3' Joe Allen
3'
3' Daniel James
34'
34' Andrij Jarmołenko (sam.)
32'

32' Witalij Mykołenko
51'
51' Robert Page
71'
71' Brennan Johnson za Daniel James
83'
83' Harry Wilson za Gareth Bale
90'
90' Rhys Norrington-Davies za Neco Williams
70'

70' Mykoła Szaparenko za Rusłan Malinowski
70'

70' Serhij Sydorczuk za Taras Stepanienko
77'

77' Mykhaylo Mudryk za Wiktor Cigankow
77'

77' Artem Dowbyk za Roman Jaremczuk
90'

90' Mykhaylo Mudryk

Relacja z meczu Walia - Ukraina

90  + 6'

Koniec meczu! Walia jedzie na mistrzostwa świata, szaleństwo na stadionie!

90  + 5'

Aut dla Walii daleko od pola karnego. Chyba już nic się tu nie zmieni!

90  + 5'

I jeszcze faul Mudryka na rywalu. Żółta kartka i sekundy uciekają.

90  + 3'

I jeszcze jedna zmiana w Walii. Schodzi Williams, wchodzi Norrington-Davies.

90  + 2'

Jarmołenko "zatańczył" przed piłkarzami Walii i strzelił, ale znowu niecelnie.

90  + 1'

Kolejna akcja gości i znowu w polu karnym zablokowany Jarmołenko! Nie ma szczęścia kapitan gości...

90  + 1'

Pięć minut nadziei dla reprezentacji Ukrainy!

87

Mudryk wpadł w pole karne, ale znowu wybronili się Walijczycy. Potem strzał z dystansu i znowu Hennessey.

86

Strzał, blok, rzut rożny.

85

Rzut wolny dla Walii. Będzie szansa na uderzenie na bramkę.

84

COŚ NIEMOŻLIWEGO! Wayne Hennesey kapitalnie broni strzał głową Dovbyka!

83

Gareth Bale schodzi z boiska. W jego miejsce Harry Wilson.

81

Niespełna 10 minut do końca. Czy Ukraina zdoła jeszcze doprowadzić do dogrywki?

80

Strzał z dystansu prosto w ręce Henneseya.

79

Tymczasem jeszcze zmiany w ekipie gości. Dowbyk i Mudryk za Jaremczuka i Cyhankowa.

78

Szansa Ukrainy! Jarmołenko zablokowany z kilku metrów, a dobitka Karawajewa była już niecelna!

76

To musiało być 2:0! Bale miał doskonałą sytuację w polu karnym i uderzył lewą nogą z półwoleja, ale kapitalnie interweniuje Buszczan!

75

Słupek ratuje Ukrainę! Johnson zamykał akcję po dośrodkowaniu z prawej strony!

75

Strzał z dystansu Ukraińców, ale znowu niecelnie.

73

Ładnie wyglądała akcja Ukrainy, ale Mykołenko dośrodkowuje prosto w ręce Hennesseya.

71

Zmiana w ekipie gospodarzy. Daniel James schodzi, a w jego miejsce Johnson. To zmiana defensywna. Walijczycy chcą już bronić wyniku.

71

Faul na Jaremczuku. Szansa dla Ukrainy na wrzutkę w pole karne.

70

Podwójna zmiana w ekipie Ukrainy: Malinowski schodzi, a wchodzi Szaparenko. Schodzi też Stepanenko, a pojawia się Sidorczuk.

69

Ukraińcy są teraz stroną przeważającą. Nic dziwnego, muszą gonić wynik. Ale Walijczycy czyhają na szybkie kontry.

66

Strzał Malinowskiego z dystansu. I szkoda, że niecelnie, bo Hennessey został w blokach startowych.

62

Kontra Walijczyków! Strzał Jamesa, ale został zablokowany. Piłka mogła jeszcze przelobować Buszczana, ale zdołał on odbić ją na rzut rożny!

60

Rzut rożny dla Ukrainy, ale radzą sobie Walijczycy.

59

I kolejna świetna akcja na jeden kontakt gości, ale tym razem Jarmołenko w ostatnim momencie uprzedzony przez Daviesa!

56

Coś niesamowitego, jak to nie wpadło! Płaskie dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Walii i nogę kilka metrów od bramki dołożył Cyhankow, ale znowu kapitalnie interweniował Hennesey!

