Relacja z meczu Poland-Slovenia - Poland-Slovenia

20:24

Dziękujemy za relację!

20:22

Tym samym to Słoweńcy po raz czwarty z rzędu wyrzucają Polaków z mistrzostw Europy w siatkówce - po raz drugi w półfinale. I to oni zagrają w niedzielnym finale.

20:19

35:37 Kubiak nie kończy ataku! Stern na kontrze był bezbłędny, ale Heynen znów zażądał challenge'u. Jego zdaniem Stern przekroczył linię ataku. Ale błędu nie było i to koniec meczu!

20:19

35:36 Leon też się myli... Piłka meczowa dla Słoweńców.

20:18

35:35 Wstrzymaliśmy oddech! Stern huknął z zagrywki, ale piłka spadła na minimalnym aucie. Gramy dalej!

20:18

34:35 Stern kończy atak z prawego skrzydła. Kolejna piłka meczowa!

20:17

34:34 Ależ walka Polaków! Kolejna piłka do Leona i kolejny punkt z lewego skrzydła!

20:16

33:34 Cebulj zablokowany... a przynajmniej tak się wydawało. Bo piłka spadła minimalnie w aut.

20:16

33:33 Jest przyjęcie, jest świetna wystawa do Leona i jest punktowy atak! Ależ dramaturgia!

20:15

32:33 Polacy nie bronią ataku Kozamernika. Piłka meczowa!

20:15

32:32 Znakomite przyjęcie Polaków i świetny atak Bieńka.

20:14

31:32 To nie jest możliwe! Polacy mieli trzy okazje, ale Kubiak nie skończył dwóch ataków, a Kurek atakuje w aut.

20:11

31:31 Challenge trwał wieczność, sytuację musiał ocenić pierwszy sędzia. Ale bloku nie było! Gramy dalej przy stanie 31:31! CO TU SIĘ DZIEJE?!

20:08

30:31 To się nie dzieje! Kubiak nie skończył ataku, Urnaut huknął w aut. I znów o losach meczu decyduje challenge!

20:08

30:31 Stern kończy z prawego skrzydła. Piąta piłka meczowa!

20:07

30:30 I Cebulj znów serwuje w siatkę. Co za emocje!

20:07

29:30 Cebulj bardzo miękkim atakiem w narożnik zdobywa kolejny punkt. Kolejna piłka meczowa!

20:06

29:29 SŁOWEŃCY DOTYKAJĄ SIATKI! GRAMY DALEJ! NIESAMOWITE!

20:04

28:30 Leon zablokowany! Heynen prosi o challenge, ale nawet on chyba nie wierzy, że to ma sens.

20:04

28:29 Nieprawdopodobne! Bardzo niewygodna piłka, a Cebulj wciska piłkę między potrójny polski blok. I znów piłka meczowa!

20:03

28:28 Kozamernik w siatkę!

20:03

27:28 Błąd Kubiaka na przyjęciu, nie kończymy ataku. Słoweńcy to robią z lewego skrzydła. Piłka meczowa!

20:02

27:27 Bieniek miał piłkę na rękach, ale to był potężny atak Cebulja. Gramy dalej na przewagi.

20:01

27:26 Kapitalna zagrywka Bieńka, Słoweńcy musieli oddać piłkę za darmo. I co ważne - Leon znów kończy na lewym skrzydle!

20:01

26:26 Leon przełamał się przez blok! Piłka meczowa obroniona!

19:59

25:25 Słoweńcy się bronią skutecznym atakiem z lewego skrzydła.

19:58

25:24 Nie z lewego, to z prawego - Kubiak skuteczny! Druga piłka setowa!

19:57

24:24 Kubiak zablokowany na kontrze, ale miał bardzo trudną sytuację! I znów gramy na przewagi!

19:57

24:23 Pajenk huknął z zagrywki w pół siatki. Piłka setowa dla Polaków!

