West Ham United
21'

21' Lucas Paqueta
67'
67' Piero Hincapie za Josip Stanisic
67'
67' Nathan Tella za Jeremie Frimpong
76'
76' Victor Okoh Boniface za Patrik Schick
77'
77' Jonas Hofmann za Amine Adli
83'
83' Jonas Hofmann
90'
90' Victor Okoh Boniface
56'

56' Emerson
87'

87' Nayef Aguerd za Konstantinos Mavropanos
87'

87' Ben Johnson za Mohammed Kudus

90  + 4'

Koniec meczu! Bayer Leverkusen - West Ham United 2:0!

Mimo doskonałej postawy Łukasza Fabiańskiego (dziewięć obronionych strzałów) Bayer Leverkusen pokonuje West Ham United 2:0, a to oznacza, że "Aptekarze" z solidną zaliczką polecą za tydzień do Londynu, by awansować do półfinału Ligi Europy.

90  + 3'

Jeszcze jedna interwencja Fabiańskiego na koniec meczu, po strzale Granita Xhaki.

90  + 2'

Trzy minuty doliczone do tego meczu.

90  + 1'

Kolejny rzut rożny i kolejny gol dla Bayeru! Po dośrodkowaniu Hofmanna do siatki trafia głową z kilku metrów Victor Boniface! Fabiański nie miał szans, 2:0 dla Bayeru Leverkusen.

90

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Victor Boniface na 2:0!

89

Ogromne zamieszanie w polu karnym West Hamu! Dwa strzały z bliska Taha i uderzenie zza pola karnego Xhaki blokowane przez obrońców gości!

87

Problemy ze zdrowiem Mavropanosa. Są zmiany w West Hamie. Johnson i Aguerd za Kudusa i Mavropanosa.

84

Po dobrze rozegranym rzucie rożnym zablokowany w polu karnym gości został Victor Boniface, ale jeszcze strzał z powietrza z kilkunastu metrów oddał Jonas Hofmann i piłka pomiędzy kilkoma zawodnikami West Hamu wpadła do bramki Fabiańskiego! 1:0!

83

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Jonas Hofmann!

82

Liverpool - Atalanta Bergamo 0:3 (83'). Co się dzieje na Anfield?! Po podaniu Scamacci uderzenie Emersona broni Kelleher, ale dobitkę na 0:3 trafia Mario Pasalić! Atalanta demoluje zespół Jurgena Kloppa!

80

Wirtz z 16 metrów uderzył prosto w ręce Fabiańskiego.

78

I znowu Fabiański! Po podaniu Boniface'a sam na sam z bramkarzem wychodził Hofmann, ale przed polem karnym świetnie piłkę wybił polski golkiper!

76

Kolejne zmiany w Bayerze. Boniface i Hofmann za Adliego oraz Schicka.

74

Xhaka uderza z dystansu obok bramki Fabiańskiego.

73

A czy coś ciekawego wydarzyło się w meczach Ligi Konferencji? Aston Villa prowadzi już z Lille 2:0 po golu Johna McGinna w 56. minucie. W meczu Clubu Brugge z PAOK-iem Saloniki wciąż 1:0 dla gospodarzy.

72

Benfica Lizbona - Olympique Marsylia 2:1 (67'). Marsylia łapie kontakt! Po prostopadłym podaniu Ounahiego i koszmarnym błędzie Antonio Silvy sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystuje Pierre-Emerick Aubameyang!

71

Łukasz Fabiański! Fenomenalna interwencja Polaka po strzale Patrika Schicka, który uderzał głową pod poprzeczkę po dośrodkowaniu Alejandro Grimaldo!

70

Znacznie słabsza jest ta druga połowa od pierwszej. W pierwszej przynajmniej Bayer Leverkusen był w stanie coś zdziałać w ofensywie. W drugiej nie udaje się to żadnej z drużyn. Teraz uderzenie z dystansu Palaciosa zablokowane przez Soucka.

67

Dwie zmiany w Bayerze. Tella i Hincapie za Stanisicia i Frimponga. Ten drugi zdezorientowany, że schodzi tak szybko z boiska.

65

Jeszcze jeden celny strzał gospodarzy, ale ta próba Amine'a Adliego nie mogła sprawić problemów Łukaszowi Fabiańskiemu.

64

Rzut wolny dla gości. Centra Ward-Prowse'a wybita z pola karnego przez obrońców Bayeru. I błyskawiczna kontra, jednak płaskie dośrodkowanie Frimponga nie dociera do Schicka.

62

Interwencje Łukasza Fabiańskiego z pierwszej połowy.

