Walia
29'

29' Joe Morrell
60'
60' Szymon Żurkowski za Mateusz Klich
60'
60' Jakub Kamiński za Jacek Góralski
61'
61' Bartosz Bereszyński
72'
72' Jakub Kamiński
73'
73' Karol Świderski za Adam Buksa
73'
73' Nicola Zalewski za Tymoteusz Puchacz
81'
81' Kamil Grosicki za Grzegorz Krychowiak
85'
85' Karol Świderski
46'

46' Wayne Hennessey za Danny Ward
46'

46' Mark Harris za Kieffer Moore
46'

46' Rabbi Matondo za Daniel James
52'

52' Jonathan Williams
61'

61' Neco Williams za Wes Burns
75'

75' Rhys Norrington-Davies
77'

77' Sorba Thomas za Jonathan Williams

Relacja z meczu Polska - Walia

90  + 3'

Zmiany Czesława Michniewicza odmieniły to spotkanie - gole rezerwowych Jakuba Kamińskiego i Karola Świderskiego dały reprezentacji Polski cenne zwycięstwo nad Walią w pierwszym meczu tegorocznej Ligi Narodów, które może być kluczem do utrzymania w dywizji A tych rozgrywek. Kolejny mecz Polacy rozegrają za tydzień i ich zadanie będzie zdecydowanie trudniejsze, bo 8 czerwca w Brukseli rywalem będzie Belgia.

90  + 3'

Koniec meczu! Polska pokonuje Walię 2:1 i od zwycięstwa rozpoczyna tegoroczną Ligę Narodów!

90  + 2'

Niepewne wyjście z bramki Grabary, piłka spada pod nogi Smitha, ale ten uderza wysoko nad bramką. Walijczycy naciskają.

90  + 1'

Niezła akcja Walii, ale strzał głową Smitha odbija się od Glika i szybuje nad bramką.

90

Trzy minuty doliczone do tego meczu.

88

Groźna akcja Walii, ale uderzenie z dystansu Thomasa trafia w stojącego na spalonym jednego z piłkarzy gości.

86

Polska prowadzi z Walią! Zablokowane uderzenie Roberta Lewandowskiego przy fatalnym błędzie walijskiej obrony spada pod nogi Karola Świderskiego, a ten z bliska daje Polakom prowadzenie!

85

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Karol Świderski!!!

83

Miękka wrzutka Kamińskiego wybita przed pole karne i strzał z dystansu Zielińskiego, odbity od obrońcy, pewnie łapie Hennessey.

81

Bardzo niecelny strzał z dystansu jednego z Walijczyków. Zmiana w reprezentacji Polski: Grosicki za Krychowiaka.

78

Matondo walczył na skrzydle z Zalewskim, zdobył rzut rożny dla Walii.

77

Thomas zmienia Jonny'ego Williamsa w reprezentacji Walii.

75

Żółtą kartką ukarany Norrington-Davies za faul na Świderskim.

74

Dwie zmiany w reprezentacji Polski. Świderski i Zalewski za Puchacza i Buksę.

73

Mamy wyrównanie! Popędził lewym skrzydłem Puchacz i dośrodkował nieczysto, ale wreszcie dokładnie! Kamiński zza zasłony pokonał precyzyjnym strzałem walijskiego bramkarza!

72

GOOOOOOOOOOOLL!! Jakub Kamiński!

71

Składna akcja Biało-Czerwonych, wyprowadzona przez Kamińskiego, ale strzał z 16 metrów Zielińskiego został zablokowany.

70

Za chwilę na boisku pojawi się Karol Świderski.

67

Przyjął piłkę w polu karnym Kamiński, ale zdaniem sędziego faulował też swojego przeciwnika. Rzut wolny dla Walii.

65

Kolejna próba Walijczyków z dystansu. Harris uderza jednak bardzo niecelnie.

62

Neco Williams zmienia Burnsa w reprezentacji Walii.

61

Bardzo ostry faul Bereszyńskiego i zasłużona żółta kartka.

60

Zmiany w reprezentacji Polski. Żurkowski i Kamiński za Klicha i Góralskiego.

58

Grabara łapie dośrodkowanie jednego z przeciwników i po chwili kontra Biało-Czerwonych, w której Lewandowski został załapany na spalonym.

57

Po rzucie rożnym dla Polski Lewandowski w polu karnym wystawił piłkę Góralskiemu, jednak ten został zablokowany.

