8' Kalvin Phillips
45'

45' Harry Maguire
60'
60' Grzegorz Krychowiak
63'
63' Karol Świderski za Adam Buksa
68'
68' Damian Szymański za Grzegorz Krychowiak
77'
77' Tymoteusz Puchacz
79'
79' Karol Linetty
80'
80' Michał Helik za Kamil Glik
80'
80' Przemysław Frankowski za Kamil Jóźwiak
80'
80' Maciej Rybus za Tymoteusz Puchacz
90'
90' Damian Szymański
90'
72'

72' Harry Kane

Relacja z meczu Polska - Anglia

90  + 4'

Koniec meczu. Polska remisuje z Anglią 1:1!

90  + 3'

DAMIAN SZYMAŃSKI! WYDARLI TO! Miękka wrzutka Lewandowskiego do środka i tam taranem wszedł Szymański i głową skierował piłkę do bramki!

90  + 2'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! JEEEEEEEEEEEEEST!

90  + 1'

Cztery minuty doliczone. Polacy walczą o wyrównujące trafienie. Frankowski zagrywa do środka, ale łapie Pickford.

89

Lewandowski opanował piłkę w polu karnym i próbował ze skraju "szesnastki" dokręcić piłkę do bramki, ale Polak strzelił niecelnie

87

Akcja Polaków lewą stroną, Świderski mógł dojść do piłki zagranej przez Rybusa ale, radzą sobie Anglicy.

84

Długa piłka na Rybusa, ale Pickford odeskortował piłkę poza linię końcową

83

Łooo co tam się stało! Pickford był blisko kiksa dekady! Wybijał piłkę i trafił w nogę Świderskiego! Piłka powędrowała w kierunku bramki, ale bramkarz Anglii zdążył ją jeszcze wyłapać.

80

Trzy ostatnie zmiany w reprezentacji Polski. Michał Helik za Kamila Glika, Przemysłąw Frankowski za Kamila Jóźwiaka i Michał Rybus za Tymoteusza Puchacza

80

Błąd Linettego. Kilka razy chciał poprawiać sobie piłkę, aż w końcu stracił i sfaulował. Żółta kartka.

77

Gramy dalej, Glik wrócił na boisko. Dobre zagranie tymczasem Puchacza do Świderskiego. Odrobinę za mocne, łapie Pickford.

75

Przerwa w grze. Ucierpiał Glik

72

Ależ strzał Kane'a z dystansu. Piłka nagle gwałtownie skręciła i zaskoczyła Szczęsnego. Anglia prowadzi 1:0.

72

Niestety. Anglia prowadzi, Harry Kane

71

Dobra akcja Polaków, Robert Lewandowski podciągnął kilkanaście metrów i uderzył z dystansu. Mocno, płasko, ale prosto w Pickforda.

68

Druga zmiana. Damian Szymański zastępuje Grzegorza Krychowiaka.

66

Odważna, indywidualna akcja Puchacza. Wpadł w pole karne, ostatecznie wypchnięty do boku Puchacz kończy akcję strzałem, ale niecelnym

65

Polacy wyglądają zdecydowanie gorzej w drugiej połowie. Bronią się znacznie głębiej, Anglicy mają coraz więcej do powiedzenia.

63

Pierwsza zmiana w reprezentacji Polski. Karol Świderski zastępuje Adama Buksę

62

Co tam się stało! Ależ szczęście, piłka zagrana głową po rzucie wolnym przez Maguire'a w kierunku bramki i jest słupek! Nikt piłki nie przeciął, wybił ją Bednarek, odgwizdano jeszcze spalonego.

61

Grzegorz Krychowiak fauluje Grealisha. Żółta kartka

58

Przeraźliwe gwizdy i buczenie na stadionie. Anglicy długo utrzymują się przy piłce.

58

Dużo miejsca miał Luke Shaw w polu karnym, na szczęście Glik blokuje jego dogranie do środka

57

56 212 kibiców ogląda mecz Polski z Anglią na Stadionie Narodowym

57

Znowu Sterling szaleje na prawej stronie Anglików, ale zdążył z interwencją Bednarek

56

Dobry pomysł Puchacza na zagranie w pole karne, ale Pickford wyłapuje piłkę

55

Rzut wolny dla Anglii po faulu Dawidowicza. Będą mogli dośrodkowywać.

54

Phillips oddaje pierwszy celny strzał w tym meczu na bramkę Polaków. Łatwo broni jednak Szczęsny

51

Znowu Sterling w naszym polu karnym, a potem dośrodkowanie na Kane'a wybite. Trochę pali się w naszym polu karnym.

