36' Axel Witsel
42'
42' Axel Witsel
14'

14' Grzegorz Krychowiak
28'

28' Robert Lewandowski
59'
59' Kevin De Bruyne
66'
66' Leandro Trossard za Eden Hazard
73'
73' Leandro Trossard
75'
75' Charles De Ketelaere za Kevin De Bruyne
80'
80' Leandro Trossard
83'
83' Leander Dendoncker
84'
84' Thorgan Hazard za Timothy Castagne
84'
84' Wout Faes za Axel Witsel
84'
84' Ikoma Lois Openda za Michy Batshuayi
90'
90' Ikoma Lois Openda
46'

46' Bartosz Bereszyński za Tymoteusz Puchacz
46'

46' Damian Szymański za Grzegorz Krychowiak
66'

66' Matty Cash za Sebastian Szymański
69'

69' Adam Buksa za Robert Lewandowski
81'

81' Nicola Zalewski za Jakub Kamiński

Relacja z meczu Belgia - Polska

90

Koszmar. Polska po dramatycznej drugiej połowie przegrała z Belgią aż 1:6. Choć w pierwszej połowie prowadziliśmy nawet po golu Lewandowskiego. To najgorszy mecz kadry od 2010 roku i pamiętnego 0:6 z Hiszpanią za kadencji Franciszka Smudy.

90

Koniec meczu.

90

Lois Openda dopełnia dzieła zniszczenia. 6:1. Najgorszy mecz Polaków od 2010 roku i porażki 6:0 z Hiszpanią.

90

W drugim meczu Holandia strzela na 2:1 i wychodzi na prowadzenie!

90

Trzy minuty doliczone

88

Kolejna zła wiadomość dla Polski to to, że Walia remisuje z Holandia 1:1.

87

Znowu Polska blisko bramki, ale Mignolet broni strzał Buksy

86

Wreszcie dobra akcja Polaków. Bereszyński wycofał piłkę do Nicoli Zalewskiego, a ten pomylił się o centymetry

82

Belgia prowadzi 5:1. Dendoncker nieatakowany spróbował uderzenia z 30 metrów. I trafił...

82

Trossard jak legendarny Maniche! Podszedł do krótkiego rozegrania piłki z rzutu rożnego i po chwili kropnął po dalszym słupku. I to z narożnika pola karnego. Drągowski bez szans

75

Niestety, kolejna strata w środku pola. Tym razem Kamiński. Trossard zabawił się z nami. Wziął na zamach dwóch obrońców i pakuje piłkę obok bezradnego Drągowskiego.

73

3:1. Belgia się bawi

70

20 minut do końca meczu

68

Pierwsza połowa dobra w wykonaniu Lewandowskiego. W drugiej połowie dużo gorzej. Dwie groźne straty, w tym jednak zakończona golem Belgów

68

Z boiska schodzi Robert Lewandowski, w jego miejsce Adam Buksa.

64

Cash na boisku oznacza, że przechodzimy na ustawienie z piątką obrońców.

64

Mamy zmianę w polskiej kadrze. Matty Cash wchodzi na boisku. Schodzi Sebastian Szymański

64

W drugiej połowie brakuje Krychowiaka w środku pola. Brakuje też Żurkowskiego, który stracił siły.

62

Belgowie znowu bawią się w naszym polu karnym. Hazard przekłada obrońców i Drągowski znowu broni

62

Problemy, problemy Polaków. Belgowie się rozkręcają

59

GOL DLA BELGII 2:1. Fatalna strata Lewandowskiego, który traci piłkę. Belgowie ruszyli ze świetną kontrą i wpakowali nam piłke do bramki

56

Hazard strzela na naszą bramkę zza pola karnego. Niewiele brakowało. A wszystko zacząło od straty Lewandowskiego.

53

Dwie kapitalne interwencje Drągowskiego! Bramkarz ratuje nas przed utratą gola

51

Znowu Lewandowski indywidualnie. Schodził z lewego skrzydła. Ruszył między dwójkę obrońców i było nawet blisko samobójczego gola

49

Lewandowski ładnie wpadł w pole karne, ale przesadził z indywidualną akcją.

48

Drągowski wychodzi do piłki i odważnie ją wybija

46

Gramy

46

To oznacza, że Bereszyński gra na lewej obronie.

46

Na boisku pojawia sie Bartosz Bereszyński i Damian Szymański. Schodzą Puchacz i Krychowiak.

45

Koniec pierwszej połowy. Remisujemy 1:1 po pierwszej połowie meczu z Belgią. I jest to chyba dobry wynik. Oczywiście Belgia miała więcej z gry, ale Polska też pokazała kilka dobrych akcji. Efektem tego była piękna akcja i bramka Lewandowskiego. Niestety, nie ustrzegliśmy się błędu i straciliśmy gola pod koniec pierwszej połowy

45

Minuta doliczona

44

Kolejna zebrana piłka przez Szymona Żurkowskiego. Niestety, nie byliśmy w stanie spokojnie rozprowadzić akcji. Za szybko straciliśmy piłkę

42

Fatalnie. Drągowski wybił piłkę do środka, tam Szymański nie zdołał wybić piłki. I Witsel zapakował nam pięknego gola z 18 metrów

42

GOOOLL 1:1. Witsel

42

Drągowski wychodzi na przedpole i w ostatniej chwili łapie piłkę. Dobra interwencja Polaka.

