San Marino
10'
10' Karol Świderski
20'
20' Cristian Brolli (sam.)
32'
32' Karol Linetty
46'
46' Krzysztof Piątek za Mateusz Klich
50'
50' Tomasz Kędziora
57'
57' Radosław Majecki za Łukasz Fabiański
65'
65' Bartosz Bereszyński za Przemysław Frankowski
66'
66' Jakub Moder za Robert Lewandowski
72'
72' Adam Buksa za Karol Świderski
84'
84' Adam Buksa
90'
90' Krzysztof Piątek
46'

46' Andrea Grandoni za Luca Censoni
46'

46' David Tomassini za Adolfo Jose Hirsch
52'

52' Filippo Fabbri za Mirko Palazzi
74'

74' Dante Carlos Rossi za Cristian Brolli
74'

74' Marco Bernardi za Matteo Vitaioli
86'

86' Alessandro Golinucci

Relacja z meczu Polska - San Marino

93

Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia we wtorek!

93

Polska bez problemu pokonała San Marino, choć oczywiście powinno paść więcej goli. Robert Lewandowski bez trafienia, ale miejmy nadzieję, że we wtorek pokona bramkarza Albanii. Z kolei nasi najbliżsi rywale pokonali w Budapeszcie Węgrów 1:0.

93

KONIEC! Polska pokonuje San Marino 5:0.

92

Jakub Moder podaje w pole karne do Kozłowskiego, który posyła prostopadłą piłkę. I tutaj przytomnie zachował się Krzysztof Piątek, który strzela pierwszego gola w reprezentacji Polski po kontuzji. Brawo!

91

PIO, PIO, PIO!!!

90

Obrońca San Marino nieczysto wybija piłkę w polu karnym, dopada do niej Krzysztof Piątek, ale jego lekki strzał bez problemu łapie bramkarz.

87

Rzut rożny wywalczony przez Bartosza Bereszyńskiego. Dośrodkowanie, ale obrońca San Marino wybija piłkę.

85

GOOOL! Mamy już 4:0. Prostopadłe podanie w pole karne od Gumnego, do piłki dopada Adam Buksa, który ze stoickim spokojem pokonuje bramkarza San Marino.

84

Indywidualna akcja Modera, który dryblingiem wpadł w pole karne, ale jego strzał został obroniony przez bramkarza San Marino.

82

Buksa w roli skrzydłowego. Jego podanie zostało zablokowane i mamy 15. rzut rożny w tym meczu.

79

Polacy biją głową w mur... Tym razem Karol Linetty i jego bardzo niecelny strzał. Kibice się niecierpliwią.

75

Tomasini wyprowadza piłkę ze swojej połowy, ale Bartosz Bereszyński powala go na ziemię. Zawodnik San Marino opatrywany przez służby medyczne.

75

Zmiana w ekipie San Marino. Bernardi za Vitaioliego.

73

Indywidualna akcja Jakuba Modera, który najpierw świetnie przyjął piłkę i popędził w pole karne zostawiając obrońców San Marino za sobą, ale jego podanie zostało zablokowane.

72

Boisko opuszcza Karol Świderski, którego zastępuje Adam Buksa.

71

Gumny fauluje Vitaioliego, który próbuje z piłką wyjść ze swojej połowy. Z rzutu wolnego drużyny San Marino nic pożytecznego nie wyszło. Czas na odpowiedź Polaków.

69

Bereszyński dośrodkowuje z prawej strony, ale piłka trafia na głowę piłkarza San Marino.

65

Podwójna zmiana w reprezentacji Polski. Schodzą Lewandowski i Frankowski, a w ich miejsce Bereszyński i Moder.

64

Zagranie Piątka w pole karne i znów bez efektu. No niby trudno narzekać, ale goli trochę mało ;)

61

Zamieszanie w polu karnym, ale znów bez gola.

57

DZIĘKUJEMY, ŁUKASZ! ZA EMOCJE, ZA WYSTĘPY, ZA WSZYSTKO!

57

WIELKI MOMENT. Pan Łukasz Fabiański schodzi z boiska. W jego miejsce Radosław Majecki.

51

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Świderski sprytnie zagrał piętą, co ledwo obronił bramkarz San Marino. Do piłki nie zdążył Helik, ta odbiła się jeszcze od słupka i w wielkim zamieszaniu z bliska gola strzelił Kędziora.

50

3:0! Tomasz Kędziora!

49

Ładne dośrodkowanie Płachety i niecelny strzał Piątka.

49

Tylko w mur. Mamy rzut rożny.

48

Faul na Lewandowskim przed polem karnym. Szansa z rzutu wolnego.

