• Karol Świderski (58')
Walia
Polska
42'
42' Rhys Norrington-Davies
35'

35' Grzegorz Krychowiak
49'
49' Neco Williams
58'
58' Kieffer Moore za Rhys Norrington-Davies
72'
72' Rubin Colwill za Dylan Levitt
85'
85' Sorba Thomas za Connor Roberts
90'
90' Brennan Johnson
90'
90' Kieffer Moore
58'

58' Karol Świderski
65'

65' Krzysztof Piątek za Karol Świderski
83'

83' Sebastian Szymański za Szymon Żurkowski
88'

88' Bartosz Bereszyński
90'

90' Robert Gumny za Bartosz Bereszyński
90'

90' Kamil Glik

Relacja z meczu Walia - Polska

95

Koniec meczu! Polacy wygrywają na wyjeździe z Walią 1:0! Dzięki temu Polacy zajęli trzecie miejsce w grupie 4 dywizji A Ligi Narodów! Zwycięską bramkę strzelił Karol Świderski!

94

Żółta kartka dla Moore'a.

93

Zakotłowało się w polu karnym Polaków, ale ostatecznie wybili piłkę.

92

Poprzeczka ratuje Polaków po pięknym strzale głową Bale'a!

91

Kiwior świetnie zablokował rywala na 11 metrze.

90

Sędzia doliczył pięć minut.

90

Zmiana w Polsce. Schodzi Bereszyński, a wchodzi Gumny.

89

Szczęsny świetnie znów na przedpolu. Pewnie złapał dośrodkowanie Walijczyków z rzutu wolnego.

88

Żółta kartka dla Bereszyńskiego za faul na Jamesie. Mądra decyzja polskiego obrońcy, bo była groźna akcja.

86

Znów dobra obrona Szczęsnego! Ależ gra mecz polski bramkarz!

86

Szczęsny pewnie łapie dośrodkowanie Jamesa na 5 metr.

85

Zmiana w Walii. Thomas zmienia Robertsa.

84

Polacy teraz chcą dłużej utrzymać się przy piłce.

83

Zmiana w Polsce. Schodzi Żurkowski, a wchodzi Szymański.

82

Zalewski strzelał z 20 metrów, ale daleko obok słupka.

81

James nieźle dośrodkował po ziemi na 11 metr, ale dobrze zachował się Bednarek i przechwycił piłkę.

79

Walijczycy cały czas walczą. Oni nie odpuszczą do ostatniej sekundy meczu.

77

Szczęsny kapitalnie interweniował po dośrodkowaniu Jamesa. Piłka leciała tuż przy słupku.

76

Strzał Piątka w polu karnym po rzucie rożnym zablokowany przez obrońców.

74

Kiwior leżał przez kilkadziesiąt sekund w polu karnym, ucierpiał po upadku na plecy, ale już wstał.

73

Holandia prowadzi z Belgią 1:0! Gola zdobył Van Dijk!

72

Zmiana w Walii. Schodzi Levitt a wchodzi Colwill.

71

Niezła akcja Polaków, ale Żurkowski źle podał w polu karnym.

70

Kto jeszcze może wejść na boisko w polskiej ekipie? Grosicki, Gumny, Kamiński, Kędziora, Milik, Piotrowski, Skóraś, Szymański i Wieteska.

69

Fatalny strzał zza pola karnego Levitta.

67

Polacy mieli świetnie zapowiadającą się kontrę, ale Robert Lewandowski trochę niedokładnie podał zewnętrzną częścią stopy do Krzysztofa Piątka.

66

Johson, 21-letni napastnik Nottingham jest najgroźniejszym zawodnikiem Walii. Teraz wbiegł w pole karne, strzelał z kąta z 11 metrów, ale wysoko nad poprzeczką.

65

Zmiana w drużynie Polski. Schodzi Świderski, a wchodzi Krzysztof Piątek.

63

Krzysztof Piątek szykuje się do wejścia na boisko.

61

Johnson świetnie minął w polu karnym Zalewskiego, strzelił lewą nogą, ale końcami palców obronił Szczęsny!

60

Zmiana w drużynie Walii. Napastnik Kiefer Moore wchodzi za Norringtona-Daviesa.

60

Karol Świderski w 17 meczu kadry zdobył 8 gola.

59

Znakomite dłgie podanie Kiwiora do Lewandowskiego na 16 metr, ten świetnie odegrał do Świderskiego, a ten strzałem lewą nogą z 7 metrów, strzelił gola!

58

GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POLSKI!

55

Na razie bez dobrych sytuacji w drugiej połowie.

53

Rozgrzewają się rezerwowi w Walii. Być może niedługo będą zmiany.

51

Starcie Glika z Jamesem, ale arbiter nie pokazuje rzutu karnego, ale że Szczęsny ma zacząć akcję od bramki.

49

N. Williams otrzymał żółtą kartkę po faulu na Bereszyńskim.

49

Znów Zalewski nieźle zagrał na lewej stronie w polu karnym, ale znów źle dośrodkował.

48

Ciekawe, czy obie drużyny będą atakować odważniej, niż w I połowie.

47

W przerwie bez zmian w obu drużynach.

46

Początek drugiej połowy.

45  + 3'

Koniec pierwszej połowy. Walia remisuje bezbramkowo z Polską. Taki wynik sprawia, że utrzymuje się w dywizji A.

45  + 2'

Holandia remisuje bezbramkowo z Belgią do przerwy.

45

Sędzia doliczył trzy minuty.