48

Sterling wszedł w drybling, ale na nasze szczęście przedobrzył, został podwojony i stracił piłkę

47

Uf, szybka akcja Anglików po naszym nieudanym pressingu. Grealish zagrywa wzdłuż bramki, piłka minimalnie mija bramkę Szczęsnego.

46

Buksa trochę się podpalił i strzelił z dystansu, ale został zablokowany

46

Anglicy rozpoczęli drugą część spotkania!

21:49

Polacy wracają na murawę. Za chwilę początek drugiej połowy!

21:49
21:37

Żółte kartki dla Maguire'a i Glika. Już przed wykonaniem wolnego iskrzyło

45  + 2'

Nie było strzału. Koniec pierwszej połowy meczu. Polska - Anglia 0:0

45  + 2'

Świetnie powalczył Lewandowski a potem świetna akcja Tymoteusza Puchacza. Rzut wolny dla Polski, szansa na wrzutkę. To będzie pewnie ostatnia akcja pierwszej połowy

45  + 1'

Anglicy zamknęli Polaków pod polem karnym w końcówce pierwszej połowy. Dwie minuty doliczone

45

Linetty z piłką w polu karnym był bardzo blisko tego, aby dryblingiem zgubić obrońcę, ale ostatecznie zgubił piłkę

43

Radzą sobie Polacy

43

Rzut wolny dla Anglii i dośrodkowanie w pole karne kończy się rożnym.

36

Przerwa w grze. Problem zdrowotny ma Stones. A Paulo Sousa żywo gestykuluje w żarliwej rozmowie z Kamilem Jóźwiakiem.

35

Strata Polaków i szybki atak Anglii, ale zdążyli wrócić Polacy.

34

Niecelne dośrodkowanie Dawidowicza, kontra Anglików, ale genialny powrót Modera. Potem dośrodkowanie z lewej strony od Puchacza na Buksę, radzą sobie Anglicy. Dobry moment Polaków!

33

Moder strzela z dystansu, ale baaaaardzo niecelnie.

32

Polacy dłużej utrzymują się przy piłce. Kończy się to jednak wszystko długim podaniem Szczęsnego.

30

Szansa Lewandowskiego! Oszukał obrońców angielskich i doszedł do skaczącej piłki w polu karnym, trącił piłkę, ale sytuacja była bardzo trudna. Łapie Pickford!

29

Świetny przechwyt Krychowiaka i już, już miał zagrywać do przodu, ale przeszkodził mu faulem wracający Harry Kane

27

Glik po profesorsku zatrzymał Grealisha.

26

Wyrównało się to spotkanie. Polacy na razie są nieźle zorganizowani i czekają na swoją szansę. Anglicy szukają luki w polskiej obronie.

23

Dobry przechwyt Anglików i szybka akcja, ale Kane był na spalonym.

22

Ależ mamy szczęście! Dobra akcja na prawej stronie Sterlinga, który miękko wrzuca na Kane'a. Napastnik Tottenhamu urwał się obrońcom, ale na szczęście Kane za bardzo skontrował piłkę i zamiast w kierunku bramki, piłka poleciała pod nogi polskiego obrońcy.

20

Szkoda, że nie wyszło do strącenie Buksie, bo piłka mogła trafić do niepilnowanego Lewandowskiego. Grają Anglicy.

19

Kontra Anglików, strzał z pola karnego Masona Mounta, ale bardzo niecelny

18

Ajjj, dośrodkowanie Puchacza na Buksę, ale nie sięgnął czubkiem buta piłki napastnik

17

Świetny pomysł miał Jóźwiak, aby zagrać do Lewandowskiego na wolne pole, ale dobrze interweniuje jeden z Anglików.

16

Radzą sobie Polacy z rzutem rożnym.

16

Dawidowicz blokuje wrzutkę Grealisha. Rzut rożny dla Anglii

15

Dobra akcja Polaków! Zagranie Lewandowskiego do lewej, a tam Moder znalazł się z piłką w polu karnym i zagrał do środka, piłkę wyłapał Pickford.

13

Dośrodkowanie w pole karne wybite przez Polaków.

12

Teraz przesadził Jóźwiak. Słowna reprymenda od sędziego

11

Płaskie dogranie z prawego skrzydła w pole karne Polaków, ale spokojnie interweniują Polacy.

