Relacja z meczu Serbia-Italy - Serbia-Italy

23:28

Dziękujemy za relację!

23:27

Tym samym Włosi zagrają w finale ze Słowenią, a Serbowie zmierzą się w meczu o brąz z Polską.

23:27

18:25 Autowa zagrywka Luburicia kończy mecz! Włosi wygrywają 3:1 i są w finale mistrzostw Europy!

23:25

18:24 Włosi nie kończą swojej akcji, Kovacević jeszcze przedłuża mecz skutecznym atakiem.

23:24

17:24 Kovacević rozbija włoski blok, pozostając jeszcze w grze.

23:23

16:24 Spektakularny blok na Atanasijeviciu! Piłka meczowa dla Włochów!

23:22

16:22 W bardzo trudnej sytuacji Atanasijević huknął daleko w aut. Włosi już tego meczu nie wypuszczą!

23:22

15:21 Ale co z tego bloku, gdy Petrić serwuje w pół siatki?

23:21

15:20 Skuteczny blok Kovacevicia!

23:20

14:20 Kolejna zepsuta zagrywka po stronie Włochów. I nadal nie zmienia to faktu, że mają aż sześć punktów przewagi.

23:19

12:19 Włosi się jeszcze nakręcają. Galassi huknął ze środka nie do obrony.

23:18

11:17 Atanasijević obija włoski blok.

23:16

10:17 As serwisowy Pinaliego! Czy już można mówić, że jest po meczu?

23:16

10:16 Pinali obija blok Serbów i utrzymuje prowadzenie Włochów.

23:14

8:14 Serbowie po raz kolejny nie trafiają zagrywką. Nie są w stanie zagrozić niczym aktualnie Włochom.

23:13

7:13 Pinali znów skutecznie. Włosi kontrolują wydarzenia na parkiecie. Z taką grą tego meczu już nie przegrają.

23:12

6:12 Przypadkowa akcja po stronie Włochów, ale to nie ma żadnego znaczenia - bo skuteczna. Nawet, jeśli atakować musiał Giannelli.

23:11

5:10 Kovacević wybija piłkę po głowie Lavii.

23:10

4:9 Włosi popracowali w obronie, za co dostali nagrodę - Lavia kończy kontrę i rośnie przewaga zespołu De Giorgiego.

23:09

4:8 Atanasijević zerwał atak. Potężny aut i Włosi znów mają cztery punkty przewagi.

23:08

4:7 Krsmanović huknął ze środka siatki i zdobył punkt.

23:07

3:6 Skuteczny atak Petricia z drugiej linii.

23:07

2:5 Wielkie szczęście Petricia! Piłka przewinęła się po taśmie i spadła po drugiej stronie siatki, nie dając szans Włochom na reakcję.

23:05

0:5 Serbowie bezradni! Giannelli zaskoczył Majstorovicia, który nie przyjął jego zagrywki!

23:04

0:4 Zatrzymany Atanasijević! Cztery punkty przewagi Włochów na początek seta!

23:03

0:2 Podrascanin nie utrzymuje przyjęcia i Włosi rozpoczynają seta od dwupunktowego prowadzenia!

22:58

25:23 Kovacević atakuje z drugiej piłki, zaskakując Włochów! A to oznacza koniec seta - jest już tylko 2:1 dla Włochów!

22:57

24:23 Kończą Serbowie akcję atakiem ze środka. Piłka setowa!

22:57

23:23 Kovacević nie kończy ataku, a w odpowiedzi Michieletto wybija piłkę w aut po potrójnym bloku Serbów! I znów jest remis!

22:55

23:22 Zablokowany Kovacević! Ale ta piłka nie miała prawa wpaść - zdecydowanie zabrakło asekuracji, bo piłka była nadal do gry po odbiciu od bloku.

22:54

23:21 Świetna zagrywka Pinaliego, ale Atanasijević jest w gazie! Znalazł dziurę w bloku i bez trudu zmieścił piłkę w parkiecie.

