Belgia
16'

16' Michy Batshuayi
47'
47' Szymon Żurkowski
57'
57' Karol Świderski za Piotr Zieliński
57'
57' Przemysław Frankowski za Nicola Zalewski
70'
70' Mateusz Klich za Sebastian Szymański
84'
84' Jacek Góralski za Karol Linetty
84'
84' Kamil Grosicki za Mateusz Wieteska
46'

46' Hans Vanaken za Axel Witsel
62'

62' Thomas Foket za Thorgan Hazard
67'

67' Ikoma Lois Openda za Michy Batshuayi
67'

67' Leandro Trossard za Eden Hazard
80'

80' Charles De Ketelaere za Dries Mertens

Relacja z meczu Polska - Belgia

91

Koniec meczu. Polacy przegrywają z Belgią 0:1, choć wcale nie byli zespołem słabszym. To nasz zespół miał więcej dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.

91

Po rzucie rożnym Świderski strzela nad poprzeczką.

90

SŁUPEK ratuje Belgów po strzale głową Świderskiego!

90

Openda świetnie broni strzał Opendy w 100 proc. okazji!

88

Dobre zgranie Lewandowskiego do Kiwiora, ten strzelał z 15 metrów, ale wysoko nad poprzeczką.

87

Ależ byłby to cudowny gol! Świderski strzelał z woleja z 18 metrów, ale nad poprzeczką. Tylko rzut rożny.

85

Żurkowski zablokowany na 16 metrze. A bramkarz Belgów mógłby mieć spory problem z obroną.

84

Dwie zmiany w Polsce. Schodzą Linetty i Wieteska, a wchodzą Grosicki i Góralski.

83

Świetna akcja Belgów, Trossard minął na zamach Glika, strzelił z ośmiu metrów, ale super obronił Szczęsny.

81

Zmiana w ekipie gości. Schodzi Mertens, a wchodzi Charles De Ketelaere, którym interesuje się AC Milan.

80

Trossard strzelał z 20 metrów, ale nad poprzeczką.

76

Dobre dośrodkowanie rezerwowego Klicha do Glika, a ten strzelał głową z sześciu metrów, ale obok słupka.

75

Lewandowski z rzutu wolnego strzelił w siatkę nad bramką. Rzut rożny, bo był rykoszet.

74

Robert Lewandowski odebrał piłkę rywalowi, zrobił indywidualną akcję, a rywal zagrał na 23. metrze ręką.

71

Składna akcja Polaków, ale złe dośrodkowanie Żurkowskiego z prawego skrzydła.

70

Zmiana w Polsce. Za Szymańskiego wszedł Klich.

69

Dobra kontra Polaków, ale Lewandowski źle przyjął piłkę i złapał ją bramkarz.

68

Niesamowita akcja Verthongena, środkowego obrońcy. Popisał się piękną, indywidualną akcją, wbiegł w pole karne, ale wywalczył tylko rzut rożny.

67

Dwie zmiany w Belgii. Schodzą Batshuayi i E. Hazard, a wchodzą Openda i Trossard.

65

Dobra, odważna interwencja Szczęsnego, nieco ryzykowana, ale i tak był spalony.

64

Wieteska dobrze przerwał nieźle zapowiadającą się akcję Belgów.

61

Zmiana w Belgii. Schodzi Thorgan Hazard, a wchodzi Foket.

59

Holandia cały czas prowadzi z Walią w drugim meczu "polskiej" grupy. W efekcie Holandia umacnia się na prowadzeniu.

57

Dwie zmiany w Polsce. Schodzą Zieliński i Zalewski, a wchodzą Frankowski i Świderski.

56

Teraz to Polacy próbują wysokiego pressingu i nawet dwa razy odzyskali piłkę. Nic jednak im to nie dało.

53

Belgowie grają wysokim pressingiem.

52

Thorgan Hazard strzelał po ziemi po rzucie rożnym z 18 metrów, ale obok słupka.

51

Od początku tej części lepszą drużyną są Belgowie.

49

A tak wyglądała szansa z 45. minuty Zalewskiego. Szkoda.

47

Żółta kartka dla Żurkowskiego, który przerwał kontratak.

47

Jedna zmiana w drużynie Belgii. Za Witsela wszedł Vanaken.

46

Początek drugiej połowy!

45  + 1'

Koniec pierwszej połowy. Polacy przegrywają z Belgią 0:1 po golu Batshuayia. Polacy mieli szansę na wyrównanie, ale dobrych okazji nie wykorzystali Sebastian Szymański i Nicola Zalewski.

45

Sędzia doliczył minutę.

45

Piękna akcja Polaków. Piłkę dostał na prawej stronie w polu karnym przy końcowej linii Robert Lewandowski, dośrodkował na szósty metr do nieobstawionego Zalewskiego, ten strzelił z woleja, ale obok słupka.

42

Wieteska zablokował teraz strzelca gola, który strzelał z 8 metrów. Gdyby nie interwencja obrońcy Legii, raczej padłby drugi gol dla Belgii.

41

Wietsel strzelał z 20 metrów, ale wysoko nad poprzeczką.

