• Bernardo Silva (59')
Urawa Red Diamonds
Manchester City
45'

45' Marius Hoeibraaten (sam.)
57'
57' Alex Schalk za Tomoaki Okubo
57'
57' Takuya Ogiwara za Atsuki Ito
64'
64' Shoya Nakajima za Yoshio Koizumi
64'
64' Bryan Linssen za Jose Kante
77'
77' Kai Shibato za Ken Iwao
52'

52' Mateo Kovacic
59'

59' Bernardo Silva
64'

64' Oscar Bobb za Bernardo Silva
64'

64' Josko Gvardiol za Manuel Akanji
64'

64' Julian Alvarez za Phil Foden
77'

77' Kalvin Phillips za Rodri
77'

77' Sergio Gomez za John Stones

Relacja z meczu Urawa Red Diamonds - Manchester City

20:57

Poniżej podsumowanie meczu Urawy Red Diamonds z Manchesterem City (0:3). Dziękujemy Państwu za śledzenie relacji tekstowej z tego spotkania, życzymy dobrego wieczoru i zapraszamy na kolejne relacje ze sportowych wydarzeń.

20:53

Manchester City zagra w finale Klubowych Mistrzostw Świata z Fluminense (22.12, godz. 19:00). Półtorej godziny wcześniej odbędzie się mecz między Urawą Red Diamonds a Al-Ahly.

20:52

Koniec meczu w Dżuddzie. Urawa Red Diamonds przegrywa 0:3 z Manchesterem City i nie awansuje do finału Klubowych Mistrzostw Świata. Przed zespołem z Japonii mecz o trzecie miejsce z Al-Ahly.

90  + 1'

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

90

Moment niezrozumienia między Bobbem a Alvarezem w akcji City, mimo to wyszedł z tego rzut rożny. Potem niecelnie uderzył Gomez.

87

Kovacić z próbą uderzenia z woleja po podaniu od Gvardiola. Chorwacki pomocnik wyraźnie przestrzelił.

85

Alvarez z kolejną próbą ataku, Nishikawa ostatecznie sobie z nią poradził. Nie ma z tego rzutu rożnego dla City.

83

Druga żółta kartka w meczu. Matheus Nunes ukarany za nieprzepisowy faul w środku pola.

81

Nakajima miał świetną okazję do strzelenia gola honorowego po tym, jak piłka odbiła się od jednego z graczy City, natomiast został uprzedzony przez interweniującego Edersona! Urawa jeszcze się nie poddaje.

78

I jest zmiana w Urawie. Za Kena Iwao wchodzi Kai Shibato.

77

Dwie zmiany w Manchesterze City. Rodri i John Stones schodzą, za nich Kalvin Philips i Sergio Gomez.

77

Bobb z dobrym zagraniem do Alvareza. Argentyńczyk chciał umieścić piłkę przy bliższym słupku, ale Urawa się wybroniła.

76

Gvardiol odebrał piłkę na połowie Urawy i wbiegł w pole karne. Chorwat szukał jeszcze zagrania do Alvareza, ale zrobił to bardzo niechlujnie. City się bawi w tej drugiej części spotkania.

72

I znów w roli głównej Bobb, ciekawe wejście w pole karne. Defensorzy Urawy wybijają piłkę na aut. Potem próba sprytnego strzału od Alvareza, ale broni Nishikawa.

70

Groźny strzał Bobba z lewej nogi w polu karnym Urawy, natomiast trochę zabrakło do czwartego gola dla City.

66

Zrobiło się groźnie w polu karnym City! Linssen starał się wykorzystać błędy rywala w rozegraniu, natomiast City sobie z tym poradziło.

64

Sporo zmian po obu stronach. Po stronie Urawy mecz kończą Jose Kante i Yoshio Koizumi. Za nich wchodzą Shoya Nakajima i Bryan Linssen. Po stronie Manchesteru City: Phil Foden, Manuel Akanji i Bernardo Silva schodzą, za nich Oscar Bobb, Josko Gvardiol i Julian Alvarez.

63

City mogło trafić po raz czwarty! Dosyć spore zamieszanie w polu karnym Urawy, a Grealish za bardzo zabawił się z Nishikawą i finalnie został powstrzymany.