19:56

23:23 Zagrywka Pajenka w Leona, który przyjął nad siebie. Kubiak nie kończy ataku, a Słoweńcy kończą kiwką w środek.

19:56

23:22 Centymetrów zabrakło Kochanowskiemu! Minimalny aut, ale punkt dla Słoweńców.

19:55

23:21 Słoweńcy też się mylą! Utrzymujemy dwa punkty przewagi w końcówce. Na zagrywce teraz Kochanowski!

19:55

22:21 Leon minimalnie w aut z zagrywki.

19:54

22:20 Dzieje się! Leon huknął z lewego skrzydła po ciasnym skosie, przy samej linii bocznej. Sędziowie pokazali, że było celnie, Słoweńcy wściekli, bo ich zdaniem był aut. Ale challenge pokazał, że piłka o milimetry zmieściła się w boisku!

19:53

21:20 Kurek po czasie zagrywa w siatkę.

19:52

21:19 Cebulj wpada w siatkę po ataku! Chciał huknąć ze wszystkich sił i jego dłoń niemal zerwała siatkę. Dwa punkty przewagi Polaków i przerwa na żądanie Słoweńców.

19:51

19:19 Sket trafił na zagrywce! Nie utrzymał przyjęcia Kubiak i jest remis!

19:50

19:18 Bomba Bieńka na zagrywce, ale Kozamernik kapitalnie atakuje ze środka po świetnym przyjęciu. Meczycho!

19:50

19:17 Kapitalnie broni Kubiak na 8. metrze! I Leon wreszcie przebił się w ataku, a Polacy znów mają dwa punkty przewagi!

19:48

18:17 Słoweńcy się pogubili, piłka przeszła na stronę Polaków, ale Leon nie kończy ataku. Słoweńcy dostali kolejne trzy okazje do skończenia akcji i wreszcie to zrobili. Punkt różnicy i przerwa na żądanie Heynena.

19:47

18:15 Więc Polacy odpowiadają w najlepszy możliwy sposób - skutecznym atakiem Nowakowskiego!

19:45

17:15 Piłka do Kurka na prawe skrzydło, który atakuje daleko w aut. Kubiak pewien, że piłka dotknęła bloku, wymusił wręcz challenge na Heynenie. Ale bloku nie było, więc punkt dla Słoweńców! Polacy protestują, bo widzieli na powtórce dotknięcie bloku. Ale sędziowie nawet nie chcą dyskutować.

19:43

17:13 Złe przyjęcie Słoweńców, ale Polacy nie reagowali przy przechodzącej piłki. Leon zdążył podbić piłkę po kiwce, po ataku Polaków piłka znów wracała na naszą stronę, ale Kubiak mądrze wygrał przepychankę na siatce. Słoweńcy jeszcze chcą sprawdzić, czy piłka spadła w parkiecie. Długo trwało sprawdzanie tej akcji, ale co ważne, punkt dla Polaków!

19:42

16:13 Kubiak atakuje daleko w aut, ale jest wściekły, bo sędziowie nie widzieli ewidentnego obicia piłki o blok. Heynen prosi o challenge i Polacy z punktem, bo blok był ewidentny!

19:41

15:13 Kaczmarek nie kończy ataku, Słoweńcy ratują się agresywną kiwką Kozamernika. Ale co ważne - zdobyli punkt i zmniejszają straty.

19:39

15:11 Co tu się dzieje?! Słoweńcy znów jakimś cudem wybronili akcję Polaków, ale powtórka Nowakowskiego znakomita! Polacy powiększają przewagę, Kubiak z radości biega dokoła parkietu!

19:38

14:11 Czytelna wystawa do Kochanowskiego, ale ten idealnie kiwa za blok. Słoweńcy nie mieli szans na reakcję w asekuracji.

19:38

13:10 I znów Kochanowski! Ale można grać środkiem, gdy jest tak doskonałe przyjęcie jak teraz

19:37

12:10 Kurek znów zagrywa w aut.

