Christensen, który sfaulował Amira Rrahmaniego. Póki co wyraźna przewaga Barcelony i w liczbie sytuacji, i w posiadaniu piłki.

18

Znowu dwójkowa akcja Pedriego z Lewandowskim. Pedri zagrał kolejną piłkę do Polaka, ale ten nie zdołał do niej dobiec, bo jeden z rywali trzymał Lewandowskiego za koszulkę.

16

Pierwszą kartkę w tym meczu ogląda Frenkie De Jong. Poza faulem na Di Lorenzo dyskutował z arbitrem.

15

I znowu jest niebezpiecznie w polu karnym Napoli. Długie zagranie do Pedriego od Gundogana. Piłka jednak została złapana przez Mereta.

14

Pedri z płaskim podaniem w stronę Lewandowskiego, ustawionego w polu karnym. Polak miał cały czas obok siebie Juana Jesusa i oddał niecelny strzał.

13

Lewandowski szukał rozegrania akcji z Pedrim niedaleko linii środkowej. Potem pomocnik Barcelony był faulowany przez Cajuste. Na razie Felix Zwayer nie wyciąga kartek.

11

Zbyt lekkie podanie Martineza do Ter Stegena, ale piłka nie została przechwycona przez Osimhena!

10

Kwaracchelia wbiegł w pole karne, radzi sobie jednak Araujo, wybijając piłkę wślizgiem na aut!

9

Yamal uderza na bramkę Napoli, piłka jednak sparowana przez Mereta! Nie ma potem drugiego strzału ze strony Barcelony!

7

Olivera zagrał za mocno w stronę Anguissy, co zaowocowało przechwytem Barcelony. Dużo chaosu po stronie gospodarzy. Potem Cancelo dośrodkował piłkę w stronę Yamala, futbolówka wybita przez Oliverę.

6

Barcelona błyskawicznie poradziła sobie z próbą wyjścia z kontratakiem od Osimhena. Wcześniej Napoli zdołało zablokować uderzenie od Araujo. Na razie Lewandowski bez sytuacji strzeleckiej.

5

Barcelona wywalczyła rzut rożny. Lobotka stracił piłkę blisko własnego pola karnego, przez co rywale szybko zaczęli pressować.

4

Yamal z uderzeniem w polu karnym po zagraniu od Gundogana. Próba jednak niecelna i Napoli zaczyna od bramki.

3

Pierwsza szarża Yamala na prawej stronie, Olivera go zatrzymał. Udało się dośrodkować piłkę, natomiast nie było tam Cancelo i Pedriego.

1

Barcelona od razu chce mieć inicjatywę po swojej stronie. Sporo podań na własnej połowie.

1

Zaczynamy wielki hit w Neapolu! Obyśmy mieli tutaj sporo goli!

20:57

Oba zespoły są już na murawie Stadio Diego Armando Maradona, za moment wybrzmi hymn rozgrywek.

20:55

W tej relacji będziemy też zaglądać na Estadio do Dragao, gdzie miejscowe Porto gra z Arsenalem. W podstawowym składzie zespołu Mikela Artety znajduje się Jakub Kiwior, w roli lewego obrońcy.

20:54

Arbitrem starcia Napoli - Barcelona jest Felix Zwayer z Niemiec.

20:53

To będzie trzeci mecz Lewandowskiego przeciwko Napoli. Do tej pory grał z Włochami dwukrotnie w sezonie 13/14, jeszcze w barwach Borussii Dortmund, gdzie m.in. zanotował dwie asysty w wygranym 3:1 meczu na Signal Iduna Park.

20:51

A na takie zestawienie Barcelony stawia Xavi: Ter Stegen - Kounde, Martinez, Araujo, Cancelo - Gundogan, Christensen, De Jong - Pedri, Lewandowski, Yamal

20:49

Oto skład Napoli: Meret - Di Lorenzo, Rrahmani, Jesus, Olivera - Lobotka, Anguissa, Cajuste - Politano, Osimhen, Kwaracchelia

20:47

Ważne: Poza kadrą Napoli jest Piotr Zieliński, który nie został zgłoszony do fazy pucharowej tych rozgrywek. To pokłosie transferu do Interu Mediolan, który oficjalnie stanie się faktem na początku lipca br.

20:45

Dobry wieczór! Trwa faza pucharowa Ligi Mistrzów, a środa będzie zamknięciem pierwszej części tego etapu. Na Stadio Diego Armando Maradona dojdzie do starcia pomiędzy Napoli a Barceloną. Mecz rozpoczyna się o godz. 21:00, zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.