54

Walijczycy lepiej zaczęli drugą połowę. Ukraina na razie bez groźnej akcji, a gospodarze przesunęli trochę grę dalej od własnej bramki.

51

Żółta kartka dla selekcjonera reprezentacji Walii. Trener ma pretensje do sędziego, że ten nie odgwizdał faulu na jego podopiecznym.

49

Kapitalna szansa Walijczyków! Moore wpadł w pole karne i mając dużo miejsca wyłożył piłkę Ramseyowi, ale ten źle dołożył nogę i uderzył obok bramki z kilku metrów!

46

A tymczasem my rozpoczynamy drugą połowę!

45  + 2'

Oto największa kontrowersja z tego meczu. Czy Ukrainie należał się rzut karny?

45  + 2'

Koniec pierwszej połowy! Walia prowadzi z Ukrainą 1:0 po samobójczym trafieniu Andrija Jarmołenki!

45  + 2'

Celny strzał Daniela Jamesa z pola karnego, ale prosto w bramkarza!

45  + 1'

Dwie minuty doliczone.

45  + 1'

Bałagan w polu karnym, ale piłka ląduje w rękach bramkarza.

45

Rzut rożny dla Ukrainy. Jedna z ostatnich okazji w pierwszej połowie.

41

Nie ma rzutu karnego! Kontrowersyjna sytuacja, bo Jarmołenko wyskoczył zza pleców obrońcy i ewidentnie został kopnięty.

41

Jarmołenko przewraca się w polu karnym... i jest kontrowersja! Zinczenko strzela z dystansu, ale odbija Hennessey. Rzut rożny, ale czekamy na analizę VAR!

39

Aut bramkowy, zacznie Buszczan.

38

Kolejny faul Malinowskiego, tym razem daleko od pola karnego. Rzut wolny dla Walii i będzie wrzutka w pole karne.

35

Jarmołenko próbował odbić piłkę głową po strzale Bale'a, ale zrobił to tak, że tylko zmylił swojego bramkarza i Ukraina mimo lepszej gry przegrywa 0:1!

34

I GOOOOOOOOOOOOOL! Rykoszet od Jarmołenki i piłka wpada do siatki!

34

Malinowski fauluje Ramseya kilka metrów od linii pola karnego. Dobra szansa na strzał albo dośrodkowanie dla Walijczyków.

32

Z rożnego nic nie wyszło. Na domiar złego chwilę później Mykołenko fauluje rywala i ogląda żółtą kartkę.

31

I kolejna akcja na jeden kontakt, ale Hennessey uprzedza Cyhankowa w polu karnym w ostatnim momencie! Rzut rożny!

30

Zinczenko z dystansu i z trudem broni Hennessey! Ukraina jest zdecydowanie konkretniejsza w ofensywie i ma w tym meczu przewagę. Na razie jednak goście są bardzo nieskuteczni!

30

Ładna akcja Ukraińców! Zinczenko wypuścił Cyhankowa, a ten wpadł w pole karne. Miał przed sobą w zasadzie tylko bramkarza, ale strzelił źle i niecelnie. Na jego usprawiedliwienie - był jednak na spalonym.

26

Ampadu przyjął na siebie strzał Zinczenki. Zabolało, ale szybko się podniósł.

24

Bardzo groźne dośrodkowanie Ramseya z prawej strony boiska, ale żaden z Walijczyków nie zdążył zamknąć akcji.

23

Szansa dla Ukrainy! Karawajew w pierwsze tempo nie zdołał trafić w piłkę po mocnym podaniu Cyhankowa z boku pola karnego. Zaraz potem poprawił się, ale został już wyblokowany i piłka wylądowała w rękach Hennesseya.

21

Gareth Bale strzela z bardzo daleka, ale równie bardzo niecelnie.

20

Buszczan się podniósł. Zobaczymy, czy będzie mógł grać dalej. Na razie zostaje na boisku, ale Andrij Piatow ruszył na rozgrzewkę.

19

A jednak coś jest nie tak z Buszczanem. Golkiper Ukrainy wymaga pomocy medycznej.

18

Dośrodkowanie z głębi pola w "szesnastkę". Złe wyjście Buszczana, który po chwili upadł na murawę i trzymał się za nogę. Po drodze był jednak jeszcze spalony i piłka dla Ukrainy. Golkiper gości już się pozbierał i może grać dalej.

