39' Adam Buksa
49'
49' Elseid Hysaj
58'
58' Armando Broja za Myrto Uzuni
65'
65' Ermir Lenjani za Lorenc Trashi
77'
77' Enis Cokaj za Keidi Bare
77'
77' Nedim Bajrami za Odise Roshi
88'
88' Ylber Ramadani
46'

46' Mateusz Klich za Jakub Moder
50'

50' Jan Bednarek
71'

71' Karol Świderski za Adam Buksa
71'

71' Przemysław Frankowski za Kamil Jóźwiak
77'

77' Karol Świderski
90'

90' Tymoteusz Puchacz
90'

90' Bartosz Bereszyński za Tymoteusz Puchacz
90'

90' Michał Helik za Jan Bednarek

Relacja z meczu Albania - Polska

90  + 4'

Polacy wygrywają 1:0 po golu Karola Świderskiego i pięknej asyście Mateusza Klicha i tym samym jest w świetnej sytuacji do gry w barażach eliminacji mistrzostw świata w Katarze!

90  + 4'

KONIEC! Polska wygrywa 1:0 z Albanią!

90  + 3'

Wybita piłka po zagraniu w pole karne Polaków. Piłka wychodzi poza linię końcową, ma ją Szczęsny.

90  + 2'

Zmiana u Polaków: schodzi Bednarek, na boisku pojawia się Helik.

90  + 1'

Cztery minuty doliczone do regulaminowych 90.

90  + 1'

Żółta kartka za opóźnianie gry przy zejściu z boiska dla Puchacza.

90  + 1'

Zmiana w polskiej kadrze: schodzi Tymoteusz Puchacz, pojawia się na boisku Bartosz Bereszyński.

90

Kolejna niezła sytuacja Broji, ale pewnie interweniuje i wyłapuje piłkę Broja.

89

Faul na Puchaczu i żółta kartka dla Ramadaniego.

88

Albańczycy naciskają do końca. Armando Broja z niecelnym strzałem po rajdzie w pole karne.

87

Kapitalna interwencja Jana Bednarka po zagraniu w pole karne i przedarciu się pod nie Albańczyków!

85

Klich wstał i zbiegł z boiska, będzie opatrywany poza nim, ale wydaje się, że może być gotowy do dalszej gry. Faul na Puchaczu.

83

Siedzi na murawie i łapie się za kostkę Mateusz Klich. Potrzebna zmiana?

82

Faul Mateusza Klicha. Rzut wolny na połowie Albańczyków. Chwilę później przewinił także Cokaj.

82

Co to było?! Lewandowski doszedł do długiego podania górą przed obrońcą Albanii, minął Berishę, ten dogonił kapitana Polaków i skończyło się tylko na aucie dla Polski.

81

Podanie na prawą stronę pola karnego w akcji Polaków niedokładne i wyłapuje piłkę Berisha.

79

Frankowski obija zawodnika kadry Albanii i piłka wychodzi poza linię końcową boiska.

78

Faul na Tymoteuszu Puchaczu. Rzut wolny dla Polski ze środkowej strefy boiska.

77

Sędzia pokazuje piłkarzom, że można wrócić do gry. Wszyscy już gotowi, jest gwizdek!

77

Zmiany w Albanii: Bajrami za Roshiego, Cokaj za Bare. Piłkarze się dogrzewają.

77

Mecz ma zostać wznowiony. Piłkarze wracają na murawę. "Ma być spokój" - miał powiedzieć albański spiker.

77

Przerwa w spotkaniu może potrwać nawet do dziesięciu minut. Policja weszła na sektory najbardziej zagorzałych kibiców reprezentacji Albanii. Jeżeli sytuacja potoczy się pomyślnie, to spotkanie zostanie wznowione. Są w kontakcie z delegatem UEFA, sędziami i obiema drużynami - Szymon Borczuch, reporter TVP Sport.

77

Spiker nawołuje kibiców do zaprzestania agresywnych zachowań. Sędzia Turpin czeka na uspokojenie sytuacji na trybunach - podał reporter TVP Sport w Tiranie, Szymon Borczuch.

77

W transmisji ze spotkania pojawił się oficjalny komunikat UEFA: Mecz przerwany i opóźniony.

77

Spotkanie nadal przerwane, czekamy na decyzje delegata, czy sędziów.

77

Piłkarze Albanii w korytarzu, Polacy zeszli do szatni.