46

Początek 2. połowy.

46

Są też dwie zmiany w reprezentacji San Marino.

46

Zmiana w reprezentacji Polski. Zszedł Mateusz Klich, wszedł Krzysztof Piątek. To wielki powrót po kontuzji. Ostatni mecz w kadrze Piątek zagrał w marcu na Wembley.

45  + 3'

Przerwa. Na razie prowadzimy 2:0 po golach Świderskiego i samobójczym Brolliego. Prowadzenie zgodnie z oczekiwaniami, ale po dobrym początku chyba liczyliśmy na więcej.

45

Trzy minuty doliczone.

42

Czekamy i czekamy... Nudy, panowie!

40

I kolejny słaby strzał Lewandowskiego. Pan kapitan dzisiaj sam szuka wykończenia :)

38

Ładny zwód Lewandowskiego, ale też bardzo niecelny strzał naszego kapitana.

36

Niecelne uderzenie Frankowskiego głową po kolejnym dośrodkowaniu z lewej strony.

33

Kolejna doskonała interwencja Benedettiniego!

32

Linetty ukarany żółtą kartką. Piłkarz Torino przerwał kontratak i ta kartka oznacza, że na pewno nie zagra we wtorek w Tiranie z Albanią.

30

Lewandowski pakuje z bliska piłkę do bramki, ale gol nie został uznany! Piłkarz Bayernu faulował rywala w drodze do piłki.

26

Z rzutu rożnego dośrodkował Klich, a niecelnie głową uderzał Świderski.

23

Ogromne zamieszanie w polu karnym gości, ale nie ma bramki! Trzy strzały zablokowane!

21

Kozłowski pomknął prawą stroną, Brolli ubiegł własnego bramkarza, ale zrobił to tak, że wbił piłkę do własnej bramki. 2:0 dla Polski.

20

Samobójczy gol Brolliego! 2:0!

18

I jeszcze jedna sytuacja.

17

Kolejna akcja lewą stroną, zagranie wzdłuż bramki i Frankowski w ostatniej chwili uprzedzony!

15

I już kolejne ataki naszej drużyny. Czekamy na kolejnego gola.

13

Strasznie długo to trwało, ale mamy potwierdzenie. Jest 1:0 dla Polski!

12

Już drugą minutę mamy VAR... Niepewność.

10

Dośrodkowanie Płachety z lewej strony i Świderski z bliska głową daje nam prowadzenie. A więc RAZ!

10

1:0! Karol Świderski!

10

Bramkarz San Marino gwiazdą pierwszych minut! Teraz świetnie odbił strzał Lewandowskiego!

8

Natychmiastowa decyzja Klicha o uderzeniu na bramkę. Strzał minimalnie niecelny.

7

Strzał Płachety i interwencja bramkarza gości.

7

Jesteśmy coraz bliżej pola karnego San Marino. Pierwsza bramka coraz bliżej.

6

Kolejne dośrodkowanie w pole karne i kolejne wybicie.

4

Pierwsza szansa. Klich na lewą stronę do Płachety, ale podanie zawodnika Norwich wybił stoper San Marino, uprzedzając Lewandowskiego.

3

Na razie spokojnie wymieniamy podania z dala od bramki gości.

1

20:45
20:44

Hymny odegrane. Za chwilę zaczynamy.

20:41

Nasz bramkarz zniósł to dzielnie, natomiast łzy pojawiły się w oczach taty Łukasza. Wzruszające chwile na stadionie narodowym.

20:41

Łukasz Fabiański otrzymał pamiątkową koszulkę z numerem 57. Wręczał ją prezes PZPN, Cezary Kulesza.

20:24

W naszej grupie czekają dziś nas też mecze Węgry - Albania i Andora - Anglia.

20:16
20:15
20:09

Sytuacja w grupie: 1. Anglia 16 pkt, 2. Albania 12 pkt, 3. Polska 11 pkt, 4. Węgry 10 pkt, 5. Andora 3 pkt, 6. San Marino 0 pkt.

20:08

Skład San Marino: Benedettini - Battistini, Simoncini, Brolli, Palazzi - E. Golinucci, Censoni, A. Golinucci - Mularoni, Vitaioli, Hirsch.

20:06

Dziś, wiadomo, najważniejsza jest wygrana i trzy punkty. Równie ważne jest jednak pożegnanie Łukasza Fabiańskiego. Bramkarz West Hamu United rozegra dziś ostatni mecz w kadrze.

20:05

Dobry wieczór, państwu! Zapraszamy na relację z meczu 7. kolejki eliminacji mistrzostw świata. W Warszawie Polska podejmie San Marino. Początek spotkania o 20:45.