22:52

22:20 Atanasijević przebija się na podwójnym bloku Włochów! Utrzymuje Serbów na prowadzeniu.

22:51

21:19 Pinali w doskonałej okazji atakuje w aut. I znów Serbowie mają dwa punkty przewagi!

22:50

19:19 Atanasijević zatrzymany na prawym skrzydle! I jest remis!

22:50

19:18 Świetna zagrywka Atanasijevicia, ale Pinalli przebija się przez potrójny blok. Znakomity atak z trudnej piłki.

22:49

19:17 Autowa zagrywka Włochów. Serbowie utrzymują dwa punkty przewagi.

22:48

18:16 Atanasijević mocno ciągnie teraz Serbów. Kolejny skuteczny atak na podwójnym bloku.

22:47

17:15 Krsmanović skutecznie atakuje ze środka.

22:46

16:14 Kuriozalny as serwisowy! Miękki balonik z zagrywki, Włosi nie byli zdecydowali, który z nich ma przyjmować piłkę i ostatecznie nie przyjął jej żaden z nich.

22:45

14:14 Krsmanović zatrzymany na środku siatki! I jest remis!

22:43

13:11 Ależ huknął Atanasijević po prostej. Balaso stał na linii lotu piłki, ale tylko go odrzuciło po próbie podbicia piłki.

22:41

12:10 Kolejna świetna zagrywka Atanasijevicia. Piłka wróciła na stronę Serbów i z pierwszej piłki zaatakował skutecznie Podrascanin.

22:40

11:10 Dobra zagrywka Atanasijevia, przechodząca piłka na stronę Serbów i Petrić kończący akcję z pierwszej piłki. Świetna akcja Serbów!

22:39

9:10 Giannelli zaskoczył Serbów skrótem! As serwisowy!

22:39

9:9 Podrascanin atakuje w aut! I jest remis.

22:37

9:7 Długa wymiana, godna półfinału mistrzostw Europy! Seria obron i Kovacević kończący akcję na potrójnym włoskim bloku!

22:36

8:6 Lavia "kupił" potężny aut i nie poradził sobie z przyjęciem piłki. As serwisowy Kovacevicia!

22:35

6:6 As serwisowy Lavii! I znów jest remis!

22:34

5:4 Kovacević obija włoski blok, choć Włosi próbowali chować ręce.

22:33

3:3 Podrascanin skutecznie atakuje ze środka.

22:31

1:2 Anzani zatrzymuje Atanasijevicia! I Włosi wychodzą na prowadzenie.

22:30

1:0 Atanasijević rozpoczyna trzeciego seta od skutecznego ataku.

22:23

22:25 Pinali ustrzelił serbskiego libero! As serwisowy kończy drugiego seta i Włosi są o seta od awansu do finału mistrzostw Europy!

22:22

22:24 Galassi kończy atak ze środka i Włosi mają piłkę setową!

22:20

21:23 Blokowany Kovacević, Serbowie musieli oddać piłkę za darmo, Włosi z tego prezentu natychmiast korzystają, wychodząc na dwupunktowe prowadzenie!

22:19

21:22 Autowa zagrywka Podrascanina.

22:19

21:21 Kovacević przebija się na podwójnym bloku.

22:18

20:20 Włosi mieli znakomitą okazję do kontry, ale Pinali huknął potężnie w aut - bez bloku.

22:17

19:20 Włosi utrzymują pewne przyjęcie, a Lavia kończy akcję atakiem z drugiej linii.

22:16

18:19 Petrić zablokowany na pojedynczym bloku! Znakomicie ustawił się Giannelli i zatrzymał Serba.

22:14

18:17 Podrascanin po raz kolejny zatrzymuje Włochów na pojedynczym bloku!

22:12

17:17 As serwisowy Lisinaca doprowadza do remisu!