77

Sytuacja w grupie I el. MŚ na tę chwilę: 1. Anglia - 20 punktów (1:1 z Węgrami) 2. Polska - 17 punktów 3. Albania - 15 punktów

77

Kibice zaczęli obrzucać butelkami z trybun polskich zawodników. Po chwili zainterweniował sędzia i sprowadził piłkarzy poza boisko. Mecz przerwany!

77

Sędzia zarządził zejście piłkarze do linii bocznej! Co się dzieje w Tiranie?!

77

Fenomenalne dośrodkowanie Klicha, profesorskie! Idealnie wbiegł w pole karne i uderzył lewą nogą Karol Świderski. Polacy prowadzą w kluczowym meczu eliminacji do MŚ!

77

GOOOOOOOOL! 1:0 dla Polski! Karol Świderski!

76

Prostopadłe zagranie Lewandowskiego do Klicha wyłapuje Berisha.

75

Kilka starć z obu stron w środkowej strefie boiska.

73

Krychowiak przeszedł prawym skrzydłem po błędzie Albańczyków, ale zamiast uderzyć, zdecydował się na podanie do Lewandowskiego! Piłkę odbił Berisha, a strzał Zielińskiego był już zupełnie niecelny. Znakomita, ale zmarnowana sytuacja.

70

Zmiany u Polaków: Karol Świderski za Adama Buksę i Przemysław Frankowski za Kamila Jóźwiaka.

69

Długie, niedokładne zagranie do Buksy.

68

Puchacz wchodził w pole karne, ale został powstrzymany. Chwilę później faul na Bednarku w środkowej strefie boiska.

67

Ależ chaos w polu karnym Albańczyków! Dośrodkowanie na Jóźwiaka, ten poczekał aż piłka spadnie na boisko, dograł po ziemi, ale żaden z Polaków nie wepchnął piłki do bramki i ta została wybita.

66

Przerwanie groźnej akcji przez Zielińskiego. Szczęśliwie, ale skutecznie.

64

Zmiana w Albanii: Trashi schodzi, a na boisku Lenjani.

64

Żółta kartka dla asystenta trenera Albanii.

64

Kolejna akcja Polaków skasowana przez albańskich obrońców. Chwilę później ostry faul Dawidowicza.

61

Przebił się z piłką Klich po świetnym podaniu na skrzydle, ale nie miał, komu jej zagrać i zepsuł akcję Polaków. Chwilę później zatrzymany przez Krychowiaka jeden z Albańczyków. Lepsza gra pomocnika po bardzo słabym początku spotkania.

61

Faul Zielińskiego na Ramadanim w środkowej strefie boiska.

60

Kapitalnie zatrzymał Lewandowskiego Ismaili. Do piłki dopadł i wyłapał ją Berisha.

58

Zmiana u Albańczyków: wchodzi Armando Broja przywitany owacją, zmienia Myrto Uzuniego.

56

Rzut rożny dla Polski, ale gra przerwana, a sędzia podbiegł do linii bocznej boiska. Rozmawiał z delegatem, prawdopodobnie coś zostało rzucone na boisko. Po chwili gra została wznowiona, piłka wybita, a przy kolejnej próbie zagrania w pole karne Albańczyków sędzia odgwizdał spalonego.

52

Trzy kolejne próby ataków Albańczyków zablokowane przez Polaków.

51

Ramadani faulowany przez Bednarka. Żółta kartka dla Polaka. Rzut wolny na pierwszych metrach połowy Polaków.

50

Długie zagranie Lewandowskiego na prawe skrzydło, niecelne.

49

Żółta kartka za dyskusje z sędzią dla Hysaja. Francuski arbiter uznał, że przy próbie wejścia w pole karne odrzucił Puchacza. Polak upadł i wywalczył rzut wolny.

49

Ależ przepuścili Polacy Albańczyków! Dośrodkowanie Roshiego, ale wybił piłkę Glik.

48

Lewandowski przedarł się w pole karne Albańczyków, ale dobra interwencja ich obrońców przy próbie dogrania po ziemi do Buksy.

46

Zaczynamy drugą połowę spotkania. Albańczycy bez zmian.

46

Zmiana w przerwie: Mateusz Klich na boisku za Jakuba Modera!

21:42

W szóstej minucie meczu Albania - Polska w polu karnym gospodarzy padł Adam Buksa po tym, jak w jego nogę wślizgiem wjechał Lorenc Trashi. "Faul na 100 proc. Na żółtą kartkę" - nie ma wątpliwości międzynarodowy sędzia Tomasz Listkiewicz. I wyjaśnia, dlaczego w tej sytuacji nie mógł interweniować system VAR.