19:36

12:9 Leon kiwnął z lewego skrzydła w środek, Słoweńcy podbili piłkę, ale Heynen przerwał akcję, bo piłka miała być w boisku. I była! A więc Polacy znów mają trzy punkty przewagi!

19:35

11:9 Cebulj po bardzo ciasnym skosie omija potrójny polski blok. Ależ to było uderzenie!

19:35

11:8 Słoweńcy walczyli do upadłego po ataku Nowakowskiego, ale piłka wróciła na aut.

19:34

10:8 Kubiak serwuje w siatkę. Ale ten wynik wygląda naprawdę nieźle!

19:34

10:7 Urnaut uderza w siatkę z ataku! Rośnie przewaga Polaków!

19:33

8:6 Słoweńcy nie kończą kolejnych ataków, a my boleśnie z tego korzystamy! Kubiak kiwa w środek i są dwa punkty przewagi!

19:31

7:6 I Kubiak się obudził! Polacy wyblokowali akcję Słoweńców, a na kontrze Kubiak trafia po bardzo ciasnym skosie!

19:30

6:6 Wreszcie! Kubiak nie mógł skończyć kolejnych ataków, ale wreszcie mu się udało w trzeciej próbie! I doprowadził do awantury, podgrzewając emocje pod siatką po tym, gdy Urnaut zaczął protesty do sędziów. Sędziowie musieli rozdzielać siatkarzy, w końcu obaj podali sobie ręce. Ale dobrze! Może to pobudzi w końcu Polaków do lepszej gry!

19:29

5:6 Złe przyjęcie Słoweńców i Nowakowski punktuje blokiem!

19:28

3:6 Kurek zablokowany! Koszmary z III seta wracają w najgorszej postaci.

19:27

3:4 Stern huknął w ataku z prawego skrzydła. Polacy pokazywali, że aut, ale sędziowie widzieli, że trafił idealnie w linię boczną.

19:26

3:3 Kochanowski ze środka atakuje w aut. Heynen prosi o challenge. I jest punkt dla Polaków, bo był blok!

19:25

2:3 Leon kontynuuje festiwal zepsutych zagrywek.

19:25

2:2 Stern także nie trafia zagrywką.

19:25

1:2 Kurek znów popełnia błąd na zagrywce.

19:24

1:1 Leon skutecznie atakuje, choć nie miał idealnej piłki na lewym skrzydle.

19:24

0:1 Kozamernik rozpoczyna seta atakiem ze środka.

19:23

Polacy nie mają już miejsca na błędy. Muszą szybko zareagować na problemy z III seta, jeśli chcą jeszcze zostać w grze o finał mistrzostw Europy.

19:20

16:25 I jest koniec III seta! Słoweńcy zdemolowali Polaków do 16, wykorzystując brak przyjęcia i skuteczności w ataku. Rywale Polaków prowadzą 2:1 i są o seta od finału mistrzostw Europy!

19:19

16:24 Pojedynczy blok Kochanowskiego! Polski środkowy znakomicie poczekał na Urnauta.

19:19

15:24 Dobre przyjęcie Polaków i skuteczny atak ze środka. Ale Słoweńcy mają jeszcze dziewięć piłek setowych.

19:17

14:24 Słoweńcy kończą kolejną akcję, gubiąc polski blok w ataku. Piłka setowa dla Słoweńców.

19:17

14:23 Dobra akcja Polaków, zakończona atakiem Nowakowskiego ze środka.

19:16

13:23 Dobra zagrywka Semeniuka, wysoka wystawa do Urnauta, który obija ręce Leona.

19:15

12:22 Słoweńcy rozbijają Polaków! Kaczmarek po raz kolejny nie kończy ataku, w odpowiedzi Urnaut atakuje obok bloku. Dziesięć punktów różnicy!

19:15

12:21 Kaczmarek zatrzymany na pojedynczym bloku na prawym skrzydle. Dramat!