42

Norrington-Davies dostał żółtą kartkę za faul na Lewandowskim.

41

Dużo szczęścia Polaków. Johnson strzelał lewą nogą z 18 metrów, został zablokowany i piłka o centymetry minęła bramkę.

40

Zieliński strzelał z 20 metrów, ale w środek bramki i Hennessey pewnie obronił.

39

Ależ niewiele zabrakło do gola samobójczego, dosłownie centymetrów. W ostatniej chwili uratował się Hennessey wślizgiem.

39

Szczęsny znów dobrze w bramce. Tym razem uprzedził Bale'a, który był na drugim metrze.

35

Krychowiak dostał żółtą kartkę za przerwanie kontry rywali.

33

Walia miała dwie szanse na prowadzenie! Świetnie bronił Szczęsny strzały Jamesa, byłego piłkarza Manchesteru United. Najpierw w sytuacji sam na sam, a po chwili James dobijał z kąta, ale też dobrze obronił nogami Szczęsny.

32

Niezła akcja Zalewskiego na lewej stronie, minął rywala, ale źle dośrodkował.

31

Zalewski dobrze w polu karnym uprzedził Coonora Robertsa.

29

Dwa kwadranse za nami i zaledwie jeden strzał. Zdecydowanie za mało. W meczu Holandia - Belgia wciąż 0:0.

27

Wreszcie niezły moment gry Polaków. Potrafili wymienić sporo podań.

25

Jest pierwszy strzał w meczu! Od razu celny! Po rzucie wolnym, głową strzelał Lewandowski, ale dobrze obronił bramkarz.

25

Tak wyglądała sytuacja z akcją Żurkowskiego.

23

Nic dodać, nic ująć. Cała prawda.

22

Nieudane długie zagranie Bednarka do Bereszyńskiego, który biegł prawym skrzydłem.

21

Liczba strzałów po 21. minutach: 0-0.

20

Zalewski został trafiony w twarz przez Walijczyka. Sztab medyczny przy skrzydłowym Polaków.

19

Ależ to mogła być super szansa Polaków. Świetne podanie do Żurkowskiego, który biegł sam na sam z bramkarzem, ale wbiegając w pole karne, został dogoniony przez rywala, który zabrał mu piłkę.

19

Kolejna strata Roberta Lewandowskiego. Na razie nieudany mecz kapitana Polaków i zawodnika FC Barcelony.

18
17

Bale ostro sfaulował Kamila Glika.

16

W pierwszym kwadransie niewiele się działo ciekawego. Dużo walki, lekka przewaga Walijczyków.

15

Kolejna dobra interwencja na lewej obronie Jakuba Kiwiora. Na razie obrońca Spezii jest bezbłędny.

14

W drugim meczu grupy 4 dywizji A Holandia gra u siebie z Belgią. Na razie jest bezbramkowy remis.

13

Lewandowski nie opanował piłki w polu karnym ku olbrzymiej radości kibiców gospodarzy.

11

Zieliński wrócił do gry z grymasem bólu.

10

Cierpi Piotr Zieliński faulowany przez Walijczyka w środku pola.

9

Przypomnijmy, że w 1. kolejce Ligi Narodów Polka pokonała u siebie Walię 2:1. Gole zdobyli Jakub Kamiński i Karol Świderski.

7

Niezłe odegranie Lewandowskiego do Świderskiego, ale polski napastnik został w ostatniej chwili uprzedzony przez bramkarza Hennesseya. Walijczyk na co dzień gra w Burnley.

6

Świderski faulowany w środku pola. Wreszcie Polacy dłużej utrzymali się przy piłce.

5

Krychowiak świetnie zatrzymał Bale'a na naszej lewej stronie. Walijczyk chciał wbiec w pole karne.

3

Na razie to Walia jest dłużej przy piłce i atakuje. Po stracie od razu naciska pressingiem.

2

Walijczycy od początku naciskają. Grają odważnie i szybko.

2

Polscy kibice już śpiewali: Polacy gramy u siebie, Polacy gramy u siebie.

20:45

Początek meczu! Zaczynają Walijczycy.

20:44

Mecz poprowadzi Łotysz Andris Treimanis.

20:43

Bardzo głośno odśpiewany hymn przez Walijczyków.

20:41

Hymn Polaków.

20:33

Rezerwowi Polski: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski (obaj bramkarze), Robert Gumny, Mateusz Wieteska, Michał Skóraś, Tomasz Kędziora, Jakub Piotrowski, Jakub Kamiński, Kamil Grosicki, Sebastian Szymański, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek.

20:32

W wyjściowym składzie Walijczyków jest największy gwiazdor drużyny - Gareth Bale.

20:31

Jak wygląda sytuacja w tabeli po 5. kolejkach? Prowadzi Holandia (13 pkt), druga jest Belgia (10), trzecia Polska (4), a ostatnia Walia (1).

20:29

Tak wygląda skład Walijczyków.

20:27

Tak wygląda skład Polaków.

20:27

Stawką tego spotkania będzie utrzymanie w dywizji A LN (Polacy nie mogą tego meczu przegrać), a także rozstawienie w 1. koszyku eliminacji do Euro 2024, do którego Biało-Czerwoni potrzebują wygranej nad Walijczykami, a także korzystnych wyników w innych grupach.

20:26

Dobry wieczór. W niedzielny wieczór reprezentacja Polski zmierzy się w Cardiff z Walią w ostatnim meczu Ligi Narodów w sezonie 2022/23. Zapraszamy do relacji na żywo z tego spotkania.