21:42

"Przeraźliwe, ale to naprawdę przeraźliwe gwizdy towarzyszyły polskim piłkarzom w trakcie śpiewania hymnu na stadionie w Tiranie podczas meczu Albania - Polska" - pisze dziennikarz Sport.pl, Bartłomiej Kubiak, który jest w Albanii.

21:33

Tymczasem na innych stadionach: Anglia wyrównała w 37. minucie za sprawą Johna Stonesa i remisuje 1:1 z Węgrami. Andora prowadzi za to 1:0 z San Marino.

45  + 1'

Pierwsza połowa bardzo wyrównana na początku, agresywna gra obu zespołów. Przez ostatnie minuty przewagę mieli Polacy, ale jej nie wykorzystali. Pytanie: co uda się zmienić na drugą połowę?

45  + 1'

Niedokładne podanie Puchacza, piłka poza linią boczną. Koniec pierwszej połowy spotkania.

45  + 1'

Niedokładne zagranie Albańczyków i strata przy prawdopodobnie ostatnim ataku przed przerwą.

45  + 1'

Minuta doliczona do regulaminowych 45 minut w I połowie.

45

Faul Jóźwiaka na Veselim. Rzut wolny dla Albanii jeszcze z własnej połowy.

44

Kapitalnie przejęta piłka, zgrana przed pole karne i nie wiadomo, po co Lewandowski rozegrał tę piłkę piętą przed pole karne. Strata po naprawdę dobrej akcji.

43

Przejęcie Polaków na własnej połowie, piłka wybita poza linię boczną boiska.

43

Pchnięcie Kumbulli przez Krychowiaka przy rzucie rożnym. Chwilę później do piłki blisko pola karnego Albańczyków nie zdążył Lewandowski.

41

Dalekie, przeciągnięte podanie do Zielińskiego, piłka poza linią końcową.

40

Żółta kartka dla Buksy. Faul Polaka na Kumbulli, zemsta za wcześniejsze przytrzymanie przy próbie dojścia do piłki blisko pola karnego.

38

Wyłapuje piłkę Berisha po długim podaniu Glika, a Kumbulla i Buksa długo walczyli o dojście do niego. Mała sprzeczka, ale zawodnicy rozdzieleni przez arbitra.

36

Przeciągnięte dośrodkowanie z rzutu wolnego i Bednarek nie doskakuje do piłki zatrzymywany przez jednego z Albańczyków, którzy wznowią grę od bramki.

35

Lekarz i fizjoterapeuta przy Lewandowskim. Napastnik Bayernu wstał, ale nadal utyka i narzeka na ból. Rzut wolny dla Polaków.

34

Ismaili z żółtą kartką za ostry faul na Lewandowskim.

33

Albańczycy coraz częściej szturmują pole karne polskiego zespołu, ale nie są w stanie się przedrzeć. Paulo Sousa wściekły na to, jak wolno przesuwają piłkę na połowę gospodarzy jego zawodnicy.

31

Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu Albańczyków, ale dobry odbiór i wyprowadzenie piłki przez Jóźwiaka.

30

Strzał Zielińskiego broni Berisha! Niezłe dwie akcje Polaków, Albańczycy na chwilę przycichli.

27

Ważna informacja z meczu Anglików z Węgrami: Gol dla Węgrów i prowadzenie 1:0 na Wembley! To tworzy ciekawą sytuację w grupie I: przy wygranej Albańczycy traciliby do Anglii tylko jeden punkt, a Polacy przy swoim zwycięstwie dwa.

27

Zieliński dostał piłkę w polu karnym, dograł do Modera, ale jego zagranie zablokowali Albańczycy. Przy piłce wciąż Polacy od wrzutu z autu.

24

Kilka prób wprowadzenia piłki w pole karne Polaków, ale za każdym razem Albańczycy zatrzymywani. Na koniec Bare bardzo celnie uderza na bramkę, ale piłka leci w trybuny.

23

Faul Manaja na Krychowiaku na połowie Polaków.

23

Błąd Albańczyków i przechwyt polskiej kadry, ale Buksa podwojony w kryciu przez gospodarzy i odebrali mu piłkę. Polacy zatrzymali szybko wyprowadzaną akcję przez Manaja.

22

Berisha wyłapuje piłkę zagrywaną przez Puchacza przy linii końcowej boiska w pole karne.

21

Faul Buksy na połowie gospodarzy, gdy napastnik próbował przejąć piłkę zagraną do niego górą. Chwilę później kolejne przewinienie Polaka przy próbie dojścia do podania.