19:14

12:20 Semeniuk nie kończy dwóch akcji, w odpowiedzi Kozamernik kończy ze środka. Nie ma argumentów w tym momencie reprezentacja Polski.

19:11

12:18 Urnaut kiwnął w aut - tak decydowali sędziowie. Słoweńcy byli pewni, że piłka dotknęła bloku, ale to Słoweniec jako ostatni dotknął piłki.

19:11

11:18 Tym razem Semeniuk atakuje ponad blokiem i skutecznie.

19:11

10:18 Słoweńcy byli odrzuceni od siatki po dobrej zagrywce Kochanowskiego, nie skończyli ataku, ale na kontrze Semeniuk atakuje w aut.

19:09

9:17 Cebulj skutecznie, pomimo podwójnego bloku. Ale z takim przyjęciem, jakie mają obecnie Słoweńcy, o to nie jest trudno.

19:08

8:16 Kurek także zagrywa niecelnie.

19:07

8:15 Kozamernik zagrywa w siatkę.

19:06

7:14 Znów ze słabego przyjęcia, ale Leon atakuje ponad podwójnym blokiem Słoweńców.

19:05

6:14 Semeniuk zagrywa w siatkę.

19:05

6:13 Słabe przyjęcie Zatorskiego, ale Semeniuk kończy bardzo trudną piłkę na potrójnym bloku.

19:04

5:13 Polacy nie kończą kolejnego ataku, Drzyzga próbuje podbić piłkę, ale Polacy nie są w stanie nawet przebić jej na drugą stronę. W końcu jest zmiana - Semeniuk wchodzi za Kubiaka.

19:03

5:12 Kubiak zablokowany na prawym skrzydle! To już czas na zmiany, zdecydowanie.

19:03

5:11 Urnaut ze stoickim spokojem obija potrójny blok Polaków.

19:02

5:10 Kurek obija podwójny blok Słoweńców.

19:01

4:10 Kubiak nie przyjmuje piłki, Kurek z Drzyzgą zderzyli się przy próbie podbicia piłki. O przerwę, ostatnią w tym secie, prosi Heynen.

19:00

4:9 Urnaut znajduje dziurę w polskim bloku i skutecznie atakuje.

18:57

3:8 Kubiak fatalnie przyjął, ale ratował się w ataku wypchnięciem piłki po bloku. Challenge pokazuje, że to Kubiak jako ostatni dotknął piłkę, a więc przewaga Słoweńców rośnie.

18:57

3:7 Zatorski przyjmuje na drugą stronę, Słoweńcy odskakują już na cztery punkty.

18:56

3:6 Leon też popełnia błąd na zagrywce.

18:56

3:5 Tym razem Stern serwuje już w aut.

18:54

2:5 Kubiak nie przyjmuje zagrywki Sterna. Trzy punkty przewagi Słoweńców i przerwa na żądanie Heynena.

18:54

2:4 Kurek zagrywa w aut.

18:53

1:3 Słoweńcy obijają polski blok. Heynen domagał się odgwizdania błędu nieczystego odbicia, ale nawet po challenge'u sędziowie nie przyznali mu racji.

18:51

1:1 Autowa zagrywka Bieńka.

18:50

1:0 I Polacy rozpoczynają trzeciego seta od dobrego ataku Bieńka ze środka.

18:43

30:32 I Stern kończy drugiego seta! Zatem w walce o finał mamy remis w setach - 1:1!

18:42

30:31 Cebulj nie trafia z zagrywki. Minimalny aut, ale trener Słoweńców prosi o challenge. I to jest as serwisowy! Trzecia piłka setowa dla Słoweńców.

18:42

30:30 Minimalny aut po zagrywce Leona. Szósta piłka setowa obroniona przez Słoweńców.

18:41

30:29 Kuriozalna akcja! Polacy zgubili tempo przy "pipie", ale Słoweńcy pogubili się jeszcze bardziej i Polacy ostatecznie blokują Sterna!

