• Cody Gakpo (13') , Steven Bergwijn (60')
Polska
Holandia
6'

6' Steven Berghuis za Teun Koopmeiners
13'

13' Cody Gakpo
32'

32' Nathan Ake
46'
46' Arkadiusz Milik za Karol Linetty
70'
70' Mateusz Klich za Sebastian Szymański
79'
79' Michał Skóraś za Nicola Zalewski
79'
79' Bartosz Bereszyński za Przemysław Frankowski
85'
85' Wojciech Szczęsny
86'
86' Mateusz Łęgowski za Piotr Zieliński
46'

46' Marten de Roon za Frenkie de Jong
52'

52' Vincent Janssen za Memphis Depay
60'

60' Steven Bergwijn
61'

61' Cody Gakpo
75'

75' Kenneth Taylor za Steven Berghuis
75'

75' Wout Weghorst za Steven Bergwijn
82'

82' Vincent Janssen
85'

85' Wout Weghorst

Relacja z meczu Polska - Holandia

90  + 4'

Koniec! Ała! Bolesna porażka Polaków

90  + 1'

No i zaczynamy doliczony czas gry. Ale już możemy napisać, że to jest bolesna lekcja futbolu! Holendrzy specjalnie się nie namęczyli, a i tak gładko ogrywają Polaków

89
85
82
79

No i słówko o Lewandowski. W pierwszej połowie nie zanotował kontaktu z piłką w polu karnym rywali. W drugiej też nic wielkiego nie pokazuje. I to łagodnie pisząc. Od najlepszego napastnika świata trzeba wymagać znacznie więcej. Tym bardziej, że w Barcelonie zachwyca.

77

Schodzą: Zalewski i Frankowski, wchodzą Bereszyński i Skóraś (debiutant z Lecha)

72

Holendrzy nie zmienili trzeciego biegu, a i tak dominują biało-czerwonych.

60

Strata Glika! Holendrzy przejmują piłkę i dynamiczną akcją zaskakują Polaków! Steven Bergwijn pokonuje Szczesnego z bliskiej odległości! Holandia dwa, Polska zero.

59

I znowu Milik! I znowu niecelnie. Tym razem z dystansu

57

Berghuis! Lepiej nie komentować tego uderzenia.

55
54

Zieliński popisał się cudownym otwierającym podaniem do Frankowskiego, który zagrał wzdłuż bramki, ale Milik spartaczył setkę. Jak on to zmarnował?!

21:34

Koniec pierwszej połowy! Można odnieść wrażenie, że Holandia nie wrzuciła jeszcze czwartego biegu, a i tak spokojnie przeważa. Trzeba jednak zauważyć, że w końcówce spotkania Polacy się nieco przebudzili. Żeby była jasność: daleko do dobrej gry biało-czerwonych, ale jest lepiej, niż na początku meczu, gdy zostaliśmy całkowicie stłamszeni

45  + 4'

Kontra Holendrów! Depay pędził z piłką przez kilkadziesiąt metrów, ale zakończył akcję fatalnym podaniem

41

Krótkie rozegranie. Zieliński zagrywa do Szymańskiego, a ten wrzuca w pole karne. Zagrożenia dużego jednak nie było

40

Rzut rożny dla Polski

38

I wreszcie dobra akcja Polaków! Zieliński podał do Lewandowskiego, a ten świetnie uruchomił Zalewskiego, który mógł szukać podania, ale oddał techniczny strzał. Bramkarz był jednak na posterunku

36

Zieliński w ostatniej chwili wycofał piłkę wślizgiem do Szczęsnego! Ufff, było groźnie

34

Naszych pomocników nie widać ani w obronie, ani w ataku. Halo, halo! Gdzie się podziała nasza druga linia?

32

Steven Berghuis z łatwością doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale jego techniczne uderzenie z rogu pola karnego było niecelne

30

Pół godziny za nami. Polacy mają kłopot ze skruszeniem defensywy gości. Wyższa kultura gry po stronie Holendrów

27

Depay wrzuca w pole karne, a raczej wprost w uchwyt Szczęsnego

26

Ładna akcja Zalewskiego na skrzydle. Gracz Romy zagrywa do Zielińskiego, ale ten traci piłkę