11

Polacy są agresywni, szybko doskakują do Anglików. Teraz trochę przesadził Bednarek i sfaulował rywala w środku, ale Anglicy nie mają łatwego życia.

9

Bardzo dobrze interweniuje Krychowiak. Tak samo jak Jóźwiak wcześniej, Krychowiak zatrzymuje rywala i jeszcze jest aut bramkowy.

9

Próbowaliśmy sprytnie, ale nic z tego nie wyszło.

8

Rzut wolny dla Polski. Szansa na dośrodkowanie.

8

I już jest pierwsza żółta kartka. Phillips mocno nadepnął na Puchacza.

7

Wrzutka Modera, a po niej małe zamieszanie w polu karnym Anglików, ostatecznie goście mają aut.

6

Niezła akcja Polaków na prawej stronie i będzie rzut rożny.

5

Świetna interwencja Jóźwiaka, który zatrzymał Grealisha. Od bramki Szczęsny.

5

Długie dośrodkowanie z lewej strony i strzał Puchacza z pola karnego! Niestety, zablokowany.

3

Kolejny dobry odbiór Polaków tym razem w środku pola, ale nie udało się zawiązać akcji

2

Aj szkoda! Dobry pressing Polaków na połowie rywali, a Linetty za późno zdecydował się na zagranie prostopadłe do Lewandowskiego i podanie zostało przecięte

1

Polacy na biało-czerwono, Anglicy cali na niebiesko! Jedziemy!

20:45

Anglicy uklęknęli i zostali wygwizdani.

20:44

Trwa przywitanie kapitanów - Roberta Lewandowskiego i Harry'ego Kane'a. Strony losuje sędzia, Niemiec Daniel Siebert.

20:43

Gwizdy na początku hymnu Anglików utonęły ostatecznie w brawach reszty kibiców. A "Mazurek Dąbrowskiego" jak zwykle wybrzmiał potężnie!

20:40

Na boisku są też już Anglicy. Za chwilę hymny obu państw.

20:38

Sędziowie tego spotkania wychodzą murawę, a za nimi reprezentacja Polski!

20:31
19:49

Reprezentacja Polski czeka na zwycięstwo nad Anglią prawie 50 lat. Po raz ostatni taka sztuka udała się 6 czerwca 1973 roku, kiedy to Polacy triumfowali 2:0. Ostatni raz, gdy polskiej drużynie udało się urwać punkty rywalowi miał miejsce w eliminacjach do mistrzostw świata 2014 - w październiku 2012 roku padł remis 1:1.

19:49

Anglia jak dotąd jest zdecydowanie najmocniejszą drużyną w stawce. W eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata wygrali jak dotąd wszystkie pięć spotkań, strzelając w nich aż 17 goli. Stracili tylko jedną bramkę - pod koniec marca w domowym spotkaniu z Polską. Autorem tego gola był Jakub Moder.

19:46

Po pięciu eliminacyjnych kolejkach polscy piłkarze zajmują drugie miejsce w tabeli grupy I. Eliminacje rozpoczęli od wyjazdowego remisu 3:3 z Węgrami, zwycięstwa 3:0 nad Andorą i wyjazdowej porażki 1:2 z Anglią. Podczas wrześniowego zgrupowania oba mecze biało-czerwoni wyraźnie wygrali - najpierw 4:1 z Albanią, a następnie 7:1 z San Marino.

19:39

Polacy zagrają z Anglią na Stadionie Narodowym w Warszawie. To prawdziwa twierdza dla biało-czerwonych. Łącznie na tym obiekcie Polacy rozegrali 31 spotkań, z czego 21 wygrali, osiem zremisowali i tylko dwa przegrali. Ostatniej porażki doznali ponad 7,5 roku temu, kiedy to przegrali w meczu towarzyskim 0:1 ze Szkocją.

19:32

Polscy kibice liczą dzisiaj na Roberta Lewandowskiego, który nie mógł zagrać na Wembley z powodu obostrzeń panujących w Wielkiej Brytanii. Najlepszy polski piłkarz odżył w reprezentacji za kadencji Paulo Sousy. "Choć na styl dalej można narzekać, a polska obrona dawno nie była tak niepewna, to w zdobytych golach i udziale w nich kapitana, Sousa przegonił nawet Adama Nawałkę" - pisze Kacper Sosnowski.

19:28

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z hitowego meczu eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Reprezentacja Polski podejmuje wicemistrzów Europy, Anglików. Początek spotkania o godzinie 20:45.