18:40

29:29 Wojtaszek podbił piłkę po ataku Słoweńców, ale nie udało się obronić tej piłki.

18:39

29:28 I Leon znów się nie myli! Znalazł dziurę w potrójnym bloku Słoweńców. Piąta piłka setowa!

18:39

28:28 Stern znów wciska piłkę między blok a siatkę. Znów jest remis.

18:38

28:27 Bieniek kapitalnie broni piłkę obitą o blok, Leon na kontrze się nie myli! Czwarta piłka setowa dla Polaków!

18:37

27:27 Urnaut nie trafia z zagrywki. Słoweńcy chcą sprawdzić, czy to nie był as, ale challenge potwierdza, że był aut. Gramy dalej!

18:37

26:27 Dobra zagrywka Kubiaka, ale Stern przebija się na lewym skrzydle.

18:36

26:26 Po raz kolejny Słoweńcy zagrywają w aut.

18:35

25:26 Bieniek zablokowany na środku! Piłka setowa dla Słoweńców! Przerwa na żądanie Vitala Heynena.

18:35

25:25 Wojtaszek miał piłkę na rękach, ale Kozamernik ostatecznie z punktem.

18:34

25:24 Pajenk także serwuje w aut. Trzecia piłka setowa!

18:33

24:24 Polacy mieli piłkę setową w górze, ale Leon na kontrze atakuje z drugiej linii w aut. Challenge na żądanie Heynena, ale piłka nie dotknęła bloku. Gramy na przewagi!

18:32

24:23 Kochanowski zagrywa w aut. Druga piłka setowa dla Polaków.

18:31

24:22 Świetna zagrywka Kochanowskiego, Słoweńcy oddali piłkę za darmo, a Kaczmarek kończy akcję miękką kiwką. Piłka setowa dla Polaków!

18:31

23:22 Cebulj zagrywa w aut.

18:31

22:22 Świetna zagrywka Leona, ale Słoweńcy zdołali podbić piłkę i wyprowadzili skuteczny atak.

18:30

22:21 Stern zagrywa w aut.

18:30

21:21 Kurek zagrywa w aut po przerwie na żądanie trenera Słoweńców.

18:28

21:20 [b]Polacy na prowadzeniu![/b] Kurek huknął z zagrywki, Cebulj nie był w stanie utrzymać piłki w grze. Walczył jeszcze Pajenk o podbicie piłki nad bandami reklamowymi, ale nie zdołał już jej podbić.

18:28

20:20 [b]I mamy remis![/b] Kurek trafił zagrywką, Kochanowski kończy z przechodzącej piłki!

18:27

19:20 Sket zagrywa w dolną siatkę, choć wszedł specjalnie na zagrywkę. Kluczowe akcje II seta przed nami!

18:26

18:19 Dobra zagrywka Bieńka. Słoweńcy mieli trudną sytuację i Polacy ustawili skuteczny blok! Tylko jeden punkt pozostał z tej przewagi!

18:25

17:19 Świetne przyjęcia i jeszcze lepszy atak Bieńka ze środka.

18:25

16:19 Kubiak nie utrzymał przyjęcia, punkt bezpośrednio z zagrywki dla Słoweńców i to już trzy punkty przewagi!

18:24

16:17 Dużo lepsze przyjęcie Leona, który kończy akcję atakiem z drugiej linii.

18:23

15:17 Błąd Leona na przyjęciu, Polacy nie zdołali nawet przebić piłki na drugą stronę.

18:22

15:15 Świetna, szybka wystawa do Kurka, który przebija się przez podwójny blok Słoweńców. Świetny atak.

18:21

14:14 Cebulj serwuje w aut. Utrzymuje się remis.

18:20

13:13 Leon huknął, ale w aut.