20

Świetne wejście Bednarka - i to już drugie, lub trzecie w tym meczu. Wcześniej strata Modera pod polem karnym, która dała szansę wyprowadzić piłkę Albańczykom.

19

Lekko dośrodkowana piłka w pole karne i wybicie Albańczyków, chwilę później Polacy przechwytują piłkę.

18

Wymęczona akcja i przechwyt piłki Polaków, a teraz ostro faulowany Zieliński. Rzut wolny dla Polski, Zieliński długo się nie podnosił, ale ostatecznie chyba nic mu się nie stało.

16

Świetny powrót i zablokowanie Ramadaniego przez Modera. Piłka dla Polski, od Szczęsnego.

15

Zamieszanie w polu karnym, Krychowiak strzela już leżąc piszczelem, ale piłka ponad bramką!

14

Jeszcze jeden rzut rożny dla Polski. Tym razem zgranie kompletnie nieudane i sporo szczęścia zespołu Sousy.

14

Rzut rożny dla Polaków. Nie trafił w piłkę dośrodkowaną w pole karne Buksa i wybił jeden z Albańczyków.

13

Buksa przechwycił piłkę w środku pola, ale Albańczycy skasowali kolejną wrzutkę Polaków z lewego skrzydła. Chwilę później faul na Moderze i rzut wolny z lewej strony boiska blisko pola karnego rywali.

12

Rzut rożny Albańczyków wybity na aut.

11

Jeszcze raz prawą stroną w pole karne ruszyli gospodarze, a Polacy wybijają piłkę na rzut rożny. Interweniował Piotr Zieliński.

11

Zły przerzut i strata piłki Polaków, chwilę później dośrodkowanie Albańczyków wybite z pola karnego.

10

Krychowiak fatalnie stracił piłkę przed polem karnym i sprezentował ją Albańczykom! Jednak oni nie wykorzystują dwóch okazji do strzału.

9

Faulowany Krychowiak na własnej połowie, przed polem karnym.

7

Faul Lewandowskiego, który powstrzymywał jednego z Albańczyków. Bardzo naciskają Polacy swoich rywali.

7

Leży na boisku Adam Buksa. Czy był faulowany? Został kopnięty przed linią pola karnego, ale arbiter dał wznowić Polakom tylko od wrzutu z autu. Nic z tego już nie wyszło.

5

Puchacz dośrodkował piłkę w pole karne, zgrał ją głową Jóźwiak, ale później wybili Albańczycy. Ich kontra szybko zatrzymana na połowie Polaków.

4

Buksa zgrywał do Modera niedaleko pola karnego Albańczyków, ale ich obrońcy przechwycili piłkę. Ta odbiła się od jednego z nich i trafiła do bramkarza.

3

Kolejna próba przedostania się lewym skrzydłem przez Albanię nieudana.

2

Ostre wejście i faul Kamila Glika w środku pola. Wpadł w Manaja.

1

Pierwsza groźna akcja Albańczyków, zyskali piłka pod polem karnym Polaków na lewym skrzydle, ale faulowali.

1

Zaczynamy mecz!

20:43

Drużyny już gotowe do rozpoczęcia spotkania, czekamy na pierwszy gwizdek sędziego Clementa Turpina z Francji.

20:40

Obie reprezentacje już na boisku, czas na hymny państwowe.

20:33

- Ja mieszkam w Gdańsku, czyli w mieście, które w herbie ma lwy. A pod lwami jest motto: "Nec temere, nec timide", co się tłumaczy z łacińskiego: "bez strachu, bez obaw, ale z szacunkiem". Myślę, że to hasło powinno przyświecać naszej reprezentacji we wtorek - mówi w rozmowie dla Sport.pl przed meczem z Albanią, trener Bogusław Kaczmarek.

20:23

Skład Albańczyków na mecz, który rozpocznie się o 20:45.

20:16

"Stadion w Tiranie będzie przepełniony. To będzie nasz 12. zawodnik" - piszą albańskie media, które informują, że tutejsza federacja uzyskała specjalne zezwolenie, by na wtorkowy mecz z Polską trybuny wypełniły się w 100 proc. - relacjonuje z Tirany dziennikarz Sport.pl, Bartłomiej Kubiak.

20:02

To kluczowe spotkanie dla kadry Paulo Sousy. Przypomnijmy, że jeśli Polacy przegrają ten mecz, to postawią się w niemal niemożliwej sytuacji do awansu na mistrzostwa świata w 2022 roku. Wygrana da natomiast niemalże autostradę do baraży.

20:01

Witamy w relacji na żywo z meczu reprezentacji Polski z Albanią w eliminacjach MŚ.