17

Rzut rożny dla Walii.

16

Dłużej utrzymują się przy piłce Walijczycy na połowie Ukrainy. Na razie nie znaleźli jednak wyrwy w murze gości.

12

Szansa dla Ukrainy! Jeden z obrońców Walii złamał linię spalonego i prostopadłe podanie dostał Jaremczuk. Wpadł w pole karne i uderzył na bramkę, ale dobrze interweniował Hennessey!

11

Dobrze wyglądała akcja Ukrainy, ale obrońcy zabierają piłkę pod polem karnym Malinowskiemu. Chwilę później jednak wybijają na oślep.

10

Walijczycy wyjaśniają sytuację. Ukraina nadal przy piłce.

9

Niepewna interwencja bramkarza Walii po dośrodkowaniu Cyhankowa. Jeszcze jeden korner.

9

Odpowiedź gości! Cyhankow strzelił z dystansu. Niecelnie, ale Hennessey na wszelki wypadek odbił piłkę. Rzut rożny.

8

Williams znakomicie opanował długą piłkę na lewym skrzydle, oszukał dwóch rywali i strzelił ze skraju pola karnego, ale niecelnie.

6

Groźne dośrodkowanie, ale Buszczan dobrze interweniuje.

5

Pierwsza akcja Walii. Davies strzela z dystansu i zostaje wyblokowany. Rzut rożny dla gospodarzy.

4

Tym razem wolny wykonany poprawnie. Malinowski strzela mocno, ale prosto w golkipera.

3

Ależ dziwna sytuacja! Zinczenko chciał zaskoczyć Hennesseyego i z około 30-35 metrów trafił do siatki z wolnego! Walijski bramkarz jeszcze ustawiał kolegów i nie zdążył zainterweniować. Ale gol nie został uznany. Ateu Lahoz pokazał, że gramy na gwizdek.

3

Mocny początek Ukraińców. Walijczycy nie powąchali za bardzo piłki, a Allen już dostaje żółtą kartkę za faul na rywalu. Rzut wolny.

1

Walijczycy na czerwono, Ukraina na niebiesko. Gramy, zaczęli goście!

18:01

Wielka wrzawa na trybunach. Walijscy kibice mają nadzieję, że zatrzymają Ukraińców w drodze na mistrzostwa świata.

17:59

Sędzią dzisiejszego spotkania Hiszpan Mateu Lahoz. Kapitanowie, czyli Gareth Bale i Andrij Jarmołenko wymienili się proporczykami. Za chwilę zaczynamy.

17:55

Obie ekipy na murawie. Czas na hymny obu państw!

17:50

A to zestawienie drużyny ukraińskiej. Bez zmian w stosunku do meczu ze Szkocją. Buszczan - Karawajew, Zabarny, Matwijenko, Mykołenko - Stepanenko, Jarmołenko, Malinowski, Zinczenko, Cyhankow - Jaremczuk

17:47

Walijczycy niczego nie oddadzą jednak za darmo. W meczu Ligi Narodów z Polską (1:2) oszczędzali swoje gwiazdy właśnie na ten mecz. Oto skład walijskiej drużyny: Hennessey - Roberts, B. Davies, Rodon, N. Williams - Ampadu, Ramsey, Allen, James - Moore, Bale

17:45

Mecz ze Szkocją oglądał cały ukraiński naród. Emocje wzięły górę również na froncie. Poczynania piłkarzy oglądali nawet żołnierze walczący z Rosjanami. Dzisiaj z pewnością będzie podobnie.

17:42

Nikomu nie trzeba mówić, jak ważny jest to mecz dla Ukraińców. Kadra prowadzona przez Ołeksandra Petrakowa gra dzisiaj dla swojego narodu, który od miesięcy zmaga się z brutalną inwazją rosyjskich wojsk. Mecz barażowy miał odbyć się w marcu, ale przez wojnę został przełożony. Ukraińcy już dokonali wielkiej rzeczy eliminując Szkocję mimo wszystkich problemów. Teraz do mundialu został im jeden, ostatni krok.

17:41

Dzień dobry! Dzisiaj poznamy ostatniego uczestnika mistrzostw świata z Europy. Walijczycy zagrają u siebie z Ukraińcami. Początek spotkania o godzinie 18:00. Zapraszamy na relację na żywo!