22:12

15:17 Po raz kolejny wychodzi geniusz Michieletto. Włoch w walce na siatce wybił piłkę po rękach Serbów.

22:11

14:16 Serbowie nie popisali się w asekuracji po ataku Kovacevicia i piłka spadła w sam środek parkietu. Włosi znów na dwupunktowym prowadzeniu.

22:09

13:14 Kolejny kapitalny "pipe" w wykonaniu Włochów - wszystko zakończył świetnym atakiem Michieletto.

22:08

12:12 As serwisowy Petricia! Co za wejście na parkiet!

22:08

11:12 Długa wymiana, Włosi walczyli w obronie, ale to Serbowie kończą akcję swoim punktem.

22:06

9:12 Ależ akcja Włochów! Kapitalnie broni najpierw Balaso, a potem Michieletto miękkim plasem w wolną strefę zdobywa kolejny punkty.

22:04

9:11 I jeszcze jeden blok! Tym razem zatrzymany Atanasijević!

22:04

9:10 Zablokowany Ivović!

22:03

9:9 Michieletto skutecznie, mimo bardzo trudnej piłki, którą musiał sięgać daleko zza pleców. Niesamowity atak Włocha!

22:01

9:7 Atanasijević skutecznie z prawego skrzydła.

22:01

8:6 Lisinac kończy ze środka.

22:00

6:5 Autowa zagrywka Pinaliego.

21:58

5:3 Serbowie zaczynają się rozkręcać. Świetna obrona i Atanasijević na kontrze znów bezbłędny.

21:57

4:2 Lavia w bardzo trudnej sytuacji uderza w środek bloku. I Serbowie znów mają dwa punkty przewagi.

21:56

3:2 Włosi mieli przechodzącą piłkę w górze, ale Lavia nie skończył ataku, a Kovacević w kontrze się nie pomylił.

21:55

2:1 Pinali obija pojedynczy blok Serbów.

21:55

1:0 Serbowie rozpoczynają seta od skutecznego ataku.

21:50

27:29 Ivović po bardzo ciasnym skosie atakuje w aut. A więc Włosi prowadzą w półfinale 1:0!

21:49

27:28 Serbowie walczyli w defensywie, próbowali przebić piłkę na drugą stronę, ale ta spadła na aucie. Czwarta piłka setowa dla Włochów.

21:49

27:27 Świetny atak Ivovicia z prawego skrzydła. I gramy dalej!

21:48

26:27 Wyczyszczona siatka i kapitalny atak Pinaliego! Włosi mają kolejną piłkę setową.

21:48

26:26 Galassi zagrywa w siatkę.

21:47

25:26 Długa wymiana, kilka obron po jednej i drugiej stronie, ale to Włosi zdobywają punkt po ataku Michieletto!

21:47

25:25 Luburić kończy atak na lewym skrzydle.

21:46

24:25 Kovacević zablokowany! Piłka setowa dla Włochów.

21:45

24:24 Pinali był blokowany! Serbowie cieszyli się z wygranej, ale piłka spadła w aut. A zatem gramy na przewagi.

21:45

24:23 Włosi serwują w aut, piłka setowa dla Serbów!

21:44

23:23 Kovacević atakuje w aut na potrójnym bloku. Nie dotknął dłoni Włochów, nawet nie chciał challenge'u, choć zawsze byłby do tego pierwszy.

21:41

23:21 Serbowie walczyli do upadłego w obronie, ale sędzia przerwał akcję z powodu podwójnego odbicia. I będzie challenge, bo Serbowie uważają, że pierwsze odbicie to był blok. I decyzja zostaje zmieniona - akcja bez punktu!

21:39

22:20 Potężna bomba Michieletto na zagrywce, ale autowa. Włosi chcą jednak sprawdzić, ale challenge tylko potwierdza, że był minimalny aut.

21:38

21:19 Kapitalny blok Podrascanina! Serb w pojedynkę zatrzymał Anzaniego na środku siatki!