61

Benfica Lizbona - Olympique Marsylia 2:0 (53'). Angel Di Maria! Argentyńczyk podwyższa prowadzenie Benfiki z kilku metrów po doskonałej akcji dwójkowej z Davidem Neresem!

60

Liverpool - Atalanta Bergamo 0:2 (61'). Drugi gol dla Atalanty, drugi gol Scamacci! Napastnik Atalanty bardzo pewnie wykończył z pierwszej piłki dośrodkowanie Charlesa De Ketelaere! Szok na Anfield!

58

Pierwsza interwencja Fabiańskiego po przerwie. Polak pewnie broni uderzenie z 10 metrów Wirtza, który w dodatku był na spalonym.

57

Żółta kartka dla Emersona za faul na Adlim. Włoch także nie zagra w rewanżu na London Stadium.

55

Defensywa "Młotow" na razie bardzo szczelna po przerwie. Kciuki w górę pokazał David Moyes.

54

Grimaldo wywalczył korner dla Bayeru Leverkusen.

52

Ucierpiał w starciu z Paquetą Stanisić. Przerwa w grze.

50

Frimpong wstrzelił piłkę z prawego skrzydła na piąty metr, ale zupełnie do nikogo. Piłkę przejął Coufal.

49

Spokojny początek drugiej połowy. Gospodarze na razie nie zdecydowali się podkręcać tempa.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania w Leverkusen!

21:53

W strzałach 17:1 dla Bayeru, w celnych 5:1. Ale West Ham może się cieszyć, ze ma w bramce Łukasza Fabiańskiego, bo to Polak utrzymuje ten bezbramkowy remis.

21:52

Wyniki meczów ćwierćfinałowych Ligi Konferencji:

Olympiakos Pireus - Fenerbahce Stambuł 3:2 (koniec)

Viktoria Pilzno - Fiorentina 0:0 (koniec)

Aston Villa - Lille 1:0 (przerwa)

Club Brugge - PAOK Saloniki 1:0 (przerwa)

21:52

Wyniki meczów ćwierćfinałowych Ligi Europy do przerwy:

Bayer Leverkusen - West Ham 0:0

AC Milan - AS Roma 0:1 (Mancini 17')

Benfica Lizbona - Olympique Marsylia 1:0 (R. Silva 16')

Liverpool - Atalanta Bergamo 1:0 (Scamacca 36')

45

Koniec pierwszej połowy. Bayer Leverkusen - West Ham 0:0.

Przez większość pierwszej połowy zdecydowanie dominował Bayer, ale za sprawą znakomitych interwencji Łukasza Fabiańskiego ani razu nie zdołał trafić do siatki.

21:47

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

43

Fatalne dośrodkowanie Grimaldo wylatuje poza boisko.

42

Zablokowany strzał Frimponga daje gospodarzom jeszcze jeden korner.

41

Rzut rożny dla West Hamu kończy się faulem w ofensywie jednego z przyjezdnych. Po chwili korner po drugiej stronie boiska, po którym bardzo niecelnie strzela głową Adli.

39

Liverpool - Atalanta Bergamo 0:1 (38'). Niespodzianka na Anfield, Atalanta prowadzi! Po akcji Zappacosty płaski strzał oddał Gianluca Scamacca i piłka po dużym błędzie Kellehera wpadła do siatki!

38

Niezłe dośrodkowanie Kudusa i Stanisić wybija na rzut rożny.

37

Była szansa dla West Hamu po akcji indywidualnej Antonio. Obrońcy Bayeru wybijają na aut, a po dalekim wrzucie z autu piłka pada łupem Kovara.

35

Fabiański bardzo dobrze łapie płaski strzał z dystansu Tapsoby. Kolejna pewna interwencja Polaka.

34

Ostre wejście Ward-Prowse'a w nogi Palaciosa. Tym razem skończyło się na ustnym upomnieniu.

32

Gospodarze domagali się teraz rzutu karnego za zagranie ręką Vladimira Coufala, ale choć Czech dotknął piłki ręką, to nie w taki sposób, który kwalifikowałby się na jedenastkę.

30

Fabiański! Dobrze zabrał się z piłką w polu karny Schick, uderzył płasko w długi róg bramki, ale i to uderzenie świetnie obronił polski bramkarz!

28

W Leverkusen z kolei mniej ciekawy okres gry. West Ham praktycznie nie atakuje, Bayer nieco zwolnił tempo.