18:18

13:12 Długa wymiana po znakomitej zagrywce Leona zakończona punktem dla Polski! Kubiak nie kończył kolejnych ataków, choć piłki miał coraz trudniejsze, ale ostatecznie to on splasował piłkę w sam środek parkietu, zaskakując Słoweńców.

18:18

12:12 Zepsuta zagrywka Słoweńców.

18:17

11:11 Szybkie rozegranie do Leona, który znów doprowadza do remisu.

18:17

10:11 Stern przebija się przez polski blok.

18:15

9:10 Kurek obija podwójny blok Słoweńców.

18:15

8:9 Teraz to Polacy odpowiadają blokiem! Znakomicie ustawił się Nowakowski.

18:14

7:9 Bardzo dobry atak Kubiaka po bloku, z bardzo trudnej piłki.

18:13

6:9 Kurek zablokowany! Ale trzeba mu oddać - wystawa nie była najlepsza.

18:12

6:7 Autowa zagrywka Słoweńców.

18:11

5:6 Na kłopoty Polaków Kochanowski! Kolejny as serwisowy polskiego środkowego!

18:10

3:6 Leon znów niedokładnie przyjmuje, Kurek nie kończy ataku z trudnej piłki, Słoweńcy na kontrze się nie mylą. Heynen prosi o przerwę.

18:09

3:5 Leon popełnia błąd na przyjęciu - piłka wracała na stronę Słoweńców i spadła tuż za linią końcową. Heynen poprosił o challenge, ale piłka spadła na minimalnym aucie.

18:08

3:4 Potężna bomba Leona na zagrywce, atak z drugiej linii na kontrze, ale Słoweńcy zatrzymują Leona!

18:07

3:3 Wilfredo Leon skutecznie, ponad blokiem.

18:07

2:3 Autowa zagrywka Kurka.

18:06

1:2 Leon nie kończy ataku na skrzydle, Słoweńcy skutecznie obijają jego ręce w bloku.

18:05

1:0 I już Polacy zaczynają swój koncert! Kochanowski zaczyna II seta od skutecznego bloku!

18:00

25:17 As serwisowy Kaczmarka kończy pierwszego seta! Wielki set Polaków w półfinale mistrzostw Europy!

18:00

24:17 Tym razem Kaczmarek już się nie pomylił. [b]Piłka setowa dla Polaków![/b]

17:58

23:17 Kaczmarek atakuje w aut, ale Polacy pokazują, że Słoweńcy dotknęli piłki. Heynen prosi o challenge, ale bloku nie było.

17:56

23:15 Kapitalny blok Nowakowskiego! Polacy potrzebują już tylko dwóch punktów, by wygrać pierwszego seta!

17:55

21:15 Tym razem Leon już się pomylił. Ale co to była za seria!

17:55

21:14 Czwarty as serwisowy Polaków w tym meczu! Urnaut nie miał szans na przyjęcie takiej bomby Leona!

17:54

20:14 WILFREDO LEON SHOW! 136,5 km/h z zagrywki i as serwisowy!

17:54

To była naprawdę bomba Leona! W przerwie potwierdzono, że piłka leciała z prędkością 134,5 km/h!

17:53

19:14 Akcja Wilfredo Leona! Najpierw huknął z zagrywki, Słoweńcy oddali piłkę za darmo, a Leon zakończył akcję atakiem z drugiej linii. Pięć punktów przewagi i druga przerwa dla Słoweńców.

17:52

18:14 Leon się rozkręca! Świetny atak ponad podwójnym blokiem Słoweńców.

17:51

17:13 Kapitalny blok Kochanowskiego!

17:50

16:13 Urnaut zagrywa daleko w aut.

17:49

15:12 Wreszcie się doczekał! Pierwszy skuteczny atak Leona z lewego skrzydła.

17:48

14:11 Kubiak rozbija podwójny blok Słoweńców.

17:48

13:11 Drzyzga zagrywa w siatkę.

17:46

12:10 Nowakowski nie kończy ataku na podwójnym bloku, Słoweńcy odpowiadają na kontrze. I tylko dwa punkty zostały z przewagi Polaków.