21:35

19:19 Atanasijević po wejściu na parkiet najpierw postraszył zagrywką, a potem kończy bardzo trudną piłkę na kontrze. Co za wejście!

21:33

17:19 Kapitalna wymiana! Kilka obron z obu stron, aż w końcu Pinali kończy na prawym skrzydle po doskonałym dograniu. I Włosi mają dwa punkty przewagi!

21:32

17:17 Lisinac zagrywa w siatkę.

21:31

16:16 Włosi po raz trzeci grają z drugiej linii i po raz trzeci w tym meczu robią to skutecznie.

21:30

15:15 Kovacević zatrzymany na potrójnym bloku! I znów jest remis.

21:29

15:13 Pinali zagrywa w aut, choć pomyłka minimalna.

21:28

14:12 Pinali zrywa atak i uderza daleko w aut.

21:28

13:12 Podrascanin nie zawahał się przy ataku i Serbowie znów prowadzą.

21:27

12:11 As serwisowy Ivovicia! I Serbowie znów na prowadzeniu!

21:26

10:11 Anzani wyprowadza Włochów na prowadzenie! Aż chciałoby się powiedzieć, że wreszcie z ich perspektywy.

21:24

9:9 Ivović z trudem obija podwójny włoski blok.

21:22

8:8 Luburić atakuje w siatkę. O przerwę prosi Kovać.

21:21

8:7 Zablokowany Luburić i Włosi już niemal dogonili Serbów!

21:20

8:5 Włosi mieli problemy z przyjęciem, Serbowie nie skończyli kontry, a Włosi odpowiadają świetnym atakiem Lavii z drugiej linii.

21:18

7:4 Serbowie wykorzystują nieskończony atak Włochów - Ivović obija ręce Włochów. Trzy punkty przerwy i przerwa na żądanie De Giorgiego.

21:17

6:4 Włosi znów mylą się na zagrywce.

21:16

5:4 I znów Michieletto. Ponad blokiem, ale co ważne - skutecznie.

21:16

4:3 Michieletto kończy atak ze środka, z drugiej linii.

21:15

3:2 Bardzo dobry atak Pinaliego z prawego skrzydła.

21:14

2:1 Dobre przyjęcie Michieletto i Włosi zdobywają pierwszy punkt po skutecznej kiwce.

21:12

1:0 Serbowie rozpoczynają mecz od skutecznego ataku ze środka.

21:07

Zespoły już gotowe, za chwilę rozpoczynamy mecz!

21:04

Czas na hymny obu państw!

21:02

Rozgrzewka się skończyła, rozpoczynamy oficjalną prezentację zespołów.

20:59

Serbowie w tym turnieju przegrali tylko jeden mecz - z Polakami w fazie grupowej, gdy okazali się gorsi w tie-breaku. Z kolei Włosi odnieśli komplet zwycięstw, tracąc w całym turnieju dwa sety - po jednym z Bułgarią i Czechami.

20:55

Powoli kończy się już rozgrzewka obydwu zespołów, co oznacza, że mecz rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem.

20:52

Obie drużyny bardzo łatwo poradziły sobie w ćwierćfinałach: Serbia wygrała 3:0 z Holandią, za to Włosi ograli również bez straty seta Niemców. Włosi w 1/8 równie łatwo pokonali Łotwę 3:0, za to Serbowie niespodziewanie męczyli się z Turcją (3:2).

20:48

Liczyliśmy na to, że oglądając ten mecz, będziemy czekać na jego zwycięzcę. Niestety, po porażce 1:3 ze Słowenią bardziej interesuje nas to, kto przegra i z kim zagramy w niedzielę o brązowy medal...

20:46

Zapraszamy na relację na żywo z drugiego meczu półfinałowego ME siatkarzy, w którym Serbia zagra z Włochami, a spotkanie powinno rozpocząć się o 21:00.