55

Faul w ofensywie Lewandowskiego na Morrellu, choć polski napastnik zupełnie się z tym nie zgadza.

53

Williams uderzył kąśliwie z 20 metrów i choć był to z pewnością strzał do obrony, to Grabara źle obliczył tor lotu piłki i ta pod jego ręką wpadła do siatki. 0:1.

52

GOL dla Walii. Jonny Williams.

51

Roberts z prawego skrzydła ściął do środka i wpadł w pole karne, jednak został zablokowany przez Glika.

50

Ładnie ściął z piłką do środka Bereszyński. Szukał prostopadłego podania do Buksy, ale dobrze interweniował jeden z walijskich obrońców.

48

Matondo zakręcił w polu karnym Bednarkiem, ale z ostrego kąta nie zdołał powstrzymać Grabary!

47

Faul Zielińskiego na Morrellu w środku pola.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46

Polacy na razie bez zmian.

46

Hennessey, Matondo i Roberts zmieniają Jamesa, Moore'a i Warda.

46

Będą trzy zmiany w reprezentacji Walii - wejdą Hennessey, Matondo i Roberts.

45
45

To nie jest rewelacyjny mecz reprezentacji Polski, ale miała ona trzy znakomite sytuacje do wyjścia na prowadzenie. Piotr Zieliński, Robert Lewandowski i Adam Buksa w pierwszej połowie nie grzeszyli jednak skutecznością, stąd bezbramkowy remis na przerwę. Goście swoje ataki opierają głównie na bardzo dynamicznym Jamesie i były piłkarz Manchesteru United też miał jedną dobrą okazję do zdobycia bramki, ale uderzył nieznacznie obok słupka.

45

Koniec pierwszej połowy. Polska - Walia 0:0.

45

Dośrodkowanie z lewego skrzydła trafia pod nogi Klicha, ten został zablokowany w polu karnym, podobnie jak przed szesnastką Krychowiak. Minuta doliczona do pierwszej połowy.

43

Kończy się pierwsza połowa tego meczu. Polacy nie grają rewelacyjnie, ale mieli trzy świetne szanse na wyjście na prowadzenie. Na razie jednak bez bramek we Wrocławiu.

41

Szukał Lewandowski miękkim zagraniem w polu karnym Klicha, ale jednak zagrał do niego zbyt mocno.

39

Buksa! Ależ szansa dla Polski. Po dośrodkowaniu Puchacza Buksa nie trafia w piłkę kilka metrów przed bramką rywala!

37

Nie najlepiej wychodzi Polakom rozegranie piłki w tym meczu. Owszem, zdarza im się urwać spod agresywnego ataku rywala, ale też notują sporo strat.

35

Płaski strzał z dystansu Góralskiego minął bramkę gości.

33

Moore przydał się prawym skrzydłem w pole karne i szukał przed bramką Jamesa, jednak zagrał do niego niedokładnie.

32

Lewandowski założył siatkę rywalowi i uruchomił na lewym skrzydle Puchacza, ale ten dośrodkowaniem trafił w pierwszego walijskiego obrońcę.

31

Świetna szansa dla Walii! Po raz kolejny popędził z piłką James, wpadł w pole karne i szukał uderzenia w krótki róg bramki Grabary, ale nieznacznie przestrzelił!

29

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią Morrell za brzydki faul taktyczny na Buksie.

28

Buksa na spalonym.

27

Dobrze interweniowała polska defensywa po kolejnym stałym fragmencie gry. Krychowiak faulowany na własnej połowie, rzut wolny.

26

Dobre rozegranie rzutu rożnego, ale groźny strzał z powietrza Burnsa z 16 metrów został zablokowany! Kolejny korner.

25

Rzut rożny dla Walii po interwencji Glika.

24

Puchacz dośrodkowywał piłkę w pole karne w kierunku Buksy, ale ten faulował w pojedynku powietrznym walijskiego obrońcę. Rzut wolny dla gości.

22

Po rzucie rożnym dla Polski goście próbowali wyprowadzić kontrę. Puchacz zatrzymał Jamesa faulem i został upomniany przez arbitra, choć to mogła być żółta kartka.

21

Teraz z kolei kontra Polaków! Lewym skrzydłem przedarł się Lewandowski, ściął do środka i wpadł z piłką w pole karne, jednak jego płaski strzał świetnie obronił Ward!

19

Szybki jak błyskawica James wyprowadził kolejny kontratak reprezentacji Walii. Mógł wyjść nawet sam na sam z Grabarą, ale świetnym wślizgiem zatrzymał go Bednarek.

