• Nicola Zalewski (90')
Szkocja
Polska
8'

8' Sebastian Szymański
35'

35' Paweł Dawidowicz
44'

44' Robert Lewandowski
46'
46' Billy Gilmour
71'
71' Lawrence Shankland za Lyndon Dykes
71'
71' Ben Doak za Kenny McLean
71'
71' Ryan Gauld za Ryan Christie
76'
76' Scott McTominay
82'
82' Lewis Morgan za Billy Gilmour
46'

46' Sebastian Walukiewicz za Jakub Kiwior
52'

52' Nicola Zalewski
72'

72' Adam Buksa za Robert Lewandowski
72'

72' Jakub Piotrowski za Krzysztof Piątek
82'

82' Jakub Moder za Piotr Zieliński
82'

82' Bartosz Slisz za Sebastian Szymański
83'

83' Bartosz Slisz
90'

90' Nicola Zalewski

Relacja z meczu Szkocja - Polska

22:53

Dziękujemy za uwagę, za wspólny wieczór i już zapraszamy na kolejne relacje.

22:52

Najlepsza wiadomość jest taka, że po pierwszej kolejce Ligi Narodów prowadzimy w naszej grupie, wyprzedzając Portugalię dzięki większej liczbie strzelonych goli :)

22:51

W niedzielę mecze Chorwacja - Polska oraz Portugalia - Szkocja.

22:51

W drugim meczu naszej grupy Portugalia pokonała Chorwację 2:1.

22:48

Niewiarygodne było to spotkanie. Mimo że graliśmy kiepsko, prowadziliśmy do przerwy 2:0 po golach Szymańskiego i Lewandowskiego. Po przerwie momentami było jeszcze gorzej i Szkoci wyrównali dzięki golom Gilmoura i McTominay'a. I kiedy wydawało się, że Szkoci strzelą nam trzeciego gola, indywidualną akcję zrobił Zalewski, który sam wykorzystał rzut karny i wygrywamy na Hampden!

90  + 10'

KONIEC! POKONALIŚMY SZKOCJĘ 3:2!

90  + 8'

Gunn wyczuł uderzenie Zalewskiego, ale to nieważne! Piłka pod pachą szkockiego bramkarza i prowadzimy 3:2!

90  + 7'

ZALEWSKI! ZALEWSKI! ZALEWSKI! PROWADZIMY 3:2!

90  + 5'

Zalewski kolejny raz faulowany i mamy rzut karny w samej końcówce!

90  + 4'

RZUT KARNY DLA POLAKÓW!

90  + 2'

Szkoci nie rezygnują z ataków. Nie dają nam oddechu, walcząc o wygraną.

90

Osiem minut doliczonych do drugiej połowy!

89

Niecelne uderzenie McTominay'a sprzed pola karnego.

88

Bez zagrożenia po dośrodkowaniu.

86

Indywidualny zryw Zalewskiego. Mamy rzut rożny.

83

Kartka dla Slisza.

82

I jeszcze zmiana u Szkotów. Wszedł Morgan, zszedł Gilmour.

81

Zmiany w reprezentacji Polski. Zeszli Zieliński i Szymański, weszli Moder i Slisz.

80

Dominacja Szkotów. 10 minut plus doliczony czas gry do końca. Trudny czas przed nami.

78

Akcję rozpoczął wprowadzony przed chwilą Doak. Zawodnik Liverpoolu podał do Ralstona, a ten zagrał na środek pola karnego, gdzie z bliska bramkę na 2:2 zdobył McTominay. Dramat.

78

SCOTT MCTOMINAY. 2:2.

72

Zmiany też w reprezentacji Polski. Zeszli Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek. W ich miejsce Adam Buksa i Jakub Piotrowski.

71

Dwie zmiany w reprezentacji Szkocji. Zeszli Dykes i McLean. W ich miejsce Shankland oraz Doak.

70

Dośrodkowanie z lewej strony w nasze pole karne. Zamieszanie, na szczęście udało się nam wybić piłkę.

66

Rzut rożny dla Polski. W polu karnym padł Piątek, sędzia odgwizdał przewinienie... Piątka. Piłka dla Szkotów.