40

Zablokowany strzał Tielemansa.

38

Niezła kontra Polaków, ale Lewandowski źle odegrał do Zielińskiego na 20 metrze i przechwycił piłkę Belg.

38

Lewandowski też jest poirytowany, bo zbyt dużo razy Polacy grają długimi podaniami.

36

Cash poirytowany, bo zbyt często musi pomagać trójce polskich obrońców.

34

Belgowie cały czas szukają długich piłek za polskich obrońców.

32

Gol Edena Hazarda, ale był spalony!

31

Bardzo dobra okazja Polaków. Cash dośrodkował ze środka boiska do Szymańskiego, ten przyjął piłkę na 13 metrze, ale strzelił nad poprzeczką.

30

Kibice domagają się rzutu karnego dla Polaków. Ręki jednak nie było.

28

Tak padła bramka dla Belgów.

26

Holandia prowadzi już tylko 2:1. Gola dla Walijczyków strzelił Brennan Johnson.

24

Tymczasem Holandia podwyższa prowadzenie na 2:0. Gola strzelił Cody Gakpo.

22

Żurkowski strzelał mocno z ponad 30 metrów, ale wysoko nad poprzeczką.

20

W drugim meczu "polskiej" grupy Holandia prowadzi 1:0 z Walią. Bramkę zdobył Noa Lang.

18

Jak padł gol? Długa akcja Belgów. Tielemans dośrodował, a Batshuayi strzałem głową z 8 metrów, nie kryty przez żadnego z polskich obrońców, strzelił głową do bramki.

16

GOOOOOOOOOL DLA BELGII - Michy Batshuayi.

14
13

Szczęsny pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony Mertensa.

10

Szczęsny odważnie wyszedł z bramki na 14 metr i zderzył się z T. Hazardem. Leżał na boisku, ale po interwencji lekarza, wszystko ok.

9

Żurkowski przedzierał się między trzema obrońcami w polu karnym, ale zatrzymał go Verthongen.

7

Długa akcja Polaków, ale zupełnie nieudane dośrodkowanie Żurkowskiego.

5

Cash dryblował na prawym skrzydle, nie zauważył, że podbiegł drugi Belg i sfaulował rywala.

4

Batshuayi znów uciekł polskim obrońcom, ale był spalony. Belgowie szukają długich piłek do swoich napastników.

2

Niezła akcja Belgów, dośrodkowanie w pole karne z prawego skrzydła, ale Kiwior uprzedził Batshuayia.

20:46

Początek meczu!

20:42

Kibice teraz głośno śpiewają Mazurka Dąbrowskiego.

20:41

Hymn Belgów.

20:40

Komplet widzów - 58 tys. widzów ma oglądać mecz na PGE Narodowym.

20:39

Czy ta "11" da sukces? i rewanż z Belgią.

20:39

We wtorek w kadrze debiutuje Mateusz Wieteska.

20:35

W drugim wtorkowym meczu "polskiej" grupy Ligi Narodów Holandia podejmie Walię.

20:34

W ostatnim meczu z Walią, Belgowie prowadzili na wyjeździe 1:0 po golu Tielemansa w 51. minucie. Wyrównał w 86. minucie Brennan Johnson.

20:32

Belgowie w tegorocznej Lidze Narodów przegrali u siebie z Holandią 1:4, wygrali z Polską 6:1 i zremisowali na wyjeździe z Walią 1:1.

20:31

- Uważam, że gdy nie ma na boisku Roberta Lewandowskiego, to inni piłkarze rosną. Z opaską kapitańską zagrał Krychowiak i był to jeden z jego najlepszych meczów w ostatnim czasie. Zieliński pod nieobecność Roberta udźwignął rolę lidera i mecz zakończył ze strzelonym golem - mówi przed meczem Kamil Kosowski, były reprezentant Polski.

20:31

Dotychczas w Lidze Narodów Polska wygrała 2:1 u siebie z Walią, przegrała na wyjeździe z Belgią 1:6 i zremisowała 2:2 z Holandią.

20:24

W tabeli grupy 4 Ligi Narodów A prowadzi Holandia, która ma 7 punktów. Druga jest Belgia - 4 pkt, trzecia Polska - 4 pkt. Tabelę zamyka Walia z 1 punktem.

20:23

Zawodnicy rezerwowi Polski: Drągowski, Grabara (bramkarze), Kędziora, M. Kamiński, Bereszyński, Góralski, Frankowski, Grosicki, J. Kamiński, Klich, Piątek, Świderski.

20:20

Skład Belgów: Mignolet - Vertonghen, Alderweireld, Dendoncker - Castagne, Witsel, Tielemans, T. Hazard - E. Hazard, Batshuayi, Mertens.

20:17

Skład Polaków: Szczęsny - Glik, Kiwior, Wieteska - Cash, Żurkowski, Linetty, Zalewski - Zieliński, Szymański - Lewandowski.

20:15

To pojedynek czwartej kolejki Ligi Narodów.

20:15

Zapraszamy Państwa serdecznie do relacji na żywo z meczu Ligi Narodów: Polska - Belgia.