17

Po szybkiej akcji Walijczyków strzał Moore'a z kilkunastu metrów okazał się bardzo niecelny. Od bramki Grabara.

15

Dużo walki z obu stron w środku pola. To zdecydowanie nie jest mecz towarzyski - ani dla jednych, ani dla drugich.

13

Centra z prawej strony Smitha, odbitą piłkę pewnie łapie na przedpolu Grabara.

11

Klich ostro potraktował Burnsa i teraz on wysłuchał króciutkiego wykładu od sędziego Obrenovicia.

10

Mateusz Klich uderza z około 20 metrów, ale wysoko nad poprzeczką.

10

Zablokowany strzał z dystansu Lewandowskiego przynosi Polakom rzut rożny.

9

Dobre podanie na wolne pole do rozpędzonego Klicha, ten jednak zagrywa na środek pola karnego niecelnie. Szkoda!

8

Walijczycy dość dużo utrzymują się przy piłce w pierwszych minutach. Teraz z dystansu uderzył Levitt - łapie piłkę Grabara.

6

Moore ostro fauluje Bereszyńskiego. Upomnienie dla Walijczyka od sędziego ze Słowenii.

4

To powinien być gol! Po dośrodkowaniu Klicha kapitalnej okazji nie wykorzystuje Zieliński, który główkuje z siedmiu metrów obok bramki!

3

Goście próbowali wyprowadzić kontrę lewym skrzydłem, ale tę przerwał dobrą interwencją Bereszyński.

2

Wrzutka Walijczyków z prawej strony boiska w kierunku Kieffera Moore'a, ale ten nie sięgnął dobrze piłki głową.

1

Zaczynamy mecz!

17:56

Czas na hymny narodowe.

17:55

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę stadionu we Wrocławiu.

17:54
17:53

Sędzią tego meczu będzie Słoweniec Rade Obrenovič.

17:53

Rezerwowi reprezentacji Walii: Hennessey, A. Davies, N. Williams, Denham, Rodon, Wilson, Thomas, Matondo, C. Roberts, Ampadu, Harris.

17:51

Walijczycy dziś bardzo ostrożnie, za kilka dni mają bowiem finał baraży o mundial z Ukrainą lub Szkocją. Selekcjoner Rob Page nie włączył Garetha Bale'a i Aarona Ramseya w ogóle do kadry meczowej.

17:51

Skład reprezentacji Walii: Danny Ward - Chris Gunter, Chris Mepham, Rhys Norrington-Davies - Dylan Levitt, Joe Morrell, Matthew Smith, Wesley Burns, Jonny Williams - Kiefer Moore, Daniel James.

17:50

Rezerwowi reprezentacji Polski: Skorupski, Drągowski, Kamiński, Wieteska, Kędziora, Żurkowski, Grosicki, Pestka, Świderski, Szymański, Zalewski, Piątek.

17:48

Trener Czesław Michniewicz daje szansę debiutu Kamilowi Grabarze. Ponadto skład Polaków niemalże optymalny - z obecnych na zgrupowaniu zawodników podstawowej jedenastki brakuje tylko Wojciecha Szczęsnego (zagra z Belgią 14 czerwca) i kontuzjowanego Matty'ego Casha. W drugiej linii czterech środkowych pomocników, bez skrzydłowych, w ataku Lewandowski z Buksą.

17:47

Skład reprezentacji Polski na dzisiejszy mecz: Kamil Grabara - Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Kamil Glik, Tymoteusz Puchacz - Mateusz Klich, Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak - Piotr Zieliński - Adam Buksa, Robert Lewandowski.

17:46
17:43

Czas na rozpoczęcie Ligi Narodów i zarazem przygotowań do mistrzostw świata w Katarze, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia 2022 roku. Reprezentacja Polski Czesława Michniewicza w czerwcu rozegra aż cztery mecze LN - dziś zmierzy się we Wrocławiu z Walią, a kolejnymi rywalami Biało-Czerwonych będą Belgia (8.06, Bruksela), Holandia (11.06, Rotterdam) i ponownie Belgia (14.06, Stadion Narodowy w Warszawie). Zasady Ligi Narodów się nie zmieniają - najlepszy zespół z każdej grupy awansuje do turnieju finałowego, najsłabszy spadnie do niższej dywizji B.

17:37

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy A4 Ligi Narodów, w którym Polska zmierzy się z Walią! Początek spotkania we Wrocławiu o 18:00!