62

Zamknęliśmy Szkotów pod ich polem karnym. Dominujemy. Udało się nam wyjść z dołka po bramce dla Szkocji.

59

Świetne, ale minimalnie niecelne uderzenie Szymańskiego z dystansu!

57

Zalewski wszedł w pojedynek i dośrodkował już z pola karnego. Niedokładnie, ale to kolejny dobry impuls z naszej strony.

54

Odważniejsza gra reprezentacji Polski. Udało nam się odepchnąć grę od naszej połowy.

52

Kartka dla Zalewskiego.

51

Bardzo ładna akcja Polaków. Piłkę przed polem karnym dostał Lewandowski, ale uderzył beznadziejnie.

49

Tak się tworzy historia. Mało przyjemna, ale jednak.

48

Huraganowe ataki Szkotów. Nie ma nas na razie w tej połowie. Pobudka!

47

Katastrofalny początek naszej drużyny. Piłka w polu karnym, zamieszanie, i nagle do strzału doszedł Gilmour, który mocnym uderzeniem pokonał Bułkę! Koszmarny start.

46

GOL DLA SZKOCJI!

46

Początek drugiej połowy.

21:52

Jedna zmiana w reprezentacji Polski. Sebastian Walukiewicz w miejsce katastrofalnego dzisiaj Jakuba Kiwiora.

21:45
45  + 3'

Przerwa. Na razie prowadzimy ze Szkocją 2:0 po golach Szymańskiego i Lewandowskiego z rzutu karnego. Ale wynik jest mylący, bo mogliśmy stracić dwa-trzy gole. Gramy co najwyżej przeciętnie, katastrofalny jest Kiwior. Mamy co poprawiać.

48

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

45

Lewandowski uderzył w jeden róg, Gunn rzucił się w drugi i prowadzimy już dwoma golami!

44

ROBERT LEWANDOWSKI! PROWADZIMY 2:0!

43

Zalewski powalony w polu karnym po indywidualnej akcji! Co za zwrot!

43

RZUT KARNY DLA POLSKI!

42

I znowu mamy szczęście! Dykes wyskoczył zza pleców Kiwiora, ale przestrzelił! Katastrofalny jest dzisiaj Kiwior, bardzo słaba nasza drużyna.

39

To gol dla Szkocji, który nie został uznany.

37

Kolejne katastrofalne zagranie Kiwiora. McTominay zagrał wszerz pola karnego, ale na szczęście nikt nie zamknął tej akcji.

36

Kartka dla Dawidowicza.

33

Mamy dużo szczęścia. Szkocji sunęli z koleją akcją i sędzia ją przerwał z powodu faulu (?) na Dawidowiczu.

30

Kolejna dobra akcja Szkotów. Christie uderzał na bramkę, ale zrobił to niecelnie.

26

Było to chyba jednak ostatnie ostrzeżenie dla naszej drużyny. Po bramce Szymańskiego Szkoci nas zdominowali.

25

ALE NIE MA GOLA! Analiza VAR wykazała, że McTominay zagrywał piłkę ręką. Wciąż prowadzimy 1:0!

24

Zasłużony gol dla Szkotów. Dośrodkowanie Robertsona z rzutu wolnego na dalszy słupek. Tam znalazł się McTominay, od którego odbił się Piątek.

23

SCOTT MCTOMINAY. 1:1.

22

Mamy problemy z utrzymaniem się przy piłce. Staramy się nią grać, ale co chwilę tracimy. Kolejny faul w okolicy naszego pola karnego.

21

Doskonała akcja Szkotów i najlepsza okazja do strzelenia gola. W pole karne wpadł McTominay, ale świetnie przyblokował go Dawidowicz, który sprawił, że zawodnik Napoli uderzył niecelnie.

20

A gola strzeliliśmy w taki sposób.

17

Brzydki faul McTominay'a na Szymańskim. Coraz więcej ostrej gry.

15

Fatalnie zagrali Szkoci. Robertson podawał do McTominay'a, ale było to za czytelne i dobrze zareagowali Polacy.

14

Faul Kiwiora na McTominay'u tuż przed naszym polem karnym. Może być niebezpiecznie.

12

Niepewne wyjście Bułki do dośrodkowania, ale mimo zamieszania w polu karnym piłka w rękach naszego bramkarza.