59

I jest 3:0 dla City! Nishikawa świetnie obronił uderzenie Nunesa z pola karnego, ale dobitka Bernardo Silvy z bliskiej odległości okazała się zabójcza. Pomógł też rykoszet od Mariusa Hoibratena.

57

Pierwsze zmiany w Urawie. Alex Schalk i Takuya Ogiwara wchodzą za Atsukiego Ito oraz Tomoakiego Okubo.

56

I mogło być 3:0 dla City! Znakomite dośrodkowanie Grealisha w stronę Nunesa, ale Portugalczyk się pomylił!

55

Od straty drugiego gola gra Urawy za bardzo się nie zmienia. Japończycy są zamknięci na własnej połowie, a City szuka kolejnych okazji do strzelenia gola. Wydaje się, że na wyniku 2:0 się tutaj nie skończy.

52

I 2:0 dla City! Znakomite zagranie od Kyle'a Walkera do Mateo Kovacicia, które Chorwat wykończył bez problemu! Nishikawa próbował interweniować, ale piłka przeleciała tuż nad nim.

51

Rodri niecelnie zagrywa do Silvy, Urawa zaczęła grę od własnej bramki.

50

Urawa ruszyła z kontratakiem po niecelnym zagraniu Bernardo Silvy. Jose Kante jednak miał problemy z utrzymaniem piłki, więc ta wróciła w posiadanie City.

46

Kante mógł sprawić zagrożenie pod bramką Manchesteru City, ostatecznie Ederson łapie piłkę i uspokaja sytuację.

46

Czas na drugą połowę.

19:48

Urawa jeszcze próbowała znaleźć okazję do wyrównania, miała rzut rożny, ale schodzi na przerwę z niekorzystnym wynikiem. Japończycy przegrywają 0:1 po pierwszej połowie z Manchesterem City.

45  + 1'

I jest 1:0 dla City! Samobójcze trafienie Mariusa Hoibraatena! City przyspieszyło na prawej stronie, gdzie akcję stworzyli Silva oraz Nunesa. Zagranie pomocnika City zostało przecięte przez norweskiego obrońcę, ale nie w ten sposób, jaki zapewne tego oczekiwał.

44

City przerywa kolejny atak Urawy i przecina zagranie do Koizumiego. Japończycy mają pojedyncze zrywy w ostatnich minutach.

42

City znów przyspieszyło w ofensywie, Urawa zatrzymała prostopadłe podanie, kierowane w stronę Kovacicia. Anglicy nadal pozostają na połowie zespołu z Japonii.

39

Nunes uderzył sprzed pola karnego w bramkę Urawy, natomiast trafił prosto w Nishikawę.

38

Akanji szukał prostopadłego zagrania do jednego z kolegów ustawionych w ofensywie, ale ci kompletnie nie zrozumieli jego intencji.

37

Nishikawa odbija strzał Fodena, kolejny rzut rożny dla City. Z niego wyszło zagranie Bernardo Silvy, również złapane przez bramkarza Urawy.

35

Ederson kończy akcję Urawy wyjściem z bramki i wybiciem. Trzeba powiedzieć wprost, że Japończycy nie przestraszyli się Manchesteru City i szukają swoich szans po kontratakach. Z każdą kolejną minutą jednak Anglicy napierają coraz mocniej. Widać jednak, że nie grają na 100 proc. swoich możliwości.

34

Rodri z dośrodkowaniem w pole karne, natomiast dobrze Nishikawa reaguje i wychodzi z bramki!

33

Urawa chciała ruszyć z kontratakiem po długiej nawałnicy ze strony City, ale Kante nieporadnie przyjął piłkę, co skończyło się jej przejęciem przez Stonesa.

31

Mocny strzał Nunesa z lewej nogi w polu karnym, ale Nishikawa broni to uderzenie!

30

Ciekawe dośrodkowanie Fodena w pole karne Urawy, tam jednak niecelnie uderza Nunes. Mimo to City utrzymało piłkę w boisku i nadal próbuje.

28

Urawa blokuje strzał Fodena ze skraju pola karnego. Potem defensorzy klubu z Japonii powstrzymali jego rajd. Ostatecznie City ma rzut rożny po tym, jak piłka po strzale Rodriego odbiła się od jednego z piłkarzy Urawy.