17:44

12:8 Możić przełamuje niemoc Słoweńców - Polacy zdobyli siedem punktów z rzędu.

17:44

12:7 Jak Polacy to podbili?! Drzyzga asekuruje piłkę nogą, Polacy nie kończą kontry, ale punktują po raz kolejny blokiem! Co za początek meczu!

17:43

11:7 Cebulj nie kończy kolejnego ataku, Polacy na kontrze są dziś nie do zatrzymania! [b]Cztery punkty przewagi Polaków![/b]

17:42

10:7 Cebulj zaatakował w aut! Trzy punkty przewagi Polaków i o czas prosi trener Słoweńców.

17:41

9:7 I Polacy odskakują! Słoweńcy pogubili się na kontrze, na sytuacyjnej piłce Kurek pokonał potrójny blok!

17:40

8:7 I jeszcze jeden as! Tym razem punkt po zagrywce Kochanowskiego.

17:40

7:7 Cebulj zablokowany! Polacy błyskawicznie doprowadzają do remisu!

17:39

6:7 Znakomite przyjęcie Kubiaka wykorzystane przez Polaków! Skutecznie atakuje ze środka Kochanowski.

17:38

5:7 Błąd na przyjęciu Wilfredo Leona i Słoweńcy mają dwa punkty przewagi.

17:38

5:6 Leon huknął z zagrywki, ale minimalnie w aut. Zabrakło dosłownie kilku centymetrów!

17:38

5:5 Dobre przyjęcie Leona, przerzut do Kurka, który skutecznie atakuje mimo podwójnego bloku Słoweńców.

17:37

4:4 [b]I jest pierwszy as serwisowy![/b] Znakomite uderzenie z zagrywki Bartosza Kurka!

17:36

3:4 Pierwszy atak Polaków ze środka. I skutecznie uderza Kochanowski.

17:35

2:3 Skuteczny atak Kubiaka z drugiej linii.

17:34

1:2 Kurek obija słoweński blok.

17:34

0:2 As serwisowy Słoweńców! Piłka przewinęła się po taśmie i zaskoczyła polskich siatkarzy.

17:33

0:1 Kubiak nie kończy po złym przyjęciu, Urnaut na kontrze atakuje skutecznie bez bloku.

17:33

0:0 Od zagrywki rozpoczną Słoweńcy.

17:30

Polacy rozpoczną ten mecz w składzie: Kurek, Leon, Drzyzga, Kubiak, Bieniek, Kochanowski i na libero Zatorski oraz Wojtaszek.

17:25

Podczas odgrywania hymnów doszło do fatalnej pomyłki organizatorów. Po wywołaniu hymnu Słoweńców zagrano hymn Serbii, która zagra w drugim półfinale. Szybko zwrócono uwagę na błąd i po chwili odegrano już właściwy hymn.

17:24

Siatkarze już na parkiecie, czas na hymny obu państw!

17:21

Kończy się już rozgrzewka obydwu zespołów. Za moment oficjalna prezentacja zawodników.

17:11

Polacy długo musieli czekać na swój mecz półfinałowy. Ostatnie spotkanie rozegrali we wtorek, gdy w ćwierćfinale rozbili Rosjan, nie tracąc nawet seta.

16:59

Co więcej, Słoweńcy eliminowali Polaków w trzech ostatnich turniejach rangi mistrzostw Europy. W 2015 roku Słoweńcy wygrali 3:2 w 1/4 finału, a w 2017 roku w 1/8 rozbili Polaków 3:0.

16:57

Dla Polaków to okazja do wielkiego rewanżu za porażkę z 2019 roku. Wówczas zespół Vitala Heynena przegrał 1:3.

16:55

Dzień dobry! Zapraszamy na relację z półfinału mistrzostw Europy w siatkówce, w którym Polacy zmierzą się ze Słoweńcami.