9

Kapitalny odbiór Urbańskiego na połowie Szkotów. Piłkę stracił Gilmour, a tę otrzymał Lewandowski. Napastnik Barcelony do Szymańskiego, który uderzeniem z dystansu pokonał Gunna!

8

SEBASTIAN SZYMAŃSKI! PROWADZIMY!

7

Indywidualna akcja Zalewskiego zakończona kiepskim, lekkim strzałem.

5

Bardzo agresywnie grają Szkoci. Z pasją wysoko atakują nas pressingiem.

2

Agresywny początek Szkotów. Dośrodkowanie McTominay'a w pole karne, ale w nim na szczęście nie było żadnego z rywali.

1

20:46

Po hymnach. Piąteczki i jedziemy z meczem.

20:42

I już obie drużyny na murawie. Za chwilę hymny obu państw.

20:41

Obie drużyny już w korytarzu prowadzącym na stadion. Czekamy.

20:21

W drugim meczu naszej grupy czeka nas dzisiaj mecz Portugalia - Chorwacja. Początek spotkań o 20:45.

20:21

Szkoci nie mają w składzie wielu gwiazd. W składzie wyróżniają się Andy Robertson z Liverpoolu, czy Billy Gilmour oraz Scott McTominay z Napoli. Szkocji mają jednak wielkie problemy w ataku. Dzisiaj jedynym napastnikiem jest Lyndon Dykes z Brimingham, które na co dzień gra w League One. 28-latek trafił tam niedawno, w tym sezonie rozegrał na razie raptem 46 minut, strzelił gola w trzech występach.

20:18

Skład reprezentacji Szkocji na mecz z Polską: Angus Gunn - Anthony Ralston, Grant Hanley, Scott McKenna, Andy Robertson - Billy Gilmour, Kenny McLean - John McGinn, Scott McTominay, Ryan Christie - Lyndon Dykes.

20:17

Skład Polski na mecz ze Szkocją: Marcin Bułka - Jakub Kiwior, Paweł Dawidowicz, Jan Bednarek - Piotr Zieliński - Nicola Zalewski, Sebastian Szymański, Kacper Urbański, Przemysław Frankowski - Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek.

20:15

W porównaniu do kadry na Euro 2024 w szkockim zespole nie ma bramkarza Liama Kelly'ego, obrońców Jacka Hendry'ego, Rossa McCrorie'ego, Kierana Tierney'a i Liama Coopera, oraz pomocników Stuarta Armstronga i Ryana Jacka. W szkockiej kadrze nie zagra też więcej jej dotychczasowy kapitan, zawodnik Celticu Glasgow - Callum McGregor - który na początku sierpnia ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery.

20:14

Do drużyny narodowej wracają też napastnik Queens Park Rangers Lyndon Dykes i obrońca Rangers FC John Souttar, którzy nie znaleźli się w kadrze na Euro 2024. Dykes stracił turniej z powodu kontuzji, Souttar nie znalazł się w finałowej kadrze Clarke'a.

20:14

W szkockiej kadrze jest aż czterech debiutantów. To bramkarz Kilmarnock Robby McCrorie, obrońca Sturmu Graz Max Johnston, pomocnik Vancouver Whitecaps Ryan Gauld oraz skrzydłowy Liverpoolu Ben Doak.

20:14

Szkoci zaczęli turniej od 1:5 z Niemcami, a potem było 1:1 ze Szwajcarią i 0:1 z Węgrami. Szkoci mieli najgorszy bilans bramkowy na turnieju. Dlatego Steve Clarke dokonał wielu zmian w kadrze na pierwsze spotkania po Euro 2024.

20:13

Szkoci i Polacy to nie tylko rywale w Lidze Narodów. Kilka tygodni temu obie drużyny były najgorszymi reprezentacjami na Euro 2024. My przegraliśmy z Holandią (1:2) i Austrią (1:3) oraz zremisowaliśmy z Francją (1:1). Kadra Probierza jako pierwsza odpadła z turnieju.

20:12

Witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu Szkocja - Polska w pierwszej kolejce Ligi Narodów. Dla drużyny Michała Probierza to pierwsze spotkanie po nieudanym dla nas Euro 2024. Początek meczu o 20:45.