40

Bednarek w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg napastnika Belgii.

39

Belgia zdecydowanie zwolniła tempo rozgrywanie swoich akcji.

38

Krychowiak sfaulowany przez Witsela. Bardzo groźna sytuacja i Belg ukarany żółtą kartką.

35

Dobra interwencja Puchacza na lewej stronie obrony. Castagne zatrzymany

32

Belgowie próbują nas zaskoczyć w ataku pozycyjnym, ale na razie wszystko czyścimy

28

ALEŻ AKCJA. Zieliński po linii do Szymańskiego. Ten "pyknął" piłkę do Lewandowskiego, a Polak pakuje piłke do bramkii!

26

GOOOOOL ALEŻ AKCJA POLAKÓW! LEWANDOWSKI

26

Na początku było szalone tempo. Ale teraz się troche uspokoiło.

24

Bednarek kasuje dośrodkowanie Belgów. To była bardzo ważna interwencja stopera

21

Ajj ależ kontra Polaków. Zieliński jednak kompletnie to zepsuł. Zbyt mocne dośrodkowanie do Kamińskiego. Skrzydłowy idealnie nabiegał, ale piłkarz Napoli wszystko zepsuł

18

Próbowaliśmy wyprowadzić kontrę. Zieliński sfaulowany

17

Kompletnie nie radzimy sobie w defensywie. Belgowie robią co chcą pod naszą bramką

14

Ależ groźnie pod naszą bramką. Batshuayi bawi się pod naszą bramką.

12

Ostra kontra Belgów i Krychowiak przerwa. Niestety, ukarany żółtą kartką

12

Ładne prostopadłe podanie Żurkowskiego do Lewandowskiego, ale Polak na małym spalonym. Nawet ładne to było

11

Strzał De Bruyne, ale wyjątkowo niecelne

10

Carrasco dośrodkowuje w nasze pole karne, ale po małym bilardzie obrońcy wybijają

8

Wreszcie zablokowaliśmy prostopadłe podanie De Bruyne i była szansa na dobrą kontrę Polaków, ale Belgowie szybko ja skasowali

6

Ależ okazja dla Polaków. Ale strzał Krychowiaka zablokowany. Po chwili kontra Belgów i piłka w naszej bramce. Na szczęście jest spalony

3

JAK TO NIE WPADŁO DO NASZEJ BRAMKI?! Kapitalne podanie De Bruyne do Batschuaya, ten strzela w słupek. Dobitka Hazarda niecelna!

2

Ależ groźna akcja nasza lewą stroną. Puchacz zaskoczony przez klepke Belgów.

2

Mnóstwo Polaków na trybunach. Gwizdy.... gdy Belgia rozgrywa piłkę

2

Kolejna ładna akcja Polakow prawą stroną. Ale przerwana przez sędziego.

1

Ładna akcja Polaków. Kamiński na skrzydle zablokowany.

20:40

Tak wygląda bilans meczów reprezentacji Polski w meczach rozgrywanych 8 czerwca:

20:27

Jak wygląda zestawienie klubowe obu reprezentacji?

19:45

Tuż przed meczem okazało się, że występ Roberta Lewandowskiego w spotkaniu z Belgią jest poważnie zagrożony. Na wtorkowym treningu zderzył się z Krzysztofem Piątkiem, przez co nie było pewności, czy będzie w stanie wystąpić od 1. minuty.

19:44

Składy na mecz Belgia - Polska: Polska: Bartłomiej Drągowski - Robert Gumny, Kamil Glik, Jan Bednarek, Tymoteusz Puchacz - Szymon Żurkowski, Grzegorz Krychowiak - Jakub Kamiński, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański - Robert Lewandowski Belgia: Mignolet - Dendoncker, Alderweireld, Vertonghen - Castagne, Tielemans, Witsel, Carrasco - De Bruyne, Batshuayi, Hazard

19:44

W porównaniu do spotkania z Walią zaszło pięć zmian. Oprócz Bartłomieja Drągowskiego, który zastąpił Kamila Grabarę, w środę zagrają także Robert Gumny, Szymon Żurkowski, Sebastian Szymański i Jakub Kamiński.

19:44

Czesław Michniewicz już we wtorek, podczas oficjalnej konferencji prasowej, zdradził skład reprezentacji Polski na spotkanie z Belgami. Choć istniała szansa, że wprowadzi w nim ostatnie zmiany, skład reprezentacji Polski pozostał niezmieniony.

19:42

Reprezentacja Polski w środę rozegra drugi mecz w piłkarskiej Lidze Narodów. Biało-czerwoni tym razem zmierzą się z reprezentacją Belgii. W pierwszym spotkaniu tegorocznych rozgrywek Polacy pokonali we Wrocławiu Walię 2:1. Natomiast Belgowie zostali rozbici na własnym stadionie przez Holandię aż 1:4.

19:41

Dzień dobry! Zapraszamy na relację z meczu Belgia - Polska. Początek spotkania o 21:00