26

Dośrodkowanie Fodena zostało zablokowane przez graczy Urawy. Potem przeciągnięte zagranie od Walkera, którego Grealish już nie utrzymał w boisku.

25

Pierwsza żółta kartka w meczu. Zobaczył ją Akanji za faul na Yasuim.

23

City długo utrzymuje się przy piłce, szuka szans do ataku. Foden zagrał w głąb pola karnego, piłkę jednak łapie Nishikawa, który uprzedził wbiegającego Nunesa.

20

Wydawało się, że zagranie Silvy do Fodena zostanie szybko przecięte przez Akimoto. Anglik jednak powalczył o piłkę i utrzymał ją w posiadaniu City. Potem jednak niecelnie zagrywał Nunes.

19

Świetne zagranie Grealisha w stronę Silvy. Portugalczyk uderzył ekwilibrystycznie z woleja, ale prosto w Nishikawę.

17

Sekino radzi sobie na prawej stronie defensywy z kolejną próbą dryblingu Grealisha.

15

Próba kontrataku Urawy, Akanji jednak uprzedza biegnącego Yasui i wycofuje piłkę do bramkarza. W odpowiedzi niecelny strzał Bernardo Silvy sprzed pola karnego.

14

Silva i Grealish starali się stworzyć ciekawą akcję w polu karnym Urawy, uderzenie Anglika jednak zostało zablokowane przez defensorów rywali.

12

Urawa stara się grać wysokim pressingiem i szuka w ten sposób błędów w rozegraniu City. Stara się być aktywny Jose Kante, były gracz Legii Warszawa.

10

Okubo starał się powalczyć o piłkę, ale ta już zdążyła opuścić boisko. Potem Kante znów wywarł presję na Edersonie, natomiast City wyszło z tego bez szwanku.

9

Kante próbował wykorzystać niezbyt pewne zagranie Stonesa do Edersona i zderzył się z bramkarzem City. Ostatecznie nic mu się nie stało.

8

Groźne uderzenie Rodriego z dystansu, ale piłka znacznie minęła bramkę i interweniującego Nishikawę.

7

Dwójkowa akcja Kovacicia z Grealishem na lewej stronie. Zabrakło jednak przyspieszenia, więc City przeszło do ataku pozycyjnego.

6

Akimoto z faulem w środkowej strefie na jednym z piłkarzy City. Urawa na razie głównie biega za piłką.

4

City spokojnie rozgrywa piłkę, Foden w jednej z akcji nie utrzymał piłki w boisku.

2

Strata Manchesteru City w środku pola. Okubo przejął piłkę i przebiegł kilkanaście metrów, ale nie oddał groźnego strzału. Potem mistrzowie Anglii poradzili sobie z dośrodkowaniem Urawy.

1

Zaczynamy grę o finał Klubowych Mistrzostw Świata!

18:55

Arbitrem głównym podczas tego spotkania będzie Mohammed Al Hoish.

18:52

To będzie trzecie spotkanie między Maciejem Skorżą a Pepem Guardiolą. Po raz pierwszy trenerzy spotkali się w sezonie 08/09, gdy Wisła Kraków rywalizowała w eliminacjach do Ligi Mistrzów z FC Barceloną. Mistrzowie Polski wygrali 1:0 u siebie po golu Clebera, ale w rewanżu przegrali 0:4 i odpadli z dalszych zmagań.

18:50

A to zestawienie Manchesteru City: Ederson - Walker, Stones, Akanji, Ake - Rodri, Kovacić, Nunes - Silva, Foden, Grealish

18:47

Oto skład Urawa Red Diamonds, jaki na dzisiejszy mecz desygnował Maciej Skorża: Nishikawa - Sekine, Scholz, Hoibraten, Akimoto - Ito, Iwao - Okubo, Yasui, Koizumi - Kante

18:46

Ponad 15 lat Wisła Kraków rywalizowała z FC Barceloną w III rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Wówczas na ławkach trenerskich tych zespołów zasiadali Maciej Skorża i Pep Guardiola, a starcie w Krakowie zakończyło się wygraną 1:0 Wisły po golu Clebera. Teraz Polak i Hiszpan spotykają się ponownie, ale w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata. Urawa Red Diamonds walczy o finał tych rozgrywek z Manchesterem City. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo z tego spotkania. Początek meczu o godz. 19:00.