26

AC Milan - AS Roma 0:1 (17'). AS Roma prowadzi w Mediolanie! Tak jak w derbach Rzymu na listę strzelców wpisuje się Gianluca Mancini, który celnie główkował po rzucie rożnym wykonywanym przez Paulo Dybalę.

21:26

Trwają także mecze ćwierćfinałowe Ligi Konferencji. Kilka chwil temu Olympiakos Pireus pokonał Fenerbahce Stambuł 3:2, a w meczu Viktorii Pilzno z Fiorentiną padł bezbramkowy remis. W meczach Aston Villi z Lille i Clubu Brugge z PAOK-iem Saloniki w 25. minucie jest po 1:0 dla gospodarzy. Gola dla Aston Villi strzelił w 13. minucie Ollie Watkins, natomiast dla Clubu Brugge trafił Hugo Vetlesen.

22

Bardzo brzydki faul Paquety za faul na Adlim. Zagotowało się między dwoma zespołami po tym wydarzeniu. Żółta kartka dla Brazylijczyka, który nie zagra w rewanżu.

20

Bayer naciska! Najpierw niecelnie uderzył głową Schick, po chwili Fabiański świetnie odbił piłkę po strzale z dystansu Grimaldo!

18

Benfica Lizbona - Olympique Marsylia 1:0 (16'). Zaczynamy dzisiejsze strzelanie w Lidze Europy! Rafa Silva daje prowadzenie Benfice. Portugalczyk w polu karnym wykończył szpicem buta podanie Caspera Tengstedta.

17

Jest 17. minuta, a Łukasz Fabiański już jest upominany przez arbitra za grę na czas.

16

W pierwszym kwadransie w żadnym z dzisiejszych meczów Ligi Europy nie padła bramka. Wszędzie jest na razie bezbramkowy remis.

15

Długo, bardzo długo budowany atak pozycyjny przez Bayer. Goście zamknięci w polu karnym. Uderzenie Palaciosa zablokowane i jest korner dla "Aptekarzy".

12

Jeszcze jedna próba Adliego. Tym razem jednak Marokańczyk uderza płasko bardzo niecelnie.

10

Odpowiada Leverkusen! Techniczny strzał Adliego z narożnika pola karnego odbija Fabiański!

9

Pierwsza okazja West Hamu! Urwał się lewym skrzydłem Antonio w kontrataku, po czym wyłożył piłkę Kudusowi. Ghańczyk uderzył płaski z kilkunastu metrów, ale prosto w Kovara.

7

Z dystansu uderza płasko Stanisic, jeszcze piętą tor lotu piłki zmienił Schick, ale obronił to Fabiański. Pierwsza interwencja Polaka.

6

Akcję kombinacyjna Bayeru dobrze przerwana w polu karnym przez Soucka. Gospodarze jednak wciąż przy piłce.

3

Po dośrodkowaniu Wirtza dobrze interweniuje w polu karnym Coufal, uprzedzając przed bramką Tapsobę. Przerwa w grze, bo Czech ucierpiał w tym starciu.

2

Wirtz faulowany na prawym skrzydle. Groźny rzut wolny dla Bayeru Leverkusen.

1

Zaczynamy mecz na Bayarena!

20:59

Portugalski sędzia Artur Soares Dias wyprowadza oba zespoły na murawę. Czas na hymn Ligi Europy.

20:59

Bayer Leverkusen jest niepokonany od 41 meczów oficjalnych, w weekend może już sobie zapewnić mistrzostwo Niemiec, a do tego jest już w finale Pucharu Niemiec. Imponująca seria potrwa dalej czy zostanie dziś przerwana?

20:58

Dziś wieczorem może zagrać jeszcze jeden Polak - Nicola Zalewski znalazł się na ławce rezerwowych Romy na mecz z Milanem.

20:57

Skład West Hamu United:

20:56

Skład Bayeru Leverkusen:

20:56

Bayer Leverkusen kontra West Ham, Liverpool kontra Atalanta, Benfica Lizbona kontra Olympique Marsylia oraz AC Milan kontra AS Roma. Tak wyglądają pary ćwierćfinałowe Ligi Europy. Dziś wieczorem czas na pierwsze mecze w każdej z tych rywalizacji. W naszej relacji skupimy się na mecz na BayArena w Leverkusen, gdzie będący bez porażki w tym sezonie Bayer Leverkusen Xabiego Alonso podejmie West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce. O wszystkich pozostałych spotkaniach będziemy z kolei informować na bieżąco.

20:54

Witamy serdecznie na multirelacji na żywo z pierwszych meczów ćwierćfinałowych Ligi Europy! Początek wszystkich